Zavrieť

Porady

obec neplni povinnost odvodnenia a odvadza dazdovu vodu obce na sukromny pozemok

Dobry den,
chcem poprosit o radu. Uz tri roky ziadam obec, aby dala do poriadku kanal na odvadzanie dazdovej vody. Koli spadu ulice vsetok dazdovej vody, co steka z obce, kazdy rok voda konci na mojom pozemku a nemam pristup mesiac aj pol na pozemok koli vode. Taktiez nevieme pokracovat stavbu, dalsia hotova budova kazdy rok stoji vo vode a od jarnych "povodni" na mojom pozemku steny sa vysusia len koncom leta. Koli nedokoncenej stavbe mame velmi vysoku dan, ale stavbu nevieme dokoncit koli kazdorocnym problemom s vodou, a obec odmieta sa zaoberat s odvodnenim. Nevyznam sa v prave, ale nemyslim si, ze obec ma pravo odvodnit ostatne casti obce a vodu odvadzat na sukromny pozemok a tym kazdorocne posobit skodu na sukromnom majetku. Mam aj podozrenie, ze odvodnenie nechcu vykonat, lebo velmi dobre vedia, ze ak je pozemok pod vodou, neviem dokoncit stavbu, a obec moze inkasovat ovela vyssiu dan.
Velmi pekne Vas prosim o radu, co mame robit, aby sme donutili obec, aby plnila svoju povinnost odvodnenia a aby sme dostali nejake odskodnenie za sposobene skody, ktore vznikli koli zanedbani povinnosti obce.
Vopred dakujem!
Kristina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ako žiadaš? Písomne? Urob si fotodokumentáciu za pokojného stavu a stav po dažďoch.Napíš sťažnosť na obecný úrad,mali by ti do 30-tich dní odpovedať a môžeš aj podať trestné oznámenie za poškodzovanie tvojho majetku a znemožnenie užívať riadne tento majetok.Všetko s kópiami a fotodokumentáciou.

    obec neplni povinnost odvodnenia a odvadza dazdovu vodu obce na sukromny pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.