Peggynka
19.09.14,12:46
Môj si tak vymazal všetky programy na TV,potom mal melír na obrazovke...plakal,kým som neprišla.A ja,debilná, som mu ešte aj názvy staníc tam dala :D
Žabinka
19.09.14,10:49
Baby, ale ste "hnusoby", že sa takto posmievate :D;) ...môj muž má Samsung, tlačítkový za 12 € :D:D, keď chytí môj dotykáč HTC Desire 500, vždy čosi postláča a sodoma gomora to dať do poriadku :D:D ...veď jemu, keby mal dotykáč sa nikto nikdy nedovolá :D:D
ja sa neposmievam, ja hovorím pravdu..:---:---:D

..však aj ja :D:---....včera volal z môjho mobilu a bezradne ako prváčik prišiel za mnou, že mu to čosi "vyhodilo" :eek::D:D
môj muž zásadne z môjho mobilu nevolá, lebo nevie ako..:D ale prijať hovor sa už naučil.. predtým keď mi zvonil mobil, utekal celým bytom za mnou, lebo nevedel, čo má robiť.. a pritom mu to píše na obrazovke, že potiahnuť prstom doľava/doprava..:D
alaya1
19.09.14,10:51
Moja mamka bola prefikanejsia, k prvemu mobilu si vyrobila z kartonu trenazer a tam trenovala :)
Tweety
19.09.14,10:51
Dievky, to čo dnes máte žalovací deň, či čo? Šak nebudú môcť chudáci nič robiť od samého čkania.
Žabinka
19.09.14,10:52
Dievky, to čo dnes máte žalovací deň, či čo? Šak nebudú môcť chudáci nič robiť od samého čkania.
majka, asi tak dajako..:D a ten môj sedí vedľa mňa, a nečká zatiaľ..:D
evuš
19.09.14,11:03
Dievky, to čo dnes máte žalovací deň, či čo? Šak nebudú môcť chudáci nič robiť od samého čkania.

Majka, aký žalovací - zabávame sa na tých našich Patoch-Matoch :D:D:D
luja5
19.09.14,11:15
Dievky, to čo dnes máte žalovací deň, či čo? Šak nebudú môcť chudáci nič robiť od samého čkania.

Majka, aký žalovací - zabávame sa na tých našich Patoch-Matoch :D:D:D
Aj ja nažalujem – sama na seba:D. Dúfam, že môj mobil z roku jedna-dva-tri mi vydrží už navždy. Darmo priateľovi hovorím, aby mi ani mmsky neposielal, že aj tak sa k nim nedostanem:---. Vždy len lakonicky zahlási, že si myslel, že už mi konečne tá moja stará rachotinka doslúžila... Ja by som sa tú novotu bála aj do ruky zobrať, lebo by som určite porobila také čáry-máry, že už by to nikto nedal do poriadku, ani Pat a Mat :D:D.
taiko
19.09.14,11:17
včera ešte potešilo, že moja máti má nový hladkací fón.....decko jej tam stiahlo WhatsApp....naučila čo a ako teraba.......a večer mi už sama písala....moja šikovná dochodkyňa:)
môj muž zdedil po mne hladkací mobil, ten jeho 12 ročný (inak ten tiež zdedil po mne..:D) som mu už musela zahodiť.. ale stále za mnou chodí, že niečo stlačil, aby som mu to opravila..:D:D no minule sám napísal sms, asi na tretí pokus, a dokonca ju aj odoslal..:D
som zabudla napísať, že prvé dva pokusy boli o tom, že text správy napísal do tej kolonky kde sa píše adresát sms, a čudoval sa že mu to nechce odoslať.. tak som ho musela poučiť, že tam sa píše telefónne číslo prípadne meno, a text sa píše o poschodie nižšie..:D
ale to by si nemala takto si z neho robit komediu, no no no
lujza.j
19.09.14,11:24
Dievky, to čo dnes máte žalovací deň, či čo? Šak nebudú môcť chudáci nič robiť od samého čkania.

Majka, aký žalovací - zabávame sa na tých našich Patoch-Matoch :D:D:D
Aj ja nažalujem – sama na seba:D. Dúfam, že môj mobil z roku jedna-dva-tri mi vydrží už navždy. Darmo priateľovi hovorím, aby mi ani mmsky neposielal, že aj tak sa k nim nedostanem:---. Vždy len lakonicky zahlási, že si myslel, že už mi konečne tá moja stará rachotinka doslúžila... Ja by som sa tú novotu bála aj do ruky zobrať, lebo by som určite porobila také čáry-máry, že už by to nikto nedal do poriadku, ani Pat a Mat :D:D.
moja máti svieža 67ročná....dochodkyňa...to od včera celkom zvláda....zmákla by si neboj:)
evuš
19.09.14,11:29
..no, keď sa tu takto zabávame...mne sa tiež raz podarila vecička s mobilom :D
V jednom týždni som najskôr vyprala manželovi mobil v pracovnej veste a o 3 dni neskôr svokrinu vkladnú knižku :D:D:D
luja5
19.09.14,11:50
..no, keď sa tu takto zabávame...mne sa tiež raz podarila vecička s mobilom :D
V jednom týždni som najskôr vyprala manželovi mobil v pracovnej veste a o 3 dni neskôr svokrinu vkladnú knižku :D:D:D

:D V našej rodine sa kedysi podarilo poctivo, aj s odstraňovačom škvŕn:---, vyprať papierový občaňák.
korela
19.09.14,11:53
aha...tie nepoznám ...melony sú ešte dobré?
Tak melón som nechala vonku, pena sa tlačí z neho ako z komína, tam kde je stopa po stopke. Odvčera evidentne zmäkol, preložím ho na trávnik, keby náhodou vybuchol, aby som nemusela čistiť iné jeho okolie.
Do Tesca volať nebudem kvôli 1,50. Aj tak pre neho neprídu a ťahať ho tam nebudem. Prvý tovar po roku a pol, čo bol úplne znehodnotený. To je dobrá štatistika.
Urobím s ním pokus ako s doslúžilou baterkou do telefónu. Tú som položila na balkón a tuším hneď na druhý deň vybuchla a poriadne nahlas. Inak žiadne mimoriadne viditeľné zmeny.
Peggynka
19.09.14,11:56
Nič proti sláve božej...v neďalekej dedine si chlap skryl peniaze pod klát na rúbanie dreva :D:D:D.Všetko sa mu obrátilo na prach :eek: Na mašľu.V banke mu povedali,že keď ich polepí,vymenia :eek:
korela
19.09.14,11:59
Dcéra pýtala ihlice na štrikovanie a klbko vlny po mame. Ide sa učiť. Tak som sa vnorila do spomienok a našla som 4 staré desaťkorunáčky ešte spred 89. Pekne v puzdre. A dcére dala radšej 10 eur na ihlice aj klbko. Dúfam, že to bude stačiť.
korela
19.09.14,12:02
V rodine neťahal komín. Našli v ňom hotový poklad. Aj to sa stáva. U nás sa to nestalo.
korela
19.09.14,12:04
Nič proti sláve božej...v neďalekej dedine si chlap skryl peniaze pod klát na rúbanie dreva :D:D:D.Všetko sa mu obrátilo na prach :eek: Na mašľu.V banke mu povedali,že keď ich polepí,vymenia :eek:
Preto treba riziko vždy rozložiť.
Žabinka
19.09.14,12:22
včera ešte potešilo, že moja máti má nový hladkací fón.....decko jej tam stiahlo WhatsApp....naučila čo a ako teraba.......a večer mi už sama písala....moja šikovná dochodkyňa:)
môj muž zdedil po mne hladkací mobil, ten jeho 12 ročný (inak ten tiež zdedil po mne..:D) som mu už musela zahodiť.. ale stále za mnou chodí, že niečo stlačil, aby som mu to opravila..:D:D no minule sám napísal sms, asi na tretí pokus, a dokonca ju aj odoslal..:D
som zabudla napísať, že prvé dva pokusy boli o tom, že text správy napísal do tej kolonky kde sa píše adresát sms, a čudoval sa že mu to nechce odoslať.. tak som ho musela poučiť, že tam sa píše telefónne číslo prípadne meno, a text sa píše o poschodie nižšie..:D
ale to by si nemala takto si z neho robit komediu, no no no
aká komédia, taiko.. veď on to vie, že je pat a mat..:D sám si robí srandu zo seba.. ale je to zaujímavé, že taká maličkosť ako mobil dokáže urobiť "veľké" problémy..:D
Žabinka
19.09.14,12:27
sms poslaná z grécka synovi (našťastie..:D) : ňnmáá ttk .. syn napísal nazad, že čo sme tým chceli povedať.. a vtedy ma napadlo pozrieť do mobilu -na dovolenky nosíme môj- a tam toto v odoslaných správach..:D.. pat a mat nezablokoval mobil, tak sa mu to kadejako postláčalo vo vrecku..:D škoda že som si to neuložila..:D
lujza.j
19.09.14,12:50
žabík...hlavne, že mu ide bizňis:)
lujza.j
19.09.14,13:50
Dcéra pýtala ihlice na štrikovanie a klbko vlny po mame. Ide sa učiť. Tak som sa vnorila do spomienok a našla som 4 staré desaťkorunáčky ešte spred 89. Pekne v puzdre. A dcére dala radšej 10 eur na ihlice aj klbko. Dúfam, že to bude stačiť.
podla toho kde kúpi vlnu-priadzu.....rada by som zase niečo uplietla....ale vlna z ktorej som paf má aj paf cenu:(...moje decko z ručných prác...tak náramky priateľstva....aj to sama a nie v škole ako kedysi v družine....
misoft
19.09.14,14:03
Naštvalo a poriadne: 4-mesačné dieťa zomrelo v nemocnici. Príčina - poranenie lebky a predávkovanie pervitínom!

Predbežne: matka tíšila dieťa, ktoré plakalo, DROGAMI... Takúto mrchu by som na doživotie zabásol a nech maká, nie v cele sedieť!
Petra Nová
20.09.14,12:11
Čo sa mi stalo? Nič moc, ale je to odtiaľto, tak to sem napíšem. Na titulke občas vidím meno prispievateľa, nenapíšem ho, ak by sa mu nepáčilo to, čo teraz napíšem. Pôvodne mne neznáme, tak som si ho prelustrovala. Pohybuje sa v odborných témach a jeho odpovede patria často medzi najlepšie. A div sa svete, často radí k elektrine . Normálne, zrozumiteľne, bez zbytočných kecov. Ja som už skoro nadobudla presvedčenie, že ak elektrikár, tak je udretý prúdom do hlavy, a poriadne. U neho sa zdá, že to neplatí, ak, tak len u niektorých. Len mi je čudné, že ten "superelektrikár" sa do neho ešte nezastarel. Asi to má svoj dôvod. Ale potešilo ma to.:)
buchač
20.09.14,15:41
Rok 2036, juhozapad slovenska.
V jaskyni sedi otrhany spinavy muž a pri ohniku rozprava detom:

"... a jedneho dna sa vychodniari po sviatkoch do Blavy nevratili" ;) :D :D :D
lujza.j
20.09.14,15:44
:D
Žabinka
20.09.14,15:47
:D:D
vlado 33
20.09.14,16:42
Myslíš na konzum, hrozné
Peggynka
20.09.14,19:11
Dnes mi bolo ľúto "nešťastníka",ktorý včera uhádol 7 čísel euromiliónov a vyhral 3883,-€.Keby trafil aj powerbalové číslo,mal by 6 836 500,-€ :mee: :mee: Keby nebolo "keby".
lujza.j
20.09.14,19:17
Dnes mi bolo ľúto "nešťastníka",ktorý včera uhádol 7 čísel euromiliónov a vyhral 3883,-€.Keby trafil aj powerbalové číslo,mal by 6 836 500,-€ :mee: :mee: Keby nebolo "keby".
pekná výhra by to bola:)...škoda...
kukučka
20.09.14,19:28
Prečo sa na východe Slovenska nedá nájsť robota? Bo šicko porobeno! :---
:D Marián Čekovský :D
vlado 33
20.09.14,20:34
Čo sa mi stalo? Nič moc, ale je to odtiaľto, tak to sem napíšem. Na titulke občas vidím meno prispievateľa, nenapíšem ho, ak by sa mu nepáčilo to, čo teraz napíšem. Pôvodne mne neznáme, tak som si ho prelustrovala. Pohybuje sa v odborných témach a jeho odpovede patria často medzi najlepšie. A div sa svete, často radí k elektrine . Normálne, zrozumiteľne, bez zbytočných kecov. Ja som už skoro nadobudla presvedčenie, že ak elektrikár, tak je udretý prúdom do hlavy, a poriadne. U neho sa zdá, že to neplatí, ak, tak len u niektorých. Len mi je čudné, že ten "superelektrikár" sa do neho ešte nezastarel. Asi to má svoj dôvod. Ale potešilo ma to.:)


Ja vždy.
To si musela aspoň 17x preglgnúť, kým si napísala :D
A ty skadzi si še vynorela?
lujza.j
20.09.14,20:35
to je milan...
vlado 33
20.09.14,21:09
[QUOTE="lujza.j"]to je milan...[/QUOTE
Daj mi jeho profil, nenašiel som. Kukám, že nemá iba jeden.
pmajap
20.09.14,21:23
to je milan...

Myzlíž ?

Kamil??
misoft
20.09.14,21:46
pmajap
21.09.14,05:32
buchač
21.09.14,08:45
pavol54
21.09.14,09:39
kukučka
21.09.14,09:49
Včera predávali u nás na jarmoku krásny cesnak, ale bol to Andrej, nie Pavel ;)
Petra Nová
21.09.14,15:15
Koľká domýšľavosť! Nerozumiem, prečo si privlastní pochvalu ten, ktorého sa vôbec netýka?!:confused:
buchač
21.09.14,15:32
V Iraku protivník zlikvidoval logistický sklad štrimflí(alebo munície?) v Poprade by ho obchádzali

Smiešny sklad....;)
Povedal by som, že tá ponuka to je také gesto do prázdna. Tých pár budov by bolo zaplnených za dva dni.
NATO s vďakou odmietne...teda podľa mňa.
Viac by museli investovať do opráv a iných položiek, ako by z toho osoh bol.
pavol54
21.09.14,17:54
V Iraku protivník zlikvidoval logistický sklad štrimflí(alebo munície?) v Poprade by ho obchádzali

Smiešny sklad....;)
Povedal by som, že tá ponuka to je také gesto do prázdna. Tých pár budov by bolo zaplnených za dva dni.
NATO s vďakou odmietne...teda podľa mňa.
Viac by museli investovať do opráv a iných položiek, ako by z toho osoh bol.
bol si v kvetnici?
buchač
21.09.14,17:58
V Iraku protivník zlikvidoval logistický sklad štrimflí(alebo munície?) v Poprade by ho obchádzali

Smiešny sklad....;)
Povedal by som, že tá ponuka to je také gesto do prázdna. Tých pár budov by bolo zaplnených za dva dni.
NATO s vďakou odmietne...teda podľa mňa.
Viac by museli investovať do opráv a iných položiek, ako by z toho osoh bol.
bol si v kvetnici?

Keby len v Kvetnici.....;)
pavol54
21.09.14,18:11
V Iraku protivník zlikvidoval logistický sklad štrimflí(alebo munície?) v Poprade by ho obchádzali

Smiešny sklad....;)
Povedal by som, že tá ponuka to je také gesto do prázdna. Tých pár budov by bolo zaplnených za dva dni.
NATO s vďakou odmietne...teda podľa mňa.
Viac by museli investovať do opráv a iných položiek, ako by z toho osoh bol.
bol si v kvetnici?

Keby len v Kvetnici.....;)
tak potom načo objekt ako Nováky aj tam sa toho zmestí až až
buchač
21.09.14,18:15
V Iraku protivník zlikvidoval logistický sklad štrimflí(alebo munície?) v Poprade by ho obchádzali

Smiešny sklad....;)
Povedal by som, že tá ponuka to je také gesto do prázdna. Tých pár budov by bolo zaplnených za dva dni.
NATO s vďakou odmietne...teda podľa mňa.
Viac by museli investovať do opráv a iných položiek, ako by z toho osoh bol.
bol si v kvetnici?

Keby len v Kvetnici.....;)
tak potom načo objekt ako Nováky aj tam sa toho zmestí až až

Pozor na jedno. Nováky a Kvetnica nie sú to isté.
pavol54
21.09.14,18:21
V Iraku protivník zlikvidoval logistický sklad štrimflí(alebo munície?) v Poprade by ho obchádzali

Smiešny sklad....;)
Povedal by som, že tá ponuka to je také gesto do prázdna. Tých pár budov by bolo zaplnených za dva dni.
NATO s vďakou odmietne...teda podľa mňa.
Viac by museli investovať do opráv a iných položiek, ako by z toho osoh bol.
bol si v kvetnici?

Keby len v Kvetnici.....;)
tak potom načo objekt ako Nováky aj tam sa toho zmestí až až

Pozor na jedno. Nováky a Kvetnica nie sú to isté.
dopĺňam myslené a nenapísané: aj v Kvetnici sa toho zmestí až až i keď nie je taká veľká ako Nováky však to bol len sklad armádneho zboru nie ústredný sklad
buchač
21.09.14,18:24
dopĺňam myslené a nenapísané: aj v Kvetnici sa toho zmestí až až i keď nie je taká veľká ako Nováky však to bol len sklad armádneho zboru nie ústredný sklad

Nováky boli nie iba skladom...bol to predsa závod ohľadom prác špeciálneho charakteru okolo munície.
Kvetnica je iba sklad.
pavol54
21.09.14,18:32
dopĺňam myslené a nenapísané: aj v Kvetnici sa toho zmestí až až i keď nie je taká veľká ako Nováky však to bol len sklad armádneho zboru nie ústredný sklad

Nováky boli nie iba skladom...bol to predsa závod ohľadom prác špeciálneho charakteru okolo munície.
Kvetnica je iba sklad.
chcel si povedať VOZ Nováky bola jedna "firma" a ústredný muničný sklad bola iná "firma" ale na jednom dvore, ale to nie je podstatné
podstatné je to že ciele ničenia boli 1.miesta velenia 2. postavenia ZHN, 3. spojovacie uzly, 4. zásobovacie a technické útvary a zväzky (keď nie je munícia a ropa je dobojované)
buchač
21.09.14,18:48
dopĺňam myslené a nenapísané: aj v Kvetnici sa toho zmestí až až i keď nie je taká veľká ako Nováky však to bol len sklad armádneho zboru nie ústredný sklad

Nováky boli nie iba skladom...bol to predsa závod ohľadom prác špeciálneho charakteru okolo munície.
Kvetnica je iba sklad.
chcel si povedať VOZ Nováky bola jedna "firma" a ústredný muničný sklad bola iná "firma" ale na jednom dvore, ale to nie je podstatné
podstatné je to že ciele ničenia boli 1.miesta velenia 2. postavenia ZHN, 3. spojovacie uzly, 4. zásobovacie a technické útvary a zväzky (keď nie je munícia a ropa je dobojované)

...abo tak dajak.
Peggynka
22.09.14,06:20
Toto ma zarazilo... príde mi to ,že na poslednú chvíľu.Ani som to nezaregistrovala v médiách.Dozvie sa to bežný dôchodca? :eek:
http://peniaze.pravda.sk/dochodok/clanok/330326-vysku-dochodku-zo-zahranicia-treba-nahlasit-do-konca-septembra/
Tweety
22.09.14,06:22
Višváder o tom kecal v Tv, aj v rádiu to bolo.
Žabinka
22.09.14,09:30
čítam si na porade o dovoze z Číny, a natrafila som na toto:
Faktúra z Čínska
08.07.10 10:14
20lucka201
Došla mi faktúra z čínska a neviem ako mám postupovať.

..tak som sa na tom pobavila..:D
lujza.j
22.09.14,10:01
Katy a R
22.09.14,10:15
http://www.netky.sk/clanok/nevinny-muz-sedel-za-mrezami-sestnast-mesiacov
toto je úžasné - že sa jednoducho môžme vydávať za hocikoho, ak nás prichytia pri trestnej činnosti ? - však vylúpim banku, dám sa pod cudzím menom odsúdiť ... pôjdem domov akože pre zubnú kefku;) .. a na výkon trestu zhabú suseda/dku :confused:
evuš
22.09.14,10:18
http://www.netky.sk/clanok/nevinny-muz-sedel-za-mrezami-sestnast-mesiacov
toto je úžasné - že sa jednoducho môžme vydávať za hocikoho, ak nás prichytia pri trestnej činnosti ? - však vylúpim banku, dám sa pod cudzím menom odsúdiť ... pôjdem domov akože pre zubnú kefku;) .. a na výkon trestu zhabú suseda/dku :confused:

..aj mňa z toho zamrazilo....ale ešte viac ma dojalo to , že vlastný brat urobí niečo také !!!!
Toto už vypadá iba na zákon džungle....:(
lujza.j
22.09.14,10:20
http://www.netky.sk/clanok/nevinny-muz-sedel-za-mrezami-sestnast-mesiacov
toto je úžasné - že sa jednoducho môžme vydávať za hocikoho, ak nás prichytia pri trestnej činnosti ? - však vylúpim banku, dám sa pod cudzím menom odsúdiť ... pôjdem domov akože pre zubnú kefku;) .. a na výkon trestu zhabú suseda/dku :confused:

..aj mňa z toho zamrazilo....ale ešte viac ma dojalo to, že vlastný brat urobí niečo také !!!!
Toto už vypadá iba na zákon džungle....:(
myslí, že pes je zakopaný niekde inde.....
lujza.j
22.09.14,11:09
a tomuto žičali..... http://www.netky.sk/clanok/siet-si-zobrala-800-tisicovy-uver-prochazka-zalozil-pozemky-hodnote-250-tisic kto sa asi za neho prihovoril?!žeby nejaký silne utajený sponzor....
pmajap
22.09.14,11:24
Kukučke dnes prevetrá krídla, že víchor so silou orkánu
http://www.shmu.sk/sk/?page=987
lujza.j
22.09.14,11:27
Kukučke dnes prevetrá krídla, že víchor so silou orkánu
http://www.shmu.sk/sk/?page=987
ale možno budú tatry doma:)
Mila123
22.09.14,12:48
http://www.netky.sk/clanok/nevinny-muz-sedel-za-mrezami-sestnast-mesiacov
toto je úžasné - že sa jednoducho môžme vydávať za hocikoho, ak nás prichytia pri trestnej činnosti ? - však vylúpim banku, dám sa pod cudzím menom odsúdiť ... pôjdem domov akože pre zubnú kefku;) .. a na výkon trestu zhabú suseda/dku :confused::D
ešte, pán Boh zaplať, že nie som Tvojou susedkou......:D
Mila123
22.09.14,12:50
a tomuto žičali.....http://www.netky.sk/clanok/siet-si-zobrala-800-tisicovy-uver-prochazka-zalozil-pozemky-ani-ni-v-polovicnej-hodnote....kto sa asi za neho prihovoril?!žeby nejaký silne utajený sponzor....
mne to nefunguje....
lujza.j
22.09.14,12:54
Mila123
22.09.14,13:25
pre informáciu, aby ste zbytočne nevolali políciu, resp. na Vás nevolali Políciu, že majú podozrenie, že ste chceli zaplatiť falošnou bankovkou.....
http://www.nove-eurobankovky.eu/Eurov%C3%A9-bankovky/Eurov%C3%A9-bankovky-7-2/Nov%C3%A1-bankovka-10-%E2%82%AC
Peggynka
22.09.14,13:26
Kukučke dnes prevetrá krídla, že víchor so silou orkánu
http://www.shmu.sk/sk/?page=987
ale možno budú tatry doma:)
Tatry sú doma,nič sa nedeje.Pozerám z okna,pár bielych obláčikov a slniečko svieti :) Žeby v noci :confused:
Petra Nová
22.09.14,13:53
Nestáva sa to často, že Porada mi ponúkne dôvod na úsmev. Dnes tým dôvodom bolo slovné spojenie " zobrať si pôžičku".
Aké je to s pôžičkou vlastne jednoduché. Stačí si ju "zobrať", ako úrodu zo záhrady alebo raňajky zo švédskeho stola. A je to! Ja by som tiež brala, ale nenávratnú, a to aj každý deň.
Takýto zľahčujúci prístup a finančná (ne)gramotnosť - niet sa čomu čudovať, že je u nás vedených niekoľko tisíc exekúcii proti dlžníkom z úverov. A to je už riadne smutná záležitosť.
misoft
22.09.14,15:05
Kua - trafila si hlavičku po klinci!
Inak - vážne - v tomto máš pravdu.
erik555
22.09.14,15:08
Nestáva sa to často, že Porada mi ponúkne dôvod na úsmev. Dnes tým dôvodom bolo slovné spojenie " zobrať si pôžičku".
Aké je to s pôžičkou vlastne jednoduché. Stačí si ju "zobrať", ako úrodu zo záhrady alebo raňajky zo švédskeho stola. A je to! Ja by som tiež brala, ale nenávratnú, a to aj každý deň.
Takýto zľahčujúci prístup a finančná (ne)gramotnosť - niet sa čomu čudovať, že je u nás vedených niekoľko tisíc exekúcii proti dlžníkom z úverov. A to je už riadne smutná záležitosť.
Smutne to nie je pre nasich vyse 300 exekutorov :D Ti sa vytesuju. V Cesku je ich okolo 150 a to maju raz tolko obyvatelov :D Aky paradox...
misoft
22.09.14,15:08
Smutne to nie je pre nasich vyse 300 exekutorov :D V Cesku je ich okolo 150 a to maju raz tolko obyvatelov :D Aky paradox...
Pre nich je to veselé obdobie.....
misoft
22.09.14,16:49
Kua - akurát pozerám e-mailovú schránku, ktorú používam len na nepreverené stránky a hneď 5 e-mailov o tom, že si mám obnoviť Pay Pal účet.
Vtip je v tom, že ja žiadny PayPal nemám, i odosielateľ a prípadná odpoveď (adresy) sú podozrivé...
Od:
Odpovedať na: paypal@sh34-178.ich-5.com
Takže - do zadku s nimi....
Stanislav 1975
23.09.14,05:51
Kua - akurát pozerám e-mailovú schránku, ktorú používam len na nepreverené stránky a hneď 5 e-mailov o tom, že si mám obnoviť Pay Pal účet.
Vtip je v tom, že ja žiadny PayPal nemám, i odosielateľ a prípadná odpoveď (adresy) sú podozrivé...
Od:
Odpovedať na: paypal@sh34-178.ich-5.com
Takže - do zadku s nimi....

Keby sme všetci dodržiavali etiketu, hlúpe, či provokačné otázky by boli všetky bez odpovede, ale to je utópia.
Máme tu staré obľúbené témy a tie je škoda zmeniť na pokec, ak niekoho na "mrníkovanie" upozorním, väčšinou sa urazia.
Mne tu chýba zviditeľnenie zásahu moderátorov, už to tu bolo navrhované dávno.
Nebolo by lepšie, ak by ostal autor a v okne by inou farbou svietilo: zmazal som napr. spam, reklamu, nevhodný a pod. a podpis moderátora?

Bolo

Ale to by najprv moderátor musel byť :

odborník

osobnosť

psycholog

a hlavne vzorom = NESMIE sa ani raz pomýliť

PS

a takých tu niet

Ja som onehdy mal záujem byť moderátorom- bohužiaľ nebolo to vyslyšané- a pritom Porada mohla mať takého fundovaného , šikovného, múdreho, skromného, inteligentného moderátora, ako nikto... ich škoda...:D
evuš
23.09.14,06:07
[/QUOTE]

Bolo

Ale to by najprv moderátor musel byť :

odborník

osobnosť

psycholog

a hlavne vzorom = NESMIE sa ani raz pomýliť

PS

a takých tu niet[/QUOTE]

Ja som onehdy mal záujem byť moderátorom- bohužiaľ nebolo to vyslyšané- a pritom Porada mohla mať takého fundovaného , šikovného, múdreho, skromného, inteligentného moderátora, ako nikto... ich škoda...:D[/QUOTE]

..Stando, Stando - zase samochváľa ?? :D
bjuty smis
23.09.14,06:26
Kua - akurát pozerám e-mailovú schránku, ktorú používam len na nepreverené stránky a hneď 5 e-mailov o tom, že si mám obnoviť Pay Pal účet.
Vtip je v tom, že ja žiadny PayPal nemám, i odosielateľ a prípadná odpoveď (adresy) sú podozrivé...
Od:
Odpovedať na: paypal@sh34-178.ich-5.com
Takže - do zadku s nimi....

Keby sme všetci dodržiavali etiketu, hlúpe, či provokačné otázky by boli všetky bez odpovede, ale to je utópia.
Máme tu staré obľúbené témy a tie je škoda zmeniť na pokec, ak niekoho na "mrníkovanie" upozorním, väčšinou sa urazia.
Mne tu chýba zviditeľnenie zásahu moderátorov, už to tu bolo navrhované dávno.
Nebolo by lepšie, ak by ostal autor a v okne by inou farbou svietilo: zmazal som napr. spam, reklamu, nevhodný a pod. a podpis moderátora?

Bolo

Ale to by najprv moderátor musel byť :

odborník

osobnosť

psycholog

a hlavne vzorom = NESMIE sa ani raz pomýliť

PS

a takých tu niet

Ja som onehdy mal záujem byť moderátorom- bohužiaľ nebolo to vyslyšané- a pritom Porada mohla mať takého fundovaného , šikovného, múdreho, skromného, inteligentného moderátora, ako nikto... ich škoda...:D

a tak nakoniec skončíš u smrad - s.r.o. ??
Stanislav 1975
23.09.14,06:39
Nestáva sa to často, že Porada mi ponúkne dôvod na úsmev. Dnes tým dôvodom bolo slovné spojenie " zobrať si pôžičku".
Aké je to s pôžičkou vlastne jednoduché. Stačí si ju "zobrať", ako úrodu zo záhrady alebo raňajky zo švédskeho stola. A je to! Ja by som tiež brala, ale nenávratnú, a to aj každý deň.
Takýto zľahčujúci prístup a finančná (ne)gramotnosť - niet sa čomu čudovať, že je u nás vedených niekoľko tisíc exekúcii proti dlžníkom z úverov. A to je už riadne smutná záležitosť.
Heh, Peti, ja som si dávno zobral pri všetkých zmysloch, vedel som čo robím asi najdrahšiu požičku v historii sveta :-)- požička 10.000 korún na 1 minútu, na 50% úrok
Hrali sme kocky, medzi kozy- v banku bolo okolo 10.000 korún- hodil som 1,3,6 to znamená že pri dalšom pokuse- by bola hodená 1 a 6 prehra a 2,3,4,5 výhra- tak som išiel o bank, resp. zahlásil som boj o bank, pričom som povedal že ak prehrám ,tak donesiem peniaze- proti( spolu) hráči to neakceptovali, taktiež neakceptovali ani další návrh prerušiť hru na 5 min. kúsok bol bankomat, išiel by som vybrať- tak posledná možnosť bola- obrátil som sa na Marcela, nech mi požičia na ten jeden hod tých 10.000,on že OK ale iba za 50% úrok- tak som neváhal a zobral to- presunul peniaze o 25 cm bližšie ku mne- ja som hodil 5 a zobral som bank a jemu som po necelej minúte vrátil 15.000- aj ked keby to nevyšlo, zahučal by som dobre teda...- takže na minútu mať 50% úrok to musí byť dobré RPMN :-)))
BXLmiami
23.09.14,07:17
Nestáva sa to často, že Porada mi ponúkne dôvod na úsmev. Dnes tým dôvodom bolo slovné spojenie " zobrať si pôžičku".
Aké je to s pôžičkou vlastne jednoduché. Stačí si ju "zobrať", ako úrodu zo záhrady alebo raňajky zo švédskeho stola. A je to! Ja by som tiež brala, ale nenávratnú, a to aj každý deň.
Takýto zľahčujúci prístup a finančná (ne)gramotnosť - niet sa čomu čudovať, že je u nás vedených niekoľko tisíc exekúcii proti dlžníkom z úverov. A to je už riadne smutná záležitosť.
No ja si stále vtavím,že máme založené ako národ na poriadny malér,všetci si berú pôžičky na maximálnu dlžku,30 rokov,no vie niekto ako budu na tom tí ľudia o 20 rokov?Koľkí budú chorí,bez práce atd?Nechcem to vidieť.
bjuty smis
23.09.14,07:31
štátny tajomník ministerstva práce a sociálnych vecí je úžerník....

ako by ste to chceli mať lepšie ošetrené ??,
Oliwa
23.09.14,07:49
Nestáva sa to často, že Porada mi ponúkne dôvod na úsmev. Dnes tým dôvodom bolo slovné spojenie " zobrať si pôžičku".
Aké je to s pôžičkou vlastne jednoduché. Stačí si ju "zobrať", ako úrodu zo záhrady alebo raňajky zo švédskeho stola. A je to! Ja by som tiež brala, ale nenávratnú, a to aj každý deň.
Takýto zľahčujúci prístup a finančná (ne)gramotnosť - niet sa čomu čudovať, že je u nás vedených niekoľko tisíc exekúcii proti dlžníkom z úverov. A to je už riadne smutná záležitosť.
S jedným podstatným rozdielom: ani s tou úrodou to nie je také jednoduché... Aby bolo čo zobrať, najskôr ju treba dopestovať a to je veľa času a veľa práce... Samozrejme za predpokladu, že ide o úrodu z vlastnej záhrady, a nie cudzej...
lubko6394
23.09.14,08:20
štátny tajomník ministerstva práce a sociálnych vecí je úžerník....

ako by ste to chceli mať lepšie ošetrené ??,
Nechcem sa ho zastávať, ale problém je v nás. Ako to že si ktosi neuvedomuje, že ak si čosi požičiam tak to budem musieť vrátiť ? A úroky k tomu navrch. Čo robí škola ? Učí nás počítať objem valca ale spočítať si na čo mám a na čo nie nedokáže. Veľavravne to je v tej reklame, kde najlepší bol ten čo šiel tuším na pivo a kúpil si gauč. No však nepožičaj na vysoký úrok ak je dostatok trulov čo podpíšu aj vlastný úmrtný list aby si mohli kúpiť novší model mobilu. A o účtoch za mobily niektorých expertov škoda písať. A potom že nie sú peniaze.
Oliwa
23.09.14,08:26
štátny tajomník ministerstva práce a sociálnych vecí je úžerník....

ako by ste to chceli mať lepšie ošetrené ??,
Nechcem sa ho zastávať, ale problém je v nás. Ako to že si ktosi neuvedomuje, že ak si čosi požičiam tak to budem musieť vrátiť ? A úroky k tomu navrch. Čo robí škola ? Učí nás počítať objem valca ale spočítať si na čo mám a na čo nie nedokáže. Veľavravne to je v tej reklame, kde najlepší bol ten čo šiel tuším na pivo a kúpil si gauč. No však nepožičaj na vysoký úrok ak je dostatok trulov čo podpíšu aj vlastný úmrtný list aby si mohli kúpiť novší model mobilu. A o účtoch za mobily niektorých expertov škoda písať. A potom že nie sú peniaze.
Také reklamy by mali byť zakázané alebo nejako regulované zákonom o reklame, keďže ako vidieť, stále mnohým chýba zdravý úsudok. Lebo je stále dosť ľudí /najmä mladých/, ktorí si myslia, že kúpiť si gauč je ako ísť na pivo. Lenže na ten gauč treba aj zarobiť. A chodením na pivo to teda nebude...
bjuty smis
23.09.14,10:00
hej...zakážeme reklamy a národ osvieti......
misoft
23.09.14,10:03
Oliwa
23.09.14,10:11
hej...zakážeme reklamy a národ osvieti......
Čakala som takúto reakciu, ale aj Ty musíš vedieť, že to nebolo myslené doslovne... Kedysi sa ľudia riadili týmto: Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Dnešné reklamy sú takým spevom. .. Čo bude nasledovať po ňom, by malo byť každému jasné. Ale nie je...
misoft
23.09.14,10:15
Čakala som takúto reakciu, ale aj Ty musíš vedieť, že to nebolo myslené doslovne... Kedysi sa ľudia riadili týmto: Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Dnešné reklamy sú takým spevom. .. Čo bude nasledovať po ňom, by malo byť každému jasné. Ale nie je...
Keby len spievali, ale i ukazujú a do hláv tlačia.... vždy, všade, agresívne....
alaya1
23.09.14,10:22
Myslim si, ze doba je taka, ze cely svet zije na dlh. Na dlh sa kupuje vsetko, od bytov, az po malickosti. Toto aj nas naucil kapitalizmus. lebo, ak si to nekupis na dlh, nenaspúňoris na to nikdy.
Priznavam, aj my mame obidve auta na pozicku, inak neviem, kedy by sme na nich jazdli, kym by sme na neho nasetreili. Ked mas peniaze , minies ich na to, co momentalne treba.
Avsak uzernicke firmy, ktore na to profituju, to maju dobre zratane.

Ja sa mozem pochvalit, podla emailu nejakeho pana Alexandra XY, som momentalne vyhrala 8 000 000 eur. Ale musim mu urychlene poslat svoje udaje. :). Skoda, zisli by sa :)
vulxy
23.09.14,10:23
neviem pochopit preco by stat obmedzoval svoje prijmy?,ved ked si poziciam napr na auto stat ma automaticky dph vo vacku ani prstom nepohol,a veselo si zaraba dalsich 10 rokov na benzine,poplatkoch,daniach ,poistkach.....tomu sa hovori dobry bizňis
kukučka
23.09.14,10:29
Kukučke dnes prevetrá krídla, že víchor so silou orkánu
http://www.shmu.sk/sk/?page=987
ale možno budú tatry doma:)
Tatry sú doma,nič sa nedeje.Pozerám z okna,pár bielych obláčikov a slniečko svieti :) Žeby v noci :confused:
To bolo včera a ty si predpokladám na opačnej strane ako ja. Veru ani dnes nie sú doma, namiesto nich vidím len súvislý šedivý pás oblakov a žima poriadna, ani psovi sa nechce von.
lujza.j
23.09.14,10:31
Čakala som takúto reakciu, ale aj Ty musíš vedieť, že to nebolo myslené doslovne... Kedysi sa ľudia riadili týmto: Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Dnešné reklamy sú takým spevom. .. Čo bude nasledovať po ňom, by malo byť každému jasné. Ale nie je...
Keby len spievali, ale i ukazujú a do hláv tlačia.... vždy, všade, agresívne....
posledná reklama, ktorá ma ježí.....na nejaký lízing na auto....zase to decko rozpráva...ako mama, že nato nemajú a tata to nejako vymyslel...grciam....
Petra Nová
23.09.14,10:50
Ja som onehdy mal záujem byť moderátorom- bohužiaľ nebolo to vyslyšané- a pritom Porada mohla mať takého fundovaného , šikovného, múdreho, skromného, inteligentného moderátora, ako nikto... ich škoda...:D
:)
Petra Nová
23.09.14,10:51
Heh, Peti, ja som si dávno zobral pri všetkých zmysloch, vedel som čo robím asi najdrahšiu požičku v historii sveta :-)- požička 10.000 korún na 1 minútu, na 50% úrok
Hrali sme kocky, medzi kozy- v banku bolo okolo 10.000 korún- hodil som 1,3,6 to znamená že pri dalšom pokuse- by bola hodená 1 a 6 prehra a 2,3,4,5 výhra- tak som išiel o bank, resp. zahlásil som boj o bank, pričom som povedal že ak prehrám ,tak donesiem peniaze- proti( spolu) hráči to neakceptovali, taktiež neakceptovali ani další návrh prerušiť hru na 5 min. kúsok bol bankomat, išiel by som vybrať- tak posledná možnosť bola- obrátil som sa na Marcela, nech mi požičia na ten jeden hod tých 10.000,on že OK ale iba za 50% úrok- tak som neváhal a zobral to- presunul peniaze o 25 cm bližšie ku mne- ja som hodil 5 a zobral som bank a jemu som po necelej minúte vrátil 15.000- aj ked keby to nevyšlo, zahučal by som dobre teda...- takže na minútu mať 50% úrok to musí byť dobré RPMN :-)))
Stanko, vyšlo to, ale aj nemuselo.;) Ale aj tak si myslím, že keby to nebolo vyšlo, teba by to nezabilo.:)
Petra Nová
23.09.14,10:57
No ja si stále vtavím,že máme založené ako národ na poriadny malér,všetci si berú pôžičky na maximálnu dlžku,30 rokov,no vie niekto ako budu na tom tí ľudia o 20 rokov?Koľkí budú chorí,bez práce atd?Nechcem to vidieť.
Je to klasika. Nič neočakávané. U nás je takmer 80% vlastníctvo bytov, to v demokracii je nemdobré. K toľko skloňovanému rozvoju a rastu je potrebná mobilita pracovných síl a rozvinutý trh s nájomnými bytmi. Kto nebude vládať splácať hypotéku, príde o vlastníctvo bytu, kto má peniaze, ten kúpi. Mnohí na to doplatia, životaschopní sa otrasú a prežijú, ostatní skončia na ulici. O tých sa postará charita, alebo aj nie. Demokracia musí meniť hlboko zapustené formuly života obyvateľov z čias socíka. Je to vývoj a s tým asi málokto niečo urobí.
bjuty smis
23.09.14,11:07
hej...zakážeme reklamy a národ osvieti......
Čakala som takúto reakciu, ale aj Ty musíš vedieť, že to nebolo myslené doslovne... Kedysi sa ľudia riadili týmto: Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Dnešné reklamy sú takým spevom. .. Čo bude nasledovať po ňom, by malo byť každému jasné. Ale nie je...

lenže problém nie je v tých reklamách.....

ludia si budú požičiavať, či budú reklamy, či nie.....

ludia si budú požičiavať, aj ked bude priemerna mzda 2000 evri a nulová nezamestnanosť....

a možno ťa to prekvapí, ale vtedy si budú požičiavať ovela viac....

a iste tu vela diskutujúcich už úplne zabudlo, že sa požičiavalo aj za komančov.....
Petra Nová
23.09.14,11:12
Nestáva sa to často, že Porada mi ponúkne dôvod na úsmev. Dnes tým dôvodom bolo slovné spojenie " zobrať si pôžičku".
Aké je to s pôžičkou vlastne jednoduché. Stačí si ju "zobrať", ako úrodu zo záhrady alebo raňajky zo švédskeho stola. A je to! Ja by som tiež brala, ale nenávratnú, a to aj každý deň.
Takýto zľahčujúci prístup a finančná (ne)gramotnosť - niet sa čomu čudovať, že je u nás vedených niekoľko tisíc exekúcii proti dlžníkom z úverov. A to je už riadne smutná záležitosť.
S jedným podstatným rozdielom: ani s tou úrodou to nie je také jednoduché... Aby bolo čo zobrať, najskôr ju treba dopestovať a to je veľa času a veľa práce... Samozrejme za predpokladu, že ide o úrodu z vlastnej záhrady, a nie cudzej...
Nie, nie! Tie príklady v kontexte toho čo píšem sú presné. Ja som zámerne uviedla len konečný cieľ, tú najľahšiu fázu - zobratie úrody alebo raňajok.Mnohí akoby si ani neuvedomovali, že na to "zobratie" najskôr treba porýľovať, zasadiť, vypleť, polievať, okopať, alebo zaplatiť dovolenku.
Stanislav 1975
23.09.14,11:43
Heh, Peti, ja som si dávno zobral pri všetkých zmysloch, vedel som čo robím asi najdrahšiu požičku v historii sveta :-)- požička 10.000 korún na 1 minútu, na 50% úrok
Hrali sme kocky, medzi kozy- v banku bolo okolo 10.000 korún- hodil som 1,3,6 to znamená že pri dalšom pokuse- by bola hodená 1 a 6 prehra a 2,3,4,5 výhra- tak som išiel o bank, resp. zahlásil som boj o bank, pričom som povedal že ak prehrám ,tak donesiem peniaze- proti( spolu) hráči to neakceptovali, taktiež neakceptovali ani další návrh prerušiť hru na 5 min. kúsok bol bankomat, išiel by som vybrať- tak posledná možnosť bola- obrátil som sa na Marcela, nech mi požičia na ten jeden hod tých 10.000,on že OK ale iba za 50% úrok- tak som neváhal a zobral to- presunul peniaze o 25 cm bližšie ku mne- ja som hodil 5 a zobral som bank a jemu som po necelej minúte vrátil 15.000- aj ked keby to nevyšlo, zahučal by som dobre teda...- takže na minútu mať 50% úrok to musí byť dobré RPMN :-)))
Stanko, vyšlo to, ale aj nemuselo.;) Ale aj tak si myslím, že keby to nebolo vyšlo, teba by to nezabilo.:)
No jo Peti, nezabilo, to bolo cca 15 rokov dozadu a to som prežíval také búrlivé obdobie- zarábal som dosť veľa peňazí a zatial som nemal ženu ktorá by ma krotila, takže to bolo také búrlivé obdobie, že aj týždeň som domov neprišiel...:-)))
Petra Nová
23.09.14,11:49
No jo Peti, nezabilo, to bolo cca 15 rokov dozadu a to som prežíval také búrlivé obdobie- zarábal som dosť veľa peňazí a zatial som nemal ženu ktorá by ma krotila, takže to bolo také búrlivé obdobie, že aj týždeň som domov neprišiel...:-)))
Tak som si predstavovala , že to bolo v období, keď svet bol gombička, žiadne záväzky, žiadna zodpovednosť a pravdepodobnosť výhry, veď to si si spočítal.:)
Hárky si odovzdal?
pavol54
23.09.14,15:13
hej...zakážeme reklamy a národ osvieti......
Čakala som takúto reakciu, ale aj Ty musíš vedieť, že to nebolo myslené doslovne... Kedysi sa ľudia riadili týmto: Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Dnešné reklamy sú takým spevom. .. Čo bude nasledovať po ňom, by malo byť každému jasné. Ale nie je...
ani nemôže byť každému jasné, tak ako každý si nespraví vodičský či pilotný preukaz, a pritom si myslí že na to má, ale dosť si ich subjektívne myslí že má aj na rozumný názor či myšlienku a pritom na to nemá.
pavol54
23.09.14,15:17
Myslim si, ze doba je taka, ze cely svet zije na dlh. Na dlh sa kupuje vsetko, od bytov, az po malickosti. Toto aj nas naucil kapitalizmus. lebo, ak si to nekupis na dlh, nenaspúňoris na to nikdy.
Priznavam, aj my mame obidve auta na pozicku, inak neviem, kedy by sme na nich jazdli, kym by sme na neho nasetreili. Ked mas peniaze , minies ich na to, co momentalne treba.
Avsak uzernicke firmy, ktore na to profituju, to maju dobre zratane.

Ja sa mozem pochvalit, podla emailu nejakeho pana Alexandra XY, som momentalne vyhrala 8 000 000 eur. Ale musim mu urychlene poslat svoje udaje. :). Skoda, zisli by sa :)
to čo sa tu vyťahuješ s drobnými že vraj 8 melónov, keby si vedela koľko som vyhral ja?!:eek: a čo všetko si má moja priateľka možnosť predlžiť a zväčšiť
osky
23.09.14,16:18
moj vcerajsi den vo viedni:

najprv som sla do banky vybrat dake grose a ked som chcela vytlacit vypisy,automat sa zasekol a nechcel vyplut kartu....najlepsie bolo,ze ma furt posielali k dalsiemu automatu,ktory pokazeny nebol-otazka:ako som k nemu mala ist ked ten zaseknuty mal moju kartu furt v papuli.....logisch.
po hodnej ch´vili zdvihla slecna rit a otvorila Automat a dala mi kartu spät-sekundova zalezitost .....ale kolko divadla okolo toho.

potom som sla do obchodu a nadabila som na lososa z Norska,mrazeneho,30 percent minus.vzala som hned 2 balicky/spolu 500g/,ktore vysli na 12 eur.no ale vsak nejem to kazdy den....ok,ked zu je ta zlava :-D
zaplatila,pozeram blocek,kontrolujem ci ma zase neoskubali.....aaaaha a je to:
takze vazeni,keby ste nahodou nevedeli-z 12 euro je 30 percent 0,36....
som na to cumela jak puk a som sla reklamovat ten blok.
logicky to chapala aj predavacka aj sef,len nikto nechcel pochopit ze pokladna sa pomylila/alebo zeby aj nie???/
vsak kassa chyby nerobi!!!!!!!to ma zu nastvalo,fakt,vytiahla som mobil a som im to tam zratala-a cumeli na mna jak puk pre zmenu oni.
takze som dostala nasät 3,60 euro-skraaaaatka taka nevinna malickost,posunuta desatinna ciarka a zu si lahsi o cca 4 eura.hnusaci jedni.

vonku lialo jak z krhly,ja nakupmi ovesana,parazolu nikde....ach jo.
ked som dosla domov,istila som ze krvaam z prsta-dakde som sa porezala.super.

som sa zu z domu nepohla.otrasny den.
pmajap
23.09.14,16:27
osky vitaj doma:D
evuš
23.09.14,17:00
Osky, tomu sa povie blbec deň ;)
misoft
23.09.14,20:01
No - aspoň je vidieť, že nielen na Slovensku sú obchodníci ojebabraváči - dokonca i v takom vychvaľovanom AT sú.....
lujza.j
23.09.14,20:06
duški mne minule v At lidli SK pokladník nablokoval miesto 10radlerov 16.....
sito
23.09.14,20:08
Heh, Peti, ja som si dávno zobral pri všetkých zmysloch, vedel som čo robím asi najdrahšiu požičku v historii sveta :-)- požička 10.000 korún na 1 minútu, na 50% úrok
Hrali sme kocky, medzi kozy- v banku bolo okolo 10.000 korún- hodil som 1,3,6 to znamená že pri dalšom pokuse- by bola hodená 1 a 6 prehra a 2,3,4,5 výhra- tak som išiel o bank, resp. zahlásil som boj o bank, pričom som povedal že ak prehrám ,tak donesiem peniaze- proti( spolu) hráči to neakceptovali, taktiež neakceptovali ani další návrh prerušiť hru na 5 min. kúsok bol bankomat, išiel by som vybrať- tak posledná možnosť bola- obrátil som sa na Marcela, nech mi požičia na ten jeden hod tých 10.000,on že OK ale iba za 50% úrok- tak som neváhal a zobral to- presunul peniaze o 25 cm bližšie ku mne- ja som hodil 5 a zobral som bank a jemu som po necelej minúte vrátil 15.000- aj ked keby to nevyšlo, zahučal by som dobre teda...- takže na minútu mať 50% úrok to musí byť dobré RPMN :-)))
Stanko, vyšlo to, ale aj nemuselo.;) Ale aj tak si myslím, že keby to nebolo vyšlo, teba by to nezabilo.:)
No jo Peti, nezabilo, to bolo cca 15 rokov dozadu a to som prežíval také búrlivé obdobie- zarábal som dosť veľa peňazí a zatial som nemal ženu ktorá by ma krotila, takže to bolo také búrlivé obdobie, že aj týždeň som domov neprišiel...:-)))

Pes!
misoft
23.09.14,20:13
Tak to muselo byť úmyselne, lebo šestka od nuly na klávesnici je dosť ďaleko.
Ale ja som sa stretol u nás v T... s prípadom, že brigádnička v pokladni naťukala miesto 10 kg cukru 100 - ale to už pokladňa začal pípať... tuším majú v nich nejakú blokáciu na určité množstvo. A to len preto naťukala 100, lebo tá nula bola koťuha dosť citlivá.... Takže to opravila a bolo OK.
lujza.j
23.09.14,20:24
moje decko....mama no čo aj on má rád radler....ako mohol sa aj pomýliť....neviem...mala som ich pekne v kartoniku v radoch po 3,3,3, a 1....naschvál aby a mu lepšie rátalo....to, že sa tváril ako rodený rakúšan už nemusím hovoriť.....
kopretinka
23.09.14,20:33
Tak to muselo byť úmyselne, lebo šestka od nuly na klávesnici je dosť ďaleko.
videl si klávesnicu na pokladni?
osky
24.09.14,02:58
No - aspoň je vidieť, že nielen na Slovensku sú obchodníci ojebabraváči - dokonca i v takom vychvaľovanom AT sú.....


ano,v poslednej dobe to sledujem a nie je to len jediny market.skusaju to sade,ale najhorsie je to v bille.fakt prisaham,z 90 percent navstev ma okaslu-su to take malinke sumicky,centovky,ale ked ta takto okaslavaju pravidelne,ie ta to dostat a ja si veru blocky sakramensky kontrolujem!
Oliwa
24.09.14,07:12
Osky, tomu sa povie blbec deň ;)
A vďaka takýmto dňom si potom človek môže vážiť taký obyčajný... ;)
Pekný dnešný deň, Osky! :)
Žabinka
24.09.14,07:30
dnes sa mi stalo, že som si všimla pri mojom plote v práci rásť melón..:eek::D:D kde sa nabral, netuším..
pavol54
24.09.14,07:31
duški mne minule v At lidli SK pokladník nablokoval miesto 10radlerov 16.....
hneď po revolúcii sme išli do AT, deti chceli nejaké sladké pečivo, na naše pomery drahé jak svyna, no nekúp im, tak sme im kúpili, predavačka vyložila na pult, kým som sa vrátil od pokladne stačila ich schovať, tak som je slušne povedal ona samé nein, nicht , bitte? Tak som zvýšil hlas a po slovensky som ju v rýchlokurze naučil hneď vedela čo znamená veta "Nenažraná zlodejská rakúšanka". a hneď boli koláčiky na pulte. inak vopred ďakujem mínuskovačovi za mínusku, vidíš ako som vychovaný.
evuš
24.09.14,07:31
..rýchlo ho odtrhni :D
pavol54
24.09.14,07:32
No - aspoň je vidieť, že nielen na Slovensku sú obchodníci ojebabraváči - dokonca i v takom vychvaľovanom AT sú.....


ano,v poslednej dobe to sledujem a nie je to len jediny market.skusaju to sade,ale najhorsie je to v bille.fakt prisaham,z 90 percent navstev ma okaslu-su to take malinke sumicky,centovky,ale ked ta takto okaslavaju pravidelne,ie ta to dostat a ja si veru blocky sakramensky kontrolujem!
však kontroluj monitor keď nahadzuje
lujza.j
24.09.14,07:37
palino ja kontrolujem:)
bjuty smis
24.09.14,07:37
aspon sme sa dozvedeli, prečo nás majú v rakúsku za buranov a sedlákov z východu....
Oliwa
24.09.14,07:40
dnes sa mi stalo, že som si všimla pri mojom plote v práci rásť melón..:eek::D:D kde sa nabral, netuším..
Pršalo, narástol... :)
To bude asi môj... :D
Žabinka
24.09.14,07:43
dnes sa mi stalo, že som si všimla pri mojom plote v práci rásť melón..:eek::D:D kde sa nabral, netuším..
Pršalo, narástol... :)
To bude asi môj... :D
postrážim..:D
lujza.j
24.09.14,07:44
aspon sme sa dozvedeli, prečo nás majú v rakúsku za buranov a sedlákov z východu....
stále nám ostane nálepka "východ"....a nie len tam.....
lujza.j
24.09.14,07:44
žabík už si mala krájať:D
Oliwa
24.09.14,07:48
No - aspoň je vidieť, že nielen na Slovensku sú obchodníci ojebabraváči - dokonca i v takom vychvaľovanom AT sú.....


ano,v poslednej dobe to sledujem a nie je to len jediny market.skusaju to sade,ale najhorsie je to v bille.fakt prisaham,z 90 percent navstev ma okaslu-su to take malinke sumicky,centovky,ale ked ta takto okaslavaju pravidelne,ie ta to dostat a ja si veru blocky sakramensky kontrolujem!
však kontroluj monitor keď nahadzuje
Napr. v Bille máš na bločkoch zľavu až po pôvodnej cene, to ma vytáča, lebo nikdy nenájdeš cenu, ktorú majú uvedenú na cenovke, treba si ju vypočítať, ak máš záujem a čas. Čo každý nemá... Čo ukazuje pri blokovaní displej zákazníkovi, neviem, ale asi to isté, čo je na bloku...
Olehle
24.09.14,07:49
papuca na kolese!!!! aspon mu nebola cez noc zima :/
bjuty smis
24.09.14,07:53
aspon sme sa dozvedeli, prečo nás majú v rakúsku za buranov a sedlákov z východu....
stále nám ostane nálepka "východ"....a nie len tam.....

no pri takom chovaní sa ani nečudujem...a zaslúžene...
lujza.j
24.09.14,07:58
aspon sme sa dozvedeli, prečo nás majú v rakúsku za buranov a sedlákov z východu....
stále nám ostane nálepka "východ"....a nie len tam.....

no pri takom chovaní sa ani nečudujem...a zaslúžene...
ja to myslím aj teraz....chovať a makať možeš ako domáci furt budeš "východ"...no síce chovanie slovače aj teraz:eek:...ale je to indi-vindi .....
bjuty smis
24.09.14,08:14
aspon sme sa dozvedeli, prečo nás majú v rakúsku za buranov a sedlákov z východu....
stále nám ostane nálepka "východ"....a nie len tam.....

no pri takom chovaní sa ani nečudujem...a zaslúžene...
ja to myslím aj teraz....chovať a makať možeš ako domáci furt budeš "východ"...no síce chovanie slovače aj teraz:eek:...ale je to indi-vindi .....

presne o to ide..o to chovanie slovače...sami im dávame k tomu príčinu...
však si všimni, nie že by sa doma ticho hanbil, aký je buran...
on sa tu s tým chváli....je presvedčený, že je king a dal jej za " vyučenou"..

a ked chodíš často na nákupy, tak určite vždy stretneš aspon jedného takéhoto kinga..ideálne celú rodinku...
Oliwa
24.09.14,08:20
aspon sme sa dozvedeli, prečo nás majú v rakúsku za buranov a sedlákov z východu....
stále nám ostane nálepka "východ"....a nie len tam.....

no pri takom chovaní sa ani nečudujem...a zaslúžene...
ja to myslím aj teraz....chovať a makať možeš ako domáci furt budeš "východ"...no síce chovanie slovače aj teraz:eek:...ale je to indi-vindi .....

presne o to ide..o to chovanie slovače...sami im dávame k tomu príčinu...
však si všimni, nie že by sa doma ticho hanbil, aký je buran...
on sa tu s tým chváli....je presvedčený, že je king a dal jej za " vyučenou"..

a ked chodíš často na nákupy, tak určite vždy stretneš aspon jedného takéhoto kinga..ideálne celú rodinku...
Pamätáte sa na scénu zo Slunce, seno... ako Rúžičkovci kupovali v Nemecku počítač za zlaté zuby po babičce - "echt gold" :D a ako tomu predavačovi vykladá "my nejsme milej zlatej, žádní podvodníci - unterwassermani"... :D
lujza.j
24.09.14,08:25
no vieš to..... že som si vedomá, že z nás majú za hranicami bohovský kšeft....nebudem sa chovať ako hovado.....až pokladník vie odkial som ked vytiahnem kartu slsp:)....no len chovanie sk pokladníka sa minule nepáčilo mojemu chlapovi.....ani mne....nechovajú sa tam tak...tváril sa ako boh....a čo robil s nákupom už ani nehovorím:eek:keby som tam mala niečo sklenené-krehké-jemné...asi by to neprežilo....takže slovač tam aj takto vystrkuje rožky....
ako nepotrebujem aby ma oslovili krstným menom a opýtali sa či bolo všetko v poriadku:)
pmajap
24.09.14,08:51
Aj tam sa už vytráca tá bezhraničná úslužnosť, majú obrovský problém s prisťahovalcami v šatkách, vyrastá tam už tretia generácia a nevedia jazyk. Ich starí otcovia v pohode a deti nie. Nakupujú v skupinách ako naši počerní, bola som svedok ako po zaplatení pri pokladni mladá slečna rozbalila keks, odhryzla a vrátila ho, že chce naspäť peniaze, lebo nie je dobrý. Všetci z rovnakého kmeňa obklopili pokladníčku a tá vrátila peniaze- zo svojho a nikto domáci sa jej neprišiel zastať. Vo Viedni sú všade, bohužiaľ už aj v centre, domáci začínajú byť nervózni z každého cudzinca.
lujza.j
24.09.14,09:03
Aj tam sa už vytráca tá bezhraničná úslužnosť, majú obrovský problém s prisťahovalcami v šatkách, vyrastá tam už tretia generácia a nevedia jazyk. Ich starí otcovia v pohode a deti nie. Nakupujú v skupinách ako naši počerní, bola som svedok ako po zaplatení pri pokladni mladá slečna rozbalila keks, odhryzla a vrátila ho, že chce naspäť peniaze, lebo nie je dobrý. Všetci z rovnakého kmeňa obklopili pokladníčku a tá vrátila peniaze- zo svojho a nikto domáci sa jej neprišiel zastať. Vo Viedni sú všade, bohužiaľ už aj v centre, domáci začínajú byť nervózni z každého cudzinca.
no ale asi si nepomôžu..
..moj chlap má nového kolegu...chorvát je v De od vojny v jugoške....nevie reč....:eek:hovorí mojmu chlapovi...rozprávaš lepšie po hrvatky ako ja po nemecky.....ak nemajú potrebu a sú len v svojej komunite nebudú sa učiť reč....
bjuty smis
24.09.14,09:52
takže nakupovať sa vonku bude nadalej :

Vládny Smer-SD v stredu zamietol znížiť sadzbu dane z pridanej hodnoty (DPH) na základné potraviny v čerstvom stave z 20 na 10 percent, ako to navrhoval v novele zákona o DPH nezaradený poslanec Alojz Hlina. ....
pavol54
24.09.14,09:59
aspon sme sa dozvedeli, prečo nás majú v rakúsku za buranov a sedlákov z východu....
takže moje šesťročné dieťa je buran len preto že rakúšanka mu zoberie z rúk zaplatený koláčik a nechce mu ho dať aj keď jej ukazujem doklad o zaplatení? fakt buran je buran a debil debil a na západe sú viac aj keď im polezieš do prdele nikdy nebudeš uber a levždy len unser
lujza.j
24.09.14,10:39
takže nakupovať sa vonku bude nadalej :

Vládny Smer-SD v stredu zamietol znížiť sadzbu dane z pridanej hodnoty (DPH) na základné potraviny v čerstvom stave z 20 na 10 percent, ako to navrhoval v novele zákona o DPH nezaradený poslanec Alojz Hlina. ....
myslím, že nikdy iná nebude.....a ten kto tam chodí...by chodiť asi neprestal....
evuš
24.09.14,10:54
aspon sme sa dozvedeli, prečo nás majú v rakúsku za buranov a sedlákov z východu....
takže moje šesťročné dieťa je buran len preto že rakúšanka mu zoberie z rúk zaplatený koláčik a nechce mu ho dať aj keď jej ukazujem doklad o zaplatení? fakt buran je buran a debil debil a na západe sú viac aj keď im polezieš do prdele nikdy nebudeš uber a levždy len unser

..no, ja si myslím, že normálni i nenormálni ľudia sa nájdu všade, či na SK, či v AT, či v ČR... poznám i super Slovákov i blbcov Rakúšanov či Čechov... /myslím tým i všetky ostatné národnosti..../ ;) ..je to o tom, kto je ako vychovaný a slušný....
bjuty smis
24.09.14,11:07
to snád nie...on sem ešte zaťahuje aj svoje deti :)))

on fakt nemá hanbu....
kukučka
24.09.14,11:31
A teba keď okradnú, ešte sa poďakuješ?
bjuty smis
24.09.14,11:45
nie,určite by som sa tiež zachoval v rakúsku takto :

Tak som zvýšil hlas a po slovensky som ju v rýchlokurze naučil hneď vedela čo znamená veta "Nenažraná zlodejská rakúšanka".



a vieš prečo ?

lebo oni su tam tak tupé, tie rakušanky, že mi na môj spravodlivý hnev budú vravieť :

samé nein, nicht , bitte?

prečo?

naozaj ani ty nepoznáš iný spôsob riešenie takejto situácie ? že sa musíš takto pýtať ?

tiež by si jej pekne zvýšeným hlasom vynadal po slovensky do rakúskych zlodejok ?
kukučka
24.09.14,11:50
ale poznám, čoby nie, mne sa ešte také niečo nestalo, že by ma OKRADLA PREDAVAČKA A POTOM SA ROBILA, ŽE MI NEROZUMIE predpokladám, že aj Pavel pýtal najprv slušne
lujza.j
24.09.14,12:11
bjuty smis
24.09.14,12:17
ale poznám, čoby nie, mne sa ešte také niečo nestalo, že by ma OKRADLA PREDAVAČKA A POTOM SA ROBILA, ŽE MI NEROZUMIE predpokladám, že aj Pavel pýtal najprv slušne

ani mne...

ja by som dokonca nevedel na 100% odhadnuť, že sa tá RAKUŠANKA IBA ROBI ,ŽE MI NEROZUMIE..
..a ako by si to teda riešila, keby ťa v rakúsku OKRADLA PREDAVAČKA A POTOM SA ROBILA, ŽE TI NEROZUMIE ??
Petra Nová
24.09.14,12:31
Nech mi nikto nehovorí, že u nás nesvitá na lepšie časy. Norika je prvá politička(hoc neúspešná), ktorá reálne sedela vo väzení 13 mesiacov. Už len aby jej dokázali, z čoho ju obvinili....

Na druhej strane, čo vlastne chceme, aby sedelo pol Slovenska? Kto by nám potom obstarával politiku?:---
kukučka
24.09.14,12:36
Ty si kritizoval Pavlov postup, daj svoj.
Oliwa
24.09.14,12:41
http://www.topky.sk/cl/100313/1426347/Neuveritelne-skutocnostou--Nora-Mojsejova-na-slobode-
a zas ju budú plné médiá....
Už ju vidím, ako vydáva knihu o svojom pobyte all inclusive... :)

Podobne ako tu: :D
https://www.youtube.com/watch?v=qMeNDGDw11M
lujza.j
24.09.14,12:53
Petra Nová
24.09.14,13:08
Chudáčik Procházka, čo to na neho vymyslel ten zlomyselný Matovič?! On taký čistý, nepošpinený, nádej, a jeden odkundes zo súčastného opozičného puzzle si toto voči nemu dovolí?! Veď mu ukáže, keď SIEŤ získa 90 poslancov vo voľbách parlamentu!

Politológ Horský včera hovoril o "vojne potkanov", vyjadrujúc sa politologickým žargónom. Nemusí mať vždy pravdu, teraz však trafil do čierneho.
Petra Nová
24.09.14,13:21
Dnes tu bol spomenutý film Slunce, seno... tak aj ja dám drobnú spomienku na bývalého politika.

Kelišová učitelce: Paní profesorko, tady vám upad nějakej Gotttwald!
Učitelka: Pepíčku, Pepíčku, pojď sem, prosím tě, skoč tamhle pro soudruha Gottwalda, ať se nám tam neválí!
misoft
24.09.14,14:26
Toto ma štve:
http://michalovce.korzar.sme.sk/c/7399596/v-strazskom-ma-vzniknut-rafineria-a-chemicka.html
Ešte ten slovenský trojuholník smrti vyčistený nie je (PCB sú tu stále), v Chemku Strážske nechcú povoliť prieskum pôdy (a je tam riadne zasvinené) a teraz tam chcú rafinériu a chemičku drbnúť.
A výrobky? Chlór a deriváty chlóru (čo je jedovaté!) a výroba hydroxidu sódneho (čo je lúh) a to je žieravina. Ak bude nejaká havárka - Strážske bude s polovice mŕtve a Zemplínska šírava bude zamorená.... a nepočítajúc okolie dole po Laborci....
A zisk? Len 80 nových pracovných miest....
lujza.j
24.09.14,14:35
duški.....ved lepšie zasviniť krajinu niekomu inému...doma si to stavať a vyrábať nebudú.....
misoft
24.09.14,14:38
Nuž - to je "politika" mocipánov.... oni budú mať lóve a čisto, tu bude špina a chudoba naďalej....
buchač
24.09.14,14:44
Nuž - to je "politika" mocipánov.... oni budú mať lóve a čisto, tu bude špina a chudoba naďalej....

Jak v Blave...
misoft
24.09.14,14:45
To som zamlčal, ale skoro každý pochopí, kam motyka mieri.....
lujza.j
24.09.14,14:45
prípadne sa vyhrážajú...nechcete...tak čau a idú rumunom alebo bulharom zasierať.....vzduch......zem
buchač
24.09.14,14:51
To som zamlčal, ale skoro každý pochopí, kam motyka mieri.....

Ja som šiel podľa tohoto:

" Medzi spoločnosti holdingu patria Fortischem, Chemko, TP2, PTCHEM, a Light Stabilizers. V spoločnostiach pracuje spolu približne 1 850 ľudí. Od júla 2012 je firma kótovaná aj na Burze cenných papierov v Prahe. "

Čiže nejde o slovenskú firmu...
misoft
24.09.14,14:55
Buchy - je jedno, čia je firma, či Ferova, alebo Fredova.... ide o princíp..... nikde nie je napísané, ako sa potom budú správať v už zriadenej chemičke.... pretože zas*ať okolie môžu, keď bude najhoršie, zdvihnú kotvy a zdrhnú. Ale to svinstvo tu zostane....

Veď si zober nedávnu aféru - dolovanie zlata na báze kyanidov.... vláda to stopla zákonom (aspoň raz niečo dobre urobila)..... a kyanidy - tiež riadne svinstvo....

A ešte niečo: pri Prešove chceli zlievareň s najmodernejšou technológiou uzavretého cyklu - nepochodili (pritom i zamorenie by bolo tam menšie) - kdežto tu sa obyvateľov nikto nič nepýtal, nič nepovedal, len to dali ako hotovú vec.... a potom už sa nik nemôže brániť nejakými petíciami, protestami. Jedine silou....
pmajap
24.09.14,16:10
Nóri odmietli dotácie z eu na chov ošípaných, aby si nezasvinili krajinu a hľa stotisíc idú chovať na Slovensku. A čo chceme, keď sme im všetko rozpredali.
pavol54
24.09.14,17:43
Ty si kritizoval Pavlov postup, daj svoj.
To je dobré, on ma kritizoval len preto lebo som názorovo a hodnotovo na inej strane nevšimla si si ešte? "Veď vieš kto neskáče je..." (doplnme: rus, žid, ficovolič, komunista a pod)
pavol54
24.09.14,17:51
prípadne sa vyhrážajú...nechcete...tak čau a idú rumunom alebo bulharom zasierať.....vzduch......zem
Inak v tom Rumunsku už bola veľká havária keď sa pretrhla v "bezpečnej" kyanidovej výrobe odkaľovacia nádrž.
bjuty smis
25.09.14,04:45
Nóri odmietli dotácie z eu na chov ošípaných, aby si nezasvinili krajinu a hľa stotisíc idú chovať na Slovensku. A čo chceme, keď sme im všetko rozpredali.

a čo si ešte nevymyslíš ??
bjuty smis
25.09.14,05:24
súdruhovia zo smeru potešia každé ráno :

Prišli sme o vyše 200 miliónov z eurofondov, Kažimír hovorí o úspechu

Európska komisia nám naďalej nebude preplácať kľúčové operačné programy s výnimkou dopravy. Zbabrané eurofondy nás zatiaľ budú v tomto roku stáť 80 miliónov eur, no môže to byť aj viac.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7401486/prisli-sme-o-vyse-200-milionov-z-eurofondov-kazimir-hovori-o-uspechu.html#ixzz3EJ23e9l6
misoft
25.09.14,05:29
Čo už? Cap záhradníkom....
pmajap
25.09.14,05:42
Nóri odmietli dotácie z eu na chov ošípaných, aby si nezasvinili krajinu a hľa stotisíc idú chovať na Slovensku. A čo chceme, keď sme im všetko rozpredali.

a čo si ešte nevymyslíš ??
Máš pravdu Dáni.
bjuty smis
25.09.14,06:23
nie....je to výmysel...

Podľa správy Dánskej poľnohospodárskej a potravinovej rady (DAFC), zverejnenej na nedávnom kongrese venovanom problematike chovu ošípaných v dánskom Herningu, dosiahne krajina v roku 2022 produkciu viac ako 4 milióny ošípaných.

Vďaka uskutočneným štrukturálnym zmenám bude pokračovať rozvoj produkcie aj napriek faktu, že počet fariem klesne na 2200, no počet prasníc sa zvýši o 50 000 na výsledných 1,086 milión. Produkcia odstavčiat v roku 2022 dosiahne 36,4 mil. a 23,8 mil. ošípaných vo výkrme. Na kongrese odzneli aj prognózy Dánskeho výskumného centra chovu ošípaných, ktoré manažuje chovateľský program DanAvl
bjuty smis
25.09.14,07:03
Čo už? Cap záhradníkom....


hej...my si len povzdychneme...že čo už, cap v záhradnikom....

v takej číne by už také zlodejské svine klačali s páskou cez oči pri múre....alebo vypredanom štadione...
pmajap
25.09.14,07:03
Dánsko je producentom technického mäsa, určeného na spracovanie , nie priamy konzum a top exportérom európskej únie. Skoro 50% pre Čínu a Rusko, problém je v tom, že tieto dve krajiny do roku 2015 sa majú stať sebestačné v produkcii. Dáni žiadali pred pár rokmi ( bohužiaľ ten článok som už nenašla) o zníženie dotácie na chov a presmerovanie čiastky do inej položky. Veľký Meder nie je prvá ani jediná ich farma na Slovensku.
bjuty smis
25.09.14,08:48
no počet prasníc sa zvýši o 50 000 na výsledných 1,086 milión. Produkcia odstavčiat v roku 2022 dosiahne 36,4 mil. a 23,8 mil. ošípaných vo výkrme. Na kongrese odzneli aj ...



dáni zvyšujú produkciu.....

dáni nič nepresúvajú na slovensko..

netuším, čo je to " technické mäso"



to že tu podnikajú dánsky farmári, že tu znovu oživujú takmer vykynožený chov ošípaných....že zamestnávajú naších ludí, že prispievajú ku krajinotvorbe...



že pomáhajú zvyšovať potravinovú sebestačnosť slovenska, ked toho BOLSEVIK nie je schopný, je len dobre....



to nie je zbavovanie sa ekologickej záťaže dánska, ako uvádzaš....
pmajap
25.09.14,09:01
bjuty nečítala som ich odozvy na embargo do Ruska, nejak ma to nezaujíma, myslím že toto prehodnotí ich počty na chov a tiež rozhodnutie vlád Ruska a Číny z minulého roku.
Technické mäso bolo aj v našich obchodoch, bolo jemné akoby lepkavé, vtedy tvrdili, že to je to dovoz z Poľska.Stiahli ho z obchodov.
Zaujímavé by bolo vedieť, či do tej produkcie započítavajú aj výrobu materských firiem v zahraničí.
Tweety
25.09.14,09:21
pavol54
25.09.14,09:43
bjuty nečítala som ich odozvy na embargo do Ruska, nejak ma to nezaujíma, myslím že toto prehodnotí ich počty na chov a tiež rozhodnutie vlád Ruska a Číny z minulého roku.
Technické mäso bolo aj v našich obchodoch, bolo jemné akoby lepkavé, vtedy tvrdili, že to je to dovoz z Poľska.Stiahli ho z obchodov.
Zaujímavé by bolo vedieť, či do tej produkcie započítavajú aj výrobu materských firiem v zahraničí.
Dáni nepresúvajú ale zvýšením produkcie v domácej krajine by porušili smernicu EIA a smernicu pre životné podmienky chovaných zvierat, čiže by im nikto nedovolil doma zvýšiť produkciu a naopak sú dánskou vládou a cez bankové produkty štedro motivovaní aby znížili ekologickú záťaž v Dánsku takže tak, to vedie k zníženiu ceny výrobných nákladov a tí ktorí toto zvýhodnenie nemajú musia ukončiť chovy pre nerentabilnosť i tak še dá. Obchodník s mäsom sa nepýta či bolo dotované vo výrobe alebo nie, jeho zaujíma nákupná cena
pmajap
25.09.14,09:49
Paľko ale EU sprísnené podmienky na chov schválila len tento rok, alebo sa mýlim.
misoft
25.09.14,10:07
Hmmmm..... jedna z podmienok......
pmajap
25.09.14,10:08
misoft
25.09.14,10:10
Padol som pod stôl..... vraj "nebezpečný" kríženec......
Ako by to Obelix povedal? "Tí policajti sú ale blázni....."
pmajap
25.09.14,10:13
...a tie nebojácne foťky pána zo Slobody zvierat :D
misoft
25.09.14,10:15
Является героем!
vulxy
25.09.14,10:41
...a tie nebojácne foťky pána zo Slobody zvierat :D
preco by sa bal? mal oblecene bezpecnostne(neprestrelne-neprehryzne) teplaky...
pmajap
25.09.14,10:51
vulxy ty máš psa, chlpatého so zvukom :eek:
Petra Nová
25.09.14,11:00
Potešilo ma už začiatkom tohto týždňa, keď TV TA3 v rámci spravodajstva ponúkla rozhovor s dirigentom Zubinom Mehtom , ktorý zahájil jubilejný 50.ročník BHS s Izraelskou filharmóniou. Vždy som závidela organizátorom Pražskej jari, že na svoj hudobný festival každý rok dokázali získať niekoľko premiantov z hudobnej interpretačnej špičky. Tak ma potešilo, že tento rok sa to podarilo aj Bratislavčanom. Práve dnes je koncert Londýnskej filharmónie s hviezdnym dirigentom Valerijom Gergievom, v ďalšom programe so Slovenskou filharmóniou vystúpi skvelý francúzsky klavirista Jean-Yves Thibaudet, češka Dagmar Pecková si zaspieva s Viedenskými filharmonikmi, nebude chýbať koncert Českej filharmónie s dirigentom Bělohlávkom, v rámci "Večera operných árií" si zaspieva aj nestarnúca Edita Grúberová a v ďalšom zahrá viacero významných orchestrov z celej Európy. A ja už len dúfam, že naša verejnoprávna TV nebude ľutovať peniaze a urobí záznamy z vystúpení týchto umelcov a ponúkne ich vo svojom programe. Pretože popri všetkých tých brakoch, ktoré "vyrába" za ťažké prachy, nezaškodila by kompenzácia v ponuke skutočného umenia na obrazovke.

A keď som už pri tých brakoch, tak posledným takýmto excelentným programom je Marcinova hnojshow "Neskoro večer". Ako keby riaditeľ RTVS stiahol do tejto televízie všetky staré vykopávky z čias jeho mladosti v angelikárskej televízii. Strašné!
pavol54
25.09.14,11:10
Paľko ale EU sprísnené podmienky na chov schválila len tento rok, alebo sa mýlim.
zavedením programovacieho obdobia PRV 2007 -2013 boli v projektoch obe podmienky hodnotené
Stanislav 1975
25.09.14,15:34
Niesu ti Nemci troska drbnuti ??? No neviem sex medzi bratom a sestrou - no mne sa to nezda normalne,ale mozno som len troska precitlively a staromodny....


http://zpravy.idnes.cz/nemecko-a-zruseni-trestu-za-incest-mezi-sourozenci-fx6-/zahranicni.aspx?c=A140925_110422_zahranicni_ert
Stanislav 1975
25.09.14,15:38
Potešilo ma už začiatkom tohto týždňa, keď TV TA3 v rámci spravodajstva ponúkla rozhovor s dirigentom Zubinom Mehtom , ktorý zahájil jubilejný 50.ročník BHS s Izraelskou filharmóniou. Vždy som závidela organizátorom Pražskej jari, že na svoj hudobný festival každý rok dokázali získať niekoľko premiantov z hudobnej interpretačnej špičky. Tak ma potešilo, že tento rok sa to podarilo aj Bratislavčanom. Práve dnes je koncert Londýnskej filharmónie s hviezdnym dirigentom Valerijom Gergievom, v ďalšom programe so Slovenskou filharmóniou vystúpi skvelý francúzsky klavirista Jean-Yves Thibaudet, češka Dagmar Pecková si zaspieva s Viedenskými filharmonikmi, nebude chýbať koncert Českej filharmónie s dirigentom Bělohlávkom, v rámci "Večera operných árií" si zaspieva aj nestarnúca Edita Grúberová a v ďalšom zahrá viacero významných orchestrov z celej Európy. A ja už len dúfam, že naša verejnoprávna TV nebude ľutovať peniaze a urobí záznamy z vystúpení týchto umelcov a ponúkne ich vo svojom programe. Pretože popri všetkých tých brakoch, ktoré "vyrába" za ťažké prachy, nezaškodila by kompenzácia v ponuke skutočného umenia na obrazovke.

A keď som už pri tých brakoch, tak posledným takýmto excelentným programom je Marcinova hnojshow "Neskoro večer". Ako keby riaditeľ RTVS stiahol do tejto televízie všetky staré vykopávky z čias jeho mladosti v angelikárskej televízii. Strašné!



Peti, pána Mehta nepoznám, tak sa neviem vyjadriť, ale potešilo ma, že ťa rozhovor s pánom Mehtom potešil :-)))


čo sa týka, Peťa Marcina, máš pravdu- on na takúto talk show nieje stavaný, on je skor na "zábavu" typu stromokocúr a pod., on je skor na plytkú zábavu ako boli SENZUSÁCI a pod. ako na nejakú intelektuálnu talk show...
Petra Nová
25.09.14,17:17
Stanko, Zubin Mehta je dobre vyzerajúci(na svoj vek) starý pán, ktorý dirigoval všetky koncerty The Three Tenors - Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Jose Carreras a spolu s nimi celé desaťročie neuveriteľným spôsobom popularizovali operu medzi ľudom pospolitým.
Vlastne aj ja som prostredníctvom nich poznala za krátky čas veľa krásnych árií z opier, zľudovených talianských piesní a umelých skladieb mnohých hudobníkov. Ich koncerty boli jednoducho čarovné. Zubin Mehta je legenda vo svojich 78 rokoch.:)
Petra Nová
25.09.14,17:19
Mňa, Stanko, potešilo aj to, že som ťa včera videla a bol si dobrý.
Petra Nová
25.09.14,17:28
Ešte raz k RTVS-ke. Mne sa zdá, že Mika dáva zarábať všetkým legionárom, ktorých vykopli z komerčných televízii, pretože ich programy nemali sledovanosť. A tí, neschopní prekročiť svoj tieň, produkujú tú strašnú jojko-markizácku zábavu spred desiatich rokov. Stále má málo peňazí a ja mu na to mám ešte aj prispievať zvýšenými koncesionárskymi poplatkami.:eek:
lujza.j
25.09.14,17:28
Niesu ti Nemci troska drbnuti ??? No neviem sex medzi bratom a sestrou - no mne sa to nezda normalne,ale mozno som len troska precitlively a staromodny....


http://zpravy.idnes.cz/nemecko-a-zruseni-trestu-za-incest-mezi-sourozenci-fx6-/zahranicni.aspx?c=A140925_110422_zahranicni_ert
uchyliaci ako rakušáci...
pavol54
25.09.14,18:13
Niesu ti Nemci troska drbnuti ??? No neviem sex medzi bratom a sestrou - no mne sa to nezda normalne,ale mozno som len troska precitlively a staromodny....


http://zpravy.idnes.cz/nemecko-a-zruseni-trestu-za-incest-mezi-sourozenci-fx6-/zahranicni.aspx?c=A140925_110422_zahranicni_ert
Sú, (však ubermenschen) ale odľahčím: na výške, keď sme náhodou videli peknú mladú mamičku s kočíkom tak jeden náš kolega občas zo srandy prehlásil" Mať takú peknú maminku tak si robím súrodencov sám" No vidíš tí skopčáci si myslia že sú ako rímski cisári či pápeži medičejskí aj tí sa párili medzi sebou .
Stanislav 1975
25.09.14,19:40
Mňa, Stanko, potešilo aj to, že som ťa včera videla a bol si dobrý.
Dík Peti za pochvalu, tesne sme prehrali ale povadil som sa s nimi tam, lebo nás obrali o výhru- manželke neuznali sýtenú vodu ako sódu a to rozhodlo,že sme tesne prehrali...

Ale že som bol dobrý ? :-), skoro ako Fico, že ? :-)))))))))))))))))))))
Stanislav 1975
25.09.14,19:41
Niesu ti Nemci troska drbnuti ??? No neviem sex medzi bratom a sestrou - no mne sa to nezda normalne,ale mozno som len troska precitlively a staromodny....


http://zpravy.idnes.cz/nemecko-a-zruseni-trestu-za-incest-mezi-sourozenci-fx6-/zahranicni.aspx?c=A140925_110422_zahranicni_ert
Sú, (však ubermenschen) ale odľahčím: na výške, keď sme náhodou videli peknú mladú mamičku s kočíkom tak jeden náš kolega občas zo srandy prehlásil" Mať takú peknú maminku tak si robím súrodencov sám" No vidíš tí skopčáci si myslia že sú ako rímski cisári či pápeži medičejskí aj tí sa párili medzi sebou .
Ja mám síce o 16 rokov mladšiu sestru, peknú, mladú, príťažlivú- ale neviem si akože vobec predstaviť,že by som ju šupol :-))), mne to príde také troška zvrátené....
buchač
25.09.14,19:46
Mňa, Stanko, potešilo aj to, že som ťa včera videla a bol si dobrý.
Dík Peti za pochvalu, tesne sme prehrali ale povadil som sa s nimi tam, lebo nás obrali o výhru- manželke neuznali sýtenú vodu ako sódu a to rozhodlo,že sme tesne prehrali...

Ale že som bol dobrý ? :-), skoro ako Fico, že ? :-)))))))))))))))))))))

Veru máš pravdu...."dobrý" si jak Fico !
Ten si tiež vysvetľuje ( čítaj - mýli si, vysvetľuje, prispôsobuje ) dojmy a pojmy podľa svojho.

Tak isto je to aj s tou vodou.
Sýtená voda a sóda je nebo a dudy.
Rozdiely si nájdi sám ...;)
Stanislav 1975
25.09.14,19:49
Mňa, Stanko, potešilo aj to, že som ťa včera videla a bol si dobrý.
Dík Peti za pochvalu, tesne sme prehrali ale povadil som sa s nimi tam, lebo nás obrali o výhru- manželke neuznali sýtenú vodu ako sódu a to rozhodlo,že sme tesne prehrali...

Ale že som bol dobrý ? :-), skoro ako Fico, že ? :-)))))))))))))))))))))

Veru máš pravdu...."dobrý" si jak Fico !
Ten si tiež vysvetľuje ( čítaj - mýli si, vysvetľuje, prispôsobuje ) dojmy a pojmy podľa svojho.

Tak isto je to aj s tou vodou.
Sýtená voda a sóda je nebo a dudy.
Rozdiely si nájdi sám ...;)
Buchy, netrep mi tu mozgy- 99,9% ludí ti potvrdí že soda je sýtená voda ( sýtená CO2 ), tak zas nedrb ľuďom mozgy, že nie :-)))))))))))))))
buchač
25.09.14,19:57
Buchy, netrep mi tu mozgy- 99,9% ludí ti potvrdí že soda je sýtená voda ( sýtená CO2 ), tak
zas nedrb ľuďom mozgy, že nie :-)))))))))))))))

OKI...iď radšej pozerať Rosamunde Pilcher...lepšie bude.
lubko6394
26.09.14,05:23
Buchy, netrep mi tu mozgy- 99,9% ludí ti potvrdí že soda je sýtená voda ( sýtená CO2 ), tak zas nedrb ľuďom mozgy, že nie :-)))))))))))))))

Toto som si donedávna myslel aj ja. Keď som hľadal v Grécku sýtenú vodu s bublinkami našiel som jednu s nápisom Sóda a ďalšie roky hľadal len túto. Až naposledy som si pozrel bližšie fľašu a zloženie a oni tam pridávali bikarbónu. Tento rok som si teda našiel inú, v názve čosi ako gas... a bola ako tá z Lidlu.
buchač
26.09.14,10:30
...a to čo nám začína ? Vtipný víkend ???

Nebudeme zasahovať do obsahu médií, tvrdí Penta
http://ekonomika.sme.sk/c/7405553/nebudeme-zasahovat-do-obsahu-medii-tvrdi-penta.html?ref=trz
Robert Fico: Zníženie dodávok plynu do Európy je politickým nástrojom
http://www.energia.sk/tema/zemny-plyn-a-teplo/robert-fico-znizenie-dodavok-plynu-do-europy-je-politickym-nastrojom/14392/
Spätný tok Slovensko spúšťalo začiatkom septembra. Kohútikom vtedy slávnostne otočil premiér Robert Fico spoločne s ukrajinským premiérom Arsenijom Jaceňukom a zástupcom Bruselu.
http://ekonomika.sme.sk/c/7405395/rusko-hrozi-unii-obmedzenim-plynu-ak-ho-bude-vyvazat-na-ukrajinu.html
Petra Nová
26.09.14,11:26
Mňa, Stanko, potešilo aj to, že som ťa včera videla a bol si dobrý.
Dík Peti za pochvalu, tesne sme prehrali ale povadil som sa s nimi tam, lebo nás obrali o výhru- manželke neuznali sýtenú vodu ako sódu a to rozhodlo,že sme tesne prehrali...

Ale že som bol dobrý ? :-), skoro ako Fico, že ? :-)))))))))))))))))))))
Stanko, bol si fakt dobrý. Málo si sa hádal. Pretože vás poškodili. Sóda v chápaní Slovákov nie je nič iné než bublinkavá voda, inak, voda nasýtená CO2, teda sýtená voda. A to ste povedali správne.
Áno, bol si dobrý, skoro ako Fico, ale len o máličko menej. To vieš, že ON musí byť ten najlepší, však je náš vodca, naša nádej...:)
taiko
26.09.14,11:31
http://ekonomika.sme.sk/c/7405981/dodavatelia-vahostavu-peniaze-neuvidia-firma-dlhy-skrtne.html?ref=trz

radost podnikat, ****** smeracke, estebacke. A ovce zatlieskaju a budu nadavat na vykoristovatelov podnikatelov. Slak ma ide trafit
evuš
26.09.14,11:33
http://ekonomika.sme.sk/c/7405981/dodavatelia-vahostavu-peniaze-neuvidia-firma-dlhy-skrtne.html?ref=trz

radost podnikat, ****** smeracke, estebacke. A ovce zatlieskaju a budu nadavat na vykoristovatelov podnikatelov. Slak ma ide trafit

Tai, už ani nevravím...poctivci umrú skôr, než sa niekomu gágor naplní :(:mee:
taiko
26.09.14,11:46
http://ekonomika.sme.sk/c/7405981/dodavatelia-vahostavu-peniaze-neuvidia-firma-dlhy-skrtne.html?ref=trz

radost podnikat, ****** smeracke, estebacke. A ovce zatlieskaju a budu nadavat na vykoristovatelov podnikatelov. Slak ma ide trafit

Tai, už ani nevravím...poctivci umrú skôr, než sa niekomu gágor naplní :(:mee:
Kokso, ako im nas drahy socialny premier moze nadalej davat statne zakazky, To su ludia nacisto osprosteti uz? Najprv Doprastav, teraz Vahostav a magor ma furt 37%. Nechapem to
evuš
26.09.14,11:49
http://ekonomika.sme.sk/c/7405981/dodavatelia-vahostavu-peniaze-neuvidia-firma-dlhy-skrtne.html?ref=trz

radost podnikat, ****** smeracke, estebacke. A ovce zatlieskaju a budu nadavat na vykoristovatelov podnikatelov. Slak ma ide trafit

Tai, už ani nevravím...poctivci umrú skôr, než sa niekomu gágor naplní :(:mee:
Kokso, ako im nas drahy socialny premier moze nadalej davat statne zakazky, To su ludia nacisto osprosteti uz? Najprv Doprastav, teraz Vahostav a magor ma furt 37%. Nechapem to

..hm...
lujza.j
26.09.14,11:56
Buchy, netrep mi tu mozgy- 99,9% ludí ti potvrdí že soda je sýtená voda ( sýtená CO2 ), tak zas nedrb ľuďom mozgy, že nie :-)))))))))))))))

Toto som si donedávna myslel aj ja. Keď som hľadal v Grécku sýtenú vodu s bublinkami našiel som jednu s nápisom Sóda a ďalšie roky hľadal len túto. Až naposledy som si pozrel bližšie fľašu a zloženie a oni tam pridávali bikarbónu. Tento rok som si teda našiel inú, v názve čosi ako gas... a bola ako tá z Lidlu.
gazirana ili negazirana voda....:)
lujza.j
26.09.14,12:17
dnes potešilo...ak sa tak dá povedať....
začalo sa mi "turdé vojenská nemocnica BA"prvotné vyšetrenie u rehab.dochtora + rehab.procedúry....milión druhov sestrička milada "ježiši ty toho tu máš tu budeš chodiť mesiac":eek:/kríže a kčná chrb./...ani neviem ako ....mám nový vankúš "pod krk", podsedák na stoličku aby som sedela poriadne a a bedrový vystúžený "ladviniak"na šport...hentie prvé veci už doma každý kus po 0,17e:eek:
rtg krížov ...výsledok bud týždeň...tak uvidím...ale dochtorka predpokladá.....že ked mám na krčnej chrb.degeneratívne zmeny...tak aj dole...paráda:(...ale platnička podla všetkého vonku nie je.....
Tweety
26.09.14,12:28
No vidíš, a potom, že sa naše zdravotníctvo o pacienta nestará. Niekedy aj motyka vystrelí. Len sa pekne správaj, sedkaj na stoličke, športuj s ľadviniakom a tak.:)Lekárov treba poslúchať.
Oliwa
26.09.14,12:56
dnes potešilo...ak sa tak dá povedať....
začalo sa mi "turdé vojenská nemocnica BA"prvotné vyšetrenie u rehab.dochtora + rehab.procedúry....milión druhov sestrička milada "ježiši ty toho tu máš tu budeš chodiť mesiac":eek:/kríže a kčná chrb./...ani neviem ako ....mám nový vankúš "pod krk", podsedák na stoličku aby som sedela poriadne a a bedrový vystúžený "ladviniak"na šport...hentie prvé veci už doma každý kus po 0,17e:eek:
rtg krížov ...výsledok bud týždeň...tak uvidím...ale dochtorka predpokladá.....že ked mám na krčnej chrb.degeneratívne zmeny...tak aj dole...paráda:(...ale platnička podla všetkého vonku nie je.....
Lui, kam sa chystáš? ;):D
Inak včera som začula v TV správach - hodnotili výročie Zajacovej reformy, keď sa človek pretransformoval z pacienta na klienta... :mad:
A odznelo tam niečo v zmysle, že zdravie je apolitické. Zlatej žile je vraj jedno, kto je jej nositeľ - ide naprieč politickým spektrom... Ako je aj pravda.
lujza.j
26.09.14,13:12
teraz mám 2v1...po novembrovej búračke som mala ísť na kontrolu neurologovi po 2mes.a vybrať rehabku.....jasne, že už som nikde nebola..... keby ma teraz nezačal krk boleť ani ma to nenapadne spomenúť.....
pavol54
26.09.14,14:22
http://ekonomika.sme.sk/c/7405981/dodavatelia-vahostavu-peniaze-neuvidia-firma-dlhy-skrtne.html?ref=trz

radost podnikat, ****** smeracke, estebacke. A ovce zatlieskaju a budu nadavat na vykoristovatelov podnikatelov. Slak ma ide trafit
pravda je a je pravda aj to ako sa vykrikovalo že zakázky za fica sú predražené, potom sa ukazovalo na to ako dobre sa vysúťažili nové aj o 20% nižšie tendre. len tvrdím že boli sprostí prečo podliezali kalkulačné ceny a chceli stavať za nižšie.
buchač
26.09.14,15:09
Lui, kam sa chystáš? ;):D
Inak včera som začula v TV správach - hodnotili výročie Zajacovej reformy, keď sa človek pretransformoval z pacienta na klienta... :mad:
A odznelo tam niečo v zmysle, že zdravie je apolitické. Zlatej žile je vraj jedno, kto je jej nositeľ - ide naprieč politickým spektrom... Ako je aj pravda.

Dnes som sledoval TV spravodajstvo-á.. Je v podstate jedno, ktorý kanál.
Skoro všetky sa venujú tej Blave...vo všetkých sférach.
Kua, do spravodajstva patrí nejaké turné nejakého speváka, keď každú 1/2 hodinu drbnú reklamu ???
Podobné drísty sledujem už dlhšiu dobu.
Vezmem príklad nedávnej záplavy, kde domy v prdely...No v Blave podmylo breh nad cestou a hneď pohroma na svete, lebo blaváci museli pešo tých pár metrov ku bytovkám.
...síce mojej zlatej žile je to jedno, ani poplatky necvakám, no je mi z toho grcovnô.
lujza.j
26.09.14,15:17
...niekdy mi to príde ako naschvál, aby ešte väčšia nevraživosť bola voči Ba.......skôr mi vadia cigoši každý deň v tv novinách.....
buchač
26.09.14,15:32
...niekdy mi to príde ako naschvál, aby ešte väčšia nevraživosť bola voči Ba.......skôr mi vadia cigoši každý deň v tv novinách.....

Lui...aby jasné bolo.

Ča sa týka Blavy, bol som tam nie raz. Či súkromne a či služobne-porady na ministerstve dopravy boli pravidelné.
Spoznal som aj takých a aj takých ľudí....ostatne, ako aj inde na Slovensku alebo v Čechách, mohol by so knižku napísať.
Čo snáď nemá Blava regionálnu televíziu, kde by sa mohli vyplakávať a riešiť tie svoje problémy ?
To nie sú problémy celého Slovenska, tie zápchy a či iné aspekty...

Tí cigoši mi v médiách ani tak nevadia...skôr v reálnom živote...
Ale nejakú tú osadu z východu by mohol štát podnietiť k presťahovaniu ku Blave...;)
bettylou
26.09.14,16:44
šiel po ulici, pod pazuchou poskladané noviny a známy sa ho pýta: čo je v nich? a un že ta ryba.
pmajap
26.09.14,17:39
Prišiel na večeru, už prežije zimu, má viac ako 600g a pes sa mu odstupuje od misky, nechá ho žrať :)
BXLmiami
26.09.14,17:44
...niekdy mi to príde ako naschvál, aby ešte väčšia nevraživosť bola voči Ba.......skôr mi vadia cigoši každý deň v tv novinách.....

Lui...aby jasné bolo.

Ča sa týka Blavy, bol som tam nie raz. Či súkromne a či služobne-porady na ministerstve dopravy boli pravidelné.
Spoznal som aj takých a aj takých ľudí....ostatne, ako aj inde na Slovensku alebo v Čechách, mohol by so knižku napísať.
Čo snáď nemá Blava regionálnu televíziu, kde by sa mohli vyplakávať a riešiť tie svoje problémy ?
To nie sú problémy celého Slovenska, tie zápchy a či iné aspekty...

Tí cigoši mi v médiách ani tak nevadia...skôr v reálnom živote...
Ale nejakú tú osadu z východu by mohol štát podnietiť k presťahovaniu ku Blave...;)
Ja teda neviem,dávala som plus a toto z toho vyšlo,tak pardon.
buchač
26.09.14,17:50
Lui...aby jasné bolo.

Ča sa týka Blavy, bol som tam nie raz. Či súkromne a či služobne-porady na ministerstve dopravy boli pravidelné.
Spoznal som aj takých a aj takých ľudí....ostatne, ako aj inde na Slovensku alebo v Čechách, mohol by so knižku napísať.
Čo snáď nemá Blava regionálnu televíziu, kde by sa mohli vyplakávať a riešiť tie svoje problémy ?
To nie sú problémy celého Slovenska, tie zápchy a či iné aspekty...

Tí cigoši mi v médiách ani tak nevadia...skôr v reálnom živote...
Ale nejakú tú osadu z východu by mohol štát podnietiť k presťahovaniu ku Blave...;)
Ja teda neviem,dávala som plus a toto z toho vyšlo,tak pardon.[/QUOTE]

:D :D :D
Ale máš jedno...poniektorí dajú s plným vedomím.

No zopakujem, nejde o nejakú zášť, ide o holý a čistý fakt.
kukučka
26.09.14,17:51
Maji ryžou ho kŕmiš? Taká veľká a nevieš, že ježko papá jabĺčka? :D
pmajap
26.09.14,18:01
Kuracie pečienky s ryžou, keď varím, tak uteká do kuchyne a jabľčka tie nechutia ani Pinďovi, ani ježurovi iba mne.;)
alaya1
26.09.14,18:16
...niekdy mi to príde ako naschvál, aby ešte väčšia nevraživosť bola voči Ba.......skôr mi vadia cigoši každý deň v tv novinách.....

Lujza bud spokojna, kym ti vadia len v Tv a nestretavas ich denne, napr. za chrbom v buse MHD :)
lujza.j
26.09.14,18:32
...niekdy mi to príde ako naschvál, aby ešte väčšia nevraživosť bola voči Ba.......skôr mi vadia cigoši každý deň v tv novinách.....

Lujza bud spokojna, kym ti vadia len v Tv a nestretavas ich denne, napr. za chrbom v buse MHD :)
jáj alaya:)...na pentagon mám výhľad....pred pár rokmi ma ešte osadenstvo aj iní gebroši zdravili.... aj v MHD...aj debatovať chceli.........a úplne vip boli "moji cigoši"-susedia....mala som ich tu tuším 8r....byt mi nevykradli , psa nezjedli ....decko mi zachránili...ale ked boli het bola som šťastná.....neboli to osadníci, ale furt to boli cigoši.....byt plný švábov.....
alaya1
26.09.14,19:30
tak si uz trenovana :)
lujza.j
26.09.14,19:58
tak si uz trenovana :)
veru áno:D....a ešte si dovolím na nich hnusno aj kukať....čo oni nemajú radi......
misoft
26.09.14,20:33
Lui - hádam len nie

137750
lujza.j
26.09.14,20:36
dušan:D:D...s holou frndou a prdkou iba doma a na balkóne....:---
pmajap
26.09.14,21:25
Koľko stoja krajiny sankcie Ruska, celkom zaujímavé čítanie http://www.dolezite.sk/Pohlad-na-to-iste-aj-trochu-inak-bZZX6p.html
Anika61
27.09.14,06:51
...niekdy mi to príde ako naschvál, aby ešte väčšia nevraživosť bola voči Ba.......skôr mi vadia cigoši každý deň v tv novinách.....

Lujza bud spokojna, kym ti vadia len v Tv a nestretavas ich denne, napr. za chrbom v buse MHD :)
jáj alaya:)...na pentagon mám výhľad....pred pár rokmi ma ešte osadenstvo aj iní gebroši zdravili.... aj v MHD...aj debatovať chceli.........a úplne vip boli "moji cigoši"-susedia....mala som ich tu tuším 8r....byt mi nevykradli , psa nezjedli ....decko mi zachránili...ale ked boli het bola som šťastná.....neboli to osadníci, ale furt to boli cigoši.....byt plný švábov.....

Tak tento vyrok:ale furt to boli cigosi....ma dost zarazil...ako si to myslela?
Mila123
27.09.14,07:21
dušan:D:D...s holou frndou a prdkou iba doma a na balkóne....:---
ak som mala malé deti, (mám dcéry) a ak behali po byte s holým zadkom, tak som im vravela, že behajú s holou jolou......
kopretinka
27.09.14,07:29
predvčerom u nás vyhodili dve baby a včera ďalšie dve.........žiadna výpovedná doba....dohoda.....a tie baby sú také nevedomé,že to podpísali :eek::mad:
alaya1
27.09.14,08:24
...niekdy mi to príde ako naschvál, aby ešte väčšia nevraživosť bola voči Ba.......skôr mi vadia cigoši každý deň v tv novinách.....

Lujza bud spokojna, kym ti vadia len v Tv a nestretavas ich denne, napr. za chrbom v buse MHD :)
jáj alaya:)...na pentagon mám výhľad....pred pár rokmi ma ešte osadenstvo aj iní gebroši zdravili.... aj v MHD...aj debatovať chceli.........a úplne vip boli "moji cigoši"-susedia....mala som ich tu tuším 8r....byt mi nevykradli , psa nezjedli ....decko mi zachránili...ale ked boli het bola som šťastná.....neboli to osadníci, ale furt to boli cigoši.....byt plný švábov.....

Tak tento vyrok:ale furt to boli cigosi....ma dost zarazil...ako si to myslela?
Asi to myslela tak, ze mentalita nepusti. Mas s tym problem ?
misoft
27.09.14,08:25
...niekdy mi to príde ako naschvál, aby ešte väčšia nevraživosť bola voči Ba.......skôr mi vadia cigoši každý deň v tv novinách.....

Lujza bud spokojna, kym ti vadia len v Tv a nestretavas ich denne, napr. za chrbom v buse MHD :)
jáj alaya:)...na pentagon mám výhľad....pred pár rokmi ma ešte osadenstvo aj iní gebroši zdravili.... aj v MHD...aj debatovať chceli.........a úplne vip boli "moji cigoši"-susedia....mala som ich tu tuším 8r....byt mi nevykradli , psa nezjedli ....decko mi zachránili...ale ked boli het bola som šťastná.....neboli to osadníci, ale furt to boli cigoši.....byt plný švábov.....

Tak tento vyrok:ale furt to boli cigosi....ma dost zarazil...ako si to myslela?
Asi to myslela tak, ze mentalita nepusti. Mas s tym problem ?
Zavolajte Mentalistu......... :D:D:D
kopretinka
27.09.14,08:45
:D
lujza.j
27.09.14,08:50
...niekdy mi to príde ako naschvál, aby ešte väčšia nevraživosť bola voči Ba.......skôr mi vadia cigoši každý deň v tv novinách.....

Lujza bud spokojna, kym ti vadia len v Tv a nestretavas ich denne, napr. za chrbom v buse MHD :)
jáj alaya:)...na pentagon mám výhľad....pred pár rokmi ma ešte osadenstvo aj iní gebroši zdravili.... aj v MHD...aj debatovať chceli.........a úplne vip boli "moji cigoši"-susedia....mala som ich tu tuším 8r....byt mi nevykradli , psa nezjedli ....decko mi zachránili...ale ked boli het bola som šťastná.....neboli to osadníci, ale furt to boli cigoši.....byt plný švábov.....

Tak tento vyrok:ale furt to boli cigosi....ma dost zarazil...ako si to myslela?
ako som to myslela nuž tak ako napísali alaya a duški...že mentalita-temperament.....
že jednu izbu nemožeš používať, ktorá susedí s ich kuchyňou....čiže máš o jednu menší byť....že otvoríš vchodové dvere a na rohožke spí šfetovaný zaťko pani domácej.....že mali 3izb. a bolo ich tam aj 15ks...že ked prišli deratizovať šváby som kukala, že odkial by sa vzali...a toť oproti .......a xy iných vecí.....nehovoriac o tom, že cena mojeho bytu bola hodne dole......
ale stále som na tom nebola tak ako tí susedia ktorí boli pod a nad.....
kopretinka
27.09.14,08:56
ak by som niekedy bola nútená predať môj byt,tak vážne uvažujem,že dám prednosť cigánom,aby som sa "pomstila" všetkým za ich nevšímavosť a neochotu niečo v baráku riešiť,lebo najlepšie je za sebou zabuchnúť dvere a tváriť sa,že mňa sa to netýka,ja nič nepočujem a nevidím.....
Anika61
27.09.14,09:34
...niekdy mi to príde ako naschvál, aby ešte väčšia nevraživosť bola voči Ba.......skôr mi vadia cigoši každý deň v tv novinách.....

Lujza bud spokojna, kym ti vadia len v Tv a nestretavas ich denne, napr. za chrbom v buse MHD :)
jáj alaya:)...na pentagon mám výhľad....pred pár rokmi ma ešte osadenstvo aj iní gebroši zdravili.... aj v MHD...aj debatovať chceli.........a úplne vip boli "moji cigoši"-susedia....mala som ich tu tuším 8r....byt mi nevykradli , psa nezjedli ....decko mi zachránili...ale ked boli het bola som šťastná.....neboli to osadníci, ale furt to boli cigoši.....byt plný švábov.....

Tak tento vyrok:ale furt to boli cigosi....ma dost zarazil...ako si to myslela?
ako som to myslela nuž tak ako napísali alaya a duški...že mentalita-temperament.....
že jednu izbu nemožeš používať, ktorá susedí s ich kuchyňou....čiže máš o jednu menší byť....že otvoríš vchodové dvere a na rohožke spí šfetovaný zaťko pani domácej.....že mali 3izb. a bolo ich tam aj 15ks...že ked prišli deratizovať šváby som kukala, že odkial by sa vzali...a toť oproti .......a xy iných vecí.....nehovoriac o tom, že cena mojeho bytu bola hodne dole......
ale stále som na tom nebola tak ako tí susedia ktorí boli pod a nad.....
Tak to chapem...zla skusenost......byvam vedla ''necigosov'',ale tiez nieco podobne...behaju tam potkany vacsie ako macky a hluk cely den i noc.....tak je to jedno aka mentalita...
willma
27.09.14,10:10
lujza.j
27.09.14,10:23
pmajap
27.09.14,10:27
willma to nevysvetlíš, kto nezažil nepochopí a kto zažil Boh mu pomáhaj a jeho majetku zbohom ;)
lujza.j
27.09.14,10:49
vytáčajú ma a velmi.....na kieho čerta sa im tu dala pred rokmi prednosť v zákone...poňali si ju po svojom.....skáču do cesty ako kamzíky.......ja nie ostala som tak ako som sa to ako decko naučila ...ked nič nejde a cez cestu rýchlo.....
http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000673/1427017/Som-kamikadze-hluchan---ked-sa-chodci-spravaju-horsie-ako-ovce
Petra Nová
27.09.14,12:17
Mimoriadny kongres politických Hurvínkov.:mee:

http://www.sme.sk/c/7407187/freso-ma-velku-sancu-zostat-lidrom-na-snem-neprisla-stovka-delegatov.html
píše hlásna trúba Penty.
Freša neodvolajú, verabože nie! Jasné, veď posledný musí zhasnúť.:---
lujza.j
27.09.14,12:32
komedianti....
buchač
27.09.14,12:42
komedianti....

Ale ON - VODCA - NAŠA NÁDEJ je len jeden !
Petra Nová
27.09.14,12:45
Na druhej strane, aj pri 3,8% nej podpore voličov sú na kongrese plné misy, tak to s nimi ešte nie je katastrofálne. Aj sa všetci usmievajú. Veď niečo poskytla bratislavská župa, keď už z funkcie odstúpil pokladník Matej.
http://i.sme.sk/s/sme/data/kudal/4195/tb__5495_r6610-r795-st.ir2-_s900.jpg
lujza.j
27.09.14,12:46
komedianti....

Ale VODCA je len jeden !
...a to v každom cirkuse...
ani bohovi dať klúče od miešačky.....nemá moc komu ich dať....tento vodca v tomto cirkuse....
Petra Nová
27.09.14,12:55
Stanko, kde si??? Mal by si im tam ísť zdvihnúť tú ich zvädnutú zástavu so zlatým šitím: Modrá je dobrá!
buchač
27.09.14,13:09
Toto je snáď možné len na Slovensku ...

Neviem veru, koho také niečo poteší.

Dodávatelia Váhostavu peniaze neuvidia, firma dlhy škrtne
http://ekonomika.sme.sk/c/7405981/dodavatelia-vahostavu-peniaze-neuvidia-firma-dlhy-skrtne.html?ref=njct

ŠTB-káka Širokého a jeho patrónov určite aj hej.
Horšie je to s tými ostatnými ...

-----------------------------------------------------------------------------
Osobitosti našich diaľnic napriek krachu neprehrávajú
Formálny krach neznamená, že majitelia najväčších stavebných firiem na obchodoch so štátom prerobia. Straty za nich zaplatia ich menej vplyvní dodávatelia.

Diaľnice sú na Slovensku dlhodobo najdrahšia a najsledovanejšia verejná investícia.
Preto to, ako sa v tejto oblasti štát správa, významne vplýva na to, či našu krajinu vnímame viac ako banánovú republiku, ktorú kompletne riadia záujmy oligarchov, alebo len ako štandardný milý stredoeurópsky zhluk v zásade fungujúcich nedokonalostí.
Šesť z posledných ôsmich rokov je predsedom vlády tejto krajiny Robert Fico, ktorý sa ako budovateľ angažuje významne.
http://ekonomika.sme.sk/c/7405981/dodavatelia-vahostavu-peniaze-neuvidia-firma-dlhy-skrtne.html?ref=njct
Mila123
27.09.14,13:10
Stanko, kde si??? Mal by si im tam ísť zdvihnúť tú ich zvädnutú zástavu so zlatým šitím: Modrá je dobrá!
nepatrí Stanislav k červeným????
buchač
27.09.14,13:11
nepatrí Stanislav k červeným????

Nie Miuška ...on je IBA prevracač kabátov....;)
Petra Nová
27.09.14,13:15
Stanko, kde si??? Mal by si im tam ísť zdvihnúť tú ich zvädnutú zástavu so zlatým šitím: Modrá je dobrá!
nepatrí Stanislav k červeným????
To nevadí, nech im dodá sebavedomia. Lebo ak to takto bude pokračovať aj u ďalších "modrých", potom budeme musieť robiť opozíciu Ficovi my dvaja so Stankom.:D
Stanislav 1975
27.09.14,13:57
Stanko, kde si??? Mal by si im tam ísť zdvihnúť tú ich zvädnutú zástavu so zlatým šitím: Modrá je dobrá!
nepatrí Stanislav k červeným????
To nevadí, nech im dodá sebavedomia. Lebo ak to takto bude pokračovať aj u ďalších "modrých", potom budeme musieť robiť opozíciu Ficovi my dvaja so Stankom.:D
Júúúj Peti, došiel som od klientky a čítam tú super správu, takže SDKU už padla na úroveň SNS..., ale však to aj tak bola len partaj zločinu, Slovensko okradli o tolko miliárd, že Robert ako keby sa snažil neukradne ni do konca života...
Takže Smer bude vládnuť minimálne 40 rokov, minimálne...- a ak nie sám tak v najhoršom prípade s KDH...
Stanislav 1975
27.09.14,14:01
nepatrí Stanislav k červeným????

Nie Miuška ...on je IBA prevracač kabátov....;)
Ja a prevracač kabátov ???? To nemyslíš vážne- ja som sa preorientoval iba RAZ v živote- keď som prešiel od KSS k SMER-u, tak netrep buchy,,,
Ty ked si štrngal na námestí, tak ja som likvidoval Havlove bilboardy :-)))), dokonca som mal aj zníženú známku z chovania lebo som Havlovi vypálil oči na letáku a vtedy som si uvedomil aká "demokracia" to k nám ide :-(
lujza.j
27.09.14,14:04
SDKu...urobí všetko preto, aby preliezlo do siene bohov.....
sosak
27.09.14,14:11
nepatrí Stanislav k červeným????

Nie Miuška ...on je IBA prevracač kabátov....;)
Ja a prevracač kabátov ???? To nemyslíš vážne- ja som sa preorientoval iba RAZ v živote- keď som prešiel od KSS k SMER-u, tak netrep buchy,,,
Ty ked si štrngal na námestí, tak ja som likvidoval Havlove bilboardy :-)))), dokonca som mal aj zníženú známku z chovania lebo som Havlovi vypálil oči na letáku a vtedy som si uvedomil aká "demokracia" to k nám ide :-(
To už je tretí odboj, alebo trojboj, alebo trombón. :D
pmajap
27.09.14,14:34
To nevadí, nech im dodá sebavedomia. Lebo ak to takto bude pokračovať aj u ďalších "modrých", potom budeme musieť robiť opozíciu Ficovi my dvaja so Stankom.:D
Júúúj Peti, došiel som od klientky a čítam tú super správu, takže SDKU už padla na úroveň SNS..., ale však to aj tak bola len partaj zločinu, Slovensko okradli o tolko miliárd, že Robert ako keby sa snažil neukradne ni do konca života...
Takže Smer bude vládnuť minimálne 40 rokov, minimálne...- a ak nie sám tak v najhoršom prípade s KDH...[/QUOTE]

Stano ty si riadny dráždič:D
http://www.dolezite.sk/pic/l_hgOg3YKejCq6KXesqW2Cwh9etW.jpg
Petra Nová
27.09.14,14:36
Júúúj Peti, došiel som od klientky a čítam tú super správu, takže SDKU už padla na úroveň SNS..., ale však to aj tak bola len partaj zločinu, Slovensko okradli o tolko miliárd, že Robert ako keby sa snažil neukradne ni do konca života...
Takže Smer bude vládnuť minimálne 40 rokov, minimálne...- a ak nie sám tak v najhoršom prípade s KDH...
Baránek tak napočítal. Horší je už len Lipšic. Ale popravde, Baránek nemá rád terajšiu SDKÚ. Tak čo im ubral, to pridal pavučine. Ale pána prezidentovi vyčaril 57% popularity.
Stanislav 1975
27.09.14,14:45
Júúúj Peti, došiel som od klientky a čítam tú super správu, takže SDKU už padla na úroveň SNS..., ale však to aj tak bola len partaj zločinu, Slovensko okradli o tolko miliárd, že Robert ako keby sa snažil neukradne ni do konca života...
Takže Smer bude vládnuť minimálne 40 rokov, minimálne...- a ak nie sám tak v najhoršom prípade s KDH...
Baránek tak napočítal. Horší je už len Lipšic. Ale popravde, Baránek nemá rád terajšiu SDKÚ. Tak čo im ubral, to pridal pavučine. Ale pána prezidentovi vyčaril 57% popularity.
Dano , nech radšej líže pindu pani K. :-)))))
Začínam mať strach z pána prezidenta- robil som proti nemu kampaň pred volbami, lebo som vedel že je rukách sionistu pána Čútoru a že len zlo porobí, ale pravdupovediac ma prekvapil po volbách, že bude až tak zlý a nehanebný prezident, to som si veru nemyslel....- verejne podporiť fašistické hordy p . Porošenka na Ukrajine- to už je iná sila toto..., som z toho znechutený....- lebo čo si už v tomto štáte dovoluje tá sionistická skupinka- Šebej, Mesežnikov, Hríb, Bútora- to je na zaplakanie- vojnoví štváči sú to
Petra Nová
27.09.14,14:51
Neviem Stanko, či ťa nebudem šokovať informáciou, že Ivo Samson, ďalší s... , je poradcom ministra obrany!!! To je....však vieš kde!
Stanislav 1975
27.09.14,14:55
Neviem Stanko, či ťa nebudem šokovať informáciou, že Ivo Samson, ďalší s... , je poradcom ministra obrany!!!
Na Iva som úplne zabudol :-(((((, ale buďme radi, že naša vláda má tento postoj, ver mi závidí nám to polka Europy, Fico nieje xuj, Fico vie čo robí a cením si jeho postoj v tejto Ukrajinskej veci- najnovšie dostal rozum na rozdiel od ich vlády aj Český prezident....- u ních je to naopak úplne- blbá vláda- schopný prezident, u nás schopná vláda a prezident defka...
Petra Nová
27.09.14,15:01
Nuž, v Čechách to má vláda ťažké, majú tam ľudovcov, Babiša a bez nich sa vládnuť nedá.
Veď Sobotku išli zabiť za to, že nejaká ženuška z ANO dostala len nejaké podradné kreslo eurokomisárky. Vraj to bol trest Komisie za rebelanstvo Sobotku.
Stanislav 1975
27.09.14,15:03
Nuž, v Čechách to má vláda ťažké, majú tam ľudovcov, Babiša a bez nich sa vládnuť nedá.
práveže Babiš ma trocha v dobrom prekvapil- nieje to s ním až tak zlé ako som sa obával- on je z tých lepších tam, ale ten ZA-ORÁLEK- amen, tma...
Stanislav 1975
27.09.14,15:05
Nuž, v Čechách to má vláda ťažké, majú tam ľudovcov, Babiša a bez nich sa vládnuť nedá.
práveže Babiš ma trocha v dobrom prekvapil- nieje to s ním až tak zlé ako som sa obával- on je z tých lepších tam, ale ten ZA-ORÁLEK- amen, tma...
inak v ˇčechách si všímaj poslancov Stanislava Humla ( čssd) a Pavla Foldynu ( ksčm)- dal som sa nimi dokopy a sú úplne že super...
Petra Nová
27.09.14,15:06
Zaorálek -to je náš Lajčák. Ktovie, či tiež nemá zálusk šéfovať OSN.
Stanko, ty máš ale dlhé prsty....myslím v dobrom.
Stanislav 1975
27.09.14,15:11
Zaorálek -to je náš Lajčák. Ktovie, či tiež nemá zálusk šéfovať OSN.
Stanko, ty máš ale dlhé prsty....myslím v dobrom.

:D:D:D