jarinka1
03.07.14,18:54
Tweety
03.07.14,17:20
Zamestnanec má mať pracovnú zmluvu. Ale môže mať aj DoVP, DoPČ- to sú práce na dohodu. To už musíte posúdiť vo firme.
avalik
03.07.14,17:47
bude pracovat pre teba alebo pre svojho zamestnavatela - ten zamestnavatel ma u teba pranajate priestory, pripadne pracovne prostriedky?
Dav
04.07.14,04:29
Ak je Tvoja firma vysunutým pracoviskom inej firmy, tak potrebuješ mať uzatvorenú o tom zmluvu - buď zmluvu o spolupráci, alebo zmluvu o nájme priestorov . V tom prípade bude mať zamestnanec zmenu pracovnej zmluvy v bode výkon práce : na vysunutom pracovisku, adresa-to urobí jeho zamestnávateľ. Kontrolám predložíš doklady - zmluvy, že si vysunuté pracovisko, a za zamestnanca nesie plnú zodpovednosť jeho zamestnávateľ. Ty zodpovedáš len za to, aby pracovisko spĺňalo požiadavky na BOZP.
ivka70
04.07.14,05:07
Ak je to pracovnik inej firmy, musis ho poucit o bezpecnosti prace na pracovisku a presvedcit sa, ze splna potrebne bezpecnostne poziadavky na pracu (napr. ak by mal pracovat vo vyskach, musis mat dokladovane, ze ma pracu vo vyskach povolenu a pod.)
Zuzanka_ba
04.07.14,20:41
Otázka je nejednoznačná, ja som pochopila tak, že zamestnanec má zmluvu s inou firmou, a príde pracovať k vám, takže budete pre neho "vysunuté pracovisko".

Jednalo by sa o § 58 Dočasné pridelenie http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-22-02-2014-a.html#58
jarinka1
05.08.14,14:54
áno,zamestnanec iného zamestnávateľa bude pracovať u nás.Naša firma pracuje pre inú firmu,ktorá bude mať u nás svojho zamestnanca,ktorý bude dohliadať na chod práce.
jarinka1
11.08.14,07:16
Pripravili sme zmluvu o spolupráci,ktorú zamestnávateľ zamestnanca odmietol podpísať,s argumentom,že má po celom Slovensku takto zamestnaných zamestnancov,a nikde nikdy od neho nepítali žiadnu zmluvu.Bojím sa,keď príde na kontrolu Inšpektorát práce,čím sa preukážem.Čo mám v takejto situácii robiť?
Dav
11.08.14,07:42
1.Dať podpísať aspoň 1 riadok : Firma YYYY potvrdzuje, že pán A.B. je jej zamestnancom
alebo 2. Vypýtať fotokópiu prac.zmluvu od zamestnanca