Zavrieť

Porady

Ako dostať daždovú vodu preč z terasy...

Pred rokom som si kúpil dom v radovej zśtavbe v Stupave... Cez terasu, ktorá má 40m2 a je obohnaná múrom ma po silnej, 2-hodinovej búrke vytopilo...

Na terase nie je žiadny kanál a tak zvod dažďovej vody končí priamo na mojej terase, naviac aj tá terasa je oproti susedovi oproti o 80 cm nižšie a susedovi vedľa asi o 20 cm nižšie...

Cez víkend som vyhodil parkety v kuchyni aj obývačke, betón bol nasiaknutý až šesť metrov od terasového okna...

Chcem preto poradiť, dá sa dazdová voda z jednej strany strechy previesť na druhú stranu aj v radoej zástavbe?

Firma to chce riešiť vykopaním metrovej jamy po celej 40 m2 terase a vysypať to kamením... Ja sa však už nechcem na nič spoliehať a hľadám aj svoje riešenia...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    asi by som na terase dorobil odtokove zlaby ktore by oddelovali terasu od domu. samozrejme s dobrym odtokom niekde mimo. Ale pri poriadnom dazdi ani to asi nepomoze ked si uvedomim ze ked nestiha ani cestna kanalizacia odvadzat vodu, tak nejaky zlab bude asi iba na paradu. Mozno jedina ochrana pred takym navalom vody su poriadne tesniace dvere.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    alltracboy Pozri príspevok
    asi by som na terase dorobil odtokove zlaby ktore by oddelovali terasu od domu. samozrejme s dobrym odtokom niekde mimo. Ale pri poriadnom dazdi ani to asi nepomoze ked si uvedomim ze ked nestiha ani cestna kanalizacia odvadzat vodu, tak nejaky zlab bude asi iba na paradu. Mozno jedina ochrana pred takym navalom vody su poriadne tesniace dvere.
    Tak tak. Ale tá voda skôr, ako cez dvere natiekla cez chýbajúcu, alebo zle urobenú zvislú hydroizoláciu pri styku terasy s domom . Terasy sa často robia vyššie ako je vodorovná hydroizolácia a potom býva pri prudkých dažďoch v dome pohroma.

    Ako dostať daždovú vodu preč z terasy...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.