Zelak666
02.04.14,19:39
Ahojte na nový rok som dohodou rozviazal pracovný pomer. Po skoro štyroch mesiacoch mi dôjde doporučená zásielka a v ňom výzva na odovzdanie pracovnej pomôcky. Korektne som zareagoval že všetky veci som nechal pri odchode v kancelárii a nemôžem sa zaručiť, že počas mojej neprítomnosti s vecou niekto nemanipuloval a že týmto doporučeným listom to považujem za vyriešené. Aj tak o tyžďeň si nájdem od bývalého zamestnávateľa doporučený list. Prevzať/ neprevzať ako mám zareagovať aby som mal od nich pokoj. Ďakujem za každú odpoveď
veronikasad
02.04.14,17:42
Neviem síce o akú pracovnú pomôcku ide, ale ak si ju od zamestnávatela prevzal oproti podpisu, tak si ju mal zamestnávatelovi pri skončení pracv.pomeru oproti podpisu aj vrátiť, nie ju nechávať v kancelárii
misoft
02.04.14,17:45
No milý môj - prekérna situácia.
Spýtam sa ťa. Keď si nastúpil do práce, prebersal si nejaké pracovné pomôcky - istotne si niečo podpisoval - prevzatie. Teda ak končíš, tak ich musíš odovzdať a zamestnávateľ (alebo ním poverená osoba) si poznačí vrátenie tých pomôcok a podpíše prevzatie späť. Tvoj systém odovzdania - položiť - odísť však nezodpovedá tomu. Ty si ich prakticky nevrátil. Máš podpísané, že si ich vrátil? Nie? Tak si ich NEVRÁTIL!
Zelak666
02.04.14,18:50
Práve že to čo som dostal oproti podpisu to som aj odovzdal, táto pomôcka v tomto zozname nebola
Zelak666
02.04.14,18:51
táto pomôcka nebola v zozname prebratých, to čo som mal odovzdat proti podpisu je odovzdané
Chobot
02.04.14,19:42
Tak potom nech zamestnávateľ preukáže, že ti ju poskytol.
Llívia
03.04.14,04:23
On tým lístom priznal, že ju prevzal.
zuzusa
03.04.14,15:40
Spýtam sa takto-PREČO tú pomôcku nechceš vrátiť dobrovoľne???Veď z tvojích reakcii je zrejme,že ti ju poskytol zamestnávateľ.
misoft
03.04.14,15:52
Možno aj preto, lebo ju fyzicky už nemá - nechal na stole. A niekto "dobrý" si ju "premiestnil"......
Ale v podstate, ak (ako píše) odovzdal všetko, čo mal prevzaté a má to na lajstre a zamestnávateľ pýta ešte niečo, čo mu vraj "poskytol" (ale nikde nezaznačil) - zamestnávateľ MUSÍ dokázať, že poskytol, inak pýta neoprávnene.
Llívia
04.04.14,04:21
Dokázal to sám zamestnanec tým, že poslal zamestnávateľovi list, v ktorom o danej pomôcke písal.
zuzusa
04.04.14,06:29
Je zrejme,že nejakú tu pomôcku má,lebo nikde nepísal,že nič nedostal.Ide len o svedomie človeka či sa chce naťahovať o niečo,čo nie je jeho.Ak aj mu zamestnávateľ poskytol pomôcku,ktorá nebola na listine ide len o charakter človeka.A hľadať na porade ako sa vykrúťiť z odovzdania niečoho čo mu vlastne nepatrí je úbohé.Určite tu nejde o pero či ceruzku.
taiko
04.04.14,06:38
Evidentne bola otazka pozmenena, lebo sa v komentaroch spomina nejaky list, ktory sa vsak v otazke nie je spomenuty. Mas teda vo vlastnictve nejaku pomocku, ktory Ti poskytol zamestnavatel a Ty si ju este nevratil?
Llívia
04.04.14,06:40
Zmazal text otázky. Písal v nej o nejakom USB kľúči, ktorý nechal na stole v kancelárii, ostatné veci, ktoré mal na podpis, vrátil tiež oproti podpisu. Zamestnávateľ tvrdí, že má vrátiť USB kľúč s nejakým programom, Zelak666 tvrdí, že kľúč sa používal na niečo iné (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) a vrátil ho.
Llívia
04.04.14,06:42
Nemá, vrátil ju, ale nie oproti podpisu, keďže ju na podpis nedostal. Zamestnávateľ tvrdí, že ju nevrátil.
taiko
04.04.14,06:45
aha takze zadavatel si skopiroval od zamestnavatela nejaky software?
Llívia
04.04.14,06:46
Napísala som o obnovu otázky.
Llívia
04.04.14,06:47
To nepísal.
Chobot
04.04.14,14:09
zelak, toto sa na porade nerobí. Zadávanie sa nemaže.