Zavrieť

Porady

mam stav,parcelu 10 mtr od cintorina a chcem stavat RD

Anketa: stav,povolenie -cintorin susediaca parcela

Počet hlasujúcich
0. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • uzemny paln

    0 0%
  • vynimka

    0 0%
  • povolenie stavby

    0 0%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
NA KONCI ULICE ROžNY POZEMOK SUSEDI Z CINTORINOM -JAROK+OBEC,KOMUNIKACIA+JAROK+BETONOVY PLOT A CINTORIN CHCEM STAVAT RD len neviem či dostanem stav.povolenie ,inak cela ulica je oproti susediaca z cintorinom dakujem za radu

obec dala zav.stanovisko že ,nie je možne povoliť v spojenom uzemnom a stavebnom konani,,,,musim požiadat o povolenieRUV aj pozemkovy a lesny odbor,,,tak čo to bude ,,asi nič,,len burina na parcele,,poradi niekto
Naposledy upravil ZITA66 : 25.02.14 at 12:00 Dôvod: zavázne stanovisko
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...a o čom tu akože chceš hlasovať? Neviem, nejak mi asi nedopína. Je jedno, čo je na druhej strane ulice. Svoj problém si chodď riešiť na svoj obecný úrad. Ja fakt netuším aké je územko na danú oblasť.... počkaaaaj - už sa mi to tu v guli mihoce - sochi.ru - no a Ty si to jedno kolečko, čo sa furt nechce roztvoriť.......

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Zrejme to nechce mať príliš ďaleko.
    Nakoniec musíme tam všetci.
    ---------------------------------------------
    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...-pohrebnictve/
    §15
    (7) Ochranné pásmo pohrebiska je 50 m od hranice pozemku pohrebiska; v ochrannom pásme sa nesmú povoľovať a ani umiestňovať budovy okrem budov, ktoré poskytujú služby súvisiace s pohrebníctvom.

    (8) Vlastník pozemku v ochrannom pásme má nárok na primeranú náhradu za obmedzenie užívania pozemku. Náklady spojené s technickými úpravami v ochrannom pásme a náhrady za obmedzenie užívania pozemku v ochrannom pásme uhrádza zriaďovateľ pohrebiska; ak sa vlastník pozemku v ochrannom pásme a zriaďovateľ pohrebiska o výške náhrady nedohodnú, rozhodne o nej súd.
    Naposledy upravil marjankaj : 25.02.14 at 12:15
    ZITA66 ok aj teraz mam stary Rd pri cintorine ale v inej obci,la mam to naozaj naskok,,,dik sa radu

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Môj názor. Na pozemku, ktorý je 10 metrov od cintorína, nech by bolo vydané povolenie k stavbe by som nikdy nepostavila RD. To sa musiš rozhodnúť sama. Pamätaj, že nehnuteľnosť nikdy nemôžeš preniesť na chrbáte, obrazne povedané, ako nejakú vec a preniesť na iné miesto. Pouvažuj nad tým dobre a dobre sa rozhodni, to Ti želám.
    ZITA66 som rozhodnuta tam stavat,,ved som tam zdedila parcelu,,a čo teraz,,

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Cintorín má ochranné pásmo a vrámci neho je stavebná uzávera. Pozri si územný plán, pokiaľ zasahuje.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    V jednej obci je medzi normálnymi rodinnými domami dom, v ktorom majiteľ prevádzkuje pohrebníctvo. Mŕtvole skladuje v mraziacom boxe, ktorý je súčasťou toho domu...
    ZITA66 dik nemienim tam skladovat aj jamrt...

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    žiadny stavebný pozemok nemôže byť na túto vzdialenosť od cintorína, podľa zákona najbližšia stavba môže byť 50 metrov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZITA66 no ale moj jej,,a neviem čo tam budem, asi papriku sadittt
    arizona Skus navrhnut obci, ci by ten pozemok odkupila,alebo vymenila za iny. Mozno obec v buducnosti bude potrebovat cintorin zvacsit
    ZITA66 dik skušam všetko
      zbaliť

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    ...ja mám kolegu ktorému bránu na pozemok a oplotenie cintorína delí len úzka cesta. A je to celá ulica. Na vidieku sú takéto javy bežné.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZITA66 aj tu je to len na starostovi,,ale asi to neprejde,,ludska zavisť,,tak čo z tou parcelou1100mtr,,,
    branislavp Predaj to niekomu, kto bude mať o ten pozemok záujem a kup si nový pozemok.
    ZITA66 nemaš zaujem tam pestovat niečo,,a ja si kupim ničo lepšie,,
    branislavp Nie, nemám záujem. Ja som si už svoje odrobila, nech pracujú mladí. Ja čakám na tie švajčiarske dôchodky. Mala som na mysli predať pozemok napr. nejakému záujemcovi, ktorý sa zaoberá chovom oviec, alebo niečim iným.
      zbaliť

    mam stav,parcelu 10 mtr od cintorina a chcem stavat RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.