Zavrieť

Porady

Možem sa brániť voči ohovaraniam na internete?

Na niektorych portáloch aj na porade.sk sa objavili ohovaracske a nepravdive informacie o mojom podnikani. Asi je to pomsta bývalého zamestnanca. Neviem ako sa voci tomu branit?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

petereak je offline (nepripojený) petereak

petereak
spôsob právnej obrany závisí od konkrétneho spôsobu "ohovárania", právnej kvalifikácie ; môžete sa brániť žalobou na ochranu osobnosti, ak by skutok spĺňal znaky trestného činu podaním trestného oznámenia
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
grcalko mozem sa branit ochranou osobnosti ked sa jedna o firmu?
Chobot Nie, nemôžeš. Firma nie je osobnosť. Viď § 11 Obč. zákonníka:

Ochrana osobnosti
§ 11


Fyzická osoba má právo na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, ako aj súkromia, svojho mena a prejavov osobnej povahy.

Podľa mňa eak si myslel, že ten človek ohovára teba, ako osobu.
petereak áno, aj "firma" sa môže brániť, napr. žalobou na ochranu proti neoprávnenému zásahu do dobrej povesti, prípadne žalobou v rámci nekalosúťažného konania, a trestným oznámením, ak skutok spĺňa znaky t.č.
  zbaliť

MySpace je offline (nepripojený) MySpace

MySpace
Podľa mňa sa to bude ťažie dokazovať a je to na dlhé lakte, že ide o tú istú osobu, ktorá Vás ohovára. V realite sa to dokázať dá, ale je za tým úsilie a asi sa do toho nikomu nebude chcieť ísť, ani kompetentným. Skôr sa dá napísať konkrétnemu administrátorovi a poprosiť ho o stiahnutie týchto informácií o Vás z danej stránky / stránok. Je však na ňom, či zoberie Vašu sťažnosť za objektívnu a urobí to.
Gaaspi Nebol by som si istý. Mňa expriateľka udala len za to že som o nej diskutoval na fórume. Nič vulgárne som na ňu nenapísal iba som preberal v sekcii vzťahy naše problémy tak ako toto fórum je o práve tak tamto fórum je o živote a vzťahoch a 1000 ďalších ľudí tam toto rieši. Ona ani nieje na tom fóre zaregistrovaná, príspevky sú vidieť iba ak ste prihlásený takže ani čítať to nemôže hocikto a jej to len nejaký náš spoločný známy (zo závisti) preposlal a ona to strašne nafúkla a išla to udať na políciu že bola porušená jej dôstojnosť (ale nemá to ani ako dokázať vie to len z počutia že ja som na nejaké fórum o nej niečo písal) to si už vymyslela že údajne čo som písal, ja keď som sa to dozvedel som poprosil administrátora aby príspevky zmazal takže došlo k náprave. Tie príspevky tam niesu a aj keby si to niekto stihol odfotiť tak tam neuvidí nič z toho čo ona diktovala do zápisnice. Mňa si predvolali na políciu a neskôr na obvodný úrad keďže ide o občianske spolunažívanie. Ona sa najprv vyhrážala že jej mám zaplatiť dobrovoľne 50€ každý mesiac za ujmu inák ma udá. Keďže som to vydieranie odmietol tak ma naozaj išla udať a spôsobila mi naťahovačky...

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka
Vieš to dokázať? Nemrhaj sily. Každé čudo trvá tri dni, hoď to za hlavu a venuj sa poctivému podnikaniu.
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
buchač ...a táto téma má trvanie už tri roky...a odvtedy na ňu nik nereagoval.
misoft Tomu sa vraví "oživovanie mŕtvol".....
Oliwa Takýchto "zombíkov" je tu v poslednom čase nemálo... a to hovorím len o tých, na ktorých som natrafila náhodne...
Gaaspi Prečítaj si čo spôsobila jedna osoba mne a vraj každé čudo trvá tri dni?!? Ja som bol za toto viackrát predvolávany plus výdavky na cestu atď.
Gaaspi Ono to je o tom že nie všetko je sezónne. Toto sa bude stávať aj o 3, 4, 5, 10 rokov...
  zbaliť

Možem sa brániť voči ohovaraniam na internete?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.