Zavrieť

Porady

Bývalý zamestnávateľ mi posiela výzvy na odovzdanie pracovnej pomôcky po rozviazania pracovného pomeru, čo robiť ?

Ahojte na nový rok som dohodou rozviazal pracovný pomer. Po skoro štyroch mesiacoch mi dôjde doporučená zásielka a v ňom výzva na odovzdanie pracovnej pomôcky. Korektne som zareagoval že všetky veci som nechal pri odchode v kancelárii a nemôžem sa zaručiť, že počas mojej neprítomnosti s vecou niekto nemanipuloval a že týmto doporučeným listom to považujem za vyriešené. Aj tak o tyžďeň si nájdem od bývalého zamestnávateľa doporučený list. Prevzať/ neprevzať ako mám zareagovať aby som mal od nich pokoj. Ďakujem za každú odpoveď
Naposledy upravil Chobot : 04.04.14 at 14:09
Chobot zelak, toto sa na porade nerobí. Zadávanie sa nemaže.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Neviem síce o akú pracovnú pomôcku ide, ale ak si ju od zamestnávatela prevzal oproti podpisu, tak si ju mal zamestnávatelovi pri skončení pracv.pomeru oproti podpisu aj vrátiť, nie ju nechávať v kancelárii
    Zelak666 táto pomôcka nebola v zozname prebratých, to čo som mal odovzdat proti podpisu je odovzdané

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No milý môj - prekérna situácia.
    Spýtam sa ťa. Keď si nastúpil do práce, prebersal si nejaké pracovné pomôcky - istotne si niečo podpisoval - prevzatie. Teda ak končíš, tak ich musíš odovzdať a zamestnávateľ (alebo ním poverená osoba) si poznačí vrátenie tých pomôcok a podpíše prevzatie späť. Tvoj systém odovzdania - položiť - odísť však nezodpovedá tomu. Ty si ich prakticky nevrátil. Máš podpísané, že si ich vrátil? Nie? Tak si ich NEVRÁTIL!
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zelak666 Práve že to čo som dostal oproti podpisu to som aj odovzdal, táto pomôcka v tomto zozname nebola
    Chobot Tak potom nech zamestnávateľ preukáže, že ti ju poskytol.
    Llívia On tým lístom priznal, že ju prevzal.
    zuzusa Spýtam sa takto-PREČO tú pomôcku nechceš vrátiť dobrovoľne???Veď z tvojích reakcii je zrejme,že ti ju poskytol zamestnávateľ.
    misoft Možno aj preto, lebo ju fyzicky už nemá - nechal na stole. A niekto "dobrý" si ju "premiestnil"......
    Ale v podstate, ak (ako píše) odovzdal všetko, čo mal prevzaté a má to na lajstre a zamestnávateľ pýta ešte niečo, čo mu vraj "poskytol" (ale nikde nezaznačil) - zamestnávateľ MUSÍ dokázať, že poskytol, inak pýta neoprávnene.
    Llívia Dokázal to sám zamestnanec tým, že poslal zamestnávateľovi list, v ktorom o danej pomôcke písal.
    zuzusa Je zrejme,že nejakú tu pomôcku má,lebo nikde nepísal,že nič nedostal.Ide len o svedomie človeka či sa chce naťahovať o niečo,čo nie je jeho.Ak aj mu zamestnávateľ poskytol pomôcku,ktorá nebola na listine ide len o charakter človeka.A hľadať na porade ako sa vykrúťiť z odovzdania niečoho čo mu vlastne nepatrí je úbohé.Určite tu nejde o pero či ceruzku.
    Llívia Zmazal text otázky. Písal v nej o nejakom USB kľúči, ktorý nechal na stole v kancelárii, ostatné veci, ktoré mal na podpis, vrátil tiež oproti podpisu. Zamestnávateľ tvrdí, že má vrátiť USB kľúč s nejakým programom, Zelak666 tvrdí, že kľúč sa používal na niečo iné a vrátil ho.
    taiko aha takze zadavatel si skopiroval od zamestnavatela nejaky software?
    Llívia To nepísal.
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Evidentne bola otazka pozmenena, lebo sa v komentaroch spomina nejaky list, ktory sa vsak v otazke nie je spomenuty. Mas teda vo vlastnictve nejaku pomocku, ktory Ti poskytol zamestnavatel a Ty si ju este nevratil?
    Llívia Nemá, vrátil ju, ale nie oproti podpisu, keďže ju na podpis nedostal. Zamestnávateľ tvrdí, že ju nevrátil.
    Llívia Napísala som o obnovu otázky.

    Bývalý zamestnávateľ mi posiela výzvy na odovzdanie pracovnej pomôcky po rozviazania pracovného pomeru, čo robiť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.