Zavrieť

Porady

Prosba o rýchlu radu

Milí poraďáci, viem, že v dnešnom svete sa asi čestne podnikať nedá, prišla som na to asi neskoro ale ak môžete prosím o radu. Predávala som tovar nie na základe zmluvy ale na základe ústnej dohody s dodávateľom. Výrobca (zahraničná firma) zmenil obchodné zastúpenie a nástupnícka firma mi telefonicky oznámila, že mi už nebude dodávať tovar (bez dôvodne) ale ho bude dodávať do iného obchodu v meste. V čase telefonického oznámenia už tovar predávali!!! Ide o značkový tovar, ktorý sa nepredáva v každom obchode. Neporušila som v ničom dohodu, faktúry sú včas zaplatené... Myslíte, že sa dajú podniknúť nejaké kroky voči dodávateľovi? A hlavne je to vôbec etické v podnikaní?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    za etické to považovať nemožno. Ale taký je život.... porušujú sa aj písomne uzavreté zmluvy, nieto ešte ústne dohody.
    Môžeš podniknúť len kroky, čo sa týka vlastne cenotvorby, ponúknuť vyššiu cenu dodávateľovi, predávať tým pádom s nižšou maržou.... utiahneš to?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jajka
    Milí poraďáci, viem, že v dnešnom svete sa asi čestne podnikať nedá, prišla som na to asi neskoro ale ak môžete prosím o radu. Predávala som tovar nie na základe zmluvy ale na základe ústnej dohody s dodávateľom. Výrobca (zahraničná firma) zmenil obchodné zastúpenie a nástupnícka firma mi telefonicky oznámila, že mi už nebude dodávať tovar (bez dôvodne) ale ho bude dodávať do iného obchodu v meste. V čase telefonického oznámenia už tovar predávali!!! Ide o značkový tovar, ktorý sa nepredáva v každom obchode. Neporušila som v ničom dohodu, faktúry sú včas zaplatené... Myslíte, že sa dajú podniknúť nejaké kroky voči dodávateľovi? A hlavne je to vôbec etické v podnikaní?
    Podľa môjho názoru , voči dodávateľovi nemáš možnosť podniknúť nejaké kroky . Ak to bola ústna dohoda , tak niet o čom . Bohužiaľ asi sa musíš pekne potichúčky s tým zmieriť, určite nie je to etické , ale toto prináša táto doba .
    Nezabrala ani riadna platobná disciplína ....možno si nepredala množstvo značkového tovaru , ako by si bol dodávateľ predstavoval , no ťažko to takto hodnotiť .

    Možno ten obchod , čo predáva značkový tovar sa tiež dohodol s dodávateľom ústne a v budúcnosti ho čaká to isté čo Teba .

    Ak by bola písomná zmluva , tak sa dajú písomne dohodnúť nejaké sankcie z porušenia zmluvy , ale v Tvojom prípade nie .

    Prosba o rýchlu radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.