Muška
22.11.06,09:41
Ja mám vodový dnes a je mi vynikajúco, telo sa prečistí a 7 kilo za mesiac je úžasné, koľko by si ešte chcela dať dolu?
Ja ešte 5 kilo a som nadmieru spokojná.
Lucuš, také dvojciferné číslo, nemôžem ani vysloviť a nieto ešte napísať :eek:
Muška
22.11.06,08:43
Stále mi to hlási, že máš prečerpanú kvótu, skús osloviť Richarda, že sa Ti nedajú posielať SS-ky. Ja som už mala ten problém.
Otázočka, už Ti to odišlo
Lucuš
22.11.06,08:50
Lucuš, také dvojciferné číslo, nemôžem ani vysloviť a nieto ešte napísať :eek:

Neboj sa určite sa ti to podarí, hlavné je, že si veríš a všetko pôjde /viem to podľa seba mala som dosť veľkú nadváhu/. Držím palce.
korduľa
22.11.06,09:48
ked chce niekto schudnut, chce to rychle a co najlahsie, ale bohuzial taky sposob nie je, preco hladat cestu formou diety? ludia chcu byt chudi, alebo zdravi?
myslim, ze dolezite je zmenit celkovy pristup k sebe. na to nie je vobec treba pevna vola - dolezita je motivacia.
tak si hlavne treba zrovnat v hlave co chce clovek dosiahnut a preco.
na zaciatok pomoze par dolezitych veci :
NIKDY NESMIETE PRIST DOMOV HLADNY- to znamena, ze pred odchodom z prace si dajte nieco lahke, ovocie, orechy alebo jogurt - pozname to vsetci, vlci hlad cestou nakupit a hladne bruchO = plny kosik a doma potom clovek zje potraviny v takom mnozstve a takom zlozeni, co by inokedy nezjedol
NEVYLUCUJTE Z JED. LISTKA CHLIEB, RYZU, CESTOVINU, OBILNINY- su dolezite, pretoze sacharidy dodavaju energiu, ktoru telo potrebuje na spalovanie/ ale pozor vsetko musi byt celozrnne / biela muka neda telu absolutne nic
DENNE USETRITE ASPON 500KJL V JEDLE / je to jednoduche, dajte si o jednu kolu menej, alebo o jednu lyzicu oleja menej, namiesto salamy sunku /treba pozriet zlozenie/
DENNE USETRITE ASPON 1000 KJL / POHYT/ tak napriklad ked pojdete domov / vystupit o dve zastavky skor a ist peso, cca 20 minut chodza
tieto dva body su dolezite, pokial sa stravujete nie prilis zdravo a pohyb tiez nie je kazdodenna zalezitos,tak vysledok sa dostavi velmi rychle, ale nejde tu o vahu, ide tu o pocit
no a posledna vec velmi dolezita
UZITE SI SPANOK,
ten je velmi dolezity
takze zabudnite na vsetky diety, pre organizmus je to velky sok, zamyslite sa nad tym, ci chcete docasne schudnut par kil, alebo zmenit zivotny styl na zbytok zivota, myslim , ze to stoji za to. o takych desat rokov si clovek si mozete gratulovat, co ste vsetko urobili pre seba
Orim
22.11.06,18:37
Počul som jeden vraj dobrý recept na chudnetie ale vyzerá dosť divný. Určitá skupina ho určite pivíta. Ide o pitie vína červeného na noc. Má sa striedať. Víno z tmavého hrozna vino z čiernej (tmavej) moruše - (drevená jahoda). Jedn deň jedno a druhý deň druhé.
:)

Bohužial neviem koľko sa toho má vypiť, Ja by som si tipol tak 2 - 3 deci
Lucuš
23.11.06,08:31
To si ozaj niekde počul, alebo si robíš srandu?
Ale zasa na druhej strane ak by sa pilo len víno a nič nejedlo tak sa na 100% schudne, ale mali by sme asi aj troška líznuté.
Muška
23.11.06,08:36
A keďže to píše Mirko, tak nie je to recept pre chlapov, ako vidieť svoje ženy krajšie :D
mgm
23.11.06,08:52
Počul som jeden vraj dobrý recept na chudnetie ale vyzerá dosť divný. Určitá skupina ho určite pivíta. Ide o pitie vína červeného na noc. Má sa striedať. Víno z tmavého hrozna vino z čiernej (tmavej) moruše - (drevená jahoda). Jedn deň jedno a druhý deň druhé.
:)

Bohužial neviem koľko sa toho má vypiť, Ja by som si tipol tak 2 - 3 deci

Ja som už čítala takú diétu, ale musím ju niekde nájsť. Ak ju nájdem, prilepím ju. Ale tam nešlo iba o víno. Myslím si, že ješ každú druhú hodinu a medzi jedlami piješ vodu. Víno máš dopriate večer.
mysimis
23.11.06,09:18
Ja som chcela tiež chutnúť.....už teraz nechcem a dúfam, že ani nikdy nebudem chcieť. Mala som asi 5 kg navyše /bol to ale len môj názor/. V polovici augusta som ochorela a teraz to už viem, že veľmi vážne. Moja oblička sa rozhodla štrajkovať. Po ťažkých zákrokoch som chtiac - nechtiac schudla, ale nie len tých 5 kg navyše, ale oveľa viac. Keď som prišla domov z nemocnice a pozrela som sa do zrkadla, zľakla som sa sama seba. Teraz som už pribrala a teším sa, že som takmer zdravá. Takže som si sľúbila, že radšej budem zdravá a bacuľatá.
otázka
23.11.06,09:34
Mysimis, to mi je ľúto. Ale ja už musím začať niečo robiť, takže u mňa je chudnutie a hlavne zmena životosprávy na mieste.

Takže baby, ktoré držíte 90-dňovku, od dnes začínam aj ja.:p
Lucuš
23.11.06,09:50
ˇVítam ťa v našom malom spolku. Držím ti palce a hlavne si ver a usmievaj sa s úsmevom to ide ľahšie.
Ja som v 90 dňovke na 60 dni a mám 11 kilo preč.
Takže som živým dôkazom, že to naozaj funguje.
toria
23.11.06,10:15
:p Zuzka, vitaj a keby si s niečím potrebovala poradiť kľudne napíš, sme tu aj pre Teba. A nezabudni na úsmev číslo 1!!!
mysimis
23.11.06,13:45
Zuzanka, prajem Ti aby sa Ti podarilo zmeniť svoju živostosprávu a držím Ti aj palčeky.
otázka
23.11.06,15:30
Dievčence ďakujem za psychickú podporu. Sobotná oslava dcéry bude pre mňa prvou skúškou, ale takých osláv ešte bude...:D :D :D
Lucuš
24.11.06,06:56
Neboj sa zvládneš oslavu, veď na chudnutie si sa rozhodla sama a tešíš sa na to ako pôjdu kilá dole a s úsmevom to zvládneš ľavou zadnou. Hlavne si ver si krásna a už teraz pomaličky chudneš, držím palce a prajem veľa pevnej vôle.
marcik
24.11.06,07:02
Také dni sú naozaj rizikové,ale netreba mať hneď pocit viny.Ja chuť papať tiež zaháňam prácou...nejak sa tie kg zastavili...mám len 2,5kg dolu!
Lucuš
24.11.06,07:17
Také dni sú naozaj rizikové,ale netreba mať hneď pocit viny.Ja chuť papať tiež zaháňam prácou...nejak sa tie kg zastavili...mám len 2,5kg dolu!

Neboj sa ja som mala zastavené 2 týždne kilá nešli ani hore ani dole a teraz to už zasa funguje, som na 60 dni a mám dole 12 kilo, chválim sa aj keď viem, že samochvála smrdí, ale mám radosť.:rolleyes:

Babuľky ja mám veľkú radosť aj z vás ak niektorá napíše, že schudla, tak sa teším, lebo viem aké je ťažké začať chudnúť a keď sa schudne aj len 1/2 kila je to veľká radosť.:)

A na ktorom dni si ty? Drž sa a hlevne sa usmievaj a nezabudni, že si krásna a schudneš na svoju vysnívanú váhu. ;) Lucia.;)
Muška
24.11.06,07:20
Lucuš :eek: - super
Ja 34 dní - 8 kg :D
toria
24.11.06,07:21
Také dni sú naozaj rizikové,ale netreba mať hneď pocit viny.Ja chuť papať tiež zaháňam prácou...nejak sa tie kg zastavili...mám len 2,5kg dolu!

Ja tiež stojím, ale tešíma to, že vidím, že tá malá ručička na váhe nejde hore. Radšej nech stojím ako by mala stúpať. No nie????
toria
24.11.06,07:23
Lucuš :eek: - super
Ja 34 dní - 8 kg :D



SUPER!!! STE BABULKY ŠIKULKY, SOM NA VÁS HRDÁ!!! Lucuš a Muška klobúk dole!!!
Aj segra chce začať len namá kde si chystať jedlo, aj keď si ho nachystá nemá si to v robote kde ohriať, takže rozmýšľa či začne alebo nie.
marcik
24.11.06,07:26
ja 14 deň a iba 2,5kg!
Muška
24.11.06,07:30
SUPER!!! STE BABULKY ŠIKULKY, SOM NA VÁS HRDÁ!!! Lucuš a Muška klobúk dole!!!
Aj segra chce začať len namá kde si chystať jedlo, aj keď si ho nachystá nemá si to v robote kde ohriať, takže rozmýšľa či začne alebo nie.
To sú klasické výhovorky :D
Lucuš
24.11.06,08:12
Dievčatá sme proste všetky úžasné, veď sa môžeme pochváliť.
Podľa mňa, kto sa dá na tento boj/lebo je to ukrutne ťažký boj, /veď koľko rokov nám trvalo, než sme sa k tomu nášmu prekypujúcemu telu dopracovali/
zdá sa nám, že málo a pomaly chudneme ale naše telo z toho musí byť v šoku, veď ako dlho ukladalo naše tukové zásoby.

Babuľky držte sa a len tak ďalej, držím vám všetkým palce a veľmi sa teším z vaších ubudnutých kíl.
a podľa mňa za 14 dní 2,5 kila menej je veľmi dobre.
marcik
24.11.06,08:21
potešila si ma!! a ja už taká sklamaná že neviem či sa mi to dariť bude..dnes som si kúpila svieži ananás...už sa naň teším!!! to bude sladká odmena!!
Muška
24.11.06,09:29
Marcik , mrkni na túto stránku úplne dole a zistíš, že nie si jediná, ktorej sa zdá málo a potom....:eek: http://www.martinus.sk/?uItem=26717
ivička
24.11.06,10:10
Ahoj! Chudnúce dievčatá - teším sa úprimne s vami, máte skvelé výsledky, ja chudnem tiež už 87 dní a schudla som 7 kíl, chcela som viac, lebo zajtra máme tú stužkovú, ale asi 30 dní som bola v takom strese z rôznych problémov, že aj keď som nejedla nechudla som, ale v nedeľu po stužkovej začnej tu 90 dňovku podľa toho výcucu od Mušky, viem že je to odvážne idú predsa Vianoce a zabíjačky, ale s úsmevom č. 1 to zvládnem čo vy nato? Držte sa spolubojovníčky!
otázka
24.11.06,13:56
Dievčence, držím sa! Toto ovzdušie /na Porade/ ma len povzbudzuje, a preto sa Vám chcem všetkým poďakovať.
Orim
24.11.06,15:34
Pre všetkých:
Fakt som to počul s tým vínom a nie je to žart. Údajne jesť sa môže normálne. Povedal mi to jeden známy, že to vraj vyskúšal a že to fungovalo.
Dúfam, že som dobre počul, pretože sme sedeli a trochu oslavovali.

Ale on pil len to víno z čiernej moruše, ale vraj by to malo fungovať aj s tým z tmavého hrozna (to striedanie). Treba to vyskúšať.
toria
24.11.06,17:48
Orim, orim, Ty len to svoje vínko!!!
Ale ďakujeme za typ, vieš mi matky si nemôžme dovoliť piť to vínko len tak
Martina80
26.11.06,20:53
Ahojte babenky :) ,
chcem sa spytať.....tie 2 dcl polievky, to mám chápať v podstate akokeby len prevareny bujón....alebo si mam dať 2dcl akejkoľvek čistej polievky, ktorú budem mať navarenú, keďže variť musím kvôli mangelovi . :confused:
Lucuš
27.11.06,07:15
No môžeš so dať vývar do mrazáku keď varíš polievku napríklad z kostí /mäsa/ ja si dám do malých 2dl fliaš, alebo si kúp bujón a urobíš si do pohára z toho.

Ale pozor v bielkovinovom dni si daj mäsový vývar, a v ďaľšom je len zeleninový.

Držím všetkým palce a nezadudnite na úsmev, veď ste krásne a čím ďalej tým viac štíhlejšie ŠŤABAJZNY!?!
Lucuš
13.12.06,07:28
Ahojte chudnúce krásavice, akosi ste sa odmlčali.
Tak ako sa darí?
Popíšte svoje výsledky.
Maňuša
10.01.07,08:02
Hľadám ženu z Krompách vo veku od 50 rokov,ktorá by chcela so mnou chudnúť,pravidelne sa stretávať ? Som na invalidnom dôchodku.
Maňuša
10.01.07,08:07
Kto mi poradí dobrú vyskúšanú diétu / bez nejakých špeciálnych surovín a vyvárania / vhodnú s kombináciou pešej turistiky ? Ďakujem.
Lucuš
18.01.07,15:51
No podľa mňa je najlepšia diéta 90 dňová rozlišovacia diéta, ja som podla nej chudla a darilo sa mi, vieš o tom že s ňou schudla a ďalej chudne Magda Paveleková? Pozri na www.martinus.sk.
jurka
24.01.07,21:44
Diéty sú nanič.Chce to zmenu životného štýlu.Pozri na www.ikar.sk/sipeky Funguje to u mnohých žien.Držím palce!
korduľa
25.01.07,07:54
Diéty sú nanič.Chce to zmenu životného štýlu.Pozri na www.ikar.sk/sipeky (http://www.ikar.sk/sipeky) Funguje to u mnohých žien.Držím palce!


konecne rozumna vec, nerozumiem naco ludia drzia diety, staci zmenit pristup k svojmu telu a zivotu,zmenit priority ale nie na mesiac, ci dva, ale na cely zivot
skoda, ze sa nedaju udelovat body, dala by som 10
Lucuš
27.01.07,16:23
S tým súhlasím, Sipeky mám preštudovanú, páči sa mi ako píše, človek sa príjemne zasmeje /aspoň ja / a naladí, no mne pri chudnutí pomohla 90 dňovka a teraz sa snažím jesť podľa toho kedy som hladná a na čo mám chuť.
Držte sa spolubojovníčky, do schudnutia a s úsmevom.
betyna8
28.01.07,06:21
Ahojte,vôbec sa mi nedari zohnať knihu 90-dňovky.Ak ju ma niekto v Žiline alebo aj inde a je ochotný ju pozičať ,rada si ju prefotim, za pozičanie zaplatim.Ďakujem
toria
28.01.07,06:45
Ahojte,vôbec sa mi nedari zohnať knihu 90-dňovky.Ak ju ma niekto v Žiline alebo aj inde a je ochotný ju pozičať ,rada si ju prefotim, za pozičanie zaplatim.Ďakujem


Môžem ti ju prefotiť a poslať, ak chceš!!!
betyna8
29.01.07,05:04
Môžem ti ju prefotiť a poslať, ak chceš!!!
Jeeej,to sa tesim,to by si bola moc zlatá.Adresu ti poslem do SS.Dakujem:D
jamila
04.02.07,18:07
som tu prvý krát, snáď sa mi podarí poslať správu do správnej porady. chcem poďakovať dievčatám a ženám, ktoré chudnú a prezentujú svoje úspechy a aj neúspechy na internete. náhodou som sa dostala na túto stránku a hoci som sa na dietu pripravovala dlho, nemohla som sa nakopnúť. až teraz. mám za sebou 1 deň 90-dňovky a .............. pevne verím, že sa mi to podarí a budem sa môcť tiež pochváliť
marcik
05.02.07,05:27
Držím palce. ja som mala za sebou už týždeň..a hops...rodinný problém a zase som začala papkať..hoci som nepribrala..ani neschudla..som z toho smutná..a neviem či to už vôbec dokážem, každý deň si hovorím že už nesmiem jesť! Takže aj o tom to je! Začarovaný kruh..Držim palce všetkým čo sa im to podarí a obdivujem ich!
Nika
05.02.07,16:05
Niečo na odľahčenie.
Ako si upraviť váhu. Takto je to jednoduchšie........:D
jamila
05.02.07,17:25
schuti som sa na obrázku pobavila, ale chcem uviesť, že nevlastním osobnú váhu. mám však skvelé šaty z Francúzska, ktoré som za svojej zlatej éry v pohode obliekla, to je môj cieľ. keď sa do nich zmestím, to bude pre mňa deň D!!!!!!!!!!!
Lucuš
06.02.07,19:51
Ahojte kočky konečne som sa dostala sem a pozerám, že naše kruhy sa rozrastajú, držím Vám všetkým palce, uvidíte pojde to len si musíte verit a usmievat sa, ved v tomto ťažkom boji nie ste ani jedna sama, viete aká veľká kopa nás je.
Držte sa bambuľky.
nina100
08.02.07,06:35
Dobrý deň,
poradí mi niekto ako čo najskôr zhodiť 5-6 kg? Má niekto vyskúšanú super diétu? Keďže máme asi všetky sedavé zamestnanie, tak sa na mňa nabalilo teraz trochu viac. A do leta to chcem zhodiť. Hádam to stihnem, do plaviek a tak....
Dík:)
anmary
08.02.07,11:21
Ja som práve tento týždeň začala s "Prečisťovacou kúrou", ktorá sa už osvedčila mnohým v mojom okolí. Je to 14 dňová "diéta" potom 1 týždeň pauza a zasa 14 dní. Zaručujú okamžitý výsledok a vraj 3 roky potom nepriberieš. Okamžitý účinok mi mnohí potvrdili, no 3 ročná záruka ešte nevypršala. Ja ju mám ešte len 4. deň a na váhe som nestála. Ale ak máš záujem tak ti ju pošlem spolu s výsledkom môjho snaženia.:D
zuhl
08.02.07,11:31
Tak ja som tú kúru mala. Ešte teraz keďsi spomeniem na ten kurací rezeň bez soli jemi zle. A je to jo jo efekt.
anmary
08.02.07,12:38
Tak ja som tú kúru mala. Ešte teraz keďsi spomeniem na ten kurací rezeň bez soli jemi zle. A je to jo jo efekt.



No uvidíme, či príde dobrý výsledok alebo jojo efekt. U nikoho zo známych držiacich túto "prečisťovačku" sa jojo efekt neobjavil:confused:
jamila
11.02.07,09:46
moja známa dvojtýždňovú čistiacu dietu držala, schudla a zatiaľ nepribrala. Samozrejme, že teraz s stravuje s určitým odriekaním, ale to patrí k životu, hlavne u tých ľudí( rátam medzi nich aj seba) ktorí priberú už aj z myšlienky na jedlo.
nina100
12.02.07,08:52
pre Anmary - rada by som si ju vyskušala. Môžes mi ju poslať na adresu: nina.100@centrum.sk. Budem ti veľmi vďačná.
:)
Lucuš
13.02.07,20:39
Ahojte kočky tak ako pokračujete? Ja neviem ako vy, ale ja sa stále nemožem poriadne rozbehnút chvilku držím diétku chvilku normálne jem. Nepriberám, ale ani nechudnem od zajtra sa vraciam k svojej 90 dňovke.
mariannak
13.02.07,21:11
Nie ste niekto z Prešova a okolia, kto by mi knihu o 90 dňovej diéte požičal k ofoteniu?
nina100
14.02.07,06:37
Chcem sa podakovat Anmary - doslo mi to mailom. Tak od pondelka zacinam, som sama zvedava ako mi to pojde. Inak ja nemam vobec pevnu volu, ale dufam, ze tentoraz to zvladnem. este raz dakujem a prajem vsetkym krasneho Valentina
:)
jajko50
14.02.07,08:33
Neberte nám zadky ženy
z krásneho zadku som vždy unesený

Všetky diety sveta sú asi o tomto::: Keď si tanier s jedlom naložíš--pozri sa naň a polovičku vráť späť do hrnca. Jedz všetko ale polovicu.
Pred spánkom nejedz 6 hodín a prechádzaj sa mestom len po uličkách kde nie sú cukrárne. Pohyb všakového druhu je prepotrebný.
zdravím
Viki
14.02.07,10:26
Ja som práve tento týždeň začala s "Prečisťovacou kúrou", ktorá sa už osvedčila mnohým v mojom okolí. Je to 14 dňová "diéta" potom 1 týždeň pauza a zasa 14 dní. Zaručujú okamžitý výsledok a vraj 3 roky potom nepriberieš. Okamžitý účinok mi mnohí potvrdili, no 3 ročná záruka ešte nevypršala. Ja ju mám ešte len 4. deň a na váhe som nestála. Ale ak máš záujem tak ti ju pošlem spolu s výsledkom môjho snaženia.:D

Dnes som toto objavila. Anmary, ako pokračuješ? Darí sa?
Mohla by si mi prosím poslať tú prečisťovaciu kúru na mail - viera.bo@azet.sk
Teším sa na ňu :D
anmary
14.02.07,11:14
Dnes som toto objavila. Anmary, ako pokračuješ? Darí sa?
Mohla by si mi prosím poslať tú prečisťovaciu kúru na mail - viera.bo@azet.sk
Teším sa na ňu :D


Dietku som poslala. Mne sa zatiaľ celkom darí - 1 týždeň -2,5 kg.
Jajko50, k tým zadkom. Môj manžel vždy hovorieva "aj veľká riť vie očariť", lenže on sa nemusí trápiť pri nakupovaní nohavíc. Dnes vyrábajú nohavice najmä na dievčatá, ktoré majú rady holé chrbty a bruchá /ďakujem to nemusím/, takže my čo máme trošku väčšie zadky mávame zvyčajne problém. Viem, je príjemné počuť vetu "veď ty nepotrebuješ žiadnu diétu", keď máš 74 kg /zdravotné problómy/ a aj vtedy keď sa dostaneš na 63 kg.:D
nina100
14.02.07,11:40
Ešte by som sa opýtala Anmary - je napisane nesolit - a mozu sa pouzit ine koreniny, napr. biele korenie, bazalka a podobne?
A ked zacnem zajtra t.j. vo stvrtok s predpisom na pondelok - nevadi to?
dik:)
anmary
14.02.07,12:39
V inštrukciách je "odložte soľničku", ja osobne pri príprave kuracieho /morčacieho/ mäsa používam korenie. A priznám sa, že aj pri príprave zeleninového šalátu /uhorka, rajčina, paprika/ použijem trocha soli, aby mi uhorka pustila šťavu, pretože len so samotným jablkovým octom mi to vôbec nechutilo.
Diéta môže začať ktorýkoľvek deň v týždni /najvhodnejšie je začať jedlami podľa rozpisu/, ja si však myslím že si treba rozmyslieť či v nedeľu bude celá rodina obedovať a ty iba rožok so šalátom a pod. To grilované kurča je tam úplne vhodné.:D
liduska
14.02.07,13:09
Dietku som poslala. Mne sa zatiaľ celkom darí - 1 týždeň -2,5 kg.
Jajko50, k tým zadkom. Môj manžel vždy hovorieva "aj veľká riť vie očariť", lenže on sa nemusí trápiť pri nakupovaní nohavíc. Dnes vyrábajú nohavice najmä na dievčatá, ktoré majú rady holé chrbty a bruchá /ďakujem to nemusím/, takže my čo máme trošku väčšie zadky mávame zvyčajne problém. Viem, je príjemné počuť vetu "veď ty nepotrebuješ žiadnu diétu", keď máš 74 kg /zdravotné problómy/ a aj vtedy keď sa dostaneš na 63 kg.:D
dievčatá a čo keby ste tú diétku aj sem prilepili???
anmary
14.02.07,13:25
Tak nech sa páči, snáď sa mi to podarilo.:D
liduska
20.02.07,03:23
Uf, to je drasťák.
cactus
20.02.07,03:49
Tak nech sa páči, snáď sa mi to podarilo.:D

Ja si myslím, že 90-dňová je predsa len lepšia.

Pochváľte sa, ako ste pochudli?;)
Janka P
20.02.07,06:31
Nedá mi nepridať sa, tiež potrebujem zhodiť a určite si z toho množstva dobrých rád niečo vyberiem - všetkým vďaka. V každom prípade som ale toho názoru že pohyb je pri správnom chudnutí ten prvoradý. Keď som sa hýbala, či už pri športe, v horách alebo aj len dochádzaním do práce autobusmi ( na autobusovú zastávku to mám asi tak 2 km ) mala som sladkých 54 kg. Odkedy mám auto je to také jednoduché. Auto nám nesmierne pomáha najmä pri dochádzke do práce a mojim synom do školy - ale môj zadok rastie:eek: ! Po roku a pol vozenia mám 62 kg! Takže moje predsavzatie je - hýbať sa :cool: !
jamila
20.02.07,17:57
začínam mať pocit, že sa tu hovorí o inej prečisťovačke, akú poznám ja. PROSÍM, môže mi ANAMARY poslať diétu na mail: Alica.Kovacova@zoznam.sk ?
nina100
21.02.07,10:18
chcela by som povzbudit tých, ktorý váhajú dať sa na tú "očisťovačku" - dnes mám 3 den - cítim sa vynikajúco - nie som nervózna ani nepociťujem žiadne psychické napatie. Takže držte sa, ešte by som sa opýtala Anmary - či si už stála na váhe a koľko si dala dole. dík. ja dúfam, že tých mojich 5 kg dám dole, ale pri striedmom papaní a "nenapchávaní sa" sladkosťami zmením celkom jedálniček. majte sa.:)
VERONIKA6
21.02.07,10:31
Ja mám vodový dnes a je mi vynikajúco, telo sa prečistí a 7 kilo za mesiac je úžasné, koľko by si ešte chcela dať dolu?
Ja ešte 5 kilo a som nadmieru spokojná.
V čom spočíva ten vodový deň? Dáš mi prosím Ťa návod?
jamila
21.02.07,17:03
chcela by som povzbudit tých, ktorý váhajú dať sa na tú "očisťovačku" - dnes mám 3 den - cítim sa vynikajúco - nie som nervózna ani nepociťujem žiadne psychické napatie. Takže držte sa, ešte by som sa opýtala Anmary - či si už stála na váhe a koľko si dala dole. dík. ja dúfam, že tých mojich 5 kg dám dole, ale pri striedmom papaní a "nenapchávaní sa" sladkosťami zmením celkom jedálniček. majte sa.:)
prosím ťa, nemohla by si mi očisťovačku poslať : Alica.Kovacova@zoznam.sk?
nina100
22.02.07,06:31
Ahoj Jamila,
pozri si príspevok 312 od Anmary- v prílohe je to uvedené. Dá sa to stiahnut v pohode.
Keby ti to neslo, tak sa ozvi.
anmary
26.02.07,11:22
chcela by som povzbudit tých, ktorý váhajú dať sa na tú "očisťovačku" - dnes mám 3 den - cítim sa vynikajúco - nie som nervózna ani nepociťujem žiadne psychické napatie. Takže držte sa, ešte by som sa opýtala Anmary - či si už stála na váhe a koľko si dala dole. dík. ja dúfam, že tých mojich 5 kg dám dole, ale pri striedmom papaní a "nenapchávaní sa" sladkosťami zmením celkom jedálniček. majte sa.:)


No tu je môj výsledok: po 14 dňoch -3,5 kg. Mne osobne postačuje.
Keďže diétny ošiaľ zasiahol našu firmu, pripájam aj ďalšie úspechy. Kolegyňa 7 dní - 3 kg, kolega 7 dní - 4 kg. Ono veľa záleží od váhy /nadváhy?/. Tento týždeň som mala začať znova, ale necítim sa na to, takže to o týždeň odkladám. Jedna dobrá skúsenosť. Naučila som sa konečne správne dodržiavať pitný režim.
Dúfam, že aj ostatní pripoja svoje výsledky.;)
striebro1
26.02.07,11:52
mne velmi velmi pomohla stranka www.chudnutie-ako.sk su tam velmi dobre rady a v podstate je to o zmene zivotneho stylu...vynikajuce...ziadne drahe tabletky, alebo pripravky...ziadne reklamne letaky...od januara mam dole 6kg a citim sa super....))) a naucila som sa piiiiiiit....)))) na stole mam stale pohar vody, caju, citronovej vody....ta stranka sa oplati....))))
liduska
26.02.07,11:56
No tu je môj výsledok: po 14 dňoch -3,5 kg. Mne osobne postačuje.
Keďže diétny ošiaľ zasiahol našu firmu, pripájam aj ďalšie úspechy. Kolegyňa 7 dní - 3 kg, kolega 7 dní - 4 kg. Ono veľa záleží od váhy /nadváhy?/. Tento týždeň som mala začať znova, ale necítim sa na to, takže to o týždeň odkladám. Jedna dobrá skúsenosť. Naučila som sa konečne správne dodržiavať pitný režim.
Dúfam, že aj ostatní pripoja svoje výsledky.;)
Závidím vám.
nina100
26.02.07,13:51
Ja mám po týždni dole 2 kg. Teraz zacínam další týžden, tak uvidíme. A súhlasím - piť som sa naučila aj ja. 2 l flašu vypijem každý deň a cítim sa tiež O.K.:)
zuveska
26.02.07,13:58
A neporadil by mi niekto ako počas uzávierkového ošialu neschudnúť? Napriek tomu že sa celkom slušne vykrmujem, akosi sa mi to nedarí. Koncom marca si zasa nebudem mať čo obliecť...
Lucuš
26.02.07,16:00
V čom spočíva ten vodový deň? Dáš mi prosím Ťa návod?

Ahojte dievčatá, vodový deň - pije sa celý deň len voda nič iné.
mgm
27.02.07,20:31
Ahojte dievčatá, vodový deň - pije sa celý deň len voda nič iné.


Dievčence, ten vodový deň je celkom dobrý. V tomto čase pôstu je to aj reálne - zabiješ jednou ranou dve muchy
ZDENIELA
28.02.07,07:42
Ako si to tu čítam, hlavne tie úbytky na váhe, ozýva sa tá škaredá vlastnosť vo mne - ZÁVISŤ :mad: Keď to človek číta, vyzerá to jednoducho a skoro bez námahy.
Ja som sa včera, aj s kolegyňkou od susedou dohodli, že ideme cvičiť. Máme doma stacionáre, ale na tie len škaredo pokukujeme a oprašujeme od prachu. Tak včera plné odhlodlania berieme tepláčiky, uteráčiky atď zo sebou, valíme po robote na autobus, celou cestou si predstavujeme, aké budeme krásne a štíhle, aké nové handry si kúpime, lebo nie všetko čo doma máme sa dá zúžiť...
Dorazíme na miesto a tu :eek: :eek: :eek: cvičebňa už nefunguje. A keďže sme z malého mesta, bola jediná v okolí (okrem aerobiku - ale to by sme nezvládli).
Tak som nahnevaná došla domov a ako som bola nachystaná na veľký výdaj energie, doma som sa zmohla len na to, že som poriadne prefackala chladničku. Veď aj to je riadny telocvik!!!
Včuľ buďme múdri. V júni mám zakúpenú dovolenku a keď oblečiem plavky, tak mi cez tie špagáty na nich pretŕčajú pneumatiky - aspoň sa neutopím.
;) Tak ma napadlo, skúšali ste niekto lynfodrenáž (neviem ako sa to píše)
anmary
07.03.07,07:28
Ja mám po týždni dole 2 kg. Teraz zacínam další týžden, tak uvidíme. A súhlasím - piť som sa naučila aj ja. 2 l flašu vypijem každý deň a cítim sa tiež O.K.:)



No tak nina100, pochváľ sa s výsledkom. Nikde ho tu nevidím. Si odhodlaná pokračovať? :)
nina100
07.03.07,11:26
Tak moj vysledok je nieco nad 3,2 kg. Som spokojná a samozrejme pokracujem dalej, ide to fajn. Objavuje sa pomaly slniecko, tak môj entuziazmus neklesá, práve naopak.;)
bz5
12.03.07,11:39
Možno niekomu pomôže a príde vhod. Tento kalendárik som dostala a vyzerá celkom sympaticky a to nehovorím o tom ako bude vyzerať keď bude aj vyplnený...a ako my budeme vyzerať
LubicaN
29.04.07,16:26
...kočky, nestihla som prečítať celú témičku...ale nájde sa dobrá duša, čo si ma zavesí na krk a pômôže mi zhodiť zopár kíl?
renatka.zem
30.04.07,09:02
Tiež som z TN a mám chuť chudnúť, len akosi potrebujem niekoho, kto by ma občas povzbudil vo výdrži niečo preto urobiť. Prípadne pokecať ako na to...
bz5
24.05.07,10:58
Poradím ti stránku, kde si navzájom pomáhajú tie čo chudnú 90 dňovou rozlišovacou diétou :). Je to tam naozaj fajn.

http://www.trysk.eu/board/board.php
tonkat
01.06.07,06:52
A čo hovoríte na knihu Norbiho tajomstvo? Riadi sa niekto podľa nej? O čo tam vlastne ide? Podeľte sa, či mám prejsť z 90-dňovky na túto, alebo ako?
horvatm
29.06.07,11:11
Problem chudnutia a nadvahy je v nas vsetkych, lebo sme omamení a zavislí od stravy, na ktorú nas ucili nasi rodicia od malicka. Ja som pred 4 rokmi presiel na surovú stravu, skoro zo dna na den, prezil som to, som rad ze som to mohol vyskusat, teraz som si nasiel svoj rezim stravovaci, neni to uz 100% surova strava ale prevazne ano.
Od malicka by deti nemali pit kravske mlieko syry, hrozne to zahlienuje, potom su tie kasle hrozne, zapaly priedusiek...
Ja som vynechal akekolvek meso aj ryby (hoci niekto si povie ryby nie su meso), pecivo a chleba z bielej muky, pecivo skoro vobec nejedavam, snazim sa jest co najviac zeleniny ovocia a robim si take vlastne jedla zo zivych neprazenych - namacanych alebo mletych semienok a orechov na rozne sposoby. plus obcas varena ryza natural, pseno, pohanka, obcas bryndza nepasterizovana. Prvy mesiac som schudol 15kg, druhy mesiac asi 10 a potom este asi 5, telo sa zbavilo jedov a zbytocnych nanosov, a vaha zacala stupat, a teraz sa celkom drzi rovnako.
Takze zavisi od toho ako jete a co s cim kombinujete, gratulujem ti co dodrzuju delenu stravu, ma to vela do seba, ale ti co jedia beznu stravu nikdy sa im nepodari schudnut, vzdy sa to vrati. Hlavne meso, mlieko, syry tavene, vyprazane jedla (hranolky, vyprazane jedla z muky) a ich vzajomne kombinacie....
Takze vela ZDRAVIA a pevnej VOLE. Drzim palce kto len trosku zmeni jedalnicek. Zachranitze tym aj nasu planetu, cim menej sa bude jest mesa tym bude menej odpadov z ich chovu.... jedno s druhym suvisi...
majam
30.06.07,19:24
počuvaj toto čo ty máš na jedenie tak musís automaticky chudnút ja keby som to mala jest tak umrem od hladu namačané semienka, alebo dakto je sosovicu namáčanu to som raz skúsila takú migrénu som chytila ,že až ,ale každému podla chutí
Muška
30.06.07,19:27
počuvaj toto čo ty máš na jedenie tak musís automaticky chudnút ja keby som to mala jest tak umrem od hladu namačané semienka, alebo dakto je sosovicu namáčanu to som raz skúsila takú migrénu som chytila ,že až ,ale každému podla chutí

Majam, ja som myslela, že máš migrénu z RZZP :D
majam
30.06.07,19:40
MUska aj z toho ,ale teraz zavaram marhule musím čakat, kedy zovru a bola som v nemocnici jedla som nemocnicnú stravu a nic som neschudla a nic som si neprikúpila , že aspon dačo schudnem a kde nic tu nic
korduľa
11.07.07,10:52
myslim, ze to co opisal horvathm je silny extrem, telo potrebuje vyvazenu stravu, v ktorej nemaju miesto vyprazane jedla a napriklad lepok - co je psenica, ale vylucit pecivo zo stravy nie je spravne, pretoze ked sa povie vyvazena strava tak telo potrebuje vyvazene sacharidy, bielkoviny a aj tuky v podobe napriklad ryb, ktore obsahuju omega 3 mastne kyselina, co je prospesne pre telo, vylucenie masa tiez nie je spravne, pokial clovek nesedi na zadku ale sportuje, tak potrebuje prisun bielkovin, ale nie len v podobe strukovina pohanky, ale kvalitne maso treba. kazdy by si mal najst to svoje co mu vyhovuje a nie davat navody, pokial clovek chce, zvladne vsetko. ja sa stravujem podla krvnych skupin niekolko rokov a uplne mi to vyhovuje. takze treba zrusit diety a treba prejst na taku stravu, ktora je pre telo prospesna. myslim, ze kazdy clovek ked ma nieco na tanieri, vie si sam zhodnotit ci je to vhodne a ci nie. ked mate na tanieri nalozeny zemiakovy salat s majonezou a vyprazany rezen, tak predpokladam, ze kazdy vie ci to je pre neho dobre. clovek by sa nemal stravovat pre to, aby schudol, ale mal by jest tak, ako si jeho telo zasluzi, a budme trochu sebci, majme svoje telo a seba radi, zasluzime si to. tak si nerobme zle vsetkym tym bordelom, co je mozno chutny, ale inac nam nic neda
tatiana116
12.07.07,13:49
To Horvatm: A mohol by si, prosim ta, napisat, ako vyzeral Tvoj denny jedalnicek, ked si dodrziaval 100% surovu stravu? Ja so sebou bojujem uz 4 roky, chcela by som sa stravovat vyhradne surovou aspon nejaky cas, ale je to dost tazky styl stravovania. Ako si sa k tomu dostal ty?
wagner
12.07.07,19:35
Neviem síce ako sa stravuje Horvatm, ale ja som tiež kedysi jedla iba surovú stravu. Systém bol, že do obeda sa je iba ovocie - raňajky a ak treba aj desiata. Na obed zeleninu surovú buď vo forme šalátu s trochou oleja a bylinkami - nesoliť. Večera tiež len surová zelenina. Len po troch rokoch takého stravovania som začala mať zdravotné problémy, tak som prešla na delenú stravu. Zeleninu jem tiež podľa možnosti surovú, ale dám si aj dusenú zeleninu. Mäso nemusím, ale niekedy si musím dať - dusené v remoske a to iba kuracie resp. ryby. A k tomu kopec zeleniny. Mám výhodu, že ja mám rada zeleninu v každom vydaní. Iné nemusím mať. Občas zemiaky alebo ryžu. Rezeň mi nič nehovorí.
Ninna
02.10.07,06:32
Prosím Vás nevideli ste na Porade niekde pokračovanie 90 dňovej diéty? Myslím súbor na stiahnutie.
laur12
02.01.08,00:22
Neviem síce ako sa stravuje Horvatm, ale ja som tiež kedysi jedla iba surovú stravu. Systém bol, že do obeda sa je iba ovocie - raňajky a ak treba aj desiata. Na obed zeleninu surovú buď vo forme šalátu s trochou oleja a bylinkami - nesoliť. Večera tiež len surová zelenina. Len po troch rokoch takého stravovania som začala mať zdravotné problémy, tak som prešla na delenú stravu. Zeleninu jem tiež podľa možnosti surovú, ale dám si aj dusenú zeleninu. Mäso nemusím, ale niekedy si musím dať - dusené v remoske a to iba kuracie resp. ryby. A k tomu kopec zeleniny. Mám výhodu, že ja mám rada zeleninu v každom vydaní. Iné nemusím mať. Občas zemiaky alebo ryžu. Rezeň mi nič nehovorí.
ake zdravotne problemy si mala? isto len z tej surovej stravy to bolo?
horvatm
08.03.08,19:08
Viem si predstavit zdravotne problemy, kedze si cele roky jedla klasicku otravenu stravu, jedy a vsetky nevhodne latky sa ukladaju rokmi do tukov a do jemnych tkaniv v klboch, po prechode na cistu stravu sa tieto jedy zacinaju postupne vyplavovat do krvi a telo ich vylucuje, preto sa zda ze zacinaju zdravotne problemy a opet sa clovek vrati ku svojej povodnej strave. Alebo druha moznost, strava nebola dost pestra a urcite chybalo nieco co telo potrebovalo.
horvatm
08.03.08,19:16
myslim, ze to co opisal horvathm je silny extrem, telo potrebuje vyvazenu stravu, v ktorej nemaju miesto vyprazane jedla a napriklad lepok - co je psenica, ale vylucit pecivo zo stravy nie je spravne, pretoze ked sa povie vyvazena strava tak telo potrebuje vyvazene sacharidy, bielkoviny a aj tuky v podobe napriklad ryb, ktore obsahuju omega 3 mastne kyselina, co je prospesne pre telo, vylucenie masa tiez nie je spravne, pokial clovek nesedi na zadku ale sportuje, tak potrebuje prisun bielkovin, ale nie len v podobe strukovina pohanky, ale kvalitne maso treba. kazdy by si mal najst to svoje co mu vyhovuje a nie davat navody, pokial clovek chce, zvladne vsetko. ja sa stravujem podla krvnych skupin niekolko rokov a uplne mi to vyhovuje. takze treba zrusit diety a treba prejst na taku stravu, ktora je pre telo prospesna. myslim, ze kazdy clovek ked ma nieco na tanieri, vie si sam zhodnotit ci je to vhodne a ci nie. ked mate na tanieri nalozeny zemiakovy salat s majonezou a vyprazany rezen, tak predpokladam, ze kazdy vie ci to je pre neho dobre. clovek by sa nemal stravovat pre to, aby schudol, ale mal by jest tak, ako si jeho telo zasluzi, a budme trochu sebci, majme svoje telo a seba radi, zasluzime si to. tak si nerobme zle vsetkym tym bordelom, co je mozno chutny, ale inac nam nic neda
vyvazena strava sa najde aj iba v rastlinnej vyzive, omega ma mnoho semien, lanove, konopne semienka, ktore dokazu nahradit mrtve zvierata ktore prekysluju nas organizmus, tieto semienka sa daju jest na rozne sposoby a tie ma zivili dlhu dobu, chce to mat len dobry mlyncek na mak a na nom to ide potom robit rozne obmeny, plus avokado, je tam plno jednoduchych bielkovin, varene meso su zlozite a telo aj tak tieto bielkoviny rozklada na aminokyseliny a z nich si vytvara to co potrebuje. No neda sa nikomu rozkazat, len je to smutne ze chute prechadzaju z rodicov na deti a jedlo je potom ako droga, tazko sa odvyka od chuti ktore vam babicky a manzelky varili cele roky. Vsetko je to v hlave, tak isto ako ked niekto fajci, je to tiez len droga navyk na chut a len malo ludi sa ho dokaze zbavit .
Clovek nie je masozravec. LEn sa nim naucil byt v tazkych podmienkach ked nebolo co jest v davnych dobach a v dobach nudze, teraz sa meso hromadne je niekolko krat denne, potom sa cudujeme ze kolko rakoviny rocne narasta..... Pekny vecer...
danushka
08.03.08,20:10
...Clovek nie je masozravec. LEn sa nim naucil byt v tazkych podmienkach ked nebolo co jest v davnych dobach a v dobach nudze, teraz sa meso hromadne je niekolko krat denne, potom sa cudujeme ze kolko rakoviny rocne narasta..... Pekny vecer...

Podľa mňa bol človek skôr mäsožravcom ako bylinožravcom a všežravcom. Dôkazom sú aj štúdie o krvných skupinách, kde skupina 0 je najstaršou skupinou, ktorá sa živila pred 50000 rokmi výlučne mäsom.
Nikomu nebudem brať životnú filozófiu stravovania. Ale keby som ja svojmu mužovi dávala denne na tanier surovú stravu v podobe ovocia a zeleniny a rôznych napučaných jadier, pomletých jadier...no neviem neviem, čo by mi povedal- pracuje fyzicky.
Pre mňa je vyvážená strava veľa ovocia a zeleniny, chlieb i pečivo, cukor i med, bôčik i ryby, rezne aj slanina, kyslá kapusta i strukoviny, mlieko i syry... Ale popritom treba zo seba vydať aj patričnú energiu.
Nehovorím, že to mäso musí byť každý deň na tanieri.
Ľudia kedysi žili z toho, čo si dochovali a dopestovali. V zime žili na slanine, zemiakoch, kyslej kapuste, jabĺčkach a koreňovej zelenine a boli zdraví. Podľa mňa vtedy bola najvyváženejšia strava, vyváženejšia už hádam ani nemohla byť. Ale bola to zelenina dopestovaná na kravskom hnoji, sliepočky hrabali na záhumní od svitu do mrku, prasiatka boli krmené iným, než dnes a krávky sa pásli na lúkach...
No ja, aby som ohrdla takou husacou pečienkou v lokši:eek:? Alebo dobrým rezňom? Ľúbime doma aj zeleninové šaláty, prívarky...jednoducho všetko. Pre mňa a moju rodinu je toto vyvážená strava, jesť všetko, ale s mierou a hýbať sa. Nikomu túto filozófiu nebudem vnucovať, ale vegetriánom a tobôž vegánom by som sa vlastnou vôľou nestala. Túto variantu beriem len ako procedúru na odľahčenie, respektíve dočasnú očistu organizmu.
Nika
08.03.08,21:06
Podľa mňa bol človek skôr mäsožravcom ako bylinožravcom a všežravcom. Dôkazom sú aj štúdie o krvných skupinách, kde skupina 0 je najstaršou skupinou, ktorá sa živila pred 50000 rokmi výlučne mäsom...........

Súhlasím........ja by som v tejto súvislosti citovala z filmu Knoflikáři: " Nežereš maso, nepoznáš vtip" :D ........Možno prehnané, ale mám skúsenosti, že častokrát pravdivé.....:)
marienka3
19.03.08,07:33
Ja som bez mäsa a zemiakov nevydržala ani cez 40 dní pôstu, čo som sa zapovedala - ako každý rok - že vydržím. Po prvé ani neviem potom čo variť, namiesto mäsa potom robím sladké jedlá ap. to je potom viac kalórií ako z mäsa. Šaláty žiaľ u nás nejdú, deti som asi nenavykala od malička, vtedy skôr varila svokra klasiku. Ono by to potrebovalo viac pohybu, ale donútiť sa je také ťažké. Ale stále si môžem dať nejaký cieľ - chudnutie, novoročné predsavzatie - chudnutie. Alebo že zdravá strava + pohyb. Ale nemám pevnú vôľu. Čiže na ovocí a zelenine by som vydržala približne jeden deň. Obdivujem tých, čo to zvládli aj viac rokov.
korduľa
19.03.08,08:44
citali ste noveho ADAMA?? je tam super clanok o behani. samozrejme, ze ide o to prekonat sameho seba. ale bola tam jedna veta. vtaci nemaju ziadny tuk a preletia tisice kilometrov a nam sa nechce behat pol hodinu....
tatiana116
19.03.08,14:00
to horvathm: Ahoj Miro, dakujem ti za SS, nemohla som ti inac odpovedat, lebo sem velmi neprispievam, takze aspon takto sa ti chcem podakovat za info o surovej strave.
Pokial ide o mna, neustale zacinam so surovou stravou, ale na 100% som vydrzala najdlhsie 5 dni. Potom sa zacne prejavovat detoxikacia a detoxikacne priznaky ma vzdy vratia naspat k varenemu. Aj teraz som treti den na surovo, uvidim, dokedy zasa vydrzim :). Mas pravdu, ze cloveka tato strava povzbudzuje aj duchovne.
Este raz dakujem a zelam vsetko dobre.
poho31
17.04.08,20:34
Čo poviete na metódu uvedenú na www.relax.bhlc.sk
Bea
Zitulda
07.05.08,08:07
Mala som 36 rokov, váhu 94 kg na výšku 176cm, keď som sa po synkovom vyjadrení "fuj mamka si škaredá tlustá a tato mi ukázal fotku kde si pekná,-takú mamku chcem". Na tej fotke som mala 29rokov a váhu 67kg,bola som neustále v kole cvičení a tréningov, ktoré po výdaji som musela zanechať, jednak z dôvodu narodeni 1-ho dieťatka, dcérky (pri pôrode dostala krvácanie do mozgu).Synček 6.ročný mi vyrazil a bola som nešťastná. Preto som si zadovážila dietu, presne stanovenu a veľa námahy mi dalo mať v chladničke všetky potrebné ingrediencie ,ale nedala som sa odradiť a začala som s ňou. Bola trojtýždňová, ale ja som ju opakovala tak, že trvala dva a pol mesiacov. Za ten čas som pri diete podľa mňa výkrmnej schudla celých 22 kg. Všetci okolo mňa boli nadšení spolu so mňou, len žiaľ moja polovička (zahľadená v tom čase nie do mňa to nevidel). Váhu som si potom pri pravidelnej strave, udržala tri roky, nastali však rôzne situácie aj stresov veľa a moje pravideľné stravovanie šlo tatam. Teraz som už v rokoch, ale nie stará - "ženy nestárnu len si veľa pamätáme a stárnu nám deti".Tento výrok mi povedala kamarátka pri stretnutí po dobrých 10 rokoch a stal sa mi sloganom, ktorý dodnes používam. Dieta zabrala kolegom a kole gyniam, ktoré ma o ňu požiadali. Je naozaj super. Ak som nudila prosím o prepáčenie, alebo tzv. vypnutie.
dogicka
09.05.08,09:05
Mala som 36 rokov, váhu 94 kg na výšku 176cm, keď som sa po synkovom vyjadrení "fuj mamka si škaredá tlustá a tato mi ukázal fotku kde si pekná,-takú mamku chcem". Na tej fotke som mala 29rokov a váhu 67kg,bola som neustále v kole cvičení a tréningov, ktoré po výdaji som musela zanechať, jednak z dôvodu narodeni 1-ho dieťatka, dcérky (pri pôrode dostala krvácanie do mozgu).Synček 6.ročný mi vyrazil a bola som nešťastná. Preto som si zadovážila dietu, presne stanovenu a veľa námahy mi dalo mať v chladničke všetky potrebné ingrediencie ,ale nedala som sa odradiť a začala som s ňou. Bola trojtýždňová, ale ja som ju opakovala tak, že trvala dva a pol mesiacov. Za ten čas som pri diete podľa mňa výkrmnej schudla celých 22 kg. Všetci okolo mňa boli nadšení spolu so mňou, len žiaľ moja polovička (zahľadená v tom čase nie do mňa to nevidel). Váhu som si potom pri pravidelnej strave, udržala tri roky, nastali však rôzne situácie aj stresov veľa a moje pravideľné stravovanie šlo tatam. Teraz som už v rokoch, ale nie stará - "ženy nestárnu len si veľa pamätáme a stárnu nám deti".Tento výrok mi povedala kamarátka pri stretnutí po dobrých 10 rokoch a stal sa mi sloganom, ktorý dodnes používam. Dieta zabrala kolegom a kole gyniam, ktoré ma o ňu požiadali. Je naozaj super. Ak som nudila prosím o prepáčenie, alebo tzv. vypnutie.

A mohla by si tú diétu priložiť?
Zitulda
13.05.08,12:47
Milá dogicka. Veľmi rada, ale žiaľ, som ešte "ucho" na porade a neviem -skôr som to ešte neskúsila ako môžem priložiť niečo ako prílohu- má 4.stránky. Ak máš email, ja áno pošlem Ti ho rada. Alebo poraď ako to pripojiť.
holubička1
14.05.08,06:21
Milá dogicka. Veľmi rada, ale žiaľ, som ešte "ucho" na porade a neviem -skôr som to ešte neskúsila ako môžem priložiť niečo ako prílohu- má 4.stránky. Ak máš email, ja áno pošlem Ti ho rada. Alebo poraď ako to pripojiť.
Zitka aj ja poprosím ten zázrak na chudnutie. ĎĎĎ
ada1602
14.05.08,06:53
Zitka poslala som Ti môj e-mail ako súkromnú správu, prosím Ťa pošli mi Tvoju dietu. Ďakujem
DanielaSL
14.05.08,07:06
A čo takto 90 dňová - rozlišovacia ? Nie je v nej nič zakázané, len alkohol, z váhy ubúda, človek nehladuje..a po ukončení sa len tak ľahko späť nepriberie.
Fabiana
14.05.08,07:21
Zitka aj ja poprosím ten zázrak na chudnutie. ĎĎĎ

Dievčence, ak tú diétu do Zitky dostanete, priložte ju prosím sem, ďakujem vám.
pazll
14.05.08,07:41
Zitka mozem aj ja poprosit ;)

vopred dakujem
Zitulda
14.05.08,12:57
Ďakujem pekne Gabika za radu.
Verím že sa mi podarí pripojiť moju dietu. Na základe obdržaných SS správ som poslala ale na gmaily sa mi vrátilo ako nemožnosť doručenia.či je zázračná?! nedovolím si ju tak volať, ale verte-neverte, ja keď som ju ukončila, plné dva roky som s váhou nešla hore, pokiaľ som ale dodržiavala časy (a jedla som všetko, nič nebolo zakázané, aj zákusok sem-tam. Alkohol -ten na min.24 hodín spomalí ba môžem povedať zastaví odburávanie tuku- tak radšej nie. A pohyb fakt je potrebný ešte aj v mojom veku " onedlho už mi dve šestky vedľa seba stoja".:) Ak mi bude trochu pomaly páliť, dnes možná nedokážam pridať ju a budem:mad: ale snažiť sa tiež:):):) verím že nie až:mee:
JEEEEEEJ podarilo sa mi. Ešte raz vďaka Gabika som o niečo múdrejšia.
Fabiana
14.05.08,16:39
mimotemy

Pravidla diety
Pravidlo 1:
Jestliže něco jíš a nikdo Tě nevidí, neobsahuje to kalorie.

Pravidlo 2:
Jestliže zapíjíš čokoládu dietní Coca Colou, kalorie jsou tímto dietním nápojem zrušeny.

Pravidlo 3:
Jestliže jíš ještě s někým, kalorie se nepočítají, pokud ostatní snědí více než Ty.

Pravidlo 4:
Jestliže pomůžeš ztloustnout všem v okolí, budeš sám vypadat štíhlejší.

Pravidlo 5:
Jídlo pojídané v biografu, jako popcorn, Italská směs, polárka a podobně neobsahují kalorie, protože je součástí zábavy, nikoli stravování.

Pravidlo 6:
Zlámané vánoční cukroví neobsahuje kalorie, ty vytekly tím zlomem.

Pravidlo 7:
Jídlo požité pro zdravotní účely, jako kakao, brandy, topinky nebo tvarohový dort, neobsahuje kalorie.

Pravidlo 8:
Věci slíznuté ze lžíce či nože neobsahují kalorie, pokud jste v procesu vaření.

Pravidlo 9:
Jídlo stejné barvy má i stejný obsah kalorií. Např. špenát a pistáciová zmrzlina nebo houby a čokoláda
poznámka: hnědá čokoláda má univerzální barvu a může být použita k náhradě jakékoliv barvy jídla.

Pravidlo 10 a poslední:
Obezita je nemoc - proto je třeba pořádně se najíst, aby s ní mohlo tělo bojovat.
wagner
14.05.08,17:31
Tá diéta na chudnutie je zaujímavá, ale môj žalúdok by riadne protestoval. Takže táto diéta nie, ďakujem. Čo sa týka pohybu, nepočítam koľkokrát sa cez deň zohnem pri sadení a okopávaní planty, zemiakov a inej zeleniny na záhrade. Robím to v rámci cvičenia, aj keď niekto mi tvrdil, že to nie je cvičenie ale drina. :(
DanielaSL
16.05.08,09:15
Na môj vkus a skúsenosti je v nej veľa chlebu, bielkovín a málo ovocia. Je to vlastne bežné slovenské stravovanie. Ráno ostré cvičenie...no asi každý fyzioterapeut by veľmi varovne pohrozil. Ráno keď je človek stuhnutý a rozohriaty a mal by hneď cvičiť, tak nečudo, že by ho niekde seklo...najmä nás staršiu generáciu. Akurát to množstvo tekutín za deň sa mi z nej pozdáva. Ale každému sa páči niečo iné. Po mojich skúsenostiach nemyslím , že by som s takouto diétou schudla.
Lenka007
19.05.08,12:07
Prosím o zaslanie 90-dňovej diéty /podrobný popis/. Nie však tej klasickej, rozlišovacej. Vraj už existuje jej pokračovanie na ďalších 90 dní - niečo ako udržiavacia, nech nevznikne jojo-efekt.
Ďakujem, Lenka
DanielaSL
19.05.08,13:08
Tu niekde si to nájdi..ak sa budeš stravovať normálne a nebudeš sa prejedať , tak jojo nebude.

http://www.porada.sk/t42760-p2-90-dnova-dieta.html
tinaM
20.05.08,11:51
Zaujímalo by ma, či po absolvovaní 90-dňovej rozliš.diety stále dodržiavate tie bielkovinové,škrobové, uhlohydrátové a ovocné dni.
Ak nie celkom /pretože si myslím, že takto by sa malo stravovať už stále/ išli kilá naspäť hore?

Totiž, zahájila som túto dietu, ale desí ma predstava, že už si nebudem môcť dať čerstvý chlebík s fajným živočíšnym maslom a paradajkami:mee:.
DanielaSL
20.05.08,15:18
Prvé týždne som sa držala ..ale nie na 100% druhého dielu, ale potom som sa začala stravovať normálne.Akurát na obedy jem väčšinou delenú stravu, nakoľko ju v našej jedálni ponúkajú, ostala som už pri ovocných raňajkách. Jem aj chlebík...každý deň..mám pekárničku, takže vypekám, ale doprajem si ho zvyčajne na večeru , ale výnomične aj na raňajky. Za tie mesiace som pribrala dve kilá a tak už stojím. Ak viem, že som to trochu prehnala s jedlom..najmä v čase návštev, osláv a pod. tak som na seba trochu prísnejšia ,nasadím 4 dni rozlišovacej a je to v pohode. :) Držím palce. Moc sa netráp, dopraj si keď budeš hladná veľa ovocia a zeleniny medzi jedlami. Nemusíš to držať tak prísne ako píše prvý diel. Na ovocné dni ti doporučujem robiť si ovocie...alebo aj zeleninu na teplý spôsob.
DanielaSL
20.05.08,15:21
Zaujímalo by ma, či po absolvovaní 90-dňovej rozliš.diety stále dodržiavate tie bielkovinové,škrobové, uhlohydrátové a ovocné dni.
Ak nie celkom /pretože si myslím, že takto by sa malo stravovať už stále/ išli kilá naspäť hore?

Totiž, zahájila som túto dietu, ale desí ma predstava, že už si nebudem môcť dať čerstvý chlebík s fajným živočíšnym maslom a paradajkami:mee:.

Ten fajn chlebík s maslom a paradajkami si môžeš kľudne dať aj teraz v bielkovinový deň na večeru. My sme s manželom tak robili. Chlieb čo sa má jesť k obedu sme si presunuli na večeru.:) Ale zjedz jeden..alebo ako som to robila ja....dva tenučké a veľa paradajok.
kitky
20.05.08,15:32
Zaujímalo by ma, či po absolvovaní 90-dňovej rozliš.diety stále dodržiavate tie bielkovinové,škrobové, uhlohydrátové a ovocné dni.
Ak nie celkom /pretože si myslím, že takto by sa malo stravovať už stále/ išli kilá naspäť hore?

Totiž, zahájila som túto dietu, ale desí ma predstava, že už si nebudem môcť dať čerstvý chlebík s fajným živočíšnym maslom a paradajkami:mee:.

Uz som to tu pisala v suvislosti s fajcenim a plati to aj na chudnutie.
Ked sa rozhodnes chudnut vzdy zalezi na tom, aka silna je tvoja motivacia a ako mas nastavenu hlavu na chudnutie alebo cokolvek co chces dosiahnut.
Aby sme schudli nepotrebujeme prisne dodrziavat rezim diety.
Na to su potrebne prave tie dve veci.Dlhodobejsie si nastavovat mysel a zosilnovat motivaciu.
Potom nehrozi, ze odhodlanie skonci fiaskom.
Ja som sa dostala do urcitej " vahovej kategorie ", ktora sa mi strasne nepacila ale dlhodobo som nebola schopna s tym nic robit.
Vedela som ze nie som " dietovy " typ, ze potrebujem volnost aby som si sama mohla urcovat co jest a co nie.
No a ked to vsetko vo mne dozrelo zacala som 14.februara a mam dolu poctivych 9 kil.
Vylucila som sladkosti a ked uz si musim dat, tak doobeda.Nahradzam ich medovym popkornom v mlieku na ranajky,ovocim, ale dam si aj zmrzlinu.
Jem takmer vsetko kazde 4 hodiny a medzitym nic.Ale vobec nic.
Samozrejme ze si vyberam co budem jest akolko toho zjem.
Mozno som za tu dobu mohla mat dolu aj 15 - 20 kil, ale takto mi to vyhovuje.
Takze dam si aj chlebik s maslom a cerstvou zeleninou a bez problemov.
sta
20.05.08,16:17
Ja som tiež skúšala 90-dňovú diétu, ale môj žalúdok nezniesol na raňajky čisté ovocie a podobne ako kitky, nikdy nevydržím držať žiadnu diétu. Už pár rokov plánujem schudnúť, lenže nie som diétový tip, pri každej čo som skúšala som mala strašnú chuť na všetko zakázané, hlavne sladkosti, ale cca pred mesiacom som sa začala stravovať podľa racionálnej stravy, pomohla mi pri tom stránka www.chudnutie-ako.sk (http://www.chudnutie-ako.sk) a tiež knižka o racionálnej strave. V krátkosti ide o to jesť 5-6 krát denne a počítať si kilojouly so správnym rozložením bielkovín, sacharidov a tukov. Stravujem sa podľa toho už 5 týždeň a mám dole 6 kg. Nie je to vlastne žiadna diéta ale zmena stravovania, môžem kombinovať mäso s ryžou, alebo zemiakmi a k tomu veľký kopec zeleniny. Zatiaľ mi toto stravovanie vyhovuje a ešte som nemala nejakú neudržateľnú chuť na sladké, tak ako pri diétach a myslím, že mi nebude robiť problém držať sa tohto stravovania aj naďalej, pretože jediné čo som musela obmedziť/vylúčiť z jedálnička sú sladkosti, plnotučné mliečne výrobky, tučné mäso (to som ani nikdy nejedávala) a hlavne treba piť veľa tekutín.
Ak má niekto problém dodržiavať akúkoľvek diétu, tak odporúčam preštudovať si túto stránku, alebo akúkoľvek knižku o racionálnej strave, stojí to naozaj za to ;):)
tinaM
21.05.08,04:07
Dievčatká, veľmi pekne Vám ďakujem za odpovede a podporu.

Doteraz som nikdy nepotrebovala držať žiadnu dietu, ale s pribúdajúcimi rokmi pribudli aj kilá. Teraz som už pevne rozhodnutá, že to dodržím. Potrebujem zhodiť asi 10-12 kg. Dnes je to ešte len deviaty deň. No, tá rozlišovacia dieta sa dá pekne zvládnuť. Cítim sa možno ešte lepšie ako pri normálnom stravovaní /nikdy som sa neprejedala/.

Danielka, dík, veľmi si ma povzbudila.:)
DanielaSL
23.05.08,05:49
Tinka tebe..ale aj všetkým , čo by chceli schudnúť chcem ešte napísať toto. Ja od mojich asi 35 rokov bojujem s váhou. Kedysi som bola až vychudnutá, potom kilá pribudli a ja som nebola spokojná. Až vlani som sa cítila s tou váhou už zle, ovplyvňovalo to môj zdravotný stav. Hoci som mala už knihu rozlišovacej diéty, tak som sa nevedela odhodlať, zdalo sa mi, že to nezvládnem, že nemám pevnú vôľu. Až raz som volala s kamarátkou, ktorá je majiteľkou jedálne - ináč tiež roky aj ona bojuje s diétami. A ona mi povedala, že práve ju drží mesiac a koľko už schudla. Tak toto ma tak nakoplo ...že hneď od druhého dňa som začala aj ja. Možno sa budete čudovať prečo. Tak táto moja kamarátka nielen, že je majiteľkou jedálne, ale pre nedostatok personálu musí občas aj variť. A práve v tom čase nemala kuchárku. Tak vtedy som si povedala, že keď to dokáže ona...ktorá od skorého rána stojí v kuchyni a varí niekoľko druhov polievok a druhých jedál, tak čo bráni mne? Som azda až taká padavka , aby som to nedokázala....?A to bol môj štart. A fakt to išlo...netreba to dodržiavať až tak prísne ako píše prvý diel.Treba to prispôsobiť sebe, ale základ aby ostal...to správne rozlíšenie čo kedy jesť. A keď aj niekedy niečo porušíte...nerobte si žiadne výčitky...stalo sa a vy pokračujte ďalej. :)

Mimochodom minule mi volala kamarátka, ktorú som tiež inšpirovala, drží diétu, varí si a nosí jedlo do práce. Je to predavačka v potravinách....už schudla 4 kilá a toto stravovanie sa jej páči, lebo cíti aj zlepšenie svojho zdravotného stavu. A predstavte si v potravinách...tých lákadiel okolo seba niečo zjesť....a dokáže to.;)

Držím vám palce.... ja sa teším na leto , kedy bude veľa čerstvej zeleniny a ovocia...začínam sa zase tak zdravšie stravovať, ani nie už kvôli váhe, ale kvôli zdraviu.
tinaM
23.05.08,13:42
Danielka, fakt, táto dieta je celkom fajn. Dnes mám na večeru tortu:D. Je to jedenásty deň, čo ju držím poctivo. Varím si. Pritom varím mojim chlapom normálnu stravu.
Mňa nakopla jedna známa, ktorá ma na ulici nespoznala. Vraj " manžela som spoznala, ale nevedela som si predstaviť, s kým to ide. Pribrala ste." Tak som sa na seba naštvala, že som okamžite začala konať.
Mám výšku 164 a vždy som vážila okolo 56 kg. Teraz mám 71 kg a to som už 2 kg schudla. Veľmi sa z toho teším, lebo fakt, tá dieta zaberá a nie je to nič drastické. Mala som žalúdočné vredy /tie sú vyliečené/ , nemám žľčnik a liečim sa na vysoký krvný tlak. Tak som sa trocha tej diety aj obávala.

Pravý opak. Cítim sa lepšie, ako keď som sa stravovala normálne.
No, ak mi to nepomôže schudnúť, aspoň si upravím cholesterol a celkový zdrav. stav.

Najhorší bol prvý ovocný deň. Od hladu som nevedela zaspať. Musela som vyliezť z postele voľačo zobnúť. Teraz je to už v pohode.

Odporúčam ju každému, kto chce schudnúť:).
DanielaSL
25.05.08,05:34
Tinka ja som po mesiaci diéty bola na preventívnej prehliadke a doktorka sa čudovala aké super výsledky všetkého mám. Všetko bolo ukážkovo v norme.... Predtým ma roky trápilo pálenie záhy.... pomáhala som si od toho japonskými krištáľmi...čo malo za následok akurát priberanie...odkedy som držala 90- dňovku...záha ma nepálila už nikdy. Ja si tiež tento spôsob stravovania neviem vynachváliť.
Aldan
09.06.08,07:43
ja som začala držať dietu za podpory aloe vera, je k tomu všetko čo potrebuje telo, vyčistí a nastaví to organizmus na ďalšie obdobie. Užívam to asi jeden a pol mesiaca a naozaj sa cítim dobre. Mám zatiaľ iba 7 kg menej, ale na oblečení to viedieť a hlavne sa cítim dobre. Maj sa Alena
ALDA
09.06.08,08:38
Nechcela som sa zapájať do debaty, ale nedalo mi nenapísať aj tvrdú realitu, nie jedna baba povedala.
Moja kamarátka držala 90 dňovú dietu /boleli ju kolená a mala aj iné zdravotné problémy/1x, schudla 13 kg. Veľmi sa tešila, bola spokojná i ked okolie a aj ja som videla, že je taká scvrknutá v tvári a vyzerá staršie. Nejaké to kg pribrala a po pol roku sa rozhodla si dietu zopakovať. Schudla 5 kg, ale zdravotné problémy ju a aj mňa a jej lekárku prekvapili: vysoký tlak, cholesterol. Pátrala po príčinách a odborník na životosprávu jej vysvetlil, čo sa jej prihodilo: Nestačí sa iba zdravo stravovať, ale aj zmeniť životný štýl a to hlavne sa nestresovať, pozitívne myslieť a pod. No pri jej práci to nie je také ľahké. Ja so tiež začala, ale veru pri mojom zdrav. stave, kedy by bolo dobré zhodiť nie kilečká, ale k"y"lá túto dietu nemôžem držať. Iba dietu: nežerkať a pohyb podľa možnosti, alebo žerkať podľa vydaného pohybu-energie.

Všetkým držím palce, nech ste kočky a aby ste sa dobre cítili.:) To platí aj pre kocúrikov, ktorí chcú schudnuť.:)
žabča
09.06.08,09:09
Dievcata, ste niekto z BA z okolia Vajnorskej? Ak to chudnutie beriete naozaj vazne, rada priberiem kamaratku. Kazdy pondelok a stredu o 6,30 som vo fitku a platim si trenera, ostatne dni pracovneho tyzdna slapem na bicykli. Viked je zatial volny.
Monika V.
09.06.08,09:59
ahojte, čítam už dlhšie všeliaké články o delenej strave, alebo niečom podobnom, chcela by som dať zo seba max. 10kg a myslím že zmena stravovania by pomohla. Len sa neviem rozhodnúť, aký druh "diety" mám absolvovať. Aj na delenú stravu sú rôzne názory a naozaj mám v tom guláš. Vie mi niekto poradiť? Tých kníh je nenormálne veľa, potrebujem vedieť ako začať.
Stina
09.06.08,10:22
Prečítaj si prílohu.
Zitulda
10.06.08,09:58
Pripájam, ako si ľahko môžte zistiť BMI index
hefi
23.07.08,08:06
Ahoj chudnúce poraďáčky, dovolím si aj ja zapojiť sa do debaty ohľadne "90"-dňovky. Minulý rok, práve o takomto čase som ju skončila - úspešne - spadlo zo mňa 16 kg. Cítila som sa fantasticky, všetky veci som si dala pozužovať - čo sa dali, namiesto konf. veľkosti 46 som si nakúpila 40-42, no skrátka super. Dnes po roku - som tam kde som bola pred "90" dňovou. Takže ak raz začnete, tak asi už veľmi stravovanie meniť nemôžete, lebo dopadnete ako ja. Vôbec sa mi nezdalo a ani nezdá že by som jedla viac ako pred tým, len som pomaly prešla namiesto ovocných raňajok na normálne klasické (chlebík so zeleninou, alebo vločky). Musíte si uvedomiť, že pri tej diéte vlastne každý 4 deň jete iba ovocie alebo zeleninu a vtedy vlastne chudnete. Keď sa začnete stravovať normálne, tak tie zeleninové alebo ovocné dni vypadnú z Vášho stravovania. Ideálne by bolo potom aspoň 1x v týždni dodržať ten odľahčujúci deň. Potom možno neskončíte tak ako ja. Všetkým Vám držím palce - ale treba si riadne rozmyslieť čo po 90 dňoch.
Tanče
23.07.08,08:57
Najlepšie pre schudnutie (aj pre celkový život) je zmeniť SVOJE MYSLENIE. Uvedomiť si, že vo veľa prípadoch nie náš mozog riadi naše telo, ale náš žalúdok riadi náš mozog a tým aj naše telo. Poslúchame ho len čo sa ozve, a pritom je to len a len pažravosť. Bez ohľadu na to, či nám je to prospešné, či nám to neškodí, ako sa s tým telo musí trápiť, koľko energie potrebuje aby strávilo to, čo do neho popcháme....
Ja môžem len odporučiť z vlastnej skúsenosti a ako sa môžete na stránke dozvedieť aj zo skúseností iných: http://www.svz.szm.sk/

Ja osobne som absolvovala týždenný detoxikačný pobyt, kde sme celý týždeň existovali len na čerstvých ovocno zeleninových šťavách- 1 liter denne a minerálkach. To znamená na raňajky šťava a voda, desiata: šťava a minerálka, obed:šťava a voda, večera: keď nevyšla šťava tak len voda. Popri tom sme mali stále pohybové aktivity: turistika, posilovňa, bazén, spoločné cvičenie. A to všetko každý deň. či sme vládali? Predstavte si že áno. To mamičkine: "moja daj si rezník aby si vládala, a ktomu dobrý zemiakový šalátisko...!" sme pochopili, že je riadna blbosť. Pomohlo nám to aj psychicky ale aj duševne, rozumieť svojej telesnej schránke. Za ten týždeň ja osobne som schudla 2 kg ale už pred pobytom, kedy sme mali presné inštrukcie odľahčovať stravu a týždeň po pobyte, kedy je zasa postupný prechod na tuhú stravu, som schudla 7 kg. Nebola som ani predtým ťažkotonážnik, ale mala som už čosi na sebe, čo mi zavadzalo. Po pybyte mi zmizla celulitída, stravu som zmenila, prvé čo mi v chudnutí pomohlo bolo, že som prestala raňajkovať chleba a jem vločky s ovocím a jadrami, orechami, ľanové semiačko s iné semená. Vlastne celé doobedie žujem len a len ovocie. Neuveriteľné, ale som zasýtená, plná energie, nepotrebujem ani kávu. Popri tom platia okrem Potravy, ďalšie dve "P": pohyb a psychika. Čiže je to všetko o našej vôli, výdrži a tým aj duševnej úrovni. Ak niekto vzdychá, že nemôže schudnúť a nezmení svoje myslenie, tak jeho vzdychy sú len plané slová. A čo so psychikou? Žijeme v strese? Je to zasa len a len na nás, či sa DÁME stresovať. K tomuto odporúčam čítať duchovnú literatúru,na nete aj v kníhkupectvádh je jej kopec, ktorú však treba vnímať nie len rozumom ale hlavne DUŠOU.
NÁš Život je skutočne len a len NAŠE dielo,nie susedov, kolegov dokonca ani nie manželovo, našich detí.... To sú len naše podmienenosti a výhovorky. Tak sa ho chopte a užívajte si ho!
Držím vám palce na vašej ceste prerodu !!!!!
DanielaSL
25.07.08,07:31
Ahoj chudnúce poraďáčky, dovolím si aj ja zapojiť sa do debaty ohľadne "90"-dňovky. Minulý rok, práve o takomto čase som ju skončila - úspešne - spadlo zo mňa 16 kg. Cítila som sa fantasticky, všetky veci som si dala pozužovať - čo sa dali, namiesto konf. veľkosti 46 som si nakúpila 40-42, no skrátka super. Dnes po roku - som tam kde som bola pred "90" dňovou. Takže ak raz začnete, tak asi už veľmi stravovanie meniť nemôžete, lebo dopadnete ako ja. Vôbec sa mi nezdalo a ani nezdá že by som jedla viac ako pred tým, len som pomaly prešla namiesto ovocných raňajok na normálne klasické (chlebík so zeleninou, alebo vločky). Musíte si uvedomiť, že pri tej diéte vlastne každý 4 deň jete iba ovocie alebo zeleninu a vtedy vlastne chudnete. Keď sa začnete stravovať normálne, tak tie zeleninové alebo ovocné dni vypadnú z Vášho stravovania. Ideálne by bolo potom aspoň 1x v týždni dodržať ten odľahčujúci deň. Potom možno neskončíte tak ako ja. Všetkým Vám držím palce - ale treba si riadne rozmyslieť čo po 90 dňoch.

Ja som tento typ stravovania tiež držala vlani v lete. Schudla som 14 kg. Dodnes sa cítim fantasticky. Kúpila som si druhý diel knihy, aby som vedela na čo si dať pozor a aby som mala ďaľšie jednoduché recepty. Ostala som pri ovocných raňajkách, len veľmi výnimočne zjem aj niečo iné. Obedy si delím v zmysle tejto diéty...ale tiež nie vždy a na večeru zjem, čo ma napadne, alebo na čo mám chuť. Robím aj prehrešky...vôbec si to nevyčítam...druhý deň zaradím viac zeleniny a ovocia. Čiste ovocné dni už nedodržiavam. Pribrala som od konca diéty 2-3 kg, ale držím sa takto už niekoľko mesiacov a to som nemohla ani cvičiť kvôli zdravotným problémom, takže bez nejakého pohybu navyše. Veľmi sa čudujem tým, ktorí toto stravovanie dokázali vydržať tri mesiace a potom sa vrátili k pôvodnému. Ja by som to už nedokázala. Kto si túto vec neuvedomí..prehrá každý boj v súperení so svojou nadváhou. A úplne súhlasím s Tanče.
tinaM
28.07.08,11:22
Pripájam sa aj ja k tejto debate o 90-dňovke.
Dnes je to 78 deň, čo sa stravujem podľa tejto knihy. Zatiaľ som schudla 10 kg. Pôvodne som si želala aspoň 5 kg. Už teraz som nadmieru spokojná. Za povzbudenie ďakujem DanieleSĽ a ostatným, ktorými som sa išpirovala.

Súhlasím s Tanče, že v prvom rade je potrebné si uvedomiť, čo chcem.
Zo skúsenosti môžem povedať, že táto dieta nie je o hladovaní, ale "neprežieraní sa". Cítim sa veľmi dobre. Treba prekonať len tie prvé 4 dni.
Už teraz som presvedčená, že sa týmto spôsobom budem stravovať vždy.
Veď tu nie je nič zakázané, len treba vedieť, kedy čo zjesť. Dodržiavať kombinácie. Musím sa priznať, že počas týchto dní som spáchala prehrešky niekoľkokrát. A nič sa nestalo.
Budem pokračovať podľa knihy "Ďalších 90 dní".
Veľmi mi pomáhajú tie recepty. Nemusím uvažovať, čo budem jesť:).
A pohybová aktivita? No pri tej našej práci nie je bohvie aká. Úradné veci, ktoré potrebujem vybaviť, polietam bicyklom a cez víkend je to turistika /tých 10-15 km/.
Píšem to preto, aby som povzbudila aj ostatné chudnutia chtivé poraďáčky:). Aj ja som sa rozhodla na základe Vašich skúseností.
karpis
28.07.08,16:23
U mňa je to dnes 32 deň a čuduj sa svet 9 kg je dole nikdy predtým som nedokázala držať žiadnu dietu ale 90 dňová je to čo som potrebovala, ja som tiež presvedčená o tom, že sa už budem stále takto stravovať,
DanielaSL
29.07.08,05:09
Dievčatá teším sa s vami a držím vám palce. Len jediná rada už ....nikdy sa nevráťte celkom k predošlému stravovaniu. Nehovorím, že musíte stále držať recepty 90-dňovky. Kľudne si treba aj dopriať. Ale všetko s mierou. Nepodľahnúť tomu tlaku reklám a plných regálov v obchodoch. Stačí sa rozjesť a už sa to potom pridáva. Keď to vydržíte 90 dní, tak držte sa niektorých zásad už naďalej. :);)
hefi
30.07.08,05:02
Dievčatá teším sa s vami a držím vám palce. Len jediná rada už ....nikdy sa nevráťte celkom k predošlému stravovaniu. Nehovorím, že musíte stále držať recepty 90-dňovky. Kľudne si treba aj dopriať. Ale všetko s mierou. Nepodľahnúť tomu tlaku reklám a plných regálov v obchodoch. Stačí sa rozjesť a už sa to potom pridáva. Keď to vydržíte 90 dní, tak držte sa niektorých zásad už naďalej. :);)
Ahoj Danielka, máš pravdu vo všetkom, aj ja keby som sa nebola vrátila k normálnemu stravovaniu a mala by som pevnú vôľu tak sa mi váha nevráti. Treba vydržať - bohužiaľ mne sa to nepodarilo. Ale Vám všetkým dievčatám, ktoré ste sa na 90-dňovku dali držím palce aby ste vydržali. Ja som to nezvládla lebo som veľký žrút.
DanielaSL
31.07.08,05:30
Hefi..je leto, začni znovu..teraz to ide ľahšie ako v zime.:)Keď si to dokázala raz, skús to znovu.... a keď si veľký jedák...tak jedz...ale ovocie a zeleninu.
hefi
04.08.08,11:04
Hefi..je leto, začni znovu..teraz to ide ľahšie ako v zime.:)Keď si to dokázala raz, skús to znovu.... a keď si veľký jedák...tak jedz...ale ovocie a zeleninu.
možno skusim, dám vedieť
machlastka
06.08.08,16:35
To uz nik nechudne,ja by som sa aj ku vam pridala lebo som uz tiez male rasiko.
cactus
06.08.08,16:41
To uz nik nechudne,ja by som sa aj ku vam pridala lebo som uz tiez male rasiko.

???

;););)
:confused::confused::confused:
:D:D:D
hefi
19.08.08,07:53
Ahoj machlastka, tak sa pridaj ku mne, Danielka, predsa si ma naštartovala, znovu som sa rozhodla dať si "90"dňovku. Včera som si dala odľahčovací - vitamínový (doobeda ovocie, poobede zelenina) a dnes začínam. Mám úctyhodných 85 kg, výšku 163 a už mám po 50-tke. Viem že to pôjde ťažšie, ale dúfam že ma všetky - všetci podporíte. Kto sa ešte pridá?
milagros208
19.08.08,08:28
Ja by som sa aj pridala, ale bohužiaľ nemám potrebnú silnú vôľu vydržať 3 mesiace odopierania. Začala som tiež s takou vlastnou diétou. Pre mňa je najdôležitejšie aspoň jeden deň dopredu si naplánovať a pripraviť čo zajtra zjesť. A nezjesť nič naviac. Pretože ak nemám nič pripravené, príde slabá chvíľka a hlad a vtedy zjem čo mi príde pod ruku. Takže sa snažím vylúčiť aspoň na dva týždne jedlá z múky a jesť hlavne zeleninové jedlá, čerstvú zeleninu a ovocie, neskôr ryžu, zemiaky, mäso a mliečne nízkotučné výrobky vždy v kombinácii so zeleninou. A nejesť sladkosti, čo je pre mňa dosť veľký problém. Veľa tekutín a viac pohybu. Uvidíme ako sa mi to podarí. Ja potrebujem schudnúť nutne takých 5 kíl, ale ak by sa podarilo viac, bola by som len rada. Lenže ja som labužník a nemienim si celý život odopierať všetko čo mi chutí, aj keď je to kalorické. Snažím sa dosiahnuť toho, aby som tie kalorické jedlá jedla menej často a hlavne naučiť sa jesť s mierou. Bude to ťažké.
DanielaSL
19.08.08,08:45
Milagros... aké 3 mesačné odopieranie? Pri 90 dňovej diéte môžeš jesť všetko..aj múčne, aj sladkosti..len nie každý deň. A to sa predsa dá zvládnuť...ja som si tak isto plánovala dopredu čo si kedy navarím a budem jesť. V našej jedálni varia delenú stravu, zobrala som si jedálny lístok, napísala som si ku každému dňu aký mám podľa diéty deň ja a niekedy sa mi podarilo trafiť, že som nemusela variť doma. Ale keď sa nepodarilo, tak som si robievala jednoduché recepty z knihy, alebo podľa seba. Ale knihou som sa inšpirovala. Bolo to jednoduché a dalo sa to zvládať aj vtedy, keď som musela odcestovať za synom, ktorého operovali a musela som potom pripravovať jedlá dvojmo...synovi aj mne. Úbytok na váhe dokáže povzbudiť a potom to už ide ľahko. Najmä keď si to všimne aj okolie a pochváli...:):rolleyes:

Inak na také obmedzovania ako chceš robiť ty neverím...niečo schudneš..a potom to máš späť.
DanielaSL
19.08.08,08:47
Ahoj machlastka, tak sa pridaj ku mne, Danielka, predsa si ma naštartovala, znovu som sa rozhodla dať si "90"dňovku. Včera som si dala odľahčovací - vitamínový (doobeda ovocie, poobede zelenina) a dnes začínam. Mám úctyhodných 85 kg, výšku 163 a už mám po 50-tke. Viem že to pôjde ťažšie, ale dúfam že ma všetky - všetci podporíte. Kto sa ešte pridá?

Som rada, že som ťa naštartovala...držím palce. Prvý týždeň to bude ťažké... ale keď to vydržíš a po týždni sa odvážiš, verím, že ťa to naštartuje ešte viac. Inak, ja som tiež po 50 -ke a šlo to...;):)

A pridávam sa k tebe aj ja....lebo minule som bola na vyšetrení a lekár mi doporučil ešte 4 kg zhodiť..ja síce nebudem na seba až taká prísna, ale od včera som začala aj ja. Dnes má doma čaká na obed dusená fazuľka s ačokčou a hubami a krajcom chlebu.
hefi
20.08.08,09:41
fajn to som rada, ja som akurat teraz zjedla zeleninove rizotko - mam škroby - čo som si z domu priniesla a zaliala som to 2 dcl vývaru zo zeleniny. Doobeda som zjedla strapec hrozna a jedno jabko. Zajtra budu cestovinky - mam doma pripravene langoše - viem že to nie je veľmi na dietu lebo sa vyprážali, ale su to uhľohydraty. Ako sa poznám, určite nebudem na seba prísna tak ako kniha káže, ale ak to zvládnem aspon tak ako minulý rok tak 10-15 kg dám dole a to mi bude stačiť. Držím aj Tebe palce, občas napíš ako sa darí. Ja musím variť aj pre chlapa, tak čo on nezje a mne bude pasovať na druhý deň - tak mi len dobre padne.
DanielaSL
21.08.08,19:02
Tak ja som sa dnes pre zmenu kŕmila ovocím. Ešte , že je taký výber.:) Poobede sme boli s kamarátkou posedieť..kým ona si pochutnávala na Marlenke so šľahačkou, ja som si pochutnávala na gréckom šaláte. Bol tam síce aj feta syr..ale hádam taký malý úlet nezaškodí. Tá Marlenka by asi bola väčší.;)
deevraa
25.08.08,11:48
caute babulky tak tiez som sa rozhodla ze idem do toho drzte mi palce.... kedy mala niektora z vas dake dobre recepty sup s nimi sem :D ...
DanielaSL
26.08.08,06:02
caute babulky tak tiez som sa rozhodla ze idem do toho drzte mi palce.... kedy mala niektora z vas dake dobre recepty sup s nimi sem :D ...

Držím palce...ja som si kúpila knihu 90 dňová diéta a vyberám si recepty odtiaľ. Ale myslím, že je aj niekde tu pricapená, stačí si ju len vytlačiť.
karpis
26.08.08,06:12
kuk príloha tam 90 dňovka v skrátenej forme
nela88
26.08.08,18:08
A ešte niečo k diétam si dovolím napísať. Má sa začínať s diétou pri ubúdajúcom mesiaci. A to je tento týždeň. Vraj to lepšie zaberá.
olybaba
26.08.08,19:26
pozdravujem,
- ano, je to pravda, treba zacat taketo cinnosti po splne
- spln bol minulu sobotu, takze tyzden chudnutia je uz v pase ...

http://www.cattolica.info/cultura/fisica/images/luna.gif
hefi
02.09.08,07:45
Halló, chudnúce priateľky? tak ako Vám to ide? Ja som sa dnes ráno postavila po dvoch týždňoch na váhu a čuduj sa svete: 81,2 - štartovacia váha bola 85,1. Super, však? Dajte vedieť ako sa Vám darí: DanielaSĽ, deevraa...;)
m.hladka
02.09.08,08:26
Vždy som túto tému ignorovala, ale neviem prečo som si dnes pár príspevkov prečítala. Možno preto, že sa blížim k podobným problémom. Bolo to zaujímavé čítanie, ale aj napriek tomu nesúhlasím so žiadnymi diétami. Jednoducho preto, že matematika nepustí (veď sme ekonómovia) a to znamená, menej jesť a viac pohybu. Viem, hovorí sa mi to ľahko, ale je pravda, že takmer celý deň presedíme pri PC.
Takže tiež som nad tým porozmýšľala a rozhodla som sa na základe Vašich príspevkov zmeniť svoj štýl stravovania bez diét. Pravidelnosť v stravovaní mám, ale musím zmenšiť dávky, a začať mať viac pohybu. V mojom prípade som sa rozhodla denne pred správami, najprv pol hodinu a potom hodinu bicyklovanie. Pri správach využijem cvičenie, zároveň to posilni moju boľavú chrbticu. Momentálne mám pri svojej výške 162 cm 70 kg, vek 54. Ak nebudem lenivá, tak Vám výsledky napíšem. Držte mi palce.
hefi
02.09.08,08:50
Vždy som túto tému ignorovala, ale neviem prečo som si dnes pár príspevkov prečítala. Možno preto, že sa blížim k podobným problémom. Bolo to zaujímavé čítanie, ale aj napriek tomu nesúhlasím so žiadnymi diétami. Jednoducho preto, že matematika nepustí (veď sme ekonómovia) a to znamená, menej jesť a viac pohybu. Viem, hovorí sa mi to ľahko, ale je pravda, že takmer celý deň presedíme pri PC.
Takže tiež som nad tým porozmýšľala a rozhodla som sa na základe Vašich príspevkov zmeniť svoj štýl stravovania bez diét. Pravidelnosť v stravovaní mám, ale musím zmenšiť dávky, a začať mať viac pohybu. V mojom prípade som sa rozhodla denne pred správami, najprv pol hodinu a potom hodinu bicyklovanie. Pri správach využijem cvičenie, zároveň to posilni moju boľavú chrbticu. Momentálne mám pri svojej výške 162 cm 70 kg, vek 54. Ak nebudem lenivá, tak Vám výsledky napíšem. Držte mi palce.
Držím palce, občas napíš ako sa Ti darí.
deevraa
03.09.08,06:45
ola ja som sa cez vikend postavila na vahu po 5 dnoch a 2 kilecka dole :-) ba dokonca ani niesom hladna...... len na moj vkus malo masa som taky skor masovy tip :-D
DanielaSL
03.09.08,18:28
No ja som mala týždeň pauzu, lebo som mala našich na dovolenke u mňa a bolo toho na mňa dosť aj bez špeciálneho vyvárania pre mňa...ja sa nezvyknem nejako moc často vážiť..ja potrebujem zhodiť len 3-4 kg. Ale dnes som si nasadila rozlišovanie, tak uvidím. Mrzí ma len, že jedáleň v ktorej sme sa stravovali zrušila delenú stravu. :mee:
tinaM
03.09.08,19:55
Tak, babenky, oznamujem Vám celkový výsledok môjho chudnutia po 90-dňovke.
Zo 73 kg som zišla na 61 kg. Strašne sa teším:D. Nebolo to nič hrozné. Tiež mám po 50-tke a myslela som si, že to už nepôjde.
Je tomu už 3 týždne, čo som ukončila prvých 90 dní a zatiaľ sa držím medzi 61-62 kg. Doobeda jedávam stále ovocie. Kávu vypijem bez mlieka, ale s cukrom. Ani doteraz som nepoužívala umelé sladidlá aj keď je predpísané.
Držím všetkým palce.
deevraa
04.09.08,06:38
tak to gratulujem ku krasnemu vykonu mozes byt na seba pravom hrda...
dufam ze aj ja vydrzim celych 90 dni ale snad to pojde;). btw nevie mi niektora z vas poradit dake dobre recepty na 3 den? cestoviny uz nemozem ani citit fnuk. A to som si myslela ze tento den bude najlepsi....
tinaM
04.09.08,11:23
tak to gratulujem ku krasnemu vykonu mozes byt na seba pravom hrda...
dufam ze aj ja vydrzim celych 90 dni ale snad to pojde;). btw nevie mi niektora z vas poradit dake dobre recepty na 3 den? cestoviny uz nemozem ani citit fnuk. A to som si myslela ze tento den bude najlepsi....
Nezúfaj:).
V tento deň som si robila aj rezance s krupicou. Krupicu nasucho opečieš v teflonovom hrnci /ako keď robíš žápražku z múky, ale bez tuku/. Uvarené rezance v slanej vode opláchneš , dáš na ne trochu masla a zmiešaš s tou krupicou. Osladíš to. Rada som to zjedla aj na večeru miesto koláčika.

Ja mám rada aj grenad.pochod. No nedala som tam zemiaky. Zjedla som to s cvikľou.

Chutia mi aj cestoviny len tak, bez ničoho. Niekedy som si urobila k nim paradajkový šalát s cibuľkou.

Dá sa to prispôsobiť podľa toho na čo máš chuť. Nemusíš sa úplne držať knihy.
Držím palce.:)
DanielaSL
05.09.08,09:53
Tinka si úžasná, že si to dokázala..gratulujem. Keď budeš jesť tak ako si písala a nepodľahneš , tak si tú peknú váhu udržíš. Je to dobrý pocit, keď treba vymeniť šatník za menšie veľkosti , že?


http://www.beruska8.cz/holkygif/holky1/78.gif
tinaM
06.09.08,05:14
Tinka si úžasná, že si to dokázala..gratulujem. Keď budeš jesť tak ako si písala a nepodľahneš , tak si tú peknú váhu udržíš. Je to dobrý pocit, keď treba vymeniť šatník za menšie veľkosti , že?


http://www.beruska8.cz/holkygif/holky1/78.gif
Danielka, máš úplnú pravdu. Teraz neutekám z obchodu znechutená. Zvýši to sebavedomie.
Je pravda, že Ty si mi dodala odvahu, aby som sa do toho pustila. Preto aj ja rada napíšem svoje skúsenosti, aby som pomohla ostatným.
Ešte raz ďakujem.:)
hefi
10.09.08,08:33
Tak, babenky, oznamujem Vám celkový výsledok môjho chudnutia po 90-dňovke.
Zo 73 kg som zišla na 61 kg. Strašne sa teším:D. Nebolo to nič hrozné. Tiež mám po 50-tke a myslela som si, že to už nepôjde.
Je tomu už 3 týždne, čo som ukončila prvých 90 dní a zatiaľ sa držím medzi 61-62 kg. Doobeda jedávam stále ovocie. Kávu vypijem bez mlieka, ale s cukrom. Ani doteraz som nepoužívala umelé sladidlá aj keď je predpísané.
Držím všetkým palce.
gratulujem Tina,len už nemeň veľmi jedálniček, leboja som to po roku nabrala všetko nazad. drž sa
hefi
10.09.08,08:37
tak to gratulujem ku krasnemu vykonu mozes byt na seba pravom hrda...
dufam ze aj ja vydrzim celych 90 dni ale snad to pojde;). btw nevie mi niektora z vas poradit dake dobre recepty na 3 den? cestoviny uz nemozem ani citit fnuk. A to som si myslela ze tento den bude najlepsi....
Skús si urobiť zeleninový guľáš - ja to robím tak, že dám cibuľovo-cesnakový základ na olivový olej, do toho na kocky nakrájam cuketu alebo tekvicu, potom tam dám papriku a paradajky (sťaby lečo), všetko to riadne nechám vydusiť (samozrejme koreniny, soľ, vegeta - ja mám rada štípoš - tak aj čili) a potom k tomu primiešam trochu uvarených fliačok. Keď mám uhlohydráty. Keď mám škorby - tak namiesto cestovín dám hneď do toho variť zemiaky. Veľmi mi to chutí. Vyskušaj a daj vedieť.
hefi
10.09.08,08:39
... tak napíš, prosím napr. čo si jedávala - každý zo štyroch dní - od rána do večera. Daj inšpiráciu. dík
hefi
10.09.08,08:42
Danielka, máš úplnú pravdu. Teraz neutekám z obchodu znechutená. Zvýši to sebavedomie.
Je pravda, že Ty si mi dodala odvahu, aby som sa do toho pustila. Preto aj ja rada napíšem svoje skúsenosti, aby som pomohla ostatným.
Ešte raz ďakujem.:)
tak napíš, prosím napr. čo si jedávala - každý zo štyroch dní - od rána do večera. Daj inšpiráciu. dík
tinaM
10.09.08,19:56
tak napíš, prosím napr. čo si jedávala - každý zo štyroch dní - od rána do večera. Daj inšpiráciu. dík
Hefi, každý večer som si pozrela v knihe, čo mám predpísané a prevažne som sa toho držala.
Ráno som začínala s pohárom vody /+ tabletka na tlak:)/. Potom káva bez mlieka /+ cigaretka -na tlak:D/.
Okolo 10.00 som zjedla ovocie , o 12.00 obed. K obedu som si ten chlebík nedávala. Zjedla som ho okolo 15.00 -15.30 s maslom a paradajkami /1 krajček poloražného/.
Večerala som spravidla to, čo na obed okolo 18.00-18.30. Potom už nič.
Niekedy som ten chlebík zjedla aj v ovocný deň poobede okolo 16.00.
Vodný deň som vydržala len ten prvý. Bola som slabá a nemožná, tak som to nechala. /Veď som chcela schudnúť len 5 kg:D...../

Teraz mi zahlásil syn, že aj on sa na to dá. Tak to robím odznovu, ale nie tak prísne, ale riadim sa knihou Ďaľších 90 dní. Naozaj sa cítim dobre a nechcela by som to nabrať znova.
Fakt to nie je nič hrozné.
Melnick
10.09.08,20:16
tak napíš, prosím napr. čo si jedávala - každý zo štyroch dní - od rána do večera. Daj inšpiráciu. dík
Hefi ak aj papať budeš 2x tak ako si pricapila príspevok - hrozí Ti, že sa budeš náramne podobať na mňa. :D:D:D
Baby ja už túto tému otváram minimálne 1000 x a viete na čo čakám ???
NA MEDICÍNSKY ZÁZRAK - Tabletu od ktorej dám za týždeň dole 10- 50 kg.:D:D:D:D:D
Barbara
11.09.08,05:50
Tak, babenky, oznamujem Vám celkový výsledok môjho chudnutia po 90-dňovke.
Zo 73 kg som zišla na 61 kg. Strašne sa teším:D. Nebolo to nič hrozné. Tiež mám po 50-tke a myslela som si, že to už nepôjde.
Je tomu už 3 týždne, čo som ukončila prvých 90 dní a zatiaľ sa držím medzi 61-62 kg. Doobeda jedávam stále ovocie. Kávu vypijem bez mlieka, ale s cukrom. Ani doteraz som nepoužívala umelé sladidlá aj keď je predpísané.
Držím všetkým palce.


ohjo,;) Tina, Ty sa tešíš a ja puknem od závisti:mad: 12 kg dole, ohjo
ale neva dnes nám majú doviesť trenažér, tak potom sa pridám aj ja :D:---

http://www.insportline.sk/upload/image/S/in714_elipticky_rotoped_insportline_manualni_magen ticky_orion.jpg (http://www.insportline.sk/304/elipticky-trenazer-insportline-orion) no pomme divčatá pomme:D
tinaM
11.09.08,06:10
ohjo,;) Tina, Ty sa tešíš a ja puknem od závisti:mad: 12 kg dole, ohjo
ale neva dnes nám majú doviesť trenažér, tak potom sa pridám aj ja :D:---

http://www.insportline.sk/upload/image/S/in714_elipticky_rotoped_insportline_manualni_magen ticky_orion.jpg (http://www.insportline.sk/304/elipticky-trenazer-insportline-orion) no pomme divčatá pomme:D
Barbara, držím Ti palce. Určite Ti to pomôže, ale treba upraviť aj stravu.
Je pravda, že tiež bicykľujem, ale tým spôsobom, že všetky záležitosti, ktoré potrebujem vybaviť mimo domova /v meste/, tak bicyklom:).
V zime som chodila korčuľovať, ale nič nepomohlo, len keď som upravila stravu.
Barbara
11.09.08,06:26
Tina, no s tou stravou to bude hrozne ťažké, totiž ja milujem sladkosti. a brzdí ma aj to, že keď som držala nejaké diéty, tak som po nedržaní aj nabrala späť.
uznaj,aby som potom celý život nejedla sladkosti? no neviem, to je ako droga, nemôžem bez ne.
ale mala by som schudnuť, lebo už vyzerám hrozne:mad: , /ako som to tu už minule spomínala máme doma pokazenú práčku, asi budem ju musieť vyhodiť, lebo sa všetky moje veci v nej cvrknú/a niet tej pevnej vôle. fakt už sa len na ten nástroj spolieham:). ale či ma to bude baviť a ako dlho, však som zvedavá. ale trošku ma to ukľudňuje tá myšlienka, že sa postavím , a jedem:D určite to bude drina, ale však tých 15-20 minút možno vydržím cvičiť a bude to mať aj nejaký efekt. rozhodne budem mať jazyk až po kolená:D:D
no dobre sľubujem, že aj tú stravu skúsím zmeniť, teda menej tej čokoládky:---
DanielaSL
11.09.08,06:41
Barbara závislá na sladkom som bola aj ja...dokonca to zašlo tak ďaleko, že som si v robote keď som pila kávu dala na lyžičku kocku cukru, nechala ju vsiaknuť kávu a tak som to potom jedla. Ale 90-dňovka ma tej závislosti zbavila..veď tam máš v uhľohydrátový deň na večeru koláč a kocku varovej čokolády. Vieš ako som zo začiatku ten koláč jedla? Najmenšou lyžičkou akú som našla doma..a tú čokoládu som držala v ústach až kým sa sama neroztopila...a chuť mi ostala dlho, takže viac sa mi nežiadalo. Až prišiel deň, keď som na koláč nemala chuť, ale na rohlík s maslom a zelenou paprikou. Neboj sa...táto diéta nie je diéta...stále to tu prízvukujem. Je to len upravené stravovanie. A dá sa to. Keď som to zvládla ja, zvládneš aj ty. Mimochodom podobný stroj mám doma a slúži už dlho ako vešiak. Raz kvôli krížom necvičím, potom kvôli kolenu....:confused:. A ak aj budeš cvičiť....začne sa tuk meniť na svaly, ale váhou dole nepôjdeš. Chce to rozhodne aj zmenu stravy. Skús to..a neboj sa jojo efektu, stačí ponechať si potom určité návyky a nevrátiť sa k prežieraniu..doslova. Váha by ti o moc stúpnuť nemala. Držím palce.
Lienkovo
11.09.08,06:42
Az teraz som tu objavila tuto temu. Ja som tiez chudla s 90-dnovkou, celkom uspesne. Dieta funguje aj ked sa nedodrziava na 100% :) Teda v pripade mna bolo viac prehreskov ako diety, aj tak som dala dole 10 kg a zatial som nepribrala. Len sa netreba vratit k povodnemu stylu stravovania. Vsetko striedmo. Vlastne je to nieco ako zmena stravovacich navykov. Doteraz jem na ranajky iba ovocie, tak som si zvykla. Ja som chodievala pre inspiraciu na ine forum, dievcata sa tam podporuju a je tam aj kopec receptov co si popridavali a povymyslali. Nechcem tu davat link, lebo neviem ci sa to smie. Ale ak chcete poslite mi spravu. Vsetky co sa daju na chudnutie prajem vela ubudnutych kileciek :D Ved si zasluzime byt este krajsie ako sme, no nie? :D
DanielaSL
11.09.08,06:47
Ja si hádam myslím, že môžeš pridať ten link.... a keď nie, hoď ho mne na SS.
Barbara
11.09.08,06:58
Barbara závislá na sladkom som bola aj ja...dokonca to zašlo tak ďaleko, že som si v robote keď som pila kávu dala na lyžičku kocku cukru, nechala ju vsiaknuť kávu a tak som to potom jedla. Ale 90-dňovka ma tej závislosti zbavila..veď tam máš v uhľohydrátový deň na večeru koláč a kocku varovej čokolády. Vieš ako som zo začiatku ten koláč jedla? Najmenšou lyžičkou akú som našla doma..a tú čokoládu som držala v ústach až kým sa sama neroztopila...a chuť mi ostala dlho, takže viac sa mi nežiadalo. Až prišiel deň, keď som na koláč nemala chuť, ale na rohlík s maslom a zelenou paprikou. Neboj sa...táto diéta nie je diéta...stále to tu prízvukujem. Je to len upravené stravovanie. A dá sa to. Keď som to zvládla ja, zvládneš aj ty. Mimochodom podobný stroj mám doma a slúži už dlho ako vešiak. Raz kvôli krížom necvičím, potom kvôli kolenu....:confused:. A ak aj budeš cvičiť....začne sa tuk meniť na svaly, ale váhou dole nepôjdeš. Chce to rozhodne aj zmenu stravy. Skús to..a neboj sa jojo efektu, stačí ponechať si potom určité návyky a nevrátiť sa k prežieraniu..doslova. Váha by ti o moc stúpnuť nemala. Držím palce.


Daniela správne si to nazvala doslovne sa prežierám, ale nie z jedál, z tej čokolády. keby som Vám vyfotila moj šuflík tu v robote..... no hrúza, 2 ks čokolád, horalky, princezky, .........,:---
no však aj ja mám obavy, že sa budem vyhovárať na všeličo, že teraz preto nemôžem cvičiť, potom zas pre hento, ohjo;)
danielaz
11.09.08,07:20
Ahojte,
chcem sa pridať s pochvalou pre všetkých ktorí váhajú. Keď som sa vydávala (10 rokov späť) mala som 55kg. V priebehu pol roka po svadbe som sa dostala na 80kg!!!!!!! Tak som žila 7 rokov. Potom som urobila niečo, čomu dodnes neverím, zhodila som 17kg v priebehu štyroch mesiacov.
Z veľkosti 42 som prešla na 36, niektoré veci aj 34. Úžasný pocit.
Prečitala som si len posledné príspevky, vidím že táto téma je na niekoľkých stranách, poviem len za seba ako to išlo - úprava stravy na 5-6 x denne mini porcie a veľa pohybu.
Veľmi fandím ľuďom, ktorí sa na niečo také podujmú z akéhokoľvek hľadiska.
Ak som niekoho nakopla do rozhodnutia, tak držím palce.
Ahojte
tinaM
11.09.08,19:28
Barbara závislá na sladkom som bola aj ja...dokonca to zašlo tak ďaleko, že som si v robote keď som pila kávu dala na lyžičku kocku cukru, nechala ju vsiaknuť kávu a tak som to potom jedla. Ale 90-dňovka ma tej závislosti zbavila..veď tam máš v uhľohydrátový deň na večeru koláč a kocku varovej čokolády. Vieš ako som zo začiatku ten koláč jedla? Najmenšou lyžičkou akú som našla doma..a tú čokoládu som držala v ústach až kým sa sama neroztopila...a chuť mi ostala dlho, takže viac sa mi nežiadalo. Až prišiel deň, keď som na koláč nemala chuť, ale na rohlík s maslom a zelenou paprikou. Neboj sa...táto diéta nie je diéta...stále to tu prízvukujem. Je to len upravené stravovanie. A dá sa to. Keď som to zvládla ja, zvládneš aj ty. Mimochodom podobný stroj mám doma a slúži už dlho ako vešiak. Raz kvôli krížom necvičím, potom kvôli kolenu....:confused:. A ak aj budeš cvičiť....začne sa tuk meniť na svaly, ale váhou dole nepôjdeš. Chce to rozhodne aj zmenu stravy. Skús to..a neboj sa jojo efektu, stačí ponechať si potom určité návyky a nevrátiť sa k prežieraniu..doslova. Váha by ti o moc stúpnuť nemala. Držím palce.
Danielka, napísala si úplnú pravdu. Musím to potvrdiť.
Sladké zbožňujem aj ja, no po tejto diete som sa naučila tešiť na riadne jedlo.
Znovu to zdôrazňujem.... táto dieta pozná všetko, čo organizmus potrebuje. Áno potrebuje aj to sladké. A je to v uhlohydrátový deň.
Barborka, aj ja som mávala na stole mištičku s orieškami, keksíkami o čokoláde ani nehovorím , ale teraz to vôbec nepotrebujem. Nežiada sa mi.
Ešte odporúčam nevážiť sa len po vodnom dni, ale smelo sa postaviť na váhu každé ráno. Keď uvidíš, že máš zase menej, tak jednoducho to nebudeš chcieť prestať.
Ako som už spomínala, dal sa na túto dietu aj syn. Keď som ho hnala na váhu, vysmial sa mi, že je ešte len 7 deň. Bol prekvapený. Mal o 2 kg menej. Vidím, že to myslí vážne. Konzumuje len to, čo mu pripravím. Nosím mu jedlo do práce, samozrejme bicyklom, a tak si trochu popri práci aj zašportujem:).
horka
12.09.08,04:18
Tina, no s tou stravou to bude hrozne ťažké, totiž ja milujem sladkosti. a brzdí ma aj to, že keď som držala nejaké diéty, tak som po nedržaní aj nabrala späť.
uznaj,aby som potom celý život nejedla sladkosti? no neviem, to je ako droga, nemôžem bez ne.
ale mala by som schudnuť, lebo už vyzerám hrozne:mad: , /ako som to tu už minule spomínala máme doma pokazenú práčku, asi budem ju musieť vyhodiť, lebo sa všetky moje veci v nej cvrknú/a niet tej pevnej vôle. fakt už sa len na ten nástroj spolieham:). ale či ma to bude baviť a ako dlho, však som zvedavá. ale trošku ma to ukľudňuje tá myšlienka, že sa postavím , a jedem:D určite to bude drina, ale však tých 15-20 minút možno vydržím cvičiť a bude to mať aj nejaký efekt. rozhodne budem mať jazyk až po kolená:D:D
no dobre sľubujem, že aj tú stravu skúsím zmeniť, teda menej tej čokoládky:---


Sladke jest mozes, ale len doobedu. Mne sa to osvedcilo, a to pravidelne ranajkujem kavu a keks, alebo kavu a croissant. Bez toho by nebol den, a ak ešte neskôr dostaneš chut tak len doobedu. Žiadne sušene ovocie a podobne akože nahrady sladkeho.
Barbara
12.09.08,04:54
áno ,aj ja som to tak robievala v minulosti keď som držala diéty, že vždy každé ráno som si dala jednu čokoládku a hneď bol ten deň krajší:---

no tak ten:D nástroj:D včera nedoviezli:mee: sľubujú na ich stránke, že do 5 prac. dní a h.....

no možno, že dneskaj
DanielaSL
12.09.08,16:49
Sladke jest mozes, ale len doobedu. Mne sa to osvedcilo, a to pravidelne ranajkujem kavu a keks, alebo kavu a croissant. Bez toho by nebol den, a ak ešte neskôr dostaneš chut tak len doobedu. Žiadne sušene ovocie a podobne akože nahrady sladkeho.

Tak s týmto nesúhlasím...sladké denno denne je dobré akurát na priberanie.
"Babka k babce....." a kilá pribúdajú...vlastná skúsenosť.;)
wagner
12.09.08,17:39
Neviem či sledujete na jednej nemenovanej českej TV reláciu - Ste to co jíte. Občas si ju zvyknem pozrieť. Rady nemenovanej doktorky sú veľmi zaujímavé. Môžem Ťa uistiť, že sladkosti tiež nedoporučuje. Pričom základom diéty je pravidelná strava -5 krát denne a pitný režim. K tomu cvičenie. Žiadne vyprážané jedlá, ale varenie v pare alebo pečenie v rúre. Páči sa mi ako tí ľudia chudnú :), hoci tvrdia že jedia viac, ako jedli predtým.
Mato Klingac
15.09.08,10:57
Pridávam sa do klubu chudnúcich. Dal som sa na behanie. Vraj je na to začiatkom jesene najlepšie obdobie. Prvé dva dni to bol otras, ale postupne to už bolo lepšie. Behám skoro ráno, takže musím o hodinu skôr vstávať, ale v práci som svieži a ráno sa nemusím preberať a viac toho spravím. Zatiaľ chodím 3x do týždňa, okruh lesom má 4km s rovinkami aj stúpaniami. Držte palce, ja držím Vám :)
Zita5
15.09.08,11:01
Neviem či sledujete na jednej nemenovanej českej TV reláciu - Ste to co jíte. Občas si ju zvyknem pozrieť. Rady nemenovanej doktorky sú veľmi zaujímavé. Môžem Ťa uistiť, že sladkosti tiež nedoporučuje. Pričom základom diéty je pravidelná strava -5 krát denne a pitný režim. K tomu cvičenie. Žiadne vyprážané jedlá, ale varenie v pare alebo pečenie v rúre. Páči sa mi ako tí ľudia chudnú :), hoci tvrdia že jedia viac, ako jedli predtým.

Aj ja sledujem túto reláciu a dosť často . Takže, priberá sa aj z hladovania :)
DanielaSL
15.09.08,16:01
Pridávam sa do klubu chudnúcich. Dal som sa na behanie. Vraj je na to začiatkom jesene najlepšie obdobie. Prvé dva dni to bol otras, ale postupne to už bolo lepšie. Behám skoro ráno, takže musím o hodinu skôr vstávať, ale v práci som svieži a ráno sa nemusím preberať a viac toho spravím. Zatiaľ chodím 3x do týždňa, okruh lesom má 4km s rovinkami aj stúpaniami. Držte palce, ja držím Vám :)

No ja som tiež už oprášila bežkostroj a navzdory môjmu kolenu som si zaťahala... podarilo sa mi to síce minulý týždeň len raz..ale predpokladám, že počas dlhých zimných večerov to budem aspoň 2-3 x v týždni zvládať . A tiež som sa lepšie cítila.:) Držím ti palce.
ada1602
16.09.08,06:20
Zdravím všetkých chudnúcich, ja patrím tiež k tejto kategórií. A chcem sa s Vami podeliť s mojou skúsenosťou. V priebehu roka sa mi podarilo zhodiť 15 kg, nedržala som dietu, jedla som pravidlene 3x denne /samozrejme som si vyberala čo budem jesť, ale nehladovala som/ a každý deň pohyb. V lete bicykel a na jeseň a v zime každý večer 45min. rýchla chôdza. To bolo pred 2 rokmi. Nakoĺko sa ozvalo moje staré zranenie chodidla, vlani v decembri som musela podstúpiť komplikovanú operáciu a kilečká pekne pribudli. Traz je už noha o.k. a už 3 týždeň večer vyrážam na moju pravidelnú prechádzku. Dúfam že kilečká sa poddajú a možem Vám povedať že sa cítim výborne.
Vlastas
19.09.08,06:27
Ahoj chudnúce poraďáčky, dovolím si aj ja zapojiť sa do debaty ohľadne "90"-dňovky. Minulý rok, práve o takomto čase som ju skončila - úspešne - spadlo zo mňa 16 kg. Cítila som sa fantasticky, všetky veci som si dala pozužovať - čo sa dali, namiesto konf. veľkosti 46 som si nakúpila 40-42, no skrátka super. Dnes po roku - som tam kde som bola pred "90" dňovou. Takže ak raz začnete, tak asi už veľmi stravovanie meniť nemôžete, lebo dopadnete ako ja. Vôbec sa mi nezdalo a ani nezdá že by som jedla viac ako pred tým, len som pomaly prešla namiesto ovocných raňajok na normálne klasické (chlebík so zeleninou, alebo vločky). Musíte si uvedomiť, že pri tej diéte vlastne každý 4 deň jete iba ovocie alebo zeleninu a vtedy vlastne chudnete. Keď sa začnete stravovať normálne, tak tie zeleninové alebo ovocné dni vypadnú z Vášho stravovania. Ideálne by bolo potom aspoň 1x v týždni dodržať ten odľahčujúci deň. Potom možno neskončíte tak ako ja. Všetkým Vám držím palce - ale treba si riadne rozmyslieť čo po 90 dňoch.

Plne s tebou súhlasím. Mala som pocit že som to napísala ja sama. Schudla som za 90 dní 14kg, syn 16 a kamarátky 10-12kg/všetci sme to držali spolu/.
Boli sme šťastní ako vyzeráme. Samozrejme že sme prešli na normálne stravovanie, podotýkam žiadne "prežieranie", ale ani ovocné raňajky,ovocné dni, ale bežná strava 4x denne. Po roku máme všetky kilá naspäť. Mám však kamošku ktorá vydržala prvých 90 dní, dalších 90 dní a a po roku a pol sa stravuje na 80% stále podľa pravidiel tejto diety, schudla 22kg a nemieni zmeniť spôsob stravovania, už si zvykla a mi jej držíme palce a obdivujeme ju.
DanielaSL
19.09.08,07:48
A čo ti bránilo , aby si sa nedržala tak ako tvoja kamoška? Nemusela si dnes závidieť.:);)
eva29
22.09.08,10:27
ahojte poraďáci...
prispejem aj ja svojou skúsenosťou o chudnutí. Mám 2 deti a po druhej sa akosi kilá nechceli odlepiť. vždy som vážila okolo 58-60 kíl ale nejakým "nedopatrením" som mala 74 !!!! Skúsila som snáď všetky možné aj nemožné diety a jojo efekt bol vždy rýchlejší ako tí, čo si mali všimnúť že som schudla:D. Myslím že aj tymito "dietami" som si dopomohla k zdravotným problémom tráviaceho traktu a žalúdku. Po nespočetných bolestiach a dvoch operáciách som zistila, že žiadna dieta nefunguje. Teraz som schudla 15 kíl a držím si zase svoju váhu. Teraz keď vidím ako sa "cigánske pečienky" škvaria v litroch masti, je mi zle len keď si spomeniem na tú bolesť čo by mi to spôsobilo. Nesmiem vyprážané, čokoládu, kofeín,nič kde je tuk, všetko nízkotučné.....jem veľa ovocia a zeleniny(aj to len takú čo môžem). Dá sa to, už som si zvykla...:D
Chcela som týmto povedať že hlavná je pevná vôľa a treba si zmeniť jedálniček a nie jesť (alebo lepšie povedané nejesť) 90 dní niečo čo by som inak nejedla a potom prejsť na "normálnu" stravu. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že je to jednoduchšie keď si to nesmiem dať ako keď môžem a závisí len na mne či si to ešte dnes dám a dietujem "od pondelka":D
Vlastas
23.09.08,06:15
A čo ti bránilo , aby si sa nedržala tak ako tvoja kamoška? Nemusela si dnes závidieť.:);)
Kamoška je sama, nemá chlapa a tak varí len sebe. Ale ja v šesťčlennej rodine som musela variť na dvakrát/aj keď nie každý deň/ a to ma naozaj prestalo baviť po tých troch mesiacoch. :confused:
velvet
06.10.08,09:50
Ráno som sa odvážila, a mám 95 kg...no fuj :eek:...takže idem to dať trošku nižšie...kto by mal dobré rady čo jesť, sem s nimi...zeleninu a ovocie nemusím, šaláty z nich absolútne odmietam...cvičiť sa mi nechce, a prechádzať sa nemám s kým...sa teším ako toto zvládnem :---
korduľa
06.10.08,12:35
Ráno som sa odvážila, a mám 95 kg...no fuj :eek:...takže idem to dať trošku nižšie...kto by mal dobré rady čo jesť, sem s nimi...zeleninu a ovocie nemusím, šaláty z nich absolútne odmietam...cvičiť sa mi nechce, a prechádzať sa nemám s kým...sa teším ako toto zvládnem :---
hmmmm tu je kazda rada draha, clovek by nemal drzat dietu, mal by zmenit celkovy pristup. ty sama vies, ktore jedla su vhodne a aj to, ze sa treba hybat, nie len koli ubytku vahy, ale treba mat svalovu hmotu, aby sa clovek "na stare kolena" nerosypal...
neviem ci existuju nejake zazracne rady, vsetko zacina v hlave a clovek musi chciet urobit zmenu, ale ty uz dopredu odmietas, mozno by bolo dobre najprv si polozit otazku preco odmietas zdravsie jest a pohyb...pohodlnost? lenivost? zober si takeho uctovnika, ktory by si na konci marca ppovedal, ze musi urobit danove priznanie, ale nechce sa mu robit, nech mu niekto poradi ako, ale nech nemusi uctovat a sediet do vecera za pc... tiez to musi urobit. tak ako musime pre svoje zdravie normalne jest a hybat sa. to nikto za nas neurobi.ber to tak, ze sa mas straaasne rada a ze tu zmenu, ktoru urobis venujes sebe;)
korduľa
06.10.08,12:36
skoda, ze nie si z BA, hned by som Ta "zobrala do parady"
ada1602
13.11.08,08:22
Ahojte poraďáčky, ako sa Vám darí v chudnutí ? Mne sa totiž nedarí vôbec a som z toho na nervy . Pochváľte sa nejakým pekným úbytkom, v dobrom budem závidieť a snáď ma to vyprovokuje.
Pru
13.11.08,08:56
tak isto aj mne sa nedarí, nech robím čokoľvek. Teraz momentálne jem ovocie, cvičím, chodím ešte večer behávať so psom a postavím sa na váhu a nič.........fakt neviem čo mám robiť
tinaM
17.11.08,20:11
Dievčatká, idem sa chváliť:).
V polovici augusta 2008 som skončila 90-dňovku. Schudla so 12 kg.
Je polovica novembra a ja som nepribrala nič. Stravujem sa normálne, ale doobedu stále jem len ovocie. Teším sa:).
Tak to len, aby som vás inšpirovala:).
Že sa nedarí? Neverím. Len to nejde hneď.
Želám mnoho trpezlivosti.
Pru
18.11.08,07:35
tina, len je to na porazenie, že nič nejem, len ovocie, cvičím každý deň, ešte večer chodím behať so psom asi tak 20-30 minút a neschudla som ani deko. Tak som sa včera večer nažrala. Viem, že som neurobila dobre, ale stále neviem kde robím chybu, v minulosti som nemala problém schudnúť aj 5 kg za týždelň a teraz nič A dokonca som si kúpila bio-líniu na chudnutie, hlavne preto aby som nejedla sladké, lebo stále som mala neprekonateľnú chuť na sladké. To trocha pomohlo. Ale na objem som schudla keď sa odmeriam, ale zákonite by som mala aj na kilá nie?
Ja som 90-dňovku vydržala držať týždeň.
karpis
18.11.08,08:13
Dievčatká, idem sa chváliť:).
V polovici augusta 2008 som skončila 90-dňovku. Schudla so 12 kg.
Je polovica novembra a ja som nepribrala nič. Stravujem sa normálne, ale doobedu stále jem len ovocie. Teším sa:).
Tak to len, aby som vás inšpirovala:).
Že sa nedarí? Neverím. Len to nejde hneď.
Želám mnoho trpezlivosti.
Ja som tiež držala 90-dňovku, skončila som 20. septembra, no nedá sa povedať, že som skončila a jem tak ako pred tým, stále sa snažím stravovať tak ako počas diety pri ktorej som mimochodom schudla 18 kg, je pravda že som od 20.9 pribrala 1 kg, ale to je následok svadba mojej dcéry, veď si viete predstaviť všetky tie dobroty. Všetkým ktorý sa na to odhodláte prajem pevnú výdrž
Pru
18.11.08,08:22
Žeby som skúsila znova? Už som si prezerala knihu, vyzerá to jednoducho, keď si to čítam, len tá výdrž. Ale keď čítam koľko ste pochudli. to je pekné. A začalo sa to rozpúšťat hneď prvý týždeň, alebo neskôr....Aj ste cvičili.
ada1602
18.11.08,08:24
Ahojte, gratulujem Vám karpis, tinaM aj všetkým ostatným ktorý to dokázali. Ja som skúšala už niekoľkokrát 90-dňovku , ale po dvoch-troch týždňoch ma to prestalo baviť. Sústavne som sledovala čo môžem a čo nemôžem zjesť a to mi liezlo na nervy. Určite to chce pevnejšiu vôľu.
karpis
18.11.08,08:52
treba sa len k tomu odhodlať a hlavne vydržať ja som to tiež nedržala na 100%, ale túžba schudnúť bola veľká tak som to dokázala, motivácia bola už spomínaná svadba, chcela som totiž vyzerať trochu k svetu, a teraz som už zvyknutá takto sa stravovať tak mi to ani nepríde, že držím dietu
tinaM
18.11.08,09:04
Žeby som skúsila znova? Už som si prezerala knihu, vyzerá to jednoducho, keď si to čítam, len tá výdrž. Ale keď čítam koľko ste pochudli. to je pekné. A začalo sa to rozpúšťat hneď prvý týždeň, alebo neskôr....Aj ste cvičili.
Pru, skús to znovu. No v prvom rade sa musíš pevne rozhodnúť, či to naozaj chceš.
Môžem povedať, že to nie je nič hrozné. Dodržiavala som čas jedenia podľa knihy, poradie jednotlivých dní /bielkovinový .../. Nie vždy som si pripravovala jedlo podľa knihy, ale podľa toho, na čo som mala chuť. Dodnes jem doobedu len ovocie.
Už som to tu písala, vodný deň som mala jeden. Na ostatné som sa vykašlala.:cool:
Syn má dnes 68. deň a schudol zatiaľ 10 kg. Môžem povedať, že v ovocný deň podvečer /keď už je veľmi hladný/ si dá chlebík s hocičím. /šunka, maslo, lekvár..../

No, po dvoch týždňoch som už badala na váhe úbytok.
Vyslovene som necvičila, ale mám rada turistiku a bicykel. To som ale robila aj vtedy, keď som nedietovala a nešlo dole nič.

Len sa netreba stresovať, že čo môžem a čo nie. Občas, keď som v nedeľu robila rezne a ja som mala ovocný deň, tak som si trochu zobla.:)

Ono je pravda, že ja som zmenila stravovanie /nazvem to takto, lebo 90-dňovka vlastne ani nie je dieta/ v polovici mája a vtedy som si ani neuvedomila, ale môžem povedať, že je to veľmi dobré obdobie, lebo v lete ani tak jesť nechutí.

Tal len veľa trpezlivosti. Je to naozaj dobrý pocit:).
HankaS
18.11.08,09:13
Najlepšie schudnete ak sa budete správať podľa zásad paní Edity Sipeky, určite ste o nej už počuli aj vždy o 7.00 ráno je v stredu na ST, vydala niekoľko kníh, je cvičiteľkou atď. všetko sa dozviete na jej stránkach
www.editasipeky.sk (http://www.editasipeky.sk) a úspech je zaručený, nedrží sa žiadna dieta, žiadna oddelená strava, len sa pravidelne je, zacvičí sa a ak si prečítate stránky, budete vedieť viac.
iriska
18.11.08,09:20
Nechcem poučovať, keď som takú diétu nedržala, ale hlavne sa treba spriateliť s tými potravinami, ktoré sú zdravé. Ak už dopredu viem, že fuuuj, ovocie, celozrnné chleby a mňam, vyprážaný rezeň a ja musím tak trpieť pri tofu, tak to nemá cenu.
Ja si neznechuťujem žiadne jedlo dopredu a celkom mi to vyhovuje.
dzastinka1
20.01.09,06:59
Ja by som potrebovala poradiť, ako sa dá schudnúť, keď prídem domov hladná ako vlk a doma je navarená fazuľová polievočka s údeným mäskom :-( a obdivujem ženy, ktoré držia 90 dňovú diétu, keď chodia do práce a ešte sa musia aj starať o rodinu a variť im. To aj ide??????????:eek::eek::eek:
savoir
26.01.09,21:45
Dzastinka, konečne niekto chce chudnúť aj v roku 2009. :) Všetko sa dá len treba chcieť. Ja som na vianoce dostala od syna knižky 90-dňovky:confused: . Tak som začala podľa návodu. Dnes mám 22 deň a celkom to ide. Hľadám niekoho s kým by sme sa podporovali.

:---
m.i.c.h.a.l
06.03.09,20:59
ja sa pridám mám ten istý problém,ale slabú pevnú vôľu začala som aj cvičiť,ale nevydržalo mi to dlho,ako začneme chcela by som zhodiť 5 kíl budem rada ak ma niekto motivuje s pocitom,že nebudem sama tak daj vedieť ako sa darí tebe
mzdarka renca
13.03.09,19:49
Ja som začala deliť stravu, je to niečo podobné ako 90 dňovka, len s tým rozdielom, že si dám kedy chcem, čo chcem a na čo mám chuť. Za 3/4 roka som schudla 20 kg. V jeden deň jem aj sacharidy aj bielkoviny, len dodržiavam 4. hodinový cyklus medzi jedlami. Môj spôsob je veľmi príjemný, jeden krát v týždni môžem porušiť delenie. Dám si buď super obed, alebo večeru. Toto porušenie ma držalo a drží nad vodou. 4 mesiace nedelím, pribrala som 0,5 kg.
jozka56
13.03.09,20:02
Za 3/4 roka schudnúť 20 kg je sila. Ja som schudla za dva mesiace 12 kg, vyše roka si držím váhu. Ups, asi je to o sebadisciplíne pri jedení.
danushka
13.03.09,20:24
Za 3/4 roka schudnúť 20 kg je sila. Ja som schudla za dva mesiace 12 kg, vyše roka si držím váhu. Ups, asi je to o sebadisciplíne pri jedení.
Jožka...a ako sa Ti podarilo zhodiť za dva mesiace 12kg:eek::eek::eek:.
Mne sa podarilo za tri týždne na dovolenke nabrať minulého roka 6 kg a ani jobovi to nejde dolu. Nahovárala som si, že mám problém so štítnou žľazou, potom že mám niečo s hormonálnym profilom. Čerta starého, som zdravá ako ryba a mám pocit, že tú digitálnu váhu tresnem, až ju rozbijem.
Takže keď sa tu začína virtuálna podpora v chudnutí - idem s Vami do toho:).
jozka56
14.03.09,07:44
Jožka...a ako sa Ti podarilo zhodiť za dva mesiace 12kg:eek::eek::eek:.
Mne sa podarilo za tri týždne na dovolenke nabrať minulého roka 6 kg a ani jobovi to nejde dolu. Nahovárala som si, že mám problém so štítnou žľazou, potom že mám niečo s hormonálnym profilom. Čerta starého, som zdravá ako ryba a mám pocit, že tú digitálnu váhu tresnem, až ju rozbijem.
Takže keď sa tu začína virtuálna podpora v chudnutí - idem s Vami do toho:).
Veľký stres, stres a zabudla som jesť. Stále čakám, že naberiem, ale je to kg hore a hneď dole. :---
savoir
14.03.09,09:05
Ahojte, jaj baby už je to zlé....zas som porušila všetko čo sa len dalo....pevná vôľa zas išla do čerta.....Od januára to išlo pekne s 90 dňovou dole. Len prišiel február hotovo. No a teraz v marci cez daňové obdobie je to so mnou o ničom. Papiere....ľadnička.....papiere.....šporák. SOS kg idú hore! Som nešťastná. Daňové priznania budú hotové ale zas moje predsavzatia išli bokom. Čo s tým.:mad::mee::mad::mee:
savoir
14.03.09,09:06
Lenže ja som opačne keď mám stres papám....(žeriem)..a priberám. Strašne ma to zlostí.:mad::mad::mad:
mzdarka renca
14.03.09,19:20
Ahojte, jaj baby už je to zlé....zas som porušila všetko čo sa len dalo....pevná vôľa zas išla do čerta.....Od januára to išlo pekne s 90 dňovou dole. Len prišiel február hotovo. No a teraz v marci cez daňové obdobie je to so mnou o ničom. Papiere....ľadnička.....papiere.....šporák. SOS kg idú hore! Som nešťastná. Daňové priznania budú hotové ale zas moje predsavzatia išli bokom. Čo s tým.:mad::mee::mad::mee:

som na tom podobne
:D:D:DPapiere....ľadnička.....papiere.....špor k :D:D:D

neboj, po šibačke sa do toho pustíš a v lete budeš najkrajšia;).
elena11
15.03.09,14:12
Kto ide so mnou chudnúť. Včera som si kúpila novú váhu, lebo stará mi vypovedala a dostala som šok, lebo stará digitálna mi vážila o 4 kg menej. Tak som sa rozhodla, že idem chudnúť. Dosť som cez zimu nabrala ale nemyslela som, že až toľko, takže dnes mám 70 kg.
Kto sa pridá? čaute zajtra.
Ja mám tiež 70 kg tak to s tebou skúsim. Chcela by som zhodiť aspoň na 65 kg. Ahoj Zajtra
elena11
15.03.09,14:19
Veľký stres, stres a zabudla som jesť. Stále čakám, že naberiem, ale je to kg hore a hneď dole. :---
Ráno jesť len ovocie a šťavy a prejsť rýchlou chôdzou aspoň 3km.Obed keď si naložíš tak jednu tretinu daj dole. Na olovrant jeden grahamový rohlík káva a večer Ovocný tanier. Nakrájam jablká kiwy 1 banan trochu vlašských orechov a hrozienka, to ťa zasýti, pi veľa vody a čaj na chudnutie. Ahoj
mzdarka renca
15.03.09,19:41
Ráno jesť len ovocie a šťavy a prejsť rýchlou chôdzou aspoň 3km.Obed keď si naložíš tak jednu tretinu daj dole. Na olovrant jeden grahamový rohlík káva a večer Ovocný tanier. Nakrájam jablká kiwy 1 banan trochu vlašských orechov a hrozienka, to ťa zasýti, pi veľa vody a čaj na chudnutie. Ahoj

Toto by som ja nezvládla, mám cukrovku a bolo by mi zle, ak by som tak málo jedla.
andrej.bat
19.03.09,20:22
caweees vsetci no ja sa chystam uz od novembra ze so sebou kooonecne nieco idem spravit je polocica marca a uz sa do toho pustam som zvedavy kolko mi to opat vydrzi.. ale uz seriozne potrebujem nieco zo sebou robit... pomaly sazacinam doslova hambit za seba.......idem skusit to norbiho tajomstvo co ten madar vymyslel som zvedavy.. mozno to dam dokopy zo 4 hodinovou pripadne delenou....
delena mi raz pomohla ked som bol na lieceni z obezitou este ako dieta som schudol za 6 tyzdnou vyse 10 kg.. len doma sa to zle dodrziava....
ja mam problem s mojou ziotospravou jedavam len na ranajky v praci na obed nechodim a potom ked pridem z prace okolo 16- 17,00 medzitym nic ..... a vecer uz tiez nic... spavam velmi malo a asi to bude chyba.. kto zacne so mnou? nech sa vieme trosku podrzaaat....:)
hefi
20.03.09,10:49
andrej, ja sa pridam, ale nech to nie je žiadna taká dieta ako trebárs 90-dňová, alebo dáka iná. Vyskúšala som už asi všetko a nedarí sa. Potrebujem dať dolu veľa, veľa kíl - takých 20, ale priznám sa že aj 5 by potešilo. 90-dňovú som držala pred 2 rokmi, 14 som schudla ale za tie dva roky som ich pribrala naspäť. Ku koncu diéty mi začali vypadávať vlasy a potom ten jojo-efekt... škoda vravieť. Už si vymyslel ako ideš na to?:confused:
andrej.bat
20.03.09,20:16
super konecne niekto zacne so mnou.... som velmi rad... no neviem co vymyslime? nepomenime niejako maily? alebo tak aby sa nam lepsie komunikovalo?

ja by som najradsej skusil toho norbiho spolu s 4 hodinovou (to je ze jes kazde 4 hodiny ale nie do prasknutia le len nieco....)

zacinam od pondelka bo v nedelu sa si este vychutnam super obedik.... xi..
ada1602
21.03.09,17:30
Aj ja som skúsila 90-dňovú, ale nevyhovovala mi. Dodržiavala som ju na 100%, aj som schudla, ale začali mi strašne padať vlasy a nenormálne ma začali bolieť kĺby. O Norbiho diéte som ešte nepočula , o čo ide?
andrej.bat
21.03.09,19:36
no ide o to ze v urcity cas mozes jest len urcite jedla napr. muku a vsade kde je muka nemozes jest po 12,00 hod ale napr maso a urcite zeleniny mozes jest az do 22,00 hod
ak vie spo madarsky tak je to vsetko na (uff meschce mi to tu zobral ale daj so jeho priezvisko dobka aa skratku madarska hu a vyhodi ti to jeho stranku )
resp. v knihkuectvach najdes aj o tom knihu stoji cca 10 € ja som to kupil.. tak sa idem do toho pustit...
ada1602
22.03.09,06:53
Ahoj , našla som knihu na nete , objednala som si ju. Vďaka za odpoveď.
denisadam
22.03.09,07:50
no ide o to ze v urcity cas mozes jest len urcite jedla napr. muku a vsade kde je muka nemozes jest po 12,00 hod ale napr maso a urcite zeleniny mozes jest az do 22,00 hod
ak vie spo madarsky tak je to vsetko na (uff meschce mi to tu zobral ale daj so jeho priezvisko dobka aa skratku madarska hu a vyhodi ti to jeho stranku )
resp. v knihkuectvach najdes aj o tom knihu stoji cca 10 € ja som to kupil.. tak sa idem do toho pustit...
ahoj, môžem sa spyýtať čo je to za knihu? rada by som sa pridala k vam....
ada1602
22.03.09,17:15
Knihu napísal chalan Norbi , ktorý bol ako chlapec obézny a svoju cestu za štíhlym telom opísal v knihe. Predpokladdám že tam okrem diety budú aj popísané cvičenia.Knihu som zatiaľ nečítala mám ju objednanú, viem že existuje aj DVD ale nieviem či je súčasťou knihy. Knihu som objednala na nete v českej verzii , slovenská je vypredaná.
andrej.bat
22.03.09,21:32
no ja som nasiela aj v svk verzii v knihkupectve ezop z pd su tam zlati majitelia s ktorymi sa poznam osobne radi vam ju zaslu a maju aj online obchod...

dvd ani cd zial bohu nieje sucastou kniky co ma trosku mrzi.. ale nevadi.. tak o dzajtra zaciname!!!! som velmi rad ze som neni sam a aspon niekto ma podpori.. xi.. cakam na vase dobre rady ako vam to ide.... ja dam zajtra vediet..
andrej.bat
22.03.09,21:45
norbiho tajomstvo sa vola aj ta kniha.. no keby ta tabulka s potravinami nemama vyse 30 stran tak by som to neijako okopcil a dal vam to sem ako prilohu. .len prepisovat sa mi to akosi ani neche a ani nemam na to cas.. xi
ada1602
23.03.09,05:15
Ahojte, aj ja som ju našla v knihk. ezop e-mailom mi prišla správa že slovenská verzia je vypredaná ale ponúkli mi českú.
andrej.bat
24.03.09,20:50
cawes no pokusil som sa zalozi temu len na toho norbiho..t ak mozeme komuikovat vylucne tam.. xi.. ckam na vase ohlasy....
clarissa
25.03.09,02:04
zdravim,chcela by som sa opýtať pri 90 dnovej diete kam mám zaradiť tuniaka? a ranno vždy pijem actimel nevadí to?
edu21
24.04.09,15:26
Tuniak je bielkovina...to mliečko môžeš len tento prvý, bielkovinový deň
Aldan
15.06.09,07:18
prosím ťa môžeš zverejniť túto dietu? Ďakujem Aldan
Aldan
30.06.09,06:40
Pozná niekto z Vás REDUCTIL na chudnutie? Vraj je to veľmi dobré, len je to na predpis. Aldan
bettylou
05.09.09,18:40
Pozná niekto z Vás REDUCTIL na chudnutie? Vraj je to veľmi dobré, len je to na predpis. Aldan

že to už nie je to čo býval napr. Adipex, ten bol vážne dobrý. To som mala váhu 50-53 kg ešte celých 5 rokov keď som ho prestala užívať, až kým som neostala tehotná.
Potom som to vytiahla na 63 pri pôrode, ale potom som sa dala naspať na tých 56-57 kg. Len teraz po 4 rokoch mi váha nejak stúpa, po dovolenke som už na dobrých 60 tak som začala cvičiť a trápim :(sa s 90 dňovkou, lebo mňa keď po týždni chytí hlad,tak jem len maso a čokoládu (aj 200-300 g) , kým ma hlad neprejde a energia neni doplnená:D:---, no a potom sa zobzerám, že teda idem pokračovať v diéte, zatial to vždy tak bolo. Ale táto ma chytila, je zaujímavá, tak idem pokračovať..:). nepridá sa niekto?
kaco11
26.10.10,11:39
Ahojte. Možno sa tu nájde niekto, kto by mi vedel pomôcť. Potrebujem sa dostať do kondičky. Predtým som behávala, ale teraz som s tým musela prestať kvôli krížom. Strašne ma bolievajú. Nedávno som viac fyzicky makala na stavbe a dosť mi to pomohlo na kríže. Chcem začať chodiť do posilovne, akurát že neviem ako na to. Našla som na nete, že ak chudnem teda cvičím tak musím prispôsobiť aj stravu. Netuším kde to nájdem. Dietu držať nechcem.

Viem, že na ten chrbát je fajn plávanie, akurát, že ja to časovo nestíham. Doma samu ma cvičiť nebaví a aerobic a podobné činnosti mi nič nehovoria. Dočítala som sa, že treba chodiť kazdý druhý den do posilky treba nejak kombinovať cviky len fakt tomu nerozumiem. Môže mi to prosím niekto vysvetliť ako debilovi???:) Vdaka
kimart
26.10.10,11:49
sem-tam zabehnem do posilovňe, najlepšie ti priamo tam povedia, dokonca mi vypracovali plán, podľa ktorého by som mala cvičiť. Ale aj tak, 80% úspechu je správne stravovanie!!
kaco11
26.10.10,13:10
čo je správne stravovanie. rátať si kJ????
Almena
26.10.10,13:55
Neviem, či to napíšem správne, lebo som tu nová a rada čítam všetky tieto rady o zdraví. Ale pri chudnutí sa nemá kontrolovať stále váha, ani myslieť, či chudnem alebo nechudnem. Veľa ovocia a zeleniny jesť a ešte dbať na dostatok pohybu je základ zdravej výživy.
korduľa
26.10.10,14:23
čo je správne stravovanie. rátať si kJ????


pri spravnom stravovani treba pouzivat hlavu a normalnu mieru v mozstve jedla.
pouzitie hlavy: kazdy clovek vie, ked sa pozrie na jedlo, ci to jedlo ma nejaku hodnotu pre zdravie cloveka, alebo nie. treba sa pozriet ako je jedlo pripravovane a ake suroviny sa pouzili - priklad: vyprazany bravcovy rezen a zemiakovy majonezovy salat - alternativa- morcacie prsia pripravene na prirodno na olivovom oleji , pripadne kto zvladne daju sa super urobit aj na pare, varene alebo zemiaky pripravene na pare, ochutene bylinkami a olivovym olejom, kto potrebuje nech dochuti sojonezou.
ked sa pozries na tie dve jedla pochopis o com pisem
mnozstvo: predstav si, ze tvoj zaludok ma velkost tak ako ked spojis dve dlane, /daj dlan do takeho tvaru ako ked ides nabrat vodu a spoj ich k sebe/, tak preco jest vacsie mnozstva a natahovat ten zaludok.
ked budes jest 5-6 krat denne, zvyknes si na take mnozstvo a nebudes hladna.
najjednoduchsia vec ako zacat s trvalou zmenou stravy je: vylucit bielu muku, biely cukor, zivocisne tuky, maso staci jest raz do tyzdna - hydina, sladene napoje, sladkosti, v podstate nic sladke ti nie je treba doplnat pretoze ovocie ma dost cukru, takze naco.
takze skus to urobit na zaciatok.nechci vsetko naraz a rychle, tak to nefunguje, pokial sa da samozrejme zarad pohyb, pokial mas problemy s chrbticou najlepsie je na zaciatok take cvicenia ako joga, ked pozries na internete urcite nieco najdes - dvd, literatura a pod.
postupne si na stravu zvyknes a pride ti uplne normalne, ze sa na jedlo pozeras ako na nieco co ti prospieva a pomaha, nie ako pôzitok. jedz pomaly a vklude.
to ma tak narychlo napadlo,keby si chcela nieco konkretne kludne sa spytaj
lujza.j
31.10.10,16:29
ja budem stále odporúčať stravovanie podľa glykemického indexu, mám to vyskúšané na sebe a som maxi spokojná:)+nejakých zopár zásad. je to pre mňa stravovanie na ktorom sa dá normálne fungovať stále ja na tom idem 3-tí rok.
ja osobne nechápem ľudí, ktorý chcú redukovať váhu, ale prvé čo urobia fňukajú, keď by sa mali v niečom obmedzovať.
no a samozrejme cvičiť cvičiť a cvičiť:);)
Mária27
19.11.10,07:17
Vlastas
19.11.10,08:27
Pekné čítanie, len kto z nás sa tak "zatne" aby to takto rýchlo zvládol. Ale myslím si, že je to najlepšia cesta ako na to .......
sybila3
08.01.12,12:00
ahojte, hľadám cviky edity sipeky ale nedarí sa mi, má len VHS ale to mi je na nič ked si to nemám na čom pustiť, nemáte niekto dvd?
Kristina27
12.03.12,10:50
vylúčila som zo stravovania sladkosti, pečivo, chlieb
jem viac ovocia a zeleniny,

kupujem si nekvasený, potriem syrom + zelenina

čím ešte nahradiť pečivo?

ryžové chlebíky?
lujza.j
24.03.12,20:18
vylúčila som zo stravovania sladkosti, pečivo, chlieb
jem viac ovocia a zeleniny,

kupujem si nekvasený, potriem syrom + zelenina

čím ešte nahradiť pečivo?

ryžové chlebíky?
ničím, jesť iba na raňajky 1ks/rožok, žemľa,krajec chleba, alebo tenký lepeňák do roboty/, celozrnný ale ozaj celozrnný nie taký čo sa iba tvári:)
ovocie iba doobeda. určite nie nátierkové trojuholníkové syry.
lujza.j
27.03.12,19:02
Kristina27
10.04.12,07:00
ďakujem, objednala som si :-)