Zavrieť

Porady

Zrušenie trvalého pobytu

SLSP SLSP

SLSP je offline (nepripojený) SLSP

Má právo manžel zrušiť trvalé bydlisko mne a môjmu dieťaťu ešte pred rozvodom a vysporiadaním BSM? Vlastníkom domu je len manžel.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Nemá.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zeron zeron

zeron je offline (nepripojený) zeron

napriek tomu, že výlučným vlastníkom je len manžel, nemá právo zrušiť trvalý pobyt manželke a maloletým deťom. To bude možné až po rozvode a o úprave práv a povinností, ktoré vyplynú z rozvodu.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

zeron Pozri príspevok
napriek tomu, že výlučným vlastníkom je len manžel, nemá právo zrušiť trvalý pobyt manželke a maloletým deťom. To bude možné až po rozvode a o úprave práv a povinností, ktoré vyplynú z rozvodu.
Ale vyhodiť Ťa bohužial môže a dnu sa nedostaneš ani políciou. Vlastná skúsenosť. Dúfam, že ho to ale nenapadne. Držím palce.
0 0
SLSP SLSP

SLSP je offline (nepripojený) SLSP

Ráno mi oznámil, že mi ide zrušiť trvalé bydlisko a mám sa prihlásiť v meste, kde teraz žijem. Tak to bola len nejaká taktika? Keby sa prihlásim, tak sa mi automaticky zruší trvalé bydlisko u neho?
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

Vy sa v žiadnom prípade nikde neprihlasujte, ako bolo aj vyššie poradené, tak nemá právo vás momentálne v žiadnom prípade s maloletým dieťaťom odhlásiť. Nedajte sa zastrašiť.
0 0
SLSP SLSP

SLSP je offline (nepripojený) SLSP

Veľmi pekne Vám ďakujem za odpovede.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

SLSP Pozri príspevok
Ráno mi oznámil, že mi ide zrušiť trvalé bydlisko a mám sa prihlásiť v meste, kde teraz žijem. Tak to bola len nejaká taktika? Keby sa prihlásim, tak sa mi automaticky zruší trvalé bydlisko u neho?
Keby si sa ty dobrovoľne prihlásila niekde inde na trvalý pobyt, tak tým si vlastne sama odhlásiš doterajší trvalý pobyt v tomto byte. Takže nikde sa sama neprihlasuj. Možno ťa chcel len dostať.
0 0
SLSP SLSP

SLSP je offline (nepripojený) SLSP

Predsa ma vyhlásil, som uvedená aj s dcérou na tabuli!!!!! To je ako možné???
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

SLSP Pozri príspevok
Predsa ma vyhlásil, som uvedená aj s dcérou na tabuli!!!!! To je ako možné???
... niektorí asi nemusia dodržiavať zákony.

Spýtaj sa na ohlasovni pobytu občanov, ako to mohli spraviť, ak im to zákon neumožňuje. Možno nepriznal, že si jeho manželka.
0 0
zeron zeron

zeron je offline (nepripojený) zeron

§ 7 ods. f) zákona o 253/98 Z.z. jasne hovorí že:

(1) Ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zruší

f) na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov 4e) budovy alebo jej časti podľa § 3 ods. 2 občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo; návrh nemožno podať voči manželovi a nezaopatrenému dieťaťu 4f) vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu podľa § 3 ods. 8 písm. d) bodu 2,
0 0
SLSP SLSP

SLSP je offline (nepripojený) SLSP

Ony tam veľmi dobre vedia, že má manželku a dieťa, poznajú ma tam...
0 0
bobiku bobiku

bobiku je offline (nepripojený) bobiku

no tak treba zabojovať a treba sa sťažovať, prípadne to dať na súd, podať na manžela trestné oznámenie za podvod, proste spraviť niečo a nenechať to len tak!
0 0
SLSP SLSP

SLSP je offline (nepripojený) SLSP

Teraz mám ako postupovať? Na tabuli je uvedený aj dátum môjho aj dcérinho narodenia. Neexistuje ochrana osobných údajov?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

SLSP Pozri príspevok
Teraz mám ako postupovať? Na tabuli je uvedený aj dátum môjho aj dcérinho narodenia. Neexistuje ochrana osobných údajov?
Existuje, ale iný zákon, konkrétne zákon o hlásení pobytu občanov, uvádza povinnosť úradu v prípade zrušenia pobytu toto oznámiť na tabuli výveskou a presne uvádza, aké údaje tam musia byť uvedené. Takže nie je to v rozpore so zákonom o ochrane OÚ. Viď § 7 ods. 2 z. 253/1998:

(2) Ak dôjde k zrušeniu trvalého pobytu podľa odseku 1 písm. d) až g), je miestom trvalého pobytu občana obec, na ktorej území bol občanovi trvalý pobyt zrušený. Túto skutočnosť je ohlasovňa povinná oznámiť občanovi vyvesením oznámenia na úradnej tabuli v obci pobytu po dobu 15 dní. V oznámení ohlasovňa uvedie aj meno, priezvisko a dátum narodenia občana.
0 0
SLSP SLSP

SLSP je offline (nepripojený) SLSP

aha, tak toto ovládajú, ale odhlásenie nie. budem musieť zájsť za právnikom a dať to asi na súd.
Naposledy upravil SLSP : 24.02.09 at 06:41 Dôvod: prv napísané
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

SLSP Pozri príspevok
aha, tak toto ovládajú, ale odhlásenie nie. budem musieť zájsť za právnikom a dať to asi na súd.
Prečo hneď na súd? A na ohlasovni si sa pýtala, prečo ťa odhlásili? Ako ti to zdôvodnili? Až keď tam neuspeješ, potom choď na súd. Možno im trkne, že urobili chybu a odhlásenie urobili protizákonne.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

SLSP Pozri príspevok
aha, tak toto ovládajú, ale odhlásenie nie. budem musieť zájsť za právnikom a dať to asi na súd.
Zaujalo ma to tak, že som tiež zavolala na ohlasovňu. Tam mi potvrdili, že podľa zákona kým nie sú manželia rozvedení sa zrušiť trvalý pobyt nedá. Bež tam. /Myslím na ohlasovňu/. Držím palčeky.
Naposledy upravil 2009 : 24.02.09 at 09:36
0 0
SLSP SLSP

SLSP je offline (nepripojený) SLSP

Máš pravdu, zajtra tam pôjdem o opýtam sa, ako to mohli urobiť. Som zvedavá, ako mi to odôvodnia. Ale myslím si, že týmto konaním si manžel nespraví "dobré meno" na súde pri rozvode... Veď si chráni dom viac, ako svoju dcéru. A on sa mi ešte ide vyhrážať ohľadne dcéry...
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

To je neuveriteľné, to podľa zákona nie je možné. Držím palce.
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Samozrejme, len sebe robí zlé meno, čo mu neskôr môže uškodiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať