sybila3
05.04.06,17:51
čaute,
pozná niekto účinný recept na vyrážky, teda už len na pozostatky, fliačky, prekryjem ich make-upom ale ked nemám make-up, tak ich vidno, kým sa neopálim.
díky.
Pepa
06.04.06,04:59
čaute,
pozná niekto účinný recept na vyrážky, teda už len na pozostatky, fliačky, prekryjem ich make-upom ale ked nemám make-up, tak ich vidno, kým sa neopálim.
díky.
Mno - mám "takého" doma. Tieto fliačky ti "vyzrejú". Určite máš na mysli také do ružova zafarbené a keď je chladno tak to ide až takmer do fialova. Ono to postupne zmizne. Treba dávať pozor, netreba do toho liezť prstami /aj keď to človeka láka/ lebo tam vzniká infekcia, potom to "kysne", ťažšie sa to hojí a zostávajú tebou spomenuté fliačky.
SilviaS
06.04.06,05:10
Dobrý den.
Ja odporúčam na všetky typy vyrážok Čajovníkový olej.Dostať ho kúpiť
v lekárni alebo v drogérii.
3x denne treba natierať na postihnuté miesta.
Ale ozaj to pomáha ja si to stále kupujem.
Pekný den.
Silvia:) :) :)
iika
06.04.06,08:41
Na noc a voľný deň Spofagel- cca 140,- Sk v lekárni (sceľuje rany), na vyrovnanie tónu pleti Tónovacia hydratačná emulzia na tvár s OF 20 Visual Perfection od Avon za 179,- Sk.
sybila3
06.04.06,09:36
Pôjdem si kúpiť ten Spofagel. Díky za rady. Počula som že aj nechtík lekársky je dobrý.
lokok
06.04.06,16:25
Aj ja mam problematicku plet a same male "fliačky". Kožna mi odporučila collagen, ze to pomoze (sama mi ho predala) . No tie flacky zmizly. Pozri si nasledujúcu stranku. http://www.collagenpoint.com/sk/index.php?go=collagen - ten prvy produkt. Je to sice trochu drachšie, ale dala som sa na to nahovorit. Pleť je lepsia, ale vyražky sa znova objavili. Takze predpokadam, ze vyrážky sú aj zo stravy. Proste nieco to pomohlo.
Viera123
06.04.06,16:34
Aj ja mam problematicku plet a same male "fliačky". Kožna mi odporučila collagen, ze to pomoze (sama mi ho predala) . No tie flacky zmizly. Pozri si nasledujúcu stranku. http://www.collagenpoint.com/sk/index.php?go=collagen - ten prvy produkt. Je to sice trochu drachšie, ale dala som sa na to nahovorit. Pleť je lepsia, ale vyražky sa znova objavili. Takze predpokadam, ze vyrážky sú aj zo stravy. Proste nieco to pomohlo.
Čo sa týka Collagenu, vrelo odporúčam, tiež ho mám, je to taký malý "zázrak". Je drahý, to je pravda, ale používame ho na všetko možné, nielen na to, čo je písané na stránke, treba vyskúšať.
A tie vyrážky sú fakt asi aj zo stravy, všetko so všetkým súvisí.
janasv
07.04.06,06:38
... vyrovnanie tónu pleti Tónovacia hydratačná emulzia na tvár s OF 20 Visual Perfection od Avon za 179,- Sk.

Aj ja pouzivam dost veci od Avonu. Mozno by sa Ti hodilo toto:- Antibakterialna korecna tycinka - ako make up v ruzi, prekryva a lieci. Alebo Transparentna korekcna tycinka na necistoty - vysusuje vyrazky, leci a zosvetluje scervenanie - kozmetika Clearskin na problematicku plet. Potom tam este maju /ale drahsie/ - Anew Dermatokozmetiku a v nej Intenzivnu kuru vyrovnavajucu farebny ton pleti - na flaky na tvari a zilky. Dava sa to na noc.
:p:):p Len sa myslim, ze Tebe by /ako vacsine z nas/ najviac pomohlo - sadnut si na ruky......:p:D:) Hlavne - VYDRZAT!:p:p
sybila3
10.04.06,17:55
No dnes som si kúpila ten Spofagel, vyskúšam ho a uvidím.
čaute
zacarovana
18.09.06,15:22
skus glyco A od issispharmy..je to 12% kyselina glykolova...ale bude sa ti po tom supat pokozka..ale vysledok je uplne skvely
Orim
18.09.06,17:31
Kedysi na to bola nejaká zinková masť, ale neviem ako sa to volalo. Miešalo sa to na recept v lekárni.
nika20
17.10.06,05:07
Ja som mala tiez problem s vyrazkami ale asi mesiac do zadu som zacala pouzivat krem od LOREAL Happyderm a od vtedy sa mi neurobila ani jedna vyrazka. A plet mam super hladku. Je to perfektny krem a stoji len 200 sk. Predtym mi kozna predpisala Zineryt, ten tiez na cas pomohol, ale potom sa mi zdalo, ze som mala vyrazok este viac. Treba skusit ten krem, je super
ivako
17.10.06,07:15
Dobrý den.
Ja odporúčam na všetky typy vyrážok Čajovníkový olej.Dostať ho kúpiť
v lekárni alebo v drogérii.
3x denne treba natierať na postihnuté miesta.
Ale ozaj to pomáha ja si to stále kupujem.
Pekný den.
Silvia:) :) :)
Zaberá aj na pubertiacke vyrážky u 15-ročnej kočky?
sybila3
17.10.06,12:57
Ten spofa gel mi nezabral, ale je výborný na rany, synovi som ho dávala na odreté kolená keď v lete padal z bicykla a rýchlo sa mu to hojilo.
Skúsim si kúpiť ten happyderm. Cez leto ked som bola opálená to bolo ok, ale teraz už som zbledla a objavujú sa mi fliačky po vyrážkach. Ked to zatriem s makeupom je to ok, ale chcela by som aj bez makeupu aby to bolo ok.
TatianaM
18.10.06,05:16
Aj ja mam problematicku plet a same male "fliačky". Kožna mi odporučila collagen, ze to pomoze (sama mi ho predala) . No tie flacky zmizly. Pozri si nasledujúcu stranku. http://www.collagenpoint.com/sk/index.php?go=collagen - ten prvy produkt. Je to sice trochu drachšie, ale dala som sa na to nahovorit. Pleť je lepsia, ale vyražky sa znova objavili. Takze predpokadam, ze vyrážky sú aj zo stravy. Proste nieco to pomohlo.



Koľko stojí ten collagen a kde sa dá kúpiť v lekárni?
Pepaa
03.04.07,05:29
Dobrý den.
Ja odporúčam na všetky typy vyrážok Čajovníkový olej.Dostať ho kúpiť
v lekárni alebo v drogérii.
3x denne treba natierať na postihnuté miesta.
Ale ozaj to pomáha ja si to stále kupujem.
Pekný den.
Silvia:) :) :)


NAozja to poamaha????
berry
03.04.07,10:05
Mne osobne to moc nepomohlo, ale to záleži od typu pleti. (PS: keď som si ho dala na noc tak som nemohla zaspať. Hrozne ma to chladilo. )
skoro
05.04.07,19:42
Ja som bola minule u kožnej a povedala mi, že Avon a Oriflame nie sú vhodné na problematickú pleť. Kázala mi ich vysadiť. Predpísala mi nejaký tekutý púder, nič som nedoplácala a je dobrý. Nanáša sa len večer pred spaním a vydrží ti aspoň pol roka, ak nie viac. Pleť sa mi polepšila.
anmary
23.05.07,06:07
Aký tekutý púder? Môžeš napísať názov a či sa dá aj voľne kúpiť? Pretože už si neviem sama so sebou rady. Je to nazúfanie. Jedno zmizne, druhé sa objaví,.....:(
LubicaN
23.05.07,06:24
Ja som bola minule u kožnej a povedala mi, že Avon a Oriflame nie sú vhodné na problematickú pleť. Kázala mi ich vysadiť. Predpísala mi nejaký tekutý púder, nič som nedoplácala a je dobrý. Nanáša sa len večer pred spaním a vydrží ti aspoň pol roka, ak nie viac. Pleť sa mi polepšila.

...Nemôžem s lekárkou súhlasiť. Tak ako v drogérii či lekárni sa treba poradiť s výberom správnej kozmetiky, tak isto u týchto kozmetických výrobkov záleží najmä od správneho výberu. (nanešťastie si väčšina ľudí vyberá iba podľa ceny alebo natrafia na poradkyňu ktorá nie je ochotná poradiť a ide jej len o objednávku. Poznám kožnú ktorá povedala pacientke s kožnou reakciou v blízkostí očí, aby sa radšej nekrémovala keď nevie čo jej na pleť robí zle...a spolu sme prišli na to, že u nej bol problém veľmi jednoduchý - nesprávne si nakrémovala ruky a pretrela si očká...a reakcia bola na svete)

Je tu niekde spomínaný čajovníkový olej z lekárne - oriflame ho má obohatený aj o manukový olej - ten je vhodný na čokoľvek - napríklad kútiky, nádcha, zápaly stredného ucha... Aj čajovníkový olej z Justu je dobrý.

Poznám kopec ľudí, ktorým z lekárne či z drogérie kozmetika nesadla...a po správnom výbere a správnom postupe oriflame "znesú". Oriflame tiež má čajovníkový hojivý roztok, tiež vyššie spomínanú antibakteriálny korektor (tyčinka z jednej strany zelená, z druhej telovej farby).

...Pár otázok na zadávateľku témy: Ako sa staráš o svoju pleť? Čo používaš na pleť ráno a čo večer?

Väčšina problémov na pleti vzniká nesprávnou starostlivosťou, alebo výberom kozmetiky.

V prvom rade odporúčam píling (u mastnej pleti 2x do týžňa) - ten nielen odstráni odumreté bunky,vyhladí a farebne vyrovná pleť (ale to neočakávaj že hneď po prvom použití budú fliačky preč), jemné vrásky zmiznú... Píling používame ako druhý krok medzi čistením a tonizáciou, na mokrú pleť nanesieme malé množstvo pílingu vhodného pre náš typ pleti a jemnými ale rýchlymi pohybmi dôkladne vypílingujeme pleť - vynechávame oči. Je dobré prepílingovať si aj pery, nebudú tak praskať, tvoriť sa kútiky... Dôkladne opláchneme, následne pleť tonizujeme a ošetríme krémom...
medved
23.05.07,07:17
Moja dcéra má podkožné akné, taký tvrdý útvar, ktorý sa jej sfarbuje až do fialova. Kožná lekárka jej predpísala Dalacin T. Má niekto s týmto prípravkom skúsenosti ? Alebo popr. vieto niečo poradiť ? Ďakujem.
Olice
23.05.07,07:43
Moja dcéra má podkožné akné, taký tvrdý útvar, ktorý sa jej sfarbuje až do fialova. Kožná lekárka jej predpísala Dalacin T. Má niekto s týmto prípravkom skúsenosti ? Alebo popr. vieto niečo poradiť ? Ďakujem.
Ja som čítal v jednom časopise o výrobe tabliet zo sušeného kozieho mlieka. Boli tam spomínané rôzne diagnózy a okrem iného aj liečba akné.
Tablety boli spomínané ako výživový doplnok a nie je možné sa nimi predávkovať.
Vyrábajú sa na Slovensku a sú doplĺňané mikroorganizmami, ktoré sa dovážajú z Prahy.
Sandry
25.05.07,13:24
Ahojte vsetci. Mne sa vyrazky na tvari objavili az po 30- ke, dovtedy som nemala ziadny problem a mejkap som vobec nepouzivala. Vyskusala som vsetko mozne, chodila ku koznej, na kozmetiku a vsetko bez dlhodobejsieho efektu. Tak som sa rozhodla pre absolvovanie fotorejuvenilizacie - bola som tam 5 x, do 3 razu to bolo coraz horsie- tvar len pupiak :-), ale kozmeticka ma na to vopred upozornila, no a po 4 a 5 raze vyrazny obrat, na pleti mi ostali uz len drobne fliacky, ktore postupne blednu a vyrazky sa stratili uplne :-) A okrem toho sa mi vyhladili prve vrasky :-)
levicek-22
30.05.07,10:38
Aj ja mam jazvicku po akne, taku do cervena sfarbenu.:( Na nejakom inom fore com citala, ze tam niekolkim ludom pomohla nechtíková masť (z lekárne) alebo aj indulona s nechtíkovou masťou, mozno vyskusam, dufam ze zaberie.:confused: Ake mate s tym skusenosti vy (ak ste to nahodou skusali) ?
daniela1109
30.05.07,10:57
Ahojte vsetci. Mne sa vyrazky na tvari objavili az po 30- ke, dovtedy som nemala ziadny problem a mejkap som vobec nepouzivala. Vyskusala som vsetko mozne, chodila ku koznej, na kozmetiku a vsetko bez dlhodobejsieho efektu. Tak som sa rozhodla pre absolvovanie fotorejuvenilizacie - bola som tam 5 x, do 3 razu to bolo coraz horsie- tvar len pupiak :-), ale kozmeticka ma na to vopred upozornila, no a po 4 a 5 raze vyrazny obrat, na pleti mi ostali uz len drobne fliacky, ktore postupne blednu a vyrazky sa stratili uplne :-) A okrem toho sa mi vyhladili prve vrasky :-)

ty sa máš ;) a kolko to stálo?
Sandry
02.06.07,09:49
Jedno sedenie stalo 2000 Sk a robilo sa raz za mesiac. Viem, ze to je vela penazi, ale ozaj to stalo za to a dufam, ze sa mi to nevrati. Chodila som tam spolu s kolegynou a aj ona ma plet takmer vyliecenu. :-)
lavi
03.06.07,15:59
Mne z dlhodobeho hladiska pomohol nechtikovy krem + pletova voda od PAB (da sa kupit cez net), ale mam velmi bledu plet, takze aj ked je vyrazok menej, presne ako zakladatelke temy, sa mi dlho hoja a bez make-upu kym sa neopalim, to nie je bohvieco. Tiez rozmyslam o nejakom estetickom laserovom zakorku, lebo myslim, ze kremy uz nezaberu..:(
MrCollagen
12.06.07,07:08
Koľko stojí ten collagen a kde sa dá kúpiť v lekárni?


Na uvedenej stránke v slovenskej verzii je aj online obchod. V lekárni to zatiaľ nie je dostať. Madú dosť veľké zisky zo syntetických medikamentov. Príroda by nám mohla pomôcť a z čoho by potom žili, keby boli ľudia zdraví?
dominika
12.06.07,07:18
Ja som si kúpila v kvetinárstve Aloe Vera. A keď máme nejaký problém, kúsok odrežem a potriem. Dcéra si to prikladala na pery na zimu a za pár hodín sa jej uľavilo, predtým si to potierala masťami čo jej poradili v lekárni, a stále sa zima zväčšovala.
Nataša
01.08.07,06:33
Vyrába sa ešte ten SPOFAGEL za 140,-?????
Včera som bola v niekoľkých lekárňach a pozerali na mňa ako na blba, že čo to vlastne chcem?
sun77
22.08.07,09:43
Tiež som si dala taký malý maratón po lekárňach a zháňala som spofagel. Nikto ani len netušil o čom hovorím. Potom som zistila (ani neviem kde), že sa už nevyrába. Je to na zúfanie. Neviem sa rozhodnúť čo mám skúsiť. Rozumné by bolo ísť kožnej, ale to sa mi váááážne nechce http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif.
MrCollagen
22.08.07,10:11
Zdravím,

vyskúšajte biologicky aktívny a transdermálny kolagén.
Viac info na: www.collagenpoint.com v slovenskej verzii.
Je tam aj online obchod.

Pekný deň,

Jozef Hariom Urban
suvla
07.09.07,05:32
čaute,
pozná niekto účinný recept na vyrážky, teda už len na pozostatky, fliačky, prekryjem ich make-upom ale ked nemám make-up, tak ich vidno, kým sa neopálim.
díky.
Ahoj moja,

ja som mala taktiež fľaky z vyrážok, hlavne na lícach a začala som používať mikrodermálnu bázu od firmy MK. Je to veľmi účinné pri dlhodobejšom používaní, je to dvojkrokový prípravok, kde pôsobením kryštálov oxidu hlinitého vyhladia a zjednotia povrch kože a v druhom kroku ktorý obsahuje trojzložkový komplex antioxidantov (biely čaj, želený a červený + vit. C)zabezpečia následné zjemnenie štruktúry. Naozaj som to vyskúšala a je to super. Ak by si chcela tak ti to môžem poslať. Mikrodermálka stojí 2200,- Sk + poštovné a ja dávam 20% zľavu
LubicaN
07.09.07,07:51
Ahoj moja,

ja som mala taktiež fľaky z vyrážok, hlavne na lícach a začala som používať mikrodermálnu bázu od firmy MK. Je to veľmi účinné pri dlhodobejšom používaní, je to dvojkrokový prípravok, kde pôsobením kryštálov oxidu hlinitého vyhladia a zjednotia povrch kože a v druhom kroku ktorý obsahuje trojzložkový komplex antioxidantov (biely čaj, želený a červený + vit. C)zabezpečia následné zjemnenie štruktúry. Naozaj som to vyskúšala a je to super. Ak by si chcela tak ti to môžem poslať. Mikrodermálka stojí 2200,- Sk + poštovné a ja dávam 20% zľavu


Suma za prípravok je riadne vysoká...a aké veľké je balenie?
Ako a ako často sa to používa? Skús to opísať trošku viac...zatiaľ mi to pripadá presne ako moja sada DermoPrefessional Mikro-Dermabrasion. Teda až na tú cenu.

Ako som už viackrát a vo viacerých témach písala, najdôležitejšia je základná starostlivosť a tieto dvojkrokové výrobky patria medzi doplnkovú alebo alternatívnu voľbu. Nie sú vhodné pre citlivú pokožku.

Teraz píšem o výrobku čo mám doma ja:
Prvý krok - píling s kryštálmi oxidu hlinitého - veľmi jemný, okamžite vyhladí pleť. Farebne vyrovná tón pleti, jemné vrásky sa stratia, šupinky miznú...
Druhý krok - nočné ultrahydratačné sérum intenzívne hydratuje a rozjasňuje pleť.
Píling aj sérum majú po 50 ml. Používajú sa buď ako kúra jeden mesiac 3-4 krát do roka (píling maximálne 2x týždenne pri mastnej pleti) alebo 1 krát do týždňa (mne lepšie vyhovuje. O pleť sa starám svojou základnou sadou, tj. umývací gel, tonizačná voda, očný denný a nočný krém, raz týždenne píling+maska a raz do týždňa večer tento mikroderma píling a nočné sérum).

Žiaden kúzelný výrobok ani za takú cenu ako uvádzaš neurobí sám od seba zázraky... Pokiaľ je základná starostlivosť o pleť zlá, môžem mať najsamlepšie výrobky pleť bude zlá. Veľa žien nefixuje make-up púdrom, lebo potom sa im robia šupinky... Nemôže za to púder ale zlá starostlivosť. Make-up s púdrom sú dobrým indikátorom ako sa o svoju pleť staráš.

*Ľubica
Anny96
10.09.07,11:23
Ahojte,
po vlastnej dobrej skúsenosti mi nedá nereagovať, pretože viem ako veľmi vie trápiť "pupáčikavá" tvárička.
Nuž možno si niekto poviete: "Kde táto na to prišla?" a máte pravdu začula som to niekde a ani už presne neviem kde, nevenovala som tomu pozornosť ale raz som už bola z mojich vyrážok taká zúfalá, že som to skúsila.
Ľudia a funguje to na noc som si natierala tvár tenučkou vrstvou krému Mastu S (neriešim na čo sa to používa - jednoducho som to začala používať na tvár a keď to pomáha - tak prečo nie?) a na väčšie vyrážky som si dala malú ďobku, úžasne mi to pomohlo zapálené vyrážky vysušilo a čierne uhry vybielilo. (Samozrejme nie po prvom použití:))
Odporúčam každému.
BXLmiami
10.09.07,12:30
Najlacnejšie riešenie-rozhodne lacnejšie ako triafať kde čo kúpiť a ako na to,je najbližší kožný lekár.Z vonkajších prípravkov sú vhodne tzv.mazotok regulačné krémy,ktoré pri dlhodobom používaní regulujú tvorbu kožného mazu.Su to krémy k dostaniu v kozmetikách alebo lekárnach ako Sebium akn creme,Cleanence K krem,Keracnyl krem,tiež je vhodný Collagen,a dalšie.Prípravky z Oriflame a Avon su dobré pre uplne zdravu pleť,akonáhle je pleť citlivá,bývaju časté problémy.Ku kremu ešte pár vecí-na začiatku môžete mať pocit zvýšene mastnej pleti,pretože tieto krémy menia charakter kožného mazu a ten viac vyteká na povrch kože.Treba vydržať a nesnažiť sa to príliš vysušovať.V priebehu dna jemne vypijakovať papierovou vreckovkou.Ku krému pleťovú vodu a na rozškrabnuté a zapálené akne Tee Tree olej,alebo vodičky od kožného,alebo z homeopatík Traumeel masť. Na mieste je 1x mesačne čistenie pleti,aby sa udržali voľné pory a nezapaľovali sa.Hlavne trpezlivosť a pravideľnosť.A čo sa týka stôp po akne,v dnešnej dobe sa dá odstrániť 95% stôp po akne.Nie je to lacné,ale dá sa to.
renataj
27.09.07,09:41
Ahojte.Čo by ste doporučili na pleť s pigmentovími škvrnami? Vyskúšala som už aj krém z USA -Porcelana ale výsledok nulový.
plavčík
27.09.07,09:58
A čo s fliačikmi po zahojených vyrážkach na chrbte a pleciach u dospelého???
Moja kožná povedala že "mám takú pleť " a hotovo. Rovnako mi ostanú malé hnedé fliačiky napríklad po porezaní sa pri holení . ..
Už som poskúšal všeličo a nezabralo nič...ani repík, ani nechtík, ani čajovníkový olej, ani oriflame ani Avon, anitehutý púder, gáfrová masť, Aloe....
Že by tá lekárka mala skutočne pravdu, že budem sa s tým musieť zmieriť a hanbiť sa vyzliecť na kúpalisku, lebo mám hnedé fľaky na chrbte po vyrážkach???

Baby poradíte?
LubicaN
27.09.07,10:25
A čo s fliačikmi po zahojených vyrážkach na chrbte a pleciach u dospelého???
Moja kožná povedala že "mám takú pleť " a hotovo. Rovnako mi ostanú malé hnedé fliačiky napríklad po porezaní sa pri holení . ..
Už som poskúšal všeličo a nezabralo nič...ani repík, ani nechtík, ani čajovníkový olej, ani oriflame ani Avon, anitehutý púder, gáfrová masť, Aloe....
Že by tá lekárka mala skutočne pravdu, že budem sa s tým musieť zmieriť a hanbiť sa vyzliecť na kúpalisku, lebo mám hnedé fľaky na chrbte po vyrážkach???

Baby poradíte?


...píšeš, že nezabralo nič - čo konkrétne si z oriflame skúšal, ako si výrobok aplikoval, ako dlho si výrobok používal... Otázka platí aj pre renataj.

Veľa ľudí si myslí, že keď si kúpia napr. z Oriflame zosvetľujúci krém na ruky a telo (proti pigmentovým škvrnám) šibnutím čarovného prútika tieto zrazu zmiznú. Chyba je tiež na strane poradkýň ktoré buď nevedia poradiť a usmerniť...alebo im je jedno, hlavne že spravili objednávku...

Takže neviem koľký krát to sem už píšem, ale základom je správna starostlivosť. Teoreticky je úplne jedno, či si kupuješ kozmetiku v drogérii, v tescu alebo u poradkyne z katalógu. Základom je vyberať si nie podľa ceny ale podľa typu pleti, veku a stavu pleti. Veľa žien si "vypestovalo" citlivosť aj keď majú mastnú pleť a to používaním nesprávnych výrobkov. Tiež mastná pleť býva dehydratovaná a preto je dôležité nechať stav pleti objektívne posúdiť. To platí tak o pleti ako aj o pokožke na tele...

Máš doma telový píling? Odporúčam minimálne raz do týždňa pokožku vypílingovať. Telový píling je o čosi hrubší ako pleťový (nemusí platiť vždy!) a je na nás aký si vyberieme - sú krémové, gelové... Dobrú službu tiež spraví špongia z lufy. Tú môžeme používať pri sprchovaní, premasírovať ním telo, odstrániť odumreté bunky z vrchnej časti pokožky... Najčastejšie tieto spôsobujú fľaky. Po dôkladnom očistení nanesieme zosvetľovací krém na postihnuté miesto. Zvyšok tela nezanedbávame tiež, použijeme telové mlieko alebo telový krém. Pre lepší účinok je možné aplikovať zosvetľujúci krém aj ráno aj večer. Tento krém pôsobí na vrchnú časť pokožky. Určite vieš, že pokožka sa sama obnovuje, teda bunky na povrchu odumierajú, odlupujú sa a tieto ty odstrániš pílingom alebo lufou. Po cca dvoch mesiacoch pravidelného a dôkladného používania by mali byť vidieť prvé výsledky, fliačky by mali byť menej výrazné...či zmiznú úplne povedať neviem (ešte som ťa vyzlečeného nevidela :D).

renataj
27.09.07,11:39
Odpovedám na tvoju otázku Georeo. Krém som si zaobstarala ešte minulý rok.Denný aj nočný.Krém sa má používať 3 mesiace a potom pól roka pauza .Všetko som dodržiavala,ale výsledok žiadny.Dokonca sa mi zhoršila plať,začali sa mi objavovať vyrážky.
Ale zas je pravda,že nie všetcia máme plať rovnakú a nie na každého zaberie to isté.
BXLmiami
27.09.07,13:50
Dať do poriadku pigmentové fľaky je pomerne veľký problém.V prvom rade si treba vyjasniť,že akonáhle ideme riešiť pigmentácie,musíme sa zriecť opaľovania.Slnko totižto našu snahu o nefľakatú pokožku spoľahlivo zruší.Takže do buducna opaľovanie len s vysokými ochrannými faktormi.Začína sa mastičkami-rôzne firmy,najčastejšie používame Unitony,ale aj iné.Dalšia z možností je chemický peeling bud s glykolom alebo TCA peeling,mikrodermabrazia a posledná možnosť je IPL prístroj,alebo laser.Viac sedení podľa stavu.Casto treba jednotlivé metodiky navzájom kombinovať a vždy to trvá pár sezon,pričom na riešenie problémov sa využíva najtmavšie obdobie v roku.Co sa týka cien,estetická dermatologia je pomerne drahá disciplína,takže ak sa pre nu rozhodnete,rátajte s vyššími výdavkami.Bežný kožný lekár na tieto záležitosti nereaguje,nespadá to totižto do kompetencie medicíny,ale estetiky.Ulohou kožného lekára je dať tvár či chrbát do stavu,ktorý Vás z hľadiska zdravia neohrozuje,nie zabezpečiť vyliečenie akne a jeho následkov po poslednú bodku.Viem len o jednom prípravku,ktorý nebráni postihnutému slniť sa a ten práve mieri na náš trh,práve sa registruje.Cena nie je stanovená ale v USA je to 500$,takže uvidíme ako to bude u nás.Rozhodne vyzerá,že to si bežný smrtelník tažko dovolí.:-D
LubicaN
27.09.07,16:04
Odpovedám na tvoju otázku Georeo. Krém som si zaobstarala ešte minulý rok.Denný aj nočný.Krém sa má používať 3 mesiace a potom pól roka pauza .Všetko som dodržiavala,ale výsledok žiadny.Dokonca sa mi zhoršila plať,začali sa mi objavovať vyrážky.
Ale zas je pravda,že nie všetcia máme plať rovnakú a nie na každého zaberie to isté.

Denný aj nočný proti pigmentovým škvrnám - také nepoznám, to nebude z Oriflame.

Musím sa priznať, aj ja mám cez pol čela pigmentovú škvrnu. Za tú si môžem sama a teraz ju zosvetľujem. Mne sa spravila na jar. Urobila som veľkú hlúposť. Išli sme s deťmi von, vonku svietilo jarné slniečko...ja už obutá v teniskách a zrazu som cítila, že si potrebujem nakrémovať tvár...nechcelo sa mi vyzúvať tak som poprosila dcérku, aby mi doniesla maminkinu mastičku ná tvár... Ona otvorila, nabrala na prštek...obtrela mi o tvár. Až po rozotretí som si uvedomila, že ten krém vonia ináč ako môj denný s OF. Ale čo, veď slniečko nie je ešte silné, znesiem aj detský krém... No a keď sme došli domov našla som v kúpelni otvorený nočný krém... Večer som už mala na čele fľak... Niektoré nočné krémy (napr. s obsahom retinolu) nie sú na svetle stabilné a nikdy sa nemôžu používať na deň. Teraz už na to upozorňujem každého - sama som odstrašujúci príklad!

Renataj - nejde len o to používať krém dľa návodu ale kompletná starostlivosť o pleť. Už som to tu kdesi písala:
Aká je tvoja starostlivosť o pleť ráno a aká večer? Čím si ju umyješ, ako ošetríš? Ráno po prebudení máš na pleti aký pocit (premastená pokožka, suchá, máš pocit ťahania...). Počas dňa máš aké pocity na pleti? Aké problémy si na pleti postrehla - lišaje, vyrážky, šupinky, čierne bodky... Tvoja pleť reaguje na nejaké podnety - voda z vodovodu, striedanie teplôt... Možeš aj cez SS ak ti to bude príjemnejšie...

renataj
28.09.07,05:01
Georeo- ten krém,ktorý som opisovala sa volá Porcelana a bolo ho možné zohnať len z USA.Teraz som sa niekde dočítala,že už aj u nás je k mání.Jeho cena je cca.700-800Sk/ks.
A čo sa týka ošetrovania mojej pleti:Používam hlavne výrobky z Avonu,tie mi zatiaľ sadli- zn.Anew.Používam ráno aj večer na čiste pleti gel Anew Retroactive 2v1.Krém tiež Anew-clinical s hlbokým liftingovým účinkom./Nie je najlacnejší/Krycí krém používam tiež z Avonu a je tiež s liftingovým účinkom.
Ale mne tie problémy robí asi aj to,že fajčím.Tak asi toľko .Zatiaľ ahoj
JanicKATKA
01.10.07,21:41
Dobrý den.
Ja odporúčam na všetky typy vyrážok Čajovníkový olej.Dostať ho kúpiť
v lekárni alebo v drogérii.
3x denne treba natierať na postihnuté miesta.
Ale ozaj to pomáha ja si to stále kupujem.
Pekný den.
Silvia:) :) :)


Ahoj, Cajovnikovy olej je fajn..ale je potrebne davat velky pozor pri jehi plikaciu nie kazda plet ho znasa, je to velky alergen!!!
JanicKATKA
01.10.07,21:57
Aký tekutý púder? Môžeš napísať názov a či sa dá aj voľne kúpiť? Pretože už si neviem sama so sebou rady. Je to nazúfanie. Jedno zmizne, druhé sa objaví,.....:(


Ahoj ak so ozaj nevies rady, a ak mas plet ozaj problematicku so zapalenimi komedonmi, skus si kupit KAMFORICHTAMOLOVÚ masticku, predaju ti ju v lekarni, vobec nieje draha...uzastne vytiahne hnis zo zapaleneho komedonu (sorry z vyrazky) na druhy den ho bud napichnes ichlou a hnis vytlacis, ak nepojde lahko vytlacit ozaj skus tu STERILNU IHLU, netlac velmi aby si zapal nevtlacila do hlbsich vrstiev pokozky, lebo potom by ti ostala jazva, takze napichni vytlac jemnucko hnis a nasledne hned dezinfikuj septonexom alebo alkoholom a aplikuj opät tu masticku ta by ti to mala zasusit a zahojit. Niektorym mojim zakaznickam sa ten hnis objavy este na druhykrat, ale to nic, treba ho len zasa jemne vytlacit, alebo prepichnut .....dolezite je prisne dodrziavaz hygienicke zasady...vsetko musi byt 100percentne ciste....tak Ti prajem vela stastia..aj vsetkym ostatnym ktory maju takyto problem
LubicaN
02.10.07,04:54
Ahoj ak so ozaj nevies rady, a ak mas plet ozaj problematicku so zapalenimi komedonmi, skus si kupit KAMFORICHTAMOLOVÚ masticku, predaju ti ju v lekarni, vobec nieje draha...uzastne vytiahne hnis zo zapaleneho komedonu (sorry z vyrazky) na druhy den ho bud napichnes ichlou a hnis vytlacis, ak nepojde lahko vytlacit ozaj skus tu STERILNU IHLU, netlac velmi aby si zapal nevtlacila do hlbsich vrstiev pokozky, lebo potom by ti ostala jazva, takze napichni vytlac jemnucko hnis a nasledne hned dezinfikuj septonexom alebo alkoholom a aplikuj opät tu masticku ta by ti to mala zasusit a zahojit. Niektorym mojim zakaznickam sa ten hnis objavy este na druhykrat, ale to nic, treba ho len zasa jemne vytlacit, alebo prepichnut .....dolezite je prisne dodrziavaz hygienicke zasady...vsetko musi byt 100percentne ciste....tak Ti prajem vela stastia..aj vsetkym ostatnym ktory maju takyto problem

...mne voľakedy dávno (ešte za slobodna som chodievala na kozmetiku) kozmetička odporúčala pokiaľ mám zapálenú vyrážku nad sviečkou opáliť špendlík alebo ihlu, prepichnúť a roztiahnuť. Hnis by mal sám vytiecť.
LubicaN
02.10.07,05:14
Georeo- ten krém,ktorý som opisovala sa volá Porcelana a bolo ho možné zohnať len z USA.Teraz som sa niekde dočítala,že už aj u nás je k mání.Jeho cena je cca.700-800Sk/ks.
A čo sa týka ošetrovania mojej pleti:Používam hlavne výrobky z Avonu,tie mi zatiaľ sadli- zn.Anew.Používam ráno aj večer na čiste pleti gel Anew Retroactive 2v1.Krém tiež Anew-clinical s hlbokým liftingovým účinkom./Nie je najlacnejší/Krycí krém používam tiež z Avonu a je tiež s liftingovým účinkom.
Ale mne tie problémy robí asi aj to,že fajčím.Tak asi toľko .Zatiaľ ahoj

...nemám nič proti Avonu - poznám zopár Avonlady a tie čo poznám si berú kozmetiku aj odomňa (teda "konkurenčnú")... Neviem či to bude nie úplne dobrou informovanosťou, ale mne sa zatiaľ nestalo, že by sa mi Avonlady snažila poradiť alebo vysvetliť mi prečo by bol vhodnejší tento krémik ako ten ktorý chcem ja. Zatiaľ mi každá len dala do ruky katalóg a na, vyber si. Ak nechceš nič, ok, pošlem nabudúce.

Anew je dobrá rada kozmetiky. Pokiaľ mám dobré informácie, tak už je táto rada rozšírená pre viacero vekových skupín...

1. je dôležité vyberať si kozmetiku podľa typu pleti a podľa veku. Ešte by som spomenula aj momentálny stav pleti (napríklad kočka s mladou mastnou pleťou ju môže mať presušenú, však A?)

2. je tiež dôležité brať na zreteľ aj prostredie v ktorom sa počas dňa pohybujeme a tiež či sa líčime alebo nie.

Píšeš, že výrobky z Avonu Ti zatiaľ sadli. Čo Ti robili na pleti iné výrobky (ťahanie, pálenie, suché fľaky...) možností je veľa...

Na čistenie používaš 2v1. To je vhodné na ranné rýchle čistenie, alebo pre jednoduché nelíčiace sa ženy ktoré na pleti problémy nemajú. Už som písala veľa o pílingu a ten sa používa medzi prvým a druhým krokom, teda medzi čistením a tonizáciou. Aby si rozumela, umývací gel (u suchej pleti čistiace mliečko) má vyčistiť povrch pleti, otvoriť póry a odstrániť z nich prebytočný maz, nečistoty... Tonizačná voda dočistí pleť a uzavrie tieto póry. Potom nasleduje hydratácia (denný krém), večer po týchto dvoch krokoch nasleduje výživa (nočný krém). Minimálne raz do týždňa by sa mala pleť vypílingovať a tým sa zlepší stav pleti (farebne vyrovná, odstráni zhrubnuté časti, odumreté bunky ktoré upchávajú póry a opticky prehlbujú vrásky...pleť sa doslova nadýchne) a tiež sa tým šetria iné výrobky, na ošetrenie pleti budeš potrebovať menej krémiku, lebo ten sa ľahko dostane až k "živým bunkám" ktoré ho potrebujú. Keďže ty máš 2v1, nedá sa medzi umývanie a tonizáciu začleniť píling... A tam asi bude chyba. Objektívne sa stav pleti len na základe opisu nedá posúdiť, ale budem rada, ak ti aspoň takto poradím. Ak máš ďalšie otázky, len sa pýtaj.


renataj
04.10.07,05:16
Ďakujem za rady Georeo.Je pravda,že píling nepoužívam.Vlastne teraz už nie.
Bolo obdobie,keď som si nejaké kúpila,ale zakaždým,keď som ho začala aplikovať,vždy sa mi narobili vyrážky.A tak som jednoducho na píling zanevrela.Ale bola by som rada,keby si mi vedela poradiť,aký píling by som si mala kúpiť.Mám už pomaly 40 rokov,pigment.škvrny ako som písala a sem tam nejaká vyrážka.Plať nemám podráždenú.Ráno po zobudení je v pohode.Žiadne napínanie,alebo iné príznaky.Nie je ani suchá ani mastná,skôr by som povedala,že zmiešaná.Dokonca môžem povedať,že na svôj vek nemám ani vrásky,len medzi obočím,ale to preto,že sa niekedy mračím.Už si dávam pozor.Mračila som sa hlavne,keď veľmi svietilo slnko.Ozaj by som bola rada,keby si mi vedala napísať aspoň na akej báze by mal byť ten píling alebo zloženie a pod.
zatiaľ ďakujem.
LubicaN
04.10.07,06:36
Ďakujem za rady Georeo.Je pravda,že píling nepoužívam.Vlastne teraz už nie.
Bolo obdobie,keď som si nejaké kúpila,ale zakaždým,keď som ho začala aplikovať,vždy sa mi narobili vyrážky.A tak som jednoducho na píling zanevrela.Ale bola by som rada,keby si mi vedela poradiť,aký píling by som si mala kúpiť.Mám už pomaly 40 rokov,pigment.škvrny ako som písala a sem tam nejaká vyrážka.Plať nemám podráždenú.Ráno po zobudení je v pohode.Žiadne napínanie,alebo iné príznaky.Nie je ani suchá ani mastná,skôr by som povedala,že zmiešaná.Dokonca môžem povedať,že na svôj vek nemám ani vrásky,len medzi obočím,ale to preto,že sa niekedy mračím.Už si dávam pozor.Mračila som sa hlavne,keď veľmi svietilo slnko.Ozaj by som bola rada,keby si mi vedala napísať aspoň na akej báze by mal byť ten píling alebo zloženie a pod.
zatiaľ ďakujem.


Renka - už som párkrát kamarátkam z porady takto radila cez SS, maily, telefón... Objektívne sa stav pleti takto posúdiť nedá. Neviem odkiaľ si a preto Ti nenúkam osobné kozmetické poradenstvo, lebo neviem či by si prišla kvôli tomu do TN. Pokiaľ Ti tvoja Avonlady nevie poradiť...skús kozmetičku. Aspoň jedno sedenie, ona Ti presne poradí čo Tvoja pleť potrebuje.

Zmiešaná pleť má premastenú T-zónu, teda čelo, nos, bradu... líčka sú zas suchšie. V tvojom veku by som už nejaké tie vrásočky predpokladala...to že ich máš málinko tiež poukazuje na fakt, že pleť nie je suchá. Pokiaľ pleť nemáš mastnú, neviem aké vyrážky sa Ti tvoria. Skôr by som predpokladala upchaté póry ktoré sa asi dôkladne nevyčistili (2v1 ako som písala je vhodné skôr na ráno, teda ak sa počas dňa pohybuješ v prašnom prostredí alebo sa nalíčiš, 2v1 nedokáže dokonale tieto nečistoty odstrániť, lebo vlastne chceme od neho, aby súčasne v priebehu pár sekúnd otvoril vyčistil aj zatvoril póry...; večer by som uprednostnila samostatné kroky - umývací gel, tonizačná voda).

Hmm, väčšina žien má okolo štyridsiatky už pleť skôr suchú... S Avonom Ti moc neporadím, ale v Oriflame máme na zmiešanú pleť sadu Optimals Balance (zelená). Ja ju tiež používam. Je určená vekovo 20+ mala by byť tak do 35-ky. Potom sa väčšinou prechádza už na výživnejšie sady pokiaľ je treba (Ecollagen, Royal Velvet...). Je dobré mať doma niečo ako bonus pre svoju pleť... Vhodný je napríklad výrobok z rady Skindividual, Hydraenergy, Radiance Energy - tie používame podľa toho, čo si práve pleť "vypýta". Hydraenergy krém je dobrý pri dehydratovanej pokožke napr. v zime, Radiance napr. po chorobe keď pleť vyzerá mdlo, Skindividual sa prispôsobí momentálnej potrebe pokožky (ja mám nočný). Ecollagen má momentálne v ponuke novinku - sérum proti vráskam - ja si ho nanášam na čelo (tiež sa mračím a na čele to je dosť vidno...). Ako bonus tiež mám doma sadu o ktorej som už v tejto téme písala MicroDermabrasion (píling + nočný gel). Nepíšeš či sa líčiš alebo nie...stále mi chýba dosť informácií, ktoré bežne zisťujem pri poradenstve

Konkrétnu radu Ti nedám. Viem Ti len povedať, že v Tvojom veku už určite potrebuješ výživný nočný krém s aktívnymi protistárnucimi účinkami.

Neviem koľko z tých výrobkov máš ešte doma...čo si vyberieš je len na Tebe. Ja by som určite doplnila píling - pokiaľ možno veľmi jemný a hydratačnú masku, lebo hydratácia je to, čo potrebuje každá pleť. No a ako bonus by som pridala aj ten zosvetľujúci krém proti pigm. škvrnám. Ešte by som sa spýtala akým spôsobom používaš svoju kozmetiku - pretože záleží nielen na správnom výbere kozmetiky ale aj správnom používaní...


Ivetka133
11.11.08,16:20
Moja ucitelka chemie povedala ze perfektne riesenie proti akne je drozdie . Kazdy den tak kusok drozdia zjest a akne je prec . Drozdie obsahuje nejake latky ktroe tento problem eliminuje a az odstrani .Funguje to . Každý den kusok drozdia a krasna plet je na svete .
Ivetka133
11.11.08,16:21
drozdie na akne a vyrazdky zjedz kusok drozida denne a budses mat krasnu plet
BXLmiami
11.11.08,19:12
Dermabion dražé obsahuje kvasnice,tiež zinok a vitamíny a cenove je veľmi prijateľné.Prvý mesiac 3x1,potom udržiavanie 1 drg denne.
skate_girl2
18.08.09,11:38
čaute neviete mi niekto poradiť čo s vyrážkami? skusila som už snaď všetko.. no boli to len kratkodobe učinky ktore mi po čase prestali pomahať a mala som to ešte horšie .. rozmyšlam,či je možne,žeby som mala nejaku vyrozu,nakolko sa mi vyhodili vyražky pri ustach a brade,mam to tam už asi pol roka a nemyzne to,nič mi nato nepomaaha.. som nanervyy! poradte
Hope17
14.11.12,19:48
ludia ja mam stale do okola ten isty problem,vyrasok mam celkom akurat....mam aj na chrbte no mne pomohol urcite harmancekovy caj na tvar a aj antibatrerialne mydlo,plus nejayk peeling na tvar,lenze nemozem sa toho zbavit na 100% bol by som rad ak by prisla kumne nejaka normalna rada dakujem
slniecko 77
22.11.12,08:05
aké máte tie vyrážky ako akné... Možno Vám viem poradiť. ak máte záujem napíšte mi na email s1976@zoznam.sk.
lujza.j
22.11.12,19:23
aké máte tie vyrážky ako akné... Možno Vám viem poradiť. ak máte záujem napíšte mi na email s1976@zoznam.sk.
no sem s tými radami tu sa radí verejne......