Zavrieť

Porady

Zrušenie trvalého pobytu

SLSP SLSP

SLSP je offline (nepripojený) SLSP

Má právo manžel zrušiť trvalé bydlisko mne a môjmu dieťaťu ešte pred rozvodom a vysporiadaním BSM? Vlastníkom domu je len manžel.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Všetko si nechaj podložiť papierovo, aby si mi mala doklad, ak by bolo treba. Napríklad záznam z ohlasovne. Nikdy nevieš kedy sa ti to zíde.
0 0
SLSP SLSP

SLSP je offline (nepripojený) SLSP

Ahojte, včera som bola na ohlasovni a tá pani, čo mi zrušila trvalý pobyt NEVEDELA, že bola novelizácia zákona, ževraj "kto má čas na študovanie nových zákonov"! Dokonca ani starostka nevedela o tejto zmene. Ako nemôže jeden verejný činiteľ ovládať základné zákony? Toto sa môže stať len na Slovensku. Oznámenie o zrušení trvalého pobytu som si dala prefotiť, aby som mala dôkaz. A na záver sa začali obraňovať, že veď to anulujú a nikto sa o tom nedozvie, dobré čo? Ale moje osobné údaje viseli na verejnej tabuli 7 dní a kvôli ich nevedomosti som bola "bezdomovcom" aj s dcérkou.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

SLSP Pozri príspevok
Ahojte, včera som bola na ohlasovni a tá pani, čo mi zrušila trvalý pobyt NEVEDELA, že bola novelizácia zákona, ževraj "kto má čas na študovanie nových zákonov"! Dokonca ani starostka nevedela o tejto zmene. Ako nemôže jeden verejný činiteľ ovládať základné zákony? Toto sa môže stať len na Slovensku. Oznámenie o zrušení trvalého pobytu som si dala prefotiť, aby som mala dôkaz. A na záver sa začali obraňovať, že veď to anulujú a nikto sa o tom nedozvie, dobré čo? Ale moje osobné údaje viseli na verejnej tabuli 7 dní a kvôli ich nevedomosti som bola "bezdomovcom" aj s dcérkou.
To čo si spravila bolo múdre. Máš v rukách dôkaz na súd. Písala si, že sa Ti vyhrážal dcérkou. Tak to bude vysvetľovať ťažko, že odhlásil aj ju . Aj keby sa vyhováral, že ani on nepoznal tento zákon. Ale musím Ťa sklamať. Už som Ti písala, že hoci máš trvalý pobyt pokiaľ nie si na liste vlastníctva muž môže vymeniť zámok a nedostaneš sa dnu ani s políciou. Drž sa.
Naposledy upravil 2009 : 26.02.09 at 08:38
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

SLSP Pozri príspevok
Ahojte, včera som bola na ohlasovni a tá pani, čo mi zrušila trvalý pobyt NEVEDELA, že bola novelizácia zákona, ževraj "kto má čas na študovanie nových zákonov"! Dokonca ani starostka nevedela o tejto zmene. Ako nemôže jeden verejný činiteľ ovládať základné zákony? Toto sa môže stať len na Slovensku. Oznámenie o zrušení trvalého pobytu som si dala prefotiť, aby som mala dôkaz. A na záver sa začali obraňovať, že veď to anulujú a nikto sa o tom nedozvie, dobré čo? Ale moje osobné údaje viseli na verejnej tabuli 7 dní a kvôli ich nevedomosti som bola "bezdomovcom" aj s dcérkou.


Tie pracovníčky sú asi Šípkové ruženky.... lebo hoodne zaspali čas. Totiž ten § 7 sa novelizoval ešte 1.10.2004 a platí odvtedy!!!!!

Tak buď sú tak de...é, že nepoznajú jediný zákon, ktorým sa ich práca má riadiť, alebo ťa klamali a mysleli si, že sa neozveš. Akože aby niekto 4 roky nevedel, že je nejaká novela v zákone, ktorý mám ovládať? Navyše celý zákon má možno 5-6 strán!

Asi by tam fakt nemali čo robiť. A človek sa má na takých pracovníkov spoľahnúť a veriť im, lebo oni by v tej problematike mali mať najviac vedomostí a skúseností. A to po 4 rokoch nevedeli, že manžel nemôže zrušiť manželke trvalý pobyt. Nemám viac slov.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Ozaj sa to nedá? Počul som, že keď sa jeden z manželov, nejaký čas, nezdržuje v mieste trvalého bydliska, je možné mu ho zrušiť. A čo keď príde raz na hodinu na návštevu?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

erzet Pozri príspevok
Ozaj sa to nedá? Počul som, že keď sa jeden z manželov, nejaký čas, nezdržuje v mieste trvalého bydliska, je možné mu ho zrušiť. A čo keď príde raz na hodinu na návštevu?
TO, že sa nezdržuješ v mieste trv. bydliska neznamená, že sa pobyt môže zrušiť. Trvalý pobyt sa môže zrušiť len v súlade s ustanoveniami zákona.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Chobot Pozri príspevok
TO, že sa nezdržuješ v mieste trv. bydliska neznamená, že sa pobyt môže zrušiť. Trvalý pobyt sa môže zrušiť len v súlade s ustanoveniami zákona.
ale ja som to nepočul od smetiara.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať