grcalko
26.02.14,19:38
Na niektorych portáloch aj na porade.sk sa objavili ohovaracske a nepravdive informacie o mojom podnikani. Asi je to pomsta bývalého zamestnanca. Neviem ako sa voci tomu branit?
lujza.j
26.02.14,18:40
no to je zase tvoje tvrdenie....krásny nick!
alaya1
26.02.14,18:46
Ohovaraj ho aj ty :)
petereak
27.02.14,09:04
spôsob právnej obrany závisí od konkrétneho spôsobu "ohovárania", právnej kvalifikácie ; môžete sa brániť žalobou na ochranu osobnosti, ak by skutok spĺňal znaky trestného činu podaním trestného oznámenia
grcalko
27.02.14,20:25
mozem sa branit ochranou osobnosti ked sa jedna o firmu?
Chobot
27.02.14,21:39
Nie, nemôžeš. Firma nie je osobnosť. Viď § 11 Obč. zákonníka:

Ochrana osobnosti
§ 11


Fyzická osoba má právo na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, ako aj súkromia, svojho mena a prejavov osobnej povahy.

Podľa mňa eak si myslel, že ten človek ohovára teba, ako osobu.
petereak
28.02.14,07:00
áno, aj "firma" sa môže brániť, napr. žalobou na ochranu proti neoprávnenému zásahu do dobrej povesti, prípadne žalobou v rámci nekalosúťažného konania, a trestným oznámením, ak skutok spĺňa znaky t.č.
MySpace
15.01.17,21:23
Podľa mňa sa to bude ťažie dokazovať a je to na dlhé lakte, že ide o tú istú osobu, ktorá Vás ohovára. V realite sa to dokázať dá, ale je za tým úsilie a asi sa do toho nikomu nebude chcieť ísť, ani kompetentným. Skôr sa dá napísať konkrétnemu administrátorovi a poprosiť ho o stiahnutie týchto informácií o Vás z danej stránky / stránok. Je však na ňom, či zoberie Vašu sťažnosť za objektívnu a urobí to.
kukučka
15.01.17,21:37
Vieš to dokázať? Nemrhaj sily. Každé čudo trvá tri dni, hoď to za hlavu a venuj sa poctivému podnikaniu.
buchač
15.01.17,21:50
...a táto téma má trvanie už tri roky...a odvtedy na ňu nik nereagoval. ;)
misoft
16.01.17,10:06
Tomu sa vraví "oživovanie mŕtvol".....
Oliwa
16.01.17,10:27
Takýchto "zombíkov" je tu v poslednom čase nemálo... a to hovorím len o tých, na ktorých som natrafila náhodne...
Gaaspi
22.10.18,11:43
Nebol by som si istý. Mňa expriateľka udala len za to že som o nej diskutoval na fórume. Nič vulgárne som na ňu nenapísal iba som preberal v sekcii vzťahy naše problémy tak ako toto fórum je o práve tak tamto fórum je o živote a vzťahoch a 1000 ďalších ľudí tam toto rieši. Ona ani nieje na tom fóre zaregistrovaná, príspevky sú vidieť iba ak ste prihlásený takže ani čítať to nemôže hocikto a jej to len nejaký náš spoločný známy (zo závisti) preposlal a ona to strašne nafúkla a išla to udať na políciu že bola porušená jej dôstojnosť (ale nemá to ani ako dokázať vie to len z počutia že ja som na nejaké fórum o nej niečo písal) to si už vymyslela že údajne čo som písal, ja keď som sa to dozvedel som poprosil administrátora aby príspevky zmazal takže došlo k náprave. Tie príspevky tam niesu a aj keby si to niekto stihol odfotiť tak tam neuvidí nič z toho čo ona diktovala do zápisnice. Mňa si predvolali na políciu a neskôr na obvodný úrad keďže ide o občianske spolunažívanie. Ona sa najprv vyhrážala že jej mám zaplatiť dobrovoľne 50€ každý mesiac za ujmu inák ma udá. Keďže som to vydieranie odmietol tak ma naozaj išla udať a spôsobila mi naťahovačky...
Gaaspi
22.10.18,11:46
Prečítaj si čo spôsobila jedna osoba mne a vraj každé čudo trvá tri dni?!? Ja som bol za toto viackrát predvolávany plus výdavky na cestu atď.
Gaaspi
26.10.18,23:17
Ono to je o tom že nie všetko je sezónne. Toto sa bude stávať aj o 3, 4, 5, 10 rokov...