Lukas217
12.03.14,18:32
misoft
12.03.14,19:46
Realitka robí to, čo prikáže klient. A čo ak tým klientom je práve mesto? A o akú verejnú súťaž sa jedná? Pokiaľ mi je známe, verejné súťaže (resp. verejné zaobstáravanie) by sa bytov týkať nemali - tam buď podľa zákona o bytoch, alebo verejnou dražbou, prípadne po odsúhlasení poslancou priamym odpredajom. A keďže to robí tealitka - tá to potom (ako zástupca vlastníka - mesta) robí formou inzercie (tiež forma súťaže) - prihlásia sa viacerí a kto dá viac, berie......
Lukas217
12.03.14,20:50
Tam prave nieje kto da viac, je tam stanovena suma bytu-mesto to ma na stranke. Ja ako zaujemca poslem ziadost na kupu, zaplatim zabezpeku 10 perc na ucet mesta. A mesto vyberie toho ucastnika koho uzna za vhodne a ostatnym ucastnikom vrati zabezpeku spat na ucet. Ja len nechapem co sa do toho montuje realitka ktora to ma o 2000€ drahsie a ci to nieje protizakonne kedze ja keby som to kupil od realitky tak by kupna suma bola o tie 2 tis vyssia ako deklaruje mesto na vyveske kde je povinne zverejnovat tuto informaciu, ci to nieje v nejakom rozpore. Lebo preco ja ako zaujemca mam platit proviziu nejakej realitke ked oficialne to kupujem od mesta a myslim, ze mesto nieje obycajny clovek alebo majitel bytu. Ja viem ako funguje realitka, ide mi hlavne o to co by som mal na kupnej zmluve cenu aku? Lebo viem ze obycajny majitel v bytovke chce napr 50 000 a realitka to predava za 52 000 aj s proviziou lenze to sa ja nikdy nedozviem kolko ten povodny majitel chcel a je mi to jedno lenze pri meste to je ine i (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW)nformaciu musi zverejnit a ja nebudem platit ziadne sprostredkovatela. A je to podla zakona som si vsimol teraz podla parag. 9a zakona c. 138/1991 zz obchodna verejna sutaz podla parag. 281-288