Zavrieť

Porady

predkontácia poistného zo mzdy

vediem JU a neviem či mám správne zaúčtované odvody poistného z mzdy zamestnanca - má tam byť predkontácia
4 - Mzdy zamestnacov, alebo
6 - Platba do fondov za zamestnancov.
A tiež poistné platené zamestnávateľom za zamestnancov dávate
6 - Platba do fondov za zamestnancov alebo
5 - Platba do fondov zamestnávateľa?

prosím o urgentnú odpoveď
ďakujem
Naposledy upravil luluhaha : 13.04.06 at 10:16 Dôvod: ruším znak urgentnosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erybka je offline (nepripojený) erybka

    erybka
    Odvody zo mzdy zamestnanca by som ja dala do - Mzdy zamestnancov
    a odvody zamestnávateľa do - Fondov za zamestnancov

    Skúste ešte sa ešte niekto pridať.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    luluhaha
    vediem JU a neviem či mám správne zaúčtované odvody poistného z mzdy zamestnanca - má tam byť predkontácia
    4 - Mzdy zamestnacov, alebo
    6 - Platba do fondov za zamestnancov.
    A tiež poistné platené zamestnávateľom za zamestnancov dávate
    6 - Platba do fondov za zamestnancov alebo
    5 - Platba do fondov zamestnávateľa?

    prosím o urgentnú odpoveď
    ďakujem
    Označené písmo - správna odpoveď

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    Kedy sa využíva tá 5 - Platba do fondov zamestnávateľa? keď sa platí poistné za SZČO?
    Naposledy upravil luluhaha : 13.04.06 at 10:22

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Mzdy zamestnancov preto , lebo na konci roka mám podľa sumarizácie miezd za rok takú istú sumu, je to vlastne kontrola. Dávam tak aj preddavky na daň z miezd zamestnancov. Platby do fondov za zamestnancov - nepoužívam. Aký program používate?

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Zužu
    Mzdy zamestnancov preto , lebo na konci roka mám podľa sumarizácie miezd za rok takú istú sumu, je to vlastne kontrola. Dávam tak aj preddavky na daň z miezd zamestnancov. Platby do fondov za zamestnancov - nepoužívam. Aký program používate?
    Zužu, mám tušenie, že z prispievateľov k téme Predkontácia miezd v JÚ máš najviac skúseností. Celkom som neporozumel Tvojmu citátu. Prosím prečítaj si môj príspevok a daj mi odpoveď či dobre chápem predkontácie v POHODE.

    Pri tvorbe predkontácií vychádzam zo vzťahu : Záloha na mzdu + Preddavok dane + Všetky zrážky zo mzdy vrátane odvodov = HRUBÁ MZDA teda mzdový náklad riadok 07 výkazu príjmov a výdavkov.
    Fondy hradené zamestnávateľom idú do riadku 08.

    Môj predpoklad:
    Typ v predkontácii určuje riadok vo výkaze príjmov a výdavkov a je KĽÚČOVÝ pri tvorbe prekontácií

    TYP: V Platba do fondu poistenia = R08
    TYP: V Mzdy pracovníkov = R07

    Predpripravené predkontácie dodávateľom programu
    6Vfzam aj 5Vfpoj majú TYP V Platba do fondu poistenia a aj v peňažnom denníku ostane stĺpec MZDY nulový.
    Pre daň zo mzdy preddavkovú, alebo zrážkovú nie je špeciálna predkontácia.

    Mám pripravené nasledovné predkontácie pre Globálne nastavenie v Mzdy3.
    5Vfpoj TYP: V Platba do fondu poistenia (fondy zamestnávateľa)
    6Vfzam TYP: V Mzdy pracovníkov (fondy zrazené zo mzdy)
    DanZc TYP: V Mzdy pracovníkov (daň zrazená zo mzdy)
    4Vmzdy TYP: V Mzdy pracovníkov (predd na mzdu, exkúcie, výplata a pod.)

    Týmito predkontáciami očakávam, že docielim štruktúru výdavkov podľa výkazu príjmov a výdavkov. ALE neviem v zmysle textu v ktorom Ťa citujem, či budem schopný urobiť na konci roka kontrolu miezd vo väzbe peňažný denník a rekapitulácia miezd.

    Ak sú moje pripravené predkontácie správne potom nechápem prečo prednastavené dodávateľom programu sú nesprávne nakoľko v Mzdy3 je pre všetky fondy prednastavená predkontácia 6Vfzam TYP: V Platba do fondu poistenia.
    Pre zálohu, výplatu a daň je 4Vmzdy TYP: V Mzdy pracovníkov. Takto pripravené predkontácie sú aj v rozpore s pokynom ministerstva financií pre vedenie JÚ.

    Budem čakať na odpoveď.

    apo
    Naposledy upravil apo : 01.05.06 at 22:35

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Tie predkontácie sú nastavené len orientačne. Každý užívateľ si ich predsa musí nastaviť sám. Všetko ide do "miezd", okrem poistného, ktoré hradí zamestnávateľ - to ide do Fondy zamestnávateľa.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Dada
    Tie predkontácie sú nastavené len orientačne. Každý užívateľ si ich predsa musí nastaviť sám. Všetko ide do "miezd", okrem poistného, ktoré hradí zamestnávateľ - to ide do Fondy zamestnávateľa.
    Áno, súhlasím, že sú predkontácie prednastavené len orientačne. Ako začínajúci užívateľ programu predpokladám, že sú predkontácie nastavené správne.

    Podľa môjho zistenia sú predkontácie nesprávne, ale NEMÁM V TOM ISTOTU, lebo som začínajúci užívateľ POHODY.

    Preto prosím skúsených PORAĎÁKOV-POHOĎÁKOV o ich názor z pohľadu správnosti predkontácií vo väzbe na pokyn MF SR o vedení JÚ.

    Od teba by mi postačila teraz informácia, že či TYP v predkontácii určuje do ktorého riadku výkazu príjmov a výdavkov sa zahrnie čať úhrady do fondov.

    Ďakujem.
    apo

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    apo
    Áno, súhlasím, že sú predkontácie prednastavené len orientačne. Ako začínajúci užívateľ programu predpokladám, že sú predkontácie nastavené správne.

    Podľa môjho zistenia sú predkontácie nesprávne, ale NEMÁM V TOM ISTOTU, lebo som začínajúci užívateľ POHODY.

    Preto prosím skúsených PORAĎÁKOV-POHOĎÁKOV o ich názor z pohľadu správnosti predkontácií vo väzbe na pokyn MF SR o vedení JÚ.

    Od teba by mi postačila teraz informácia, že či TYP v predkontácii určuje do ktorého riadku výkazu príjmov a výdavkov sa zahrnie čať úhrady do fondov. ÁNO

    Ďakujem.
    apo
    Odpoveď "tučným".

    predkontácia poistného zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.