jajka
18.04.06,07:59
Milí poraďáci, viem, že v dnešnom svete sa asi čestne podnikať nedá, prišla som na to asi neskoro ale ak môžete prosím o radu. Predávala som tovar nie na základe zmluvy ale na základe ústnej dohody s dodávateľom. Výrobca (zahraničná firma) zmenil obchodné zastúpenie a nástupnícka firma mi telefonicky oznámila, že mi už nebude dodávať tovar (bez dôvodne) ale ho bude dodávať do iného obchodu v meste. V čase telefonického oznámenia už tovar predávali!!! Ide o značkový tovar, ktorý sa nepredáva v každom obchode. Neporušila som v ničom dohodu, faktúry sú včas zaplatené... Myslíte, že sa dajú podniknúť nejaké kroky voči dodávateľovi? A hlavne je to vôbec etické v podnikaní?
KEJKA
18.04.06,06:08
za etické to považovať nemožno. Ale taký je život.... porušujú sa aj písomne uzavreté zmluvy, nieto ešte ústne dohody.
Môžeš podniknúť len kroky, čo sa týka vlastne cenotvorby, ponúknuť vyššiu cenu dodávateľovi, predávať tým pádom s nižšou maržou.... utiahneš to?
Zita5
18.04.06,06:09
Milí poraďáci, viem, že v dnešnom svete sa asi čestne podnikať nedá, prišla som na to asi neskoro ale ak môžete prosím o radu. Predávala som tovar nie na základe zmluvy ale na základe ústnej dohody s dodávateľom. Výrobca (zahraničná firma) zmenil obchodné zastúpenie a nástupnícka firma mi telefonicky oznámila, že mi už nebude dodávať tovar (bez dôvodne) ale ho bude dodávať do iného obchodu v meste. V čase telefonického oznámenia už tovar predávali!!! Ide o značkový tovar, ktorý sa nepredáva v každom obchode. Neporušila som v ničom dohodu, faktúry sú včas zaplatené... Myslíte, že sa dajú podniknúť nejaké kroky voči dodávateľovi? A hlavne je to vôbec etické v podnikaní?

Podľa môjho názoru , voči dodávateľovi nemáš možnosť podniknúť nejaké kroky . Ak to bola ústna dohoda , tak niet o čom . Bohužiaľ asi sa musíš pekne potichúčky s tým zmieriť, určite nie je to etické , ale toto prináša táto doba .
Nezabrala ani riadna platobná disciplína ....možno si nepredala množstvo značkového tovaru , ako by si bol dodávateľ predstavoval , no ťažko to takto hodnotiť .

Možno ten obchod , čo predáva značkový tovar sa tiež dohodol s dodávateľom ústne a v budúcnosti ho čaká to isté čo Teba .

Ak by bola písomná zmluva , tak sa dajú písomne dohodnúť nejaké sankcie z porušenia zmluvy , ale v Tvojom prípade nie .