Zavrieť

Porady

Zrušenie trvalého pobytu má na to právo ?

S druhom žijeme spolu 13 rokov v jeho rodinnom dome, máme spolu dve maloleté deti , môže mi z ničoho nič len tak zrušiť trvalý pobyt? Máme nejaké nezhody a v poslednej dobe sa mi tým vyhráža a neviem či má na to len tak právo. Ďakujem za odpovede
Naposledy upravil viki76 : 23.04.14 at 18:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    podľa § 7 ods. 1 písm. f zákona o pobyte občanov
    f) na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo; návrh nemožno podať voči vlastníkovi alebo spoluvlastníkovi budovy alebo jej časti, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka alebo spoluvlastníka budovy alebo jej časti,

    pokiaľ by vam ho zrusil, stale mate odvodene pravo byvania ako matka jeho deti
    Katy a R ako som už vyššie napísala - len či zvládne také spolužitie ??? (podľa toho, čo doplnila.. )
    viki76 dakujem pekne za radu som už zufala že sa mi v kuse vyhraža a nepozera na deti ja by som najradšej s nimi odišla ale nemam kam

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Jedna vec je zrušenie trvalého pobytu a druhá vysťahovanie.
    Ak by ti len zrušil trvalý pobyt, dala by si si ho zapísať na obecnom úrade. Bolo by to vážne naštrbenie vzťahov, ale nie dôvod na vypratanie.
    viki76 Ďakujem pekne za radu je to bohužial veľmi smutné že takto chce riešiť problemy ale nepozerá na deti :-(

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    no vidíš - to je tá nevýhoda voľnejšieho zväzku.. mala si na to myslieť a nejako sa poistiť - keď nie manželským zväzkom - tak nejakým "majetkovo-vlastníckym".
    Ale si matkou detí - a deti ťa potrebujú (im trvalý pobyt nemôže zrušiť)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    viki76 tak áno ale aj keby sme sa zobrali čo on už bol raz ženaty tak velmi nechcel z mojej strany v tom problem nebol on ten dom by aj tak vlastnil pred rozvodom takže by som na nho aj tak nemala nárok. Ano to viem že detom nemôže zrušiť ale to nám aj tak nepomôže. Dakujem
    Katy a R ale ako manželke by ti nemohol zrušiť trvalý pobyt ... ale mohla si použiť nejakú presvedčovaciu metódu - aby aspoň časť domu patrila deťom - napr darom (keď už nie tebe) .
    tak či tak - ak sa riadne staráš o spoločné deti a máte spoločnú domácnosť - nebude až také jednoduché vyhodiť ťa, ako si myslí Len teda - či zvládneš to spolužitie - ak by naozaj trval na svojom a používal nejaké "nevyberané" metódy ??
    viki76 no na to manželstvo ho nenahovorím už vôbec tak to vyzerá že si našiel dalšiu bohužial, a dom neprepíše ani na deti nakolko ma aj s prveho manželstva tak ked sa vraj s ním niečo stane tak dostanú rovným dielom, ja som mu navrhla nech dom preda nech kupi byt a nech ho napíše na naše deti nech su nejako kryté mne nemusi dat nič , to vieš že deti su moje všetko a velmi sú na neho naviazané ale on si to neváži radšej bude vychovávať cudzie než svojho vytúženého syna a to ma veľmi bolí ja už nevladzem pod takým tlakom žiť a deti to veľmi pocituju a to ma bolí najviac
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Trvaly pobyt ma len evidencny charakter. Nezaklada ziadne majtekove ani ine prava - ked ti ho zrusi tak nech zrusi...... pokial si nebudes mat kde inde nahlasit trvaly pobyt tak sa uvedie nazov obce kde si mala posledny trvaly pobyt a de facto budes bez-domovec.

    Zrušenie trvalého pobytu má na to právo ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.