Zavrieť

Porady

Má dáke záväzky bývalý spoločník v s.r.o. po jeho odchode ?

Dobrý deň. Vedel by mi prosím niekto odpovedať ? Bol som jediným spoločníkom a konateľom v s.r.o. Spoločnosť som predal za 1 € inému majiteľovi. Chcel som sa zamestnať, čo som aj urobil. (Bývalému účtovníkovi tejto firmy, teda poznal históriu aj aktuálny stav spoločnosti). Oznámil mi teraz, že spoločnosť mala v termíne môjho odchodu neuhradené fa za vedenie účtovníctva a nájom za kanceláriu. Po zmene údajov na OR na aktuálne, začal aktuálny majiteľ žiadať po mne prostriedky v hodnote asi 600 € . Označil to ako môj dlh z podnikania. Musím mu to uhradiť ? Akou formou by mohol uvedenú čiastku vymáhať ? Ďakujem pekne za radu.

Martin.
Naposledy upravil maxiprint : 07.02.14 at 11:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    S.r.o. má spôsobilosť svojimi úkonmi prijímať práva a povinnosti a zodpovedá za porušenie svojich záväzkov celým svojím majetkom. Spoločník ručí za záväzky spoločnosti do výšky svojho nesplateného vkladu zapísaného v ob.registri. Konateľ zodpovedá za škodu voči spoločnosti, ktorú spôsobil porušením svojich povinností pri výkone svojej pôsobnosti, nezodpovedá , ak preukáže, že konal s odbornou starostlivosťou a v dobrej viere, že koná v záujme spoločnosti. Nadobúdateľ, ako bývalý účtovník s.r.o. mal prehľad o jej hospodárení a nadobudol ju za 1 Euro. Pokiaľ ste teda konal tak ako je vyššie uvedené nezodpovedáte za dlhy spoločnosti.

    Má dáke záväzky bývalý spoločník v s.r.o. po jeho odchode ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.