Zavrieť

Porady

Ako sa BRÁNIŤ - voči agresívnemu psovi suseda ????

Dobrý deň poraďáci,

cca. jeden rok dozadu sused umiestnil "koterec" svojho veľkého poľovného psa s agresívnymi zlozvykmi (nekonečné celonočné brechanie, útočenie psa cez pletivo na naše osoby ) k plotu nášho pozemku.
Nepomohli ani naše prosby o premiestnenie tohto koterca inde , v podstate tento pes má aj tak voľný výbeh . Problém všetkého je v tom, že susedova agresivita stúpla až do takých hraníc, že tohto psa začal vyslovene proti nám doslova huckať...štvať...
Z tohto psa máme už aj ozaj vážne obavy, nakoľko nechcem si ani predstaviť ak by tento pes susedovi ušiel a zaútočil by na naše deti. prípadne na nás s manželkou. Nevieme si rady, snažili sme sa to riešiť políciou - ale bolo to abslútne bezúspešné.

Čo robiť - poraďte ( ak by nám niekto radil, že ho máme nebodaj otráviť - nech to ani nepíše - toto nie je riešenie ) Potrebujeme rozumnú radu, cestou súdu...alebo niečo iné... alebo to napadnúť nejakým § ...

Ďakujeme

Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

gixo Pozri príspevok
co je na tom neriesitene?
podhod tomu bastardovi otraveny kus masa a mas pokoj
jediný bastard si tu ty
0 0
jarus jarus

jarus je offline (nepripojený) jarus

to pivko: A čo ak niekto zoženie aplikáciu, aby si ohluchol Ty?
Naposledy upravil jarus : 27.09.12 at 14:17
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Blbá myšlienka ma napadla (neviem, či na ňu nepodám trestné oznámenie ) - ultrazvuková píšťalka(človek ju nepočuje, no havino hej. Čo mu takto "spríjemniť" štekanie piskotom? Pôjdeš okolo, bude štekať, zapískaš. A vždy keď zašteká, opäť "signál". Po čase ak ťa zbadá a začne sa chystať štekať, len zdvihneš ruku s píšťalkou (pes si to zapamätá, aké je to pre neho nepríjemné) a on radšej ustúpi.

Blbý nápad, čo?
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Technické korenie+ plynov ku, nech si trochu poplače keď má takého super starostlivého pána čo nerešpektuje susedov. Mám podobný problém, sused chová troch podvraťákov o ktorých sa nestará, keď mi lezú neskutočne na nervy použijem poplašnák (zatiaľ).
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

0 0
miroslav42 miroslav42

miroslav42 je offline (nepripojený) miroslav42

Pozdravujem vás,

problém je už ozaj neznesiteľný. Väčšina z vás píšete - že poľovnícky pes je pokojn....PROBLEM je ale v tom, že sused ho na nás ŠTVE - HUCKÁ - už neviem ako to mám napísať.

Deti nepúšťam vôbec na parkovisko - vyslovene je to teror ako využíva psa na týranie nás ľudí - celej RODINY. Ved toto je nenormálne.....

dík za vaše názory

inak je to čím dalej tým horšie a horšie - píšťalka vôbec nezaberá
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
2weird2die Pozri príspevok
Pridávam sa k buchačovi... treba vedieť, aké prostriedky ponúka zákon a hlavne sa pripraviť............
miroslav42 Pozri príspevok
Pozdravujem vás,
problém je už ozaj neznesiteľný. Väčšina z vás píšete - že poľovnícky pes je pokojn....PROBLEM je ale v tom, že sused ho na nás ŠTVE - HUCKÁ - už neviem ako to mám napísať.
Deti nepúšťam vôbec na parkovisko - vyslovene je to teror ako využíva psa na týranie nás ľudí - celej RODINY. Ved toto je nenormálne.....
dík za vaše názory
inak je to čím dalej tým horšie a horšie - píšťalka vôbec nezaberá
Doteraz som len zaobaľoval ....takže :

1. Na píšťaľku sa vyser
2. Na problém - situáciu sa priprav
3. Zákony sú aj pre ľudí - nie iba pre psov ....

Onehdá som s deckom som bol na prechádzke ...jeden buzerant mal pusteného psa v areály detského ihriska , už len labu dvihnúť v pieskovisku ...na slušné upozornenie sa chystal , takpovediac , psa na mňa použiť ...
Ej , kua .....že ako si to rýchlo rozmyslel , keď som mu dal otázku , či bude ten pes rýchlejší ako mojich pár mierených ...

Toto malou príhodou by som chcel povedať iba jedno :

Násilie plodí násilie !

0 1
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Skúsiť ešte natočiť majiteľa na mobil a potom keď bude dostatok dôkazov zavolať políciu a keď to nepomôže tak už fakt ostáva iba špekáčka s nastrihanou žiletkou. Mal som niekoľko a mám aj teraz psíka, ľutujem že to hovorím pes na to doplatí keď na vine je jeho majiteľ. Je to kruté že to píšem, poraďte iné riešenie. Nadávať do bastardov si môžeme aj potom.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vlado 33
ľutujem že to hovorím pes na to doplatí keď na vine je jeho majiteľ.
Pes je vo väčšine prípadov obrazom svojho pána!
0 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

niektori,ako buchac,to beru strasne citlivo....ved ano,ja tiez chodim medzi ludi s malym deckom,ale teraz ked pribehne pes nebudem ho mlatit a kopat...co som normalna?ved jasne,ze to si dieta zapamata a tak sa isto bdue spravat aj ono k tym zvieratam...alebo ked namna nejaky rodic cez celu ulicu vrieska,nech si drzim psa,tak az k nemu dojdeme mu odvetim ze chodnik je dost siroky a ci sa mu to paci ci nie pes bdue nadalej pusteny.ak niekto vychovava svoje deti tak ako buchac ze zbada psa a uz ide strielat tak sa nedivim co dnes z tej mladeze vyrasta.samozrejme su iste pravidla,ktore musi dodrziavat kazdy,ale ie na vsetko zbranou....
ale k problemu zakladatela...ja by som to naozaj n nahrala a zavolala policiu...bohuzial,psiky by skoncili asi v utulku ,prip na policii ale nebudete zit v terore...pes zato nemoze ze majitel je idiot...
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

ja by som asi volala políciu každú chvíľu ako svedkov, až by im to liezlo na nervy a niečo by robili, ale je potrebné sa sťažovať aj na mestskom úrade, mali by mu dať poriadkovú pokutu, to je tiež riešenie a potom ma ešte napadlo, že skúsiť tomu jedošovi fakt hodiť nejakú maškrtu, napr. piškótky, kostičku, párok..........
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
...na slušné upozornenie sa chystal , takpovediac , psa na mňa použiť ...
Ej , kua .....že ako si to rýchlo rozmyslel , keď som mu dal otázku , či bude ten pes rýchlejší ako mojich pár mierených ...
Retuska Pozri príspevok
ako buchac ze zbada psa a uz ide strielat tak
.....čítal by som pozornejšie ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Urcite nie je chyba v psovi, ale v majitelovi, tiez nepozname stanovisko a nazor druhej strany.
Je tazke zaujat takto objektivne stanovisko.
Urcite by som si na deti davala pozor, neviem sice, ako vas aj teraz ohrozuje, ak deti ani vy sa k nim nepriblizujete.
Ja mam dojem, ze je to ako ukazkovy susedsky spor, kde ako "zbrat" je na jednej strane pes, na druhej deti.
Tak by som na riesenie naozaj oslovila tretiu osobu, instituciu, .....pes je v tom nevinne, ako vzdy, robi len to, co od neho jeho pan ocaklava.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

[QUOTE=Retuska;2151844]..alebo ked namna nejaky rodic cez celu ulicu vrieska,nech si drzim psa,tak az k nemu dojdeme mu odvetim ze chodnik je dost siroky a ci sa mu to paci ci nie pes bdue nadalej pusteny. to snáď nie !!!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE=mareko;2152006]
Retuska Pozri príspevok
..alebo ked namna nejaky rodic cez celu ulicu vrieska,nech si drzim psa,tak az k nemu dojdeme mu odvetim ze chodnik je dost siroky a ci sa mu to paci ci nie pes bdue nadalej pusteny. to snáď nie !!!
...ale hej mareko ......ale hej ......

Aj mňa to zarazilo , len som nereagoval ...to vieš , ja som citlivý a hneď devinu ťahám ...
Birujem takých majiteľov ...práva psov poznajú ....povinnosti majiteľov už veľmô nie ...
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

ak niekto vychovava svoje deti tak ako buchac ze zbada psa a uz ide strielat tak sa nedivim co dnes z tej mladeze vyrasta.samozrejme su iste pravidla,ktore musi dodrziavat kazdy,ale ie na vsetko zbranou....

Tak tu v plnej miere stojím za buchačom, na hrubé vrece hrubá záplata. Zobrala som to ako slovný súboj a ten krajne nezodpovedný je v tomto prípade majiteľ psa, ako asi on vychováva svoje deti, keď nedokáže vychovať ani svojho psa. Mám psa, je to člen mojej domácnosti už 14 rokov, ale na prvom mieste sú vždy ľudia. Stretávam sa často, že bojové plemená si zadovážia ľudia s nízkym sebavedomím najmä u našich rómskych spoluobčanov a prajem ti zažiť ten pocit keď sa prikráda k tebe od zadu aby zaútočil a majiteľ sa díva a dobre sa baví.
0 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

ved samozrejme,ze vzdy je na prvom mieste clovek...mna tiez kusol pes...ale teraz nebudem kvoli tomu nosit pri sebe zbran aby som ho hned odstrelila len co pes pride ku mne....
samozrejme,som zato aby majitel bol zodpovedny,pkne zodpovedny za konanie svojho psa a je na inteligencii cloveka,ci encha psa pusteneho ked vie ze je agresivny na deti alebo korculiarov a pod. a riskuje nasledky alebo si ho zavola k sebe...
povinnostou majitela nieje drzat psa na vodzke pol metra len aby ostatni boli spokojni..o com to je?kde je ten respekt?iste,ked vidim ze sa dieta boji,zavolam psa k sebe,ale len preto ze niekomu ten pes vadi tak bohuzial,mne tiez niesu prijemni nasi spoluobcania a aj ked su ludia tak mam pocit ze psy su lepsi ako oni...smutne ale pravda...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Retuska Pozri príspevok
ved samozrejme,ze vzdy je na prvom mieste clovek...mna tiez kusol pes...ale teraz nebudem kvoli tomu nosit pri sebe zbran aby som ho hned odstrelila len co pes pride ku mne....
samozrejme,som zato aby majitel bol zodpovedny,pkne zodpovedny za konanie svojho psa a je na inteligencii cloveka,ci encha psa pusteneho ked vie ze je agresivny na deti alebo korculiarov a pod. a riskuje nasledky alebo si ho zavola k sebe...
povinnostou majitela nieje drzat psa na vodzke pol metra len aby ostatni boli spokojni..o com to je?kde je ten respekt?iste,ked vidim ze sa dieta boji,zavolam psa k sebe,ale len preto ze niekomu ten pes vadi tak bohuzial,mne tiez niesu prijemni nasi spoluobcania a aj ked su ludia tak mam pocit ze psy su lepsi ako oni...smutne ale pravda...
...nie TY SI ZA TO !!!!!!

Zákon č. 282/2002 Z.z. doslova vraví a upravuje o pustení psa bez vôdzky !!!
Konkrétnejšie je to § 4 a 7 ...
1 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

celkom nerozumiem,co si tymto odkazom na zakon chcel povedat zakon poznam pomerne dobre ,ale nepamatam si,zeby tam nieco bolo.akurat v priestupkoch
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Retuska Pozri príspevok
celkom nerozumiem,co si tymto odkazom na zakon chcel povedat zakon poznam pomerne dobre ,ale nepamatam si,zeby tam nieco bolo.akurat v priestupkoch
...keď nerozumieš , nechaj tak ...........nie iba zákon , ale aj (nazvem ) vedľajšie produkty - vyhlášky , VZN a podobne je potrebné si preštudovať ...
Keby tak každý činil , nedochádzalo by k tým útokom psov .....

...to keby som ja , duša citlivá , povedal niečo v tom význame , že poznám pomerne dobre zákon o zbraniach ...že si nepamätám niečo ???....nejak by som sa tým veľmi nechválil ...

Ale keďže ho poznám , tak viem , čo si môžem a čo nie dovoliť ....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať