Zavrieť

Porady

Mozem predavat vlastne nelupane orechy vo svojom obchode s potravinami?

Mam obchod, ktory sa zameriava aj na predaj semien a orechov. No, mam aj obrovsky orech na zahrade, ktoreho plody by som chcela predat ked dozreju. Otazka je, ci ich mozem predat us seba v obchode? Ci su na to potrebne dodatocne povolenia alebo cokolvek ine? Dakujem
kopretinka máš krásny obchodík
len je tam toho málo........
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

    ariadna22
    ano, musíš mať povolenie, že si prebytkár z obecného úradu, lepšie ked pôjde o tvojho manžela, babku a pod, papierik čo to stálo s dátum a podpisom príjemcu musíš dať do účta.bez toho povolenia by mohol byť prúser
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    koreninarka Dakujem
    korela Alebo si daj predaj z dvora, nebolo by to výhodnejšie? Nelúpané.
    Ja mám radšej nelúpané. Mám dôvod. Hygiena.
    misoft A okrem toho - tá zábava pri lúpaní..... (au, palec.... do kelu, škrupiny po celom byte.....)
    koreninarka nechce sa mi to zbytocne komplikovat, to ich radsej dam po kile každému kupujuemu ako darcek. Lupanie nehrozi.
    korela Treba mať dobrý luskáčik.
    Zažila som pani, čo sa tým živila od zberu orechov po Vianoce. V paneláku kuchyňa cca 12 m2, doobeda ak bolo ticho, fŕkali škrupiny na podlahu ako kamienky. Bez orechov určite neboli. Pozametať, povyberať zbytky, prach vyfúkať. Ak sa prepečú v závine, tak až tak neprekáža. Ale v surovom stave nie.
    Dnes väčšina všetko pripravené a bez námahy.
    Tento komentár nie je pre koreninárku. Naopak, nech sa jej darí.
      zbaliť

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Ke´d čítam tieto zúfalé otázky, mám sto chutí prevrátiť BL hrad naspäť...je toto ešte vôbec normálny život v tejto krajine?
    buchač Čo otázky !

    Ale tie poniektoré odpovede .
    Normálne na mašľu. Len je otázkou, koho zavesiť do prievanu.
    ariadna22 no tak teda... keď môže nakúpiť od prebytkára na trhu napríklad pre reštauráciu, t.j. kúpim jablká a uvarím kompót a stačí mu papierik do učta s datumom, sumou a podpisom príjemcu, to isté môže použiť aj do obchodu, môže spraviť balíček sušené ovocie s orechami, dá tam ceduľku obchodu, má výrobok a môže to predať konečnému spotrebiteľovi, Alebo si môže vlastné orechy prehnať cez výkup, keď má takého známeho čo jej dá štempeľ, že to tam kúpila.

    Mozem predavat vlastne nelupane orechy vo svojom obchode s potravinami?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.