viki76
01.05.14,08:26
Mám ešte jednu otázku, s partnerom žijeme spolu 13 rokov, máme dve deti, v tomto rodinnom dome žijeme spolu už 8 rokov, dom bol už jeho predtým lebo bol ženatý a vyplacali sme už spoločne neskôr jeho bývalu manželku. Za tie roky som tiež vrážala do domu peniaze ak by došlo k tomu, že by sme sa rozišli mám na niečo právo aj ja, ja nepozeram na seba ale potrebujem pre deti aby sme mali kde bývať či to má význam riešiť súdnou cestou alebo je to tak že je to len jeho a ja nemám nárok na nič. Dakujem
Bednarova J
01.05.14,07:58
Pokial nie ste manzelmi nevzniklo vam bezpodielove spoluvlastnictvo. Mozete si vyziadat, aby druh previedol cast majetku na vas, pripadne, zabezpecit potvrdenie ze ste cast domu vyplatila zo svojich prostriedkov - nieco ako uznanie dlhu, z dovodu premlcania.
taiko
01.05.14,08:32
normalne sa s partnerom o tom narovinu porozpravaj. Nejde len o to, zeby ste sa nahodou rozisli. To asi ani jeden z vas nechce. Mohlo by sa nanestastie stat zeby umrel a v tom pripade, by si asi tiez nic nedostala
Peggynka
01.05.14,08:42
viki76
01.05.14,09:51
bohužial on to chce pretože si našiel dalšiu znamosť a si je istý že ja nemam narok na nič že ked je dom na neho napísaný ja odídem z tadeto ako bezdomovec. On na mna neprevedie nič to som si ista,
viki76
01.05.14,09:53
No on velmi dobre vedel prečo sa nema oženiť ale ani po tolkych rokoch spolužitia sa to nebude zohladnovať, že ja som matkou jeho deti že nemôže sa vyhražať tým že ma da z tade vyhodiť
taiko
01.05.14,09:56
do frasa, nuz neviem, ci nie je neskoro. Mozno by som sa spojil s nejakym pravnikom. Mas nejake dokazy o tom, ze si tam nieco prispievala? Nejake blockly, faktury, bankove prevody?
viki76
01.05.14,10:08
tak určite pojdem v pondelok na probačný úrad, sa poradiť ved ja všetky peniaze čo som aj zarobila som dala do rodiny nikdy som to tak neriešila že na stare kolena takto strati rozum a je ochotný nas opustit a dat sa dokopy s takou čo ma tri deti a nie je o nič lepšia ako ja,
tictac7
01.05.14,18:27
božiiinkuuu, nerýp tam, kde sa nevyznáš. On predsa nehnuteľnosť vlastnil pred tým. Takže, ako na to, sú tu relevantneé odpovede nad tebou. Tvoja fakt úplne mimo.
tictac7
01.05.14,18:35
všímam si Teba, lebo drístaš dve na tri - aj v starých témach, takže tak. Momentálne som si na Tvoje odporúčanie z kariet vyložila, že Tvoje rady sú fakt dobré.
tictac7
01.05.14,19:07
Odporúčam držať sa prvého bodu etikety: Na Porade pôsobíme tak aby sme boli svojimi otázkami, odpoveďami a hlasovaním ostatným nápomocný.
misoft
01.05.14,20:15
@Goldenraven: ...a zároveň odporúčam si preštudovať http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html "Hlavné pravidlá" , ods. 2! Tvoje nemiestne poznámky tu miesto nemajú. Ak sa nebudeš mierniť vo výrazoch - budem žiadať, aby si bol natrvalo z Porady vylúčený!