koreninarka
04.08.14,11:37
Mam obchod, ktory sa zameriava aj na predaj semien a orechov. No, mam aj obrovsky orech na zahrade, ktoreho plody by som chcela predat ked dozreju. Otazka je, ci ich mozem predat us seba v obchode? Ci su na to potrebne dodatocne povolenia alebo cokolvek ine? Dakujem
ariadna22
04.08.14,19:04
ano, musíš mať povolenie, že si prebytkár z obecného úradu, lepšie ked pôjde o tvojho manžela, babku a pod, papierik čo to stálo s dátum a podpisom príjemcu musíš dať do účta.bez toho povolenia by mohol byť prúser
koreninarka
06.08.14,10:25
Dakujem
korela
06.08.14,11:00
Alebo si daj predaj z dvora, nebolo by to výhodnejšie? Nelúpané.
Ja mám radšej nelúpané. Mám dôvod. Hygiena.
misoft
06.08.14,11:06
A okrem toho - tá zábava pri lúpaní..... :D:D:D (au, palec.... do kelu, škrupiny po celom byte.....)
koreninarka
06.08.14,11:09
nechce sa mi to zbytocne komplikovat, to ich radsej dam po kile každému kupujuemu ako darcek. Lupanie nehrozi.
kopretinka
06.08.14,11:18
máš krásny obchodík :)
len je tam toho málo........
korela
06.08.14,17:30
Treba mať dobrý luskáčik.
Zažila som pani, čo sa tým živila od zberu orechov po Vianoce. V paneláku kuchyňa cca 12 m2, doobeda ak bolo ticho, fŕkali škrupiny na podlahu ako kamienky. Bez orechov určite neboli. Pozametať, povyberať zbytky, prach vyfúkať. Ak sa prepečú v závine, tak až tak neprekáža. Ale v surovom stave nie.
Dnes väčšina všetko pripravené a bez námahy.
Tento komentár nie je pre koreninárku. Naopak, nech sa jej darí.
kukučka
06.08.14,18:24
Napíš daniarom, nech ti napíšu postup podľa zákona.
lapejko
06.08.14,19:06
Ke´d čítam tieto zúfalé otázky, mám sto chutí prevrátiť BL hrad naspäť...je toto ešte vôbec normálny život v tejto krajine?
buchač
06.08.14,19:10
Čo otázky !

Ale tie poniektoré odpovede .
Normálne na mašľu. Len je otázkou, koho zavesiť do prievanu. ;)
ariadna22
06.08.14,19:32
no tak teda... keď môže nakúpiť od prebytkára na trhu napríklad pre reštauráciu, t.j. kúpim jablká a uvarím kompót a stačí mu papierik do učta s datumom, sumou a podpisom príjemcu, to isté môže použiť aj do obchodu, môže spraviť balíček sušené ovocie s orechami, dá tam ceduľku obchodu, má výrobok a môže to predať konečnému spotrebiteľovi, Alebo si môže vlastné orechy prehnať cez výkup, keď má takého známeho čo jej dá štempeľ, že to tam kúpila.