zuzineckah
24.05.14,16:48
Ahoj všetci, viete mi niekto povedať, kam až može zájsť vymáhačská spoločnosť, ktorej SP posunula vymáhanie mojho závazku?
(urobila tak na základe dohody so mnou, získame tým 6 mesiacov a keď sa im to vráti z mand.správy, tak doplatím zbytok).
Aby som ozrejmila situáciu - 19.5.došiel prípis z General Factoringu, že mám do 5 dní uhradiť celú dĺžnu sumu (nereálne). V pondelok im posielam prípis (ráno aj zavolám) s tým, že som na MD a jednoducho túto sumu nie som schopná uhradiť. Zároveň s prípisom posielam 150 eur ako 1.splátku a mienim v týchto splátkach pokračovať každý mesiac, čo im aj navrhujem.

Nemáte niekto skúsenosť ako sa táto firma stavia k splátkam, resp.pravidelným platbám a snahe o dohodu? Netuším čo očakávať, všetko chodí k našim, kde mám ešte stále TP (ja žijem v zahraničí). Naši sú s tým uzrozumení, o všetkom vedia, ale nerada by som, aby im na dvere zabúchal nejaký 100 kilový pako a tváril sa chutne... Možu podať návrh na exekúciu aj keď budem splácať?? Chcem sa s nimi dohodnúť a sumu postupne splatiť.


Oni v prípise hovoria stále o nelatení poistného, že je TČ a pod..., lenže v mojom prípade sa jedná o úroky, nie o poistné, to je dávno uhradené...

Ďakujem moc za každú odpoveď
draik
24.05.14,17:41
Nemôžu nič viac ako hociktorý iný veriteľ
zuzineckah
24.05.14,17:46
Z toho nie som moc mudra. Vzhladom k tomu, ze som nikdy podobnu situaciu nezazila, tak netusim, co sa za touto odpovedou skryva...
draik
25.05.14,07:09
To znamená, že môžu vymáhať tak ako ostatní, prostredníctvom exekútora. Nemajú žiadne zvláštne oprávnenia.