Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Realitka robí to, čo prikáže klient. A čo ak tým klientom je práve mesto? A o akú verejnú súťaž sa jedná? Pokiaľ mi je známe, verejné súťaže (resp. verejné zaobstáravanie) by sa bytov týkať nemali - tam buď podľa zákona o bytoch, alebo verejnou dražbou, prípadne po odsúhlasení poslancou priamym odpredajom. A keďže to robí tealitka - tá to potom (ako zástupca vlastníka - mesta) robí formou inzercie (tiež forma súťaže) - prihlásia sa viacerí a kto dá viac, berie......
    Lukas217 Tam prave nieje kto da viac, je tam stanovena suma bytu-mesto to ma na stranke. Ja ako zaujemca poslem ziadost na kupu, zaplatim zabezpeku 10 perc na ucet mesta. A mesto vyberie toho ucastnika koho uzna za vhodne a ostatnym ucastnikom vrati zabezpeku spat na ucet. Ja len nechapem co sa do toho montuje realitka ktora to ma o 2000€ drahsie a ci to nieje protizakonne kedze ja keby som to kupil od realitky tak by kupna suma bola o tie 2 tis vyssia ako deklaruje mesto na vyveske kde je povinne zverejnovat tuto informaciu, ci to nieje v nejakom rozpore. Lebo preco ja ako zaujemca mam platit proviziu nejakej realitke ked oficialne to kupujem od mesta a myslim, ze mesto nieje obycajny clovek alebo majitel bytu. Ja viem ako funguje realitka, ide mi hlavne o to co by som mal na kupnej zmluve cenu aku? Lebo viem ze obycajny majitel v bytovke chce napr 50 000 a realitka to predava za 52 000 aj s proviziou lenze to sa ja nikdy nedozviem kolko ten povodny majitel chcel a je mi to jedno lenze pri meste to je ine informaciu musi zverejnit a ja nebudem platit ziadne sprostredkovatela. A je to podla zakona som si vsimol teraz podla parag. 9a zakona c. 138/1991 zz obchodna verejna sutaz podla parag. 281-288

    Zdravim poradaci, mam otazku. Moze realitna kancelaria predavat byt, ktory vlastni mesto a je prave v prebiehajucej verejnej sutazi? Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.