luluhaha
13.04.06,09:46
vediem JU a neviem či mám správne zaúčtované odvody poistného z mzdy zamestnanca - má tam byť predkontácia
4 - Mzdy zamestnacov, alebo
6 - Platba do fondov za zamestnancov.
A tiež poistné platené zamestnávateľom za zamestnancov dávate
6 - Platba do fondov za zamestnancov alebo
5 - Platba do fondov zamestnávateľa?

prosím o urgentnú odpoveď
ďakujem
erybka
13.04.06,07:54
Odvody zo mzdy zamestnanca by som ja dala do - Mzdy zamestnancov
a odvody zamestnávateľa do - Fondov za zamestnancov

Skúste ešte sa ešte niekto pridať.
Zužu
13.04.06,07:54
vediem JU a neviem či mám správne zaúčtované odvody poistného z mzdy zamestnanca - má tam byť predkontácia
4 - Mzdy zamestnacov, alebo
6 - Platba do fondov za zamestnancov.
A tiež poistné platené zamestnávateľom za zamestnancov dávate
6 - Platba do fondov za zamestnancov alebo
5 - Platba do fondov zamestnávateľa?

prosím o urgentnú odpoveď
ďakujem

Označené písmo - správna odpoveď
luluhaha
13.04.06,07:58
Kedy sa využíva tá 5 - Platba do fondov zamestnávateľa? keď sa platí poistné za SZČO?
Zužu
13.04.06,08:03
Mzdy zamestnancov preto , lebo na konci roka mám podľa sumarizácie miezd za rok takú istú sumu, je to vlastne kontrola. Dávam tak aj preddavky na daň z miezd zamestnancov. Platby do fondov za zamestnancov - nepoužívam. Aký program používate?
luluhaha
13.04.06,08:08
jedn.účto - pohodu Jazz + PSÚ - pobočkové spracovanie údajov
apo
01.05.06,20:14
Mzdy zamestnancov preto , lebo na konci roka mám podľa sumarizácie miezd za rok takú istú sumu, je to vlastne kontrola. Dávam tak aj preddavky na daň z miezd zamestnancov. Platby do fondov za zamestnancov - nepoužívam. Aký program používate?

Zužu, mám tušenie, že z prispievateľov k téme Predkontácia miezd v JÚ máš najviac skúseností. Celkom som neporozumel Tvojmu citátu. Prosím prečítaj si môj príspevok a daj mi odpoveď či dobre chápem predkontácie v POHODE.

Pri tvorbe predkontácií vychádzam zo vzťahu : Záloha na mzdu + Preddavok dane + Všetky zrážky zo mzdy vrátane odvodov = HRUBÁ MZDA teda mzdový náklad riadok 07 výkazu príjmov a výdavkov.
Fondy hradené zamestnávateľom idú do riadku 08.

Môj predpoklad:
Typ v predkontácii určuje riadok vo výkaze príjmov a výdavkov a je KĽÚČOVÝ pri tvorbe prekontácií

TYP: V Platba do fondu poistenia = R08
TYP: V Mzdy pracovníkov = R07

Predpripravené predkontácie dodávateľom programu
6Vfzam aj 5Vfpoj majú TYP V Platba do fondu poistenia a aj v peňažnom denníku ostane stĺpec MZDY nulový.
Pre daň zo mzdy preddavkovú, alebo zrážkovú nie je špeciálna predkontácia.

Mám pripravené nasledovné predkontácie pre Globálne nastavenie v Mzdy3.
5Vfpoj TYP: V Platba do fondu poistenia (fondy zamestnávateľa)
6Vfzam TYP: V Mzdy pracovníkov (fondy zrazené zo mzdy)
DanZc TYP: V Mzdy pracovníkov (daň zrazená zo mzdy)
4Vmzdy TYP: V Mzdy pracovníkov (predd na mzdu, exkúcie, výplata a pod.)

Týmito predkontáciami očakávam, že docielim štruktúru výdavkov podľa výkazu príjmov a výdavkov. ALE neviem v zmysle textu v ktorom Ťa citujem, či budem schopný urobiť na konci roka kontrolu miezd vo väzbe peňažný denník a rekapitulácia miezd.

Ak sú moje pripravené predkontácie správne potom nechápem prečo prednastavené dodávateľom programu sú nesprávne nakoľko v Mzdy3 je pre všetky fondy prednastavená predkontácia 6Vfzam TYP: V Platba do fondu poistenia.
Pre zálohu, výplatu a daň je 4Vmzdy TYP: V Mzdy pracovníkov. Takto pripravené predkontácie sú aj v rozpore s pokynom ministerstva financií pre vedenie JÚ.

Budem čakať na odpoveď.

apo
Dada
02.05.06,05:00
Tie predkontácie sú nastavené len orientačne. Každý užívateľ si ich predsa musí nastaviť sám. Všetko ide do "miezd", okrem poistného, ktoré hradí zamestnávateľ - to ide do Fondy zamestnávateľa.
apo
02.05.06,07:31
Tie predkontácie sú nastavené len orientačne. Každý užívateľ si ich predsa musí nastaviť sám. Všetko ide do "miezd", okrem poistného, ktoré hradí zamestnávateľ - to ide do Fondy zamestnávateľa.

Áno, súhlasím, že sú predkontácie prednastavené len orientačne. Ako začínajúci užívateľ programu predpokladám, že sú predkontácie nastavené správne.

Podľa môjho zistenia sú predkontácie nesprávne, ale NEMÁM V TOM ISTOTU, lebo som začínajúci užívateľ POHODY.

Preto prosím skúsených PORAĎÁKOV-POHOĎÁKOV o ich názor z pohľadu správnosti predkontácií vo väzbe na pokyn MF SR o vedení JÚ.

Od teba by mi postačila teraz informácia, že či TYP v predkontácii určuje do ktorého riadku výkazu príjmov a výdavkov sa zahrnie čať úhrady do fondov.

Ďakujem.
apo
Dada
02.05.06,07:50
Áno, súhlasím, že sú predkontácie prednastavené len orientačne. Ako začínajúci užívateľ programu predpokladám, že sú predkontácie nastavené správne.

Podľa môjho zistenia sú predkontácie nesprávne, ale NEMÁM V TOM ISTOTU, lebo som začínajúci užívateľ POHODY.

Preto prosím skúsených PORAĎÁKOV-POHOĎÁKOV o ich názor z pohľadu správnosti predkontácií vo väzbe na pokyn MF SR o vedení JÚ.

Od teba by mi postačila teraz informácia, že či TYP v predkontácii určuje do ktorého riadku výkazu príjmov a výdavkov sa zahrnie čať úhrady do fondov. ÁNO

Ďakujem.
apo

Odpoveď "tučným".