tomassa
25.02.14,07:37
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, či mám nárok na vrátenie peňazí ( odstúpenie od zmluvy), ak sa teraz bude jednať už o 3. reklamáciu notebooku. Pri prvej reklamácii mi boli uznané a reklamované 3 chyby, akonáhle mi prišiel notebook domov, tak som zistil nedostatky v reklamácii a dal som ho opäť reklamovať (reklamácia na reklamáciu), takže mi uznali a reklamovali 2 chyby ( 1 už druhýkrát a ďalšiu novú). Teraz posielam už 3.krát notebook na reklamáciu v priebehu 3 mesiacov, lebo na sa ňom vyskytli ďalšie dve, iné než predchádzajúce, chyby. Notebook už mám rok a pol a doteraz sa na ňom nevyskytli žiadne chyby a zrazu takáto smršť. Celkovo sa mi začal kaziť a ja potrebujem plne fungujúce zariadenie k štúdiu.
Mám nárok na odstúpenie od zmluvy alebo nie?

Ďakujem za odpovede.
(za chyby považujem vykonané servisné opravy zaškrtnuté v protokole)
alaya1
25.02.14,06:41
Ak chces odstupit od zmluvy, musia sa pocas zarucnej doby objavit 3 x rovnake chyby.
tomassa
25.02.14,08:13
Takze ak mi raz vycistili ventilator, potom mi ho uplne vymenili, tak staci, ze ho este raz budem musiet dat vycistit a mam narok na vratenie penazi? berie sa vycistenie ventilatora ako chyba?
misoft
25.02.14,09:34
Vyčistenie ventilátoru sa za chybu nepovažuje - skôr to ja považujem za šlendriánstvo používateľa, ktorý nemá poriadok okolo NB. Vyčistenie je údržba.
Ale prečítaj si toto: http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9 - hneď pochopíš.....
Bednarova J
25.02.14,09:34
Podla Občianskeho zákona. § 623 ...mate pravo odstupit od zmluvy,ak ide siceo odstranitelne vady,ak vsak kupujuci nemoze pre opatovne vyskytnutie sa vady po oprave alebo vacsi pocet vad vec riadne uzivat.
Ak ste sa rozhodol zrusit zmluvu,ide o jednostranny prejav vole.Predavajucemu vraciate uz pouzivanu vec,tento nema pravo na nahradu za znehodnotenie sposobene uzivanim veci.
Nemoznost riadne vec uzivat treba rozumiet pripad,ked kupujuci sa v dosledku opakovane sa vyskytujucej vady alebo pre vacsi pocet odstanitelnych vad pomerne dlhy cas nemoze uzivat vec. Taketo vady treba klast naroven neodstranitelnym.
Kazdy pripad je specificky a posudzuje sa samostatne.
tomassa
25.02.14,13:00
Takze podla vas mam narok alebo mam opat cakat az mi pride a opat sa nieco pokazi?
Bednarova J
25.02.14,13:06
A nemozete ho riadne uzivat dlhsiu dobu? Ak nie tak mate narok,presne podla vyssie uvedeneho.
tomassa
25.02.14,18:44
A co je dlhsia doba? Toto je tretia reklamacia za posledne 3 mesiace, to vypovedá o všetkom.