KIKKU
24.06.14,07:33
tictac7
24.06.14,05:34
strčíš kľúčik do zámku a otočíš. Potom stlačíš kľučku.
buchač
24.06.14,05:35
Kua , šak normálne , ako každý iný ....

Odomkneš a vojdeš dnu ...
Zákazníci si už otvoria iba tým stlačením kľučky ...

....alebo nechaj otvorené dvere ....
jslancik
24.06.14,05:48
Tak ti poviem, že na (vlastné) kvetinárstvo potrebuješ živnosť. Keď budeš mať spracovaný podnikateľský plán, tak budeš mať vo svojej otázke jasno. A ak náhodou chceš príspevok na podnikanie, tak ťa vycvičia ešte viac.

Takže konečné stanovisko: potrebuješ živnosť, odporúčam aj s príspevkom na podnikanie.

A inak, je ti k dispozícii celá porada a celý google. Máš tu informácii viac, než dokážeš stráviť.
mondes
24.06.14,06:05
A prečo by jej "nedali" živnosť bez podnikateľského zámeru? Možno že zadávateľ má peňazí dosť na podnikanie a dotáciu z ÚP nepotrebuje. A vybavenie takejto dotácie je dosť zdĺhavé.Takže stačí, ak si otvoríš živnosť.
lianett
24.06.14,07:29
Tá dotácia a jej vybavenie je na dlhé lakte, je to dosť zdĺhavá procedúra, ktorá prakticky trvá cca 3 mesiace, ale treba to zvážiť, môže sa to aj oplatiť.
Začínajúci podnikateľ musí byť evidovaný na ÚP najmenej 3 mesiace, musí absolvovať školenie o podnikaní, vypracovať najmenej 5 stranový podnikateľský zámer, dodať k nemu aj svoj životopis, a zaviazať sa, že bude podnikať najmenej 3 roky v odbore, ktorý si vybral. Ak podmienku 3 rokov nedodrží, alikvótnu časť príspevku musí štátu vrátiť. Podnikateľský plán musí obhájiť pred komisiou atď...Všetko je to podrobne rozpísané v Zákone o službách zamestnanosti, konkrétne §49.Výška príspevku a všetky procedúry okolo toho sú zverejnené na www.upsvar.sk.

Môj osobný názor, keby som si zriaďovala kvetinárstvo ja a som práve nezamestnaná, určite to využijem.
taiko
24.06.14,07:33
nuz preto mame na Slovensku tolko pseudopodnikatelov. Lebo "staci, ked si otvoris zivnost". Obzvlast takych nam treba, co maju nazov temy "ako otvarat kvetinarstvo". Svata prostoto. :D
avalik
24.06.14,07:38
taiko, ale na vydanie zivnostenskeho opravnenia podnikatelsky zamer nie je potrebny - je ale vhodne si ho vzdy pred zaciatkom podnikania vypracovat
korela
24.06.14,07:42
Ešte som nepočula v praxi o vydaní ŽL s podmienkou podnikateľského zámeru. To ich naozaj nezaujíma.
jslancik
24.06.14,07:42
no v závislosti na regióne sa jedná o rádovo tisíce eur - od 2 do 4 cca. To stojí za x mesiacov snaženia, nie? Vieš, koľko kvetov musí v kvetinárstve predať, aby si zarobila hoc aj 2000 eur? Ak je nezamestnaný človek taký pohodlný, aby si to vybavil, resp. neschopný to vybaviť, tak radšej nech to vzdá skôr, ako príde o čas a dosť peňazí. Pohodlný a lenivý človek nemá veľké šance v podnikaní...
korela
24.06.14,07:44
Kikku, prosím ťa, polož tu aj svoje potrebné otázky, inak ťa vypískajú. Čo chceš vedieť?
tomas9999
24.06.14,08:44
Najlepšie každý deň od rána do večera.
korela
24.06.14,08:45
Niekto tu hodnotí cudzieho človeka ako lenivca a pod. Nevieme o koho ide. Dostala myšlienku, v oblasti je asi nová, tak hľadá najskôr prvotné informácie.
Ide o to, kde to otvorí.
Konkrétne poznám nové kvetinárstvo. Pani napriek tomu, že býva v rodinnom dome, prenajala si priestory od obce po inej zabehnutej predajni. Nachádza sa však v obci, kde žijú solventní ľudia. Má aj svoj WEB, ktorý neustále aktualizuje.
Niektorí kvetinári si urobia prístavbu pri svojom RD, alebo uvoľnia priestor niektorej miestnosti v prednej časti svojho RD, najmä v mestách a ich okrajových častiach, vzdialenejších od obchodných centier. Ak nestratí povesť vďaka rýchlemu vädnutiu čerstvých kvetov, môže sa nielen udržať ale i prosperovať. Plus črepníkové kvety. To je istota plus predaj doplnkového tovaru.
Veľmi dôležitú úlohu zohráva i poloha predajne. Pri frekventovaných cestách je to ideálne, nie je to však podmienkou.
Ľudí treba v prvom rade podporovať a povzbudzovať.
.
http://www.platformazien.sk
http://www.ambasadorka.sk/
http://www.ambasadorka.sk/category/projekty/uspesne-pribehy/
http://www.sbagency.sk/zriadenie-maloobchodnej-predajne-v-rodinnom-dome#.U6lFJpR_vE0
korela
24.06.14,08:56
jslancik
24.06.14,09:01
nehodnotíme cudzieho človeka. Hodnotíme ho podľa jeho prejavov... A povedz, že nie je lenivá, keď kašle na x tém, ktoré tu sú k danej problematike. A s googlom sa tiež odmieta kamarátiť. Prečo by sme jej mali všetko doniesť na podnose? Čo môže dosiahnuť taký "podnikateľ", ktorý si nedokáže sám ani vyhľadávať na internete a vyžaduje pomoc od ostatných?
korela
24.06.14,09:06
Tvoj názor.
willma
24.06.14,10:20
nie len jeho
evuš
24.06.14,10:30
...šperhákom :D:D ...

Prepáč, ale nedalo mi....uprav si trošku zadanie otázky ;)
buchač
24.06.14,12:58
Už sa stalo ... a hneď zrána .

Pokiaľ by odomkla , aj by kvety zvädli ...
tictac7
24.06.14,13:25
aj môj, aj môj - veď som za neho aj mínusko dostala :D
kopretinka
24.06.14,13:33
odo mňa máš plus :D