Zavrieť

Porady

Kam može zájsť vymáhačská firma?

Ahoj všetci, viete mi niekto povedať, kam až može zájsť vymáhačská spoločnosť, ktorej SP posunula vymáhanie mojho závazku?
(urobila tak na základe dohody so mnou, získame tým 6 mesiacov a keď sa im to vráti z mand.správy, tak doplatím zbytok).
Aby som ozrejmila situáciu - 19.5.došiel prípis z General Factoringu, že mám do 5 dní uhradiť celú dĺžnu sumu (nereálne). V pondelok im posielam prípis (ráno aj zavolám) s tým, že som na MD a jednoducho túto sumu nie som schopná uhradiť. Zároveň s prípisom posielam 150 eur ako 1.splátku a mienim v týchto splátkach pokračovať každý mesiac, čo im aj navrhujem.

Nemáte niekto skúsenosť ako sa táto firma stavia k splátkam, resp.pravidelným platbám a snahe o dohodu? Netuším čo očakávať, všetko chodí k našim, kde mám ešte stále TP (ja žijem v zahraničí). Naši sú s tým uzrozumení, o všetkom vedia, ale nerada by som, aby im na dvere zabúchal nejaký 100 kilový pako a tváril sa chutne... Možu podať návrh na exekúciu aj keď budem splácať?? Chcem sa s nimi dohodnúť a sumu postupne splatiť.


Oni v prípise hovoria stále o nelatení poistného, že je TČ a pod..., lenže v mojom prípade sa jedná o úroky, nie o poistné, to je dávno uhradené...

Ďakujem moc za každú odpoveď
3 komentárov     zbaliť
draik Nemôžu nič viac ako hociktorý iný veriteľ
zuzineckah Z toho nie som moc mudra. Vzhladom k tomu, ze som nikdy podobnu situaciu nezazila, tak netusim, co sa za touto odpovedou skryva...
draik To znamená, že môžu vymáhať tak ako ostatní, prostredníctvom exekútora. Nemajú žiadne zvláštne oprávnenia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kam može zájsť vymáhačská firma?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.