DAJANKA81
25.06.14,09:02
Ahojte,potrebovala by som vedieť,či je platná zmluva uzavretá po telefóne aj bez doplnenia písomnej zmluvy.Jedná sa o to,že ma kontaktovali ohľadom reklamy,následne poslali FA na 300€ aj so zmluvou,ktorú som im mala podpísať a poslať späť..Ked som zistila,o akú firmu ide,ihned som im písala,že o ich služby nemám záujem.Službu vraj aktivovali ihned 4.6. 2014 cca o 12,30,o zrušení som im písala 6.6. 2014 cca o 11.00
Chobot
25.06.14,07:07
Ak ten hovor bol nahrávaný a v telefóne si prejavila súhlas so zmluvou, tak aj ústne dohodnuté zmluvy sú platné.
kopretinka
25.06.14,07:09
pozri do podmienok,či sa nedá odstúpiť od zmluvy..........
DAJANKA81
25.06.14,07:10
myslím,že bol nahrávaný,myslela som,že sa jedná o inú firmu.A čo môj email o storne
DAJANKA81
25.06.14,07:16
Tu neplatí odstúpenie od zmluvy do 7 dní?
DAJANKA81
25.06.14,07:26
o odstúpení od zmluvy majú,lže počas 12 mesiacov sa odstúpiť nedá.O ich obch. podmienkach som nevedela nič.Prečo chcú potom ešte aj podpísanú zmluvu?
kopretinka
25.06.14,07:28
len je otázne,či dostala všetky potrebné informácie ......keď píše,že si myslela,že sa jedná o inú firmu...
Chobot
25.06.14,07:53
Odstúpenie od zmluvy podľa akého zákona?
kozlíček
25.06.14,10:18
o akú zmluvu sa jedná keď žiadnu nemáš /zmluvu musia podpísať obidve zmluvné strany/,ak sa jedná o zmluvu /nahrávka/ čo obsahuje nahrávka aké zmluvné ustanovenia,dátum kedy zmluva nadobúda účinnosť,resp.platnosť,a iné podmienky zmluvne uzatvorené v zmysle platných ustanovení obchodného zákonníka a až potom hľadať možnosti odstúpenia od zmluvy.Možno,že sa jedná len o firmu "naletíš a plať".Ale ty ak sa dá,nenaleť a neplať!
DAJANKA81
25.06.14,14:59
jedná sa o obchodný register,prišla mi zmluva,v ktorej je napísané,že všetko bolo povedané a dohodnuté po telefóne,že všetko bolo nahrávané a že od zmluvy sa nedá odstúpiť.V telefóne mi nebolo povedané,že sa nedá odstúpiť
Zuzanka_ba
25.06.14,15:59
jedná sa o podvodnícku firmu, čo ti povedia, ber ako polopravdy a lži...
Na tvoj prípad sa vzťahuje už asi nový zákon 102/2014 o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb
na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho a o zmene a doplnení niektorých zákonov, prečítaj si najmä § 7 o odstúpení.
prečítaj si napríklad toto:
http://www.krivak.sk/sk/legal-news.php?article=250
DAJANKA81
25.06.14,16:26
zmluvu som pridala do otázky,vie niekto,či sa zákon vzťahuje i na to?
Zuzanka_ba
25.06.14,19:54
áno, vzťahuje sa na túto kvázi zmluvu zákon, ktorý som zmienila. ako firma ste právnická osoba, ktorá je v postavení spotrebiteľa a nanešťastie sa dostala ku """službám""" onej firmy.

V bode 7 ich zmluvy je:

"V zmysle dohody účastníkov dohody začal poskytovateľ s poskytovaním služieb v zmysle tejto dohody bezodkladne po odsúhlasení obsahu dohody po druhom telefonickom kontakte, s čím zadávateľ vyslovil súhlas."

Vidím, že by sa chceli zmestiť do § 7 ods. 6:

Spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy, predmetom ktorej je
a) poskytnutie služby, ak sa jej poskytovanie začalo s výslovným súhlasom spotrebiteľa a spotrebiteľ vyhlásil, že bol riadne poučený o*tom, že vyjadrením tohto súhlasu stráca právo na odstúpenie od zmluvy po úplnom poskytnutí služby, a*ak došlo k*úplnému poskytnutiu služby,

Je mi jasné, že neboli dva telefonické kontakty, ani nebolo riadne poučenie a poskytnutie všetkých informácií, atď. A taktiež, ich """služby""" neboli poskytnuté úplne - keďže je zmluva asi na dlhšiu dobu,, a tú reklamu či čo to malo byť ešte len začali akože poskytovať.

Inak majú tam uvedené blbosti, vrátane už neplatného zákona o ochrane osobných údajov.

Takže by som odporučila odstúpiť od zmluvy, v zmysle zákona. Ustanovenie, ktoré odporuje zákonu - že sa nedá vypovedať zmluva - je neplatné, ignoruj ho.

K zákonu je aj forumlár k odstúpeniu ako príloha, tak nejak to použi:

Príloha č. 3 k*zákonu č. 102/2014 Z. z.

Vzorový formulár na odstúpenie od zmluvy

(vyplňte a zašlite tento formulár len v prípade, že si želáte odstúpiť od zmluvy)
— Komu .............. [Predávajúci doplní svoje obchodné meno a*sídlo alebo miesto podnikania, prípadne faxové číslo a e-mailovú adresu]:
— Týmto oznamujem/oznamujeme (*), že odstupujem/odstupujeme (*) od kúpnej zmluvy na tento tovar/od zmluvy o poskytnutí tejto služby (*) : ..............
— Dátum objednania/dátum prijatia (*) ..............
— Meno spotrebiteľa/spotrebiteľov (*) ..............
— Adresa spotrebiteľa/spotrebiteľov (*) ..............
— Podpis spotrebiteľa/spotrebiteľov (*) (iba ak sa tento formulár podáva v*listinnej podobe) ..............
— Dátum ..............
(*) Nehodiace sa prečiarknite.

Pošli im to s doručenkou.

Som si takmer úplne istá, že s pofidérnou nahrávkou ťa po súdoch vláčiť nebudú. Keby aj, nemajú šancu.

Ideálne by bolo dať trestné oznámenie - podvod, ale to by som odporúčala jedine v spolupráci s právnikom.
bodliak
25.06.14,19:58
Tak tu už len chýba bod VOP, že "zdvihnutím sluchátka prejavil súhlas s uzatvorením zmluvy..."

Sú to podvodníci a nemá im kto šlápnuť na krk.
pavol54
25.06.14,20:02
Keď sa každý má chuť vykecávať a odpovedať, NETREBA byť právnym analfabetom . Mňa už niekoľkokrát otravovali a vždy opakujem ako blbý gramofón:" Všetko čo chcete vedieť je zverejnené v obchodnom registri, odtiaľ si to naštudujte"
pavol54
25.06.14,20:04
o akú inú firmu ak podvodník oklame dôchodkyňu ale konateľku spoločnosti?? - ZO zákona zakázať podnikať
kozlíček
26.06.14,09:51
tak DAJANKA81 takúto zmluvu nech si strčia vieš kde.Kde je čo uvedené aké sankcie by mohli voči tebe vyvodiť v prípade odstúpenia od zmluvy?Pokiaľ by chceli s tebou vstúpiť do súdneho sporu,najskôr by ti museli doporučene zaslať posledný pokus o zmier pred začatím uplatňovania si cestou obchodného súdu nárokov za nedodržanie podmienok zmluvy atd.Jednoducho ak si im nenapísala tak im napíš ,že odstupuješ od zmluvy,môžeš uviesť dôvody,ale ja osobne by som ani to nerobil.
DAJANKA81
26.06.14,11:38
Jasné,že som im napísala hneď ako mi prišla zmluva-doporučene s návratkou na podpis.čiže o odstúpení od ich zmluvy som im písala po 46 hodinách.Nereagovali na email,až následne po 20 dňoch ma kontaktovali,že som im nezaplatila.Až po itých 20 dňoch mi povedala,že odstúpiť sa nedá,podľa zákona ako som čítala ma už v telefóne mala informovať,že ak poviem áno vzdávam sa nároku o odstúpenia od zmluvy.V žiadnom prípade by som s niečím takým nesúhlasila
kozlíček
26.06.14,13:49
keď ti povedala po 20 dňoch,že od zmluvy sa nedá odstúpiť podľa zákona,tak teda nech ti cituje v zmysle ktorého platného ustanovenia zákona /paragrafu,odstavca,písmena/ sa už od zmluvy odstúpiť nedá.To,že ti ona povie,že od zmluvy sa odstúpiť nedá ti môže byť platné ako mŕtvemu zimník.Ešte raz ti poradím,ja osobne by som sa s nimi na túto tému nebavil.Raz som vám napísala,že od zmluvy odstupujem a koniec.Samozrejme,pokiaľ si sa im nezaviazala nejak ináč a to musí byť v písomnej podobe a podpísané obidvoma zmluvnými stranami!!!