ZITA66
07.02.14,21:33
NA KONCI ULICE ROžNY POZEMOK SUSEDI Z CINTORINOM -JAROK+OBEC,KOMUNIKACIA+JAROK+BETONOVY PLOT A CINTORIN CHCEM STAVAT RD len neviem či dostanem stav.povolenie ,inak cela ulica je oproti susediaca z cintorinom dakujem za radu

obec dala zav.stanovisko že ,nie je možne povoliť v spojenom uzemnom a stavebnom konani,,,,musim požiadat o povolenieRUV aj pozemkovy a lesny odbor,,,tak čo to bude ,,asi nič,,len burina na parcele,,poradi niekto
tictac7
07.02.14,20:58
...a o čom tu akože chceš hlasovať? Neviem, nejak mi asi nedopína. Je jedno, čo je na druhej strane ulice. Svoj problém si chodď riešiť na svoj obecný úrad. Ja fakt netuším aké je územko na danú oblasť.... počkaaaaj - už sa mi to tu v guli mihoce - sochi.ru - no a Ty si to jedno kolečko, čo sa furt nechce roztvoriť.......
marjankaj
07.02.14,21:05
Zrejme to nechce mať príliš ďaleko. :---
Nakoniec musíme tam všetci.
---------------------------------------------
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-pohrebnictve/
§15
(7) Ochranné pásmo pohrebiska je 50 m od hranice pozemku pohrebiska; v ochrannom pásme sa nesmú povoľovať a ani umiestňovať budovy okrem budov, ktoré poskytujú služby súvisiace s pohrebníctvom.

(8) Vlastník pozemku v ochrannom pásme má nárok na primeranú náhradu za obmedzenie užívania pozemku. Náklady spojené s technickými úpravami v ochrannom pásme a náhrady za obmedzenie užívania pozemku v ochrannom pásme uhrádza zriaďovateľ pohrebiska; ak sa vlastník pozemku v ochrannom pásme a zriaďovateľ pohrebiska o výške náhrady nedohodnú, rozhodne o nej súd.
branislavp
08.02.14,05:08
Môj názor. Na pozemku, ktorý je 10 metrov od cintorína, nech by bolo vydané povolenie k stavbe by som nikdy nepostavila RD. To sa musiš rozhodnúť sama. Pamätaj, že nehnuteľnosť nikdy nemôžeš preniesť na chrbáte, obrazne povedané, ako nejakú vec a preniesť na iné miesto. Pouvažuj nad tým dobre a dobre sa rozhodni, to Ti želám.
pmajap
08.02.14,06:09
Cintorín má ochranné pásmo a vrámci neho je stavebná uzávera. Pozri si územný plán, pokiaľ zasahuje.
pepa78
08.02.14,15:19
V jednej obci je medzi normálnymi rodinnými domami dom, v ktorom majiteľ prevádzkuje pohrebníctvo. Mŕtvole skladuje v mraziacom boxe, ktorý je súčasťou toho domu...
Terezia13
08.02.14,17:59
žiadny stavebný pozemok nemôže byť na túto vzdialenosť od cintorína, podľa zákona najbližšia stavba môže byť 50 metrov
stormcatcher
08.02.14,18:12
...ja mám kolegu ktorému bránu na pozemok a oplotenie cintorína delí len úzka cesta. A je to celá ulica. Na vidieku sú takéto javy bežné.
ZITA66
25.02.14,11:52
ok aj teraz mam stary Rd pri cintorine ale v inej obci,la mam to naozaj naskok,,,dik sa radu
ZITA66
25.02.14,11:54
som rozhodnuta tam stavat,,ved som tam zdedila parcelu,,a čo teraz,,
ZITA66
25.02.14,11:54
dik nemienim tam skladovat aj jamrt...
ZITA66
25.02.14,11:55
no ale moj jej,,a neviem čo tam budem, asi papriku sadittt
ZITA66
25.02.14,11:56
aj tu je to len na starostovi,,ale asi to neprejde,,ludska zavisť,,tak čo z tou parcelou1100mtr,,,
branislavp
25.02.14,16:40
Predaj to niekomu, kto bude mať o ten pozemok záujem a kup si nový pozemok.
ZITA66
25.02.14,19:53
nemaš zaujem tam pestovat niečo,,a ja si kupim ničo lepšie,,
branislavp
26.02.14,00:56
Nie, nemám záujem. Ja som si už svoje odrobila, nech pracujú mladí. Ja čakám na tie švajčiarske dôchodky. Mala som na mysli predať pozemok napr. nejakému záujemcovi, ktorý sa zaoberá chovom oviec, alebo niečim iným.
arizona
26.02.14,06:06
Skus navrhnut obci, ci by ten pozemok odkupila,alebo vymenila za iny. Mozno obec v buducnosti bude potrebovat cintorin zvacsit
ZITA66
26.02.14,07:45
dik skušam všetko