krysztyne
23.03.14,19:52
Dobry den,
chcem poprosit o radu. Uz tri roky ziadam obec, aby dala do poriadku kanal na odvadzanie dazdovej vody. Koli spadu ulice vsetok dazdovej vody, co steka z obce, kazdy rok voda konci na mojom pozemku a nemam pristup mesiac aj pol na pozemok koli vode. Taktiez nevieme pokracovat stavbu, dalsia hotova budova kazdy rok stoji vo vode a od jarnych "povodni" na mojom pozemku steny sa vysusia len koncom leta. Koli nedokoncenej stavbe mame velmi vysoku dan, ale stavbu nevieme dokoncit koli kazdorocnym problemom s vodou, a obec odmieta sa zaoberat s odvodnenim. Nevyznam sa v prave, ale nemyslim si, ze obec ma pravo (http://www.porada.sk/pravo#__AUTOKW) odvodnit ostatne casti obce a vodu odvadzat na sukromny pozemok a tym kazdorocne posobit skodu na sukromnom majetku. Mam aj podozrenie, ze odvodnenie nechcu vykonat, lebo velmi dobre vedia, ze ak je pozemok pod vodou, neviem dokoncit stavbu, a obec moze inkasovat ovela vyssiu dan.
Velmi pekne Vas prosim o radu, co mame robit, aby sme donutili obec, aby plnila svoju povinnost odvodnenia a aby sme dostali nejake odskodnenie za sposobene skody, ktore vznikli koli zanedbani povinnosti obce.
Vopred dakujem!
Kristina
Peggynka
24.03.14,15:35
Ako žiadaš? Písomne? Urob si fotodokumentáciu za pokojného stavu a stav po dažďoch.Napíš sťažnosť na obecný úrad,mali by ti do 30-tich dní odpovedať a môžeš aj podať trestné oznámenie za poškodzovanie tvojho majetku a znemožnenie užívať riadne tento majetok.Všetko s kópiami a fotodokumentáciou.