Zavrieť

Porady

Ako sa BRÁNIŤ - voči agresívnemu psovi suseda ????

Dobrý deň poraďáci,

cca. jeden rok dozadu sused umiestnil "koterec" svojho veľkého poľovného psa s agresívnymi zlozvykmi (nekonečné celonočné brechanie, útočenie psa cez pletivo na naše osoby ) k plotu nášho pozemku.
Nepomohli ani naše prosby o premiestnenie tohto koterca inde , v podstate tento pes má aj tak voľný výbeh . Problém všetkého je v tom, že susedova agresivita stúpla až do takých hraníc, že tohto psa začal vyslovene proti nám doslova huckať...štvať...
Z tohto psa máme už aj ozaj vážne obavy, nakoľko nechcem si ani predstaviť ak by tento pes susedovi ušiel a zaútočil by na naše deti. prípadne na nás s manželkou. Nevieme si rady, snažili sme sa to riešiť políciou - ale bolo to abslútne bezúspešné.

Čo robiť - poraďte ( ak by nám niekto radil, že ho máme nebodaj otráviť - nech to ani nepíše - toto nie je riešenie ) Potrebujeme rozumnú radu, cestou súdu...alebo niečo iné... alebo to napadnúť nejakým § ...

Ďakujeme

Usporiadat
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

Ahoj,
tak toto by teda zaujímalo aj mmňa. Moja švagriná má rovnaký problém a nevie si rady. Tiež susedov pes je útočný je to nejaká rasa cvičená na boj.neviem ja sa do toho nerozumiem, ale zaujímalo by ma čo sa s takymito bezohľadnymi ľudmi vobec da robit. Sama som tiež bola skoro napadnutá, ked som u nej bola na navšteve.
Snad tu niekto poradí, držím palce ahoj. M.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
nokia007 nokia007

nokia007 je offline (nepripojený) nokia007

neviem,preto sa pýtam....:-D ...viac
My sme mali podobný problém,ale susedovi dvaja psy (vlčiaci) prechádzali dokonca na náš pozemok,lebo prehrízli oplotenie,ani po viacnásobnom napomenutí s tým nič neurobili. ja som mala to šťastie,ze mám vlastného psa ktorí ked sa dostali do našej záhrady s nimi urobil rýchly proces. potom sme zavolali na slobodu zvierat kde prišli a týchto psov im zobrali...je to iný prípad,ale som len napísala moju skúsenosť..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..pokiaľ má sused polovného psa, neverím, že je veľký..veľký je vlčiak..okrem toho, poľovné plemená nebývajú agresívne,neštekajú v noci, väčšinou sú naučené brechať na povel...pokiaľ teda sused nie je poľovník, tak psa má na stráženie a v noci pes reaguje na pohyb v jeho teritóriu štekaním...môžeš sa sťažovať na obecnom úrade-ale to by ti muselo dosvedčiť viacej susedov,lebo ten nočný štekot nedopadá iba na tvoj dvor, ale sa dobre silno ozýva.....a žeby polícia nič nerobila s tým, že ste ju zavolali, keď sused na vás hucká psa-to neverím,poľovný pes je zbraň a to by sa mohlo kvalifikovať ako útok..a to by nenechali len tak..a ak hej, zavolaj ich vždy, keď sused hucká psa,raz to budú musiež riešiť!!...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
miroslav42 Pozri príspevok
Dobrý deň poraďáci,
cca. jeden rok dozadu sused umiestnil "koterec" svojho veľkého poľovného psa s agresívnymi zlozvykmi (nekonečné celonočné brechanie, útočenie psa cez pletivo na naše osoby ) k plotu nášho pozemku.
Nepomohli ani naše prosby o premiestnenie tohto koterca inde , v podstate tento pes má aj tak voľný výbeh . Problém všetkého je v tom, že susedova agresivita stúpla až do takých hraníc, že tohto psa začal vyslovene proti nám doslova huckať...štvať...
Z tohto psa máme už aj ozaj vážne obavy, nakoľko nechcem si ani predstaviť ak by tento pes susedovi ušiel a zaútočil by na naše deti. prípadne na nás s manželkou. Nevieme si rady, snažili sme sa to riešiť políciou - ale bolo to abslútne bezúspešné.
Čo robiť - poraďte ( ak by nám niekto radil, že ho máme nebodaj otráviť - nech to ani nepíše - toto nie je riešenie )
Potrebujeme rozumnú radu, cestou súdu...alebo niečo iné... alebo to napadnúť nejakým § ...
Ďakujeme

...to máš tak ....

So zlým po dobrotky nepohneš ...ani prosbou , ani žiadosťou a ani súdnym rozhodnutím ...
Debil vždy ostane iba debilom...a díky za takého suseda ...
Keď sused hucká psa na suseda , to aké vzťahy medzi vami panujú ???..." určite " aj pravidelne grilujete ...pche...

Či bude koterec trebárs aj na tej najvzdialenejšom kúte , vždy to bude iba o susedovi a nie o psovi ...

Spomínaš nejaký paragraf .....
Nuž nech sa páči ...
TRESTNÝ ZÁKON
§24 – Krajná núdza
Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom.
Nejde o krajnú núdzu, ak bolo možné nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom za daných okolností odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Rovnako nejde o krajnú núdzu, ak ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo, bol podľa všeobecne záväzného právneho predpisu povinný ho znášať.
§25 - Nutná obrana
Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom. Strana 304 Zbierka zákonov č.300/2005 Čiastka 129.
Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu, miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.
Ten, kto odvracia útok spôsobom uvedeným v odseku 2, nebude trestne zodpovedný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo zľaknutia.
Ak sa niekto vzhľadom na okolnosti prípadu mylne domnieva, že útok hrozí, nevylučuje to trestnú zodpovednosť za čin spáchaný z nedbanlivosti, ak omyl spočíva v nedbanlivosti.
§26 - Oprávnené použitie zbrane
Použitie zbrane v súlade so zákonom nie je trestným činom.
Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene zotrvá a nejde o nutnú obranu. To neplatí, ak bola pritom inému úmyselne spôsobená smrť.
Tento zákon sa ale dotýka človeka ...a pes je v tomto prípade chápaný ako zbraň ...a proti zbrani je možnosť aj zbraňou sa chrániť ( nemusí byť práve strelná , to je predsa aj kosa , holé porisko a či sekera... )
...vysvetli to susedovi - poľovníkovi - majiteľovi zbrojného preukazu ( teda , ak ovšem je poľovník ...)

Lenže čo z toho , ak útok nastane , niekomu bude ublížené dotyčným psom ....a že bude utratený , alebo zabitý pri ochrane ???
To je už iná debata ...to by bola teda ...súdy by mali zasa čo na prácu , sused by sa vonku asi dlhý čas vonku neukázal ( teda v mojom prípade )...
Nuž , ako vravím ...debo je debo ...neskoro bude potom plakať nad rozliatym mliekom ...

...a k otázke ???
Ťažká rada ....ťažkáá...
1 0
miroslav42 miroslav42

miroslav42 je offline (nepripojený) miroslav42

Síce neviem ako sa dané plemeno psa volá, ale je to veľký pes-čiernobielej fľakatej farby ( taká maskáčová ) ovysnuté dlhé uši. Bez akéhokoľvek problému tento pes dokáže brechať aj dve-tri hodiny v kuse v priebehu hlbokej noci (cez deň potom väčšinou chrápe), proste breše na všetko čo sa hýbe. Či vysoká zver, zajace, myši...všetko... - je to neskutočný hlboký hlasitý neznesiteľný brechot.
V priebehu dňa si svoju zúrivosť vyvršuje na nás, stačí sa priblížiť k plotu - kde máme príjazdovú cestu a garáž pre auto a útočí skákaním do tohto pletiva.
Ak by bolo možné moju garáž preniesť na iné miesto, urobím to okamžite - len aby som sa nemusel dostať do styku s týmto psom. No ja si myslím že jednoduchšie by to bolo so zmenou tohto koterca - čo však neviem docieliť. Ku všetkému ešte máme aj my psíka, no je to len malinký yorkšírik, ktorého musíme k autu nosiť na rukách a to už nehovorím aký strach mám o svoje deti........ ((((((((((((((
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no tak ho nasnímaj na video a hoď na obecnú stránku, prípadne na youtube-aj s menom suseda!..
..a k tomu "malinkému jorkšírkovi"- tak ti poviem, že ja mám psa veľkosti retrivera a ten sa znesieso všetkými psami-len s jorkáčmi nie, lebo to je malé, jedovaté a uštekané plemeno, máme ich na lúke 9 takže viem, o čom to je!...
0 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

no s tym yorsirikom..niekedy su otravnejsie ako velke psy to je fakt..kolkokrat idem so svojim na rpechadzku(mix NO) a maly york zacne stekat na celu ulicu a provokovat...toto nemam rada....no ale k susedovi..my byvame v radovych RD..skoro kazdy tu ma psa....susedov pes hend vela,ked sused nieje doma zavija o 106,o dva domy dalej ma suseda psa ktory akonahle prejde niekto skace do plota a ide sa roztrhat...no co uz...taki su..ani mne nieje zavijanie prijemne ani ekd idem okolo a vybre chne namna e infarkt dostanem ...ale sme susedia a aj ja mam psa...spoza plota vyzeraju hrozostrasne..ale ekd sa stretneme na ulici oblizuju mi ruku a santia sa....nie vsetko co steka hryzie
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Akéhokoĺvek PSA sa dá ovládnuť jedine cez KŔMENIE !

Hádžte mu "pamlsky" kosti, salámu, čokoĺvek, čo má ten pes rád a keď Vas uvidí nebude na Vás brechať , ale od radosti vrtieť chvostom.

Ak chcete aby Vás naslovo poslúchal potravu predtým ako mu ju hodíte popľujte , je to zaručený recept,že ten pes ,na Vás už nikdy nezautočí.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no s tým popľuvaním je to tak..napríklad, hádžeš svojmu vlastnému psíkovi drievko a chceš, aby ti ho priniesol,tak ho trošku popluješ,jemne,aby ho psík rozoznal a nepriniesol ti niečo iné zo zeme...ale piškotu, alebo iné jedlo pre psíka -to som tiež nepočula...ale metódy sú všelijaké, keď chceš mať kamaráta...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja mám podobný problém , nasťahoval sa do domu ku svokre švagor a dotiahol psa ktorý nonstop breše . Synovec počul o nejakej aplikacii na I Phone , ktorú keď psovi budeš nonstop púšťať tak dostane rozum, neviem či ohluchne ,alebo čo ,ale mne to je jedno len nech drží papuľu. Tak že dostal bojovú úlohu to zohnať.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..nonstop?..tak to asi ten hafkáč potrebuje spoločnosť!..nie každý pes je zvyknutý na dvor a to mu stačí..a ak je priviazaný-a nebol na to zvyknutý, tak okolie trestá štekotom..je sám,treba s ním semotamo hodiť reč, niečo dobré mu podať a častejšie cez deň a havko si zvykne..no a púšťať ho pobehať si..
0 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
co je na tom neriesitene?
podhod tomu bastardovi otraveny kus masa a mas pokoj
0 4
2weird2die Navádzanie na trestný čin je trestný čin... radšej to po sebe sprac.
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Na reťazi nieje béhá ako debil po záhrade a breše ešte aj na trávu.Trochu mu zahrám do uška a uvidíme či dostane rozum.
0 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
vsetky psiska by som strielal rad radom
majitelov mlatil tiez do radu
0 4
2weird2die Prosím Vás, zmažte tohto dilina...
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
gixo Pozri príspevok
co je na tom neriesitene?
podhod tomu bastardovi otraveny kus masa a mas pokoj
..

..aj to je riešenie...akurát, že ak ťa bude vidieť dobromyslený sused a k tomu bude počuť, ako psík kňučí a bude ho vidieť zvíjať sa na zemi, môže ťa udať za týranie zvierat...
..môj dedko kedysi hovorieval, že kto nevie žiť so zvieratami, ťažko dokáže žiť s ľuďmi...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

pepsikova Pozri príspevok
..no s tým popľuvaním je to tak..napríklad, hádžeš svojmu vlastnému psíkovi drievko a chceš, aby ti ho priniesol,tak ho trošku popluješ,jemne,aby ho psík rozoznal a nepriniesol ti niečo iné zo zeme...ale piškotu, alebo iné jedlo pre psíka -to som tiež nepočula...ale metódy sú všelijaké, keď chceš mať kamaráta...

Je to overená metoda, skušal to moj švagor a vošiel do voliery ku dvom vlčiakom,a nič mu neurobili...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://www.antistekace.sk/
0 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

gixo Pozri príspevok
vsetky psiska by som strielal rad radom
majitelov mlatil tiez do radu
nechapem,co to dnes z tej mladeze rastie...rodicia musia byt dobre mimo,ked toto decka ucia
nebudem sa divit ak o par rokov budes strielat na ludi
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Retuska Pozri príspevok
nechapem,co to dnes z tej mladeze rastie...rodicia musia byt dobre mimo,ked toto decka ucia
nebudem sa divit ak o par rokov budes strielat na ludi

Nechápeš ???
Holt , o pár rokov pochopíš ...

Prečítaj si , možno sa aj rozumu chytíš ...a mimo som rozhodne nikdy ( čo sa zbraní týka ) nebol ...
http://www.porada.sk/entry.php?b=498
0 0
2weird2die 2weird2die

2weird2die je offline (nepripojený) 2weird2die

Pridávam sa k buchačovi... treba vedieť, aké prostriedky ponúka zákon a hlavne sa pripraviť. nehovorím, že hneď treba strelnú zbraň, ale taký kaser nie je nikdy na škodu. V dnešnej dobe by tiež nemal byť problém s vytvorením audio-video záznamu s agresívnym chovaním psa a suseda.
Čo sa týka toho "polovnícky pes"... neviem posúdiť, len pridám osobnú skúsenosť. U nás je jediný vychovaný pes, ktorý neotravuje, neskáče do plotu keď list zašuští, neuteká z domu, atď.. ten, ktorého má Pán polovník. Všetci ostatní sú ako zmyslovzbavení, lebo im nebol venovaný potrebný výcvik. Psa akého si opísala, by poľovník na lov nikdy nevzal, lebo by im všetko odplašil.
PK
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať