Pavol Hrachovský
17.09.14,08:28
Pred časom mi z tejto milej spoločnosti niekto telefonoval, že som si objednal ich službu...čo to som si počítal už aj tu na porade ale v podstate ja som si neni vedomí toho, že by som s niečím výslovne súhlasil ale asi áno, ak mi poslali zmluvu aj s predfaktúrou. Chcem sa opýtať, je prosím ešte možné túto zmluvu vypovedať, resp. neuhradiť predfaktúru a nepodpísať a nezaslať im naspäť zmluvu ? prípadne viem zmluvu hodiť sem ako scan...

Ďakujem pekne za rady.
tuta
17.09.14,06:36
Môj názor je, že pokiaľ nemajú od Teba podpísanú zmluvu, tak prakticky nedošlo k uzavretiu žiadneho právneho vzťahu a nič Ti nemôžu, predfaktúru neuhrádzaj...
Tieto spoločnosti skúšajú ako prísť ľahko k euráčom...
Pavol Hrachovský
17.09.14,06:51
Ďakujem za odpoveď, ja si to tiež myslím, ale neviem to isto, nakoľko v zmluve, čo mi poslali stojí,

že právny vzťah, ktorý je predmetom tejto dohody vznikol medzi účastníkmi dohody na základe telefonickej ponuky služieb zástupcu poskytovateľa, ktorý telefonicky kontaktoval zadávateľa za účelom ponuky poskytnutia služieb - reklamy špecifikovanej v bode 2.tejto dohody a výslovnej ústnej akceptácie ponuky zadávateľom. Ponuka služieb - reklamy zástupcom poskytovateľa a jej akceptácia zadávateľom boli zrealizované na základe dvoch telefonických kontaktov zástupcu poskytovateľa, pričom zadávateľ bol upozornený a súhlasil, že druhý rozhovor sa nahráva. Zástupca poskytovateľa v prvom telefonickom kontakte podobne informoval zadávateľa ako potenciálneho zmluvného partnera o ponuke služieb - poskytnutie reklamného balíku, ktorý tvorí predmet tejto dohody, ako aj o cene za objednané služby, splatnosti ceny, dobe platnosti dohody a o spôsobe uzatvorenia právneho (zmluvného) vzťahu. Na základe záujmu zadávateľa o ponúkané reklamné služby sa uskutočnil druhý telefonát, ktorý uskutočnil iný zástupca poskytovateľa (osoba odlišná od osoby uskutoč.prvý kontakt) , v ktorom zástupca poskytovateľa zopakoval ponuku a zadávateľ ústne potvrdil objednávku ponúkaných služieb. Právny vzťah, predmetom ktorého je plnenie predmetu písomne uvedeného v bode 1 a 2 tejto dohody vznikol ústnym potvrdením záujmu o ponuku zadávateľom v druhom tel.kontakte a týmto úkonom zadávateľa a poskytovateľa nadobudla dohoda o poskytovaní služieb účinnosť. Poskytovateľ vyhotovil písomne túto dohodou na základe právneho vzťahu uzatvoreného výslovnou ústnou akceptáciou ponuky zadávateľom doplniac údaje nadiktované zadávateľom a písomné vyhotovenie dohody spolu s predfaktúrou zaslal zaslal zadávateľovi na adresu sídla zadávateľa. Dohoda je vyhotovená v dvoch vyhotoveniach, z ktorých jedno po podpise sa zadávateľ zaväzuje zaslať späť na adresu poskytovateľa uvedenú na prvej strane tejto dohody. V zmysle dohody účastníkov tejto dohody začal poskytovateľ s poskytovaním služieb v zmysle tejto dohody bezodkladne po odsúhlasení obsahu dohody v druhom tel.kontakte, s čím zadávateľ vyslovil súhlas...

Tak teraz fakt neviem, ale ja som si neni vedomý toho, že by som im dal súhlas, no priznám sa, že neviem ani čo som im povedal, lebo mi volali totálne v zlú dobu (vytopilo mi sklad a ratoval som čo sa dalo) a ani neviem, prečo som s nimi hovoril, samozrejme, moja chyba...
Ing. Ľubomír Janoška
17.09.14,06:59
Na Vašom mieste by som ich informoval, že som nič telefonicky neodsúhlasil, že nemôžem vylúčiť, že niekto vybavoval telefonáty za mňa a že ich žiadam o zaslanie prepisu telefonátu, na ktorý sa odvolávajú.
Keď Vám posielajú poštou zmluvu, tak sami vedia, že telefonát nestačí. Zmluvu určite nepodpisujte.
misoft
17.09.14,07:02
Nereagovať! Táto s.r.o. si dáva platiť za niečo, čo je voľne dostupné na oficiálnych stránkach, na webe.
Pokiaľ nebola podpísaná žiadna zmluva, nebol daný súhlas ani elektronicky - pýtajú neoprávnene.
I tu jesto mnoho vláken, ktoré sa touto podvodnou firmou zaoberajú (mimochodom - mám dojem, že konatelia sú Maďari).
Oficiálna stránka (a bezplatná!) je táto:
http://www.orsr.sk/
žiadna iná!

Ak by niekedy v budúcnosti vymáhali akýmkoľvek spôsobom platby a sankcie od teba - podať na spoločnosť TO, pre tr. čin, nezákonného obohatenia, neoprávneného nakladania s osobnými údajmi,
I tu je vlákno http://www.porada.sk/t199277-register-obchodnych-spolocnosti-s-r-o.html
Niečo ďalšie o týchto pochybných firmách:
http://www.eserocka.sk/obchodny_register.html
http://glasa.blog.sme.sk/c/105512/Neplatte-poukazky-neoficialnym-obchodnym-registrom.html
Dôležité:
Nepovinné - komerčné registre:

Register obchodu SR v.o.s., firma Informatik, www.or.sk;
Register obchodu a živnosti, Firmdata Slovenská republika, s.r.o., www.firmdata.sk;
Register obchodných spoločností SR, Infodat, www.regfirm.sk;
Register slovenských firiem;
Register;
Firmdatabaza;
Infodata;

Register ekonomických subjektov (firma EO Servis, s.r.o.) www.register-ekonomickych-subjektov.sk – stránka už neexistuje, ale služby stále ponúkajú na stránke eocentrum.sk, ktorá vás presmeruje na eocentrum.cz;

Tieto registre sú vedené súkromnými spoločnosťami a nemajú nič spoločné s oficiálnymi registrami SR (živnostenský a obchodný register).
Pavol Hrachovský
17.09.14,07:22
Ďakujem Vám pekne za rady, čiže v každom prípade, to nezaplatím a ani im to neposielam naspäť a nemôžu mi nič, resp. nemôžu odo mňa žiadať žiadne platby ani sankcie hej ? inak medzičasom som im napísal mail :

Dobrý deň,

Dnes sme obdržali zásielku a konkrétne predfaktúru za registráciu v databáze obchodný register.
My však túto zmluvu neakceptujeme a ani nemáme záujem o tieto služby. Z tohto dôvodu zmluvu nepodpisujeme a nezasielame naspäť, rovnako tak neuhradíme predfaktúru.

Vzhľadom na to, že nie sme si vedomý objednania tejto služby, považujeme ju za uzavretú
Braňo
17.09.14,08:42
ja sa s tým vysporiadam veľmi rýchlo-hodím do koša
Pavol Hrachovský
17.09.14,09:05
Braňo máte pravdu aj to je riešenie ale tak predsa som opatrný a nerád by som zbytočne platil nejakým darmožráčom penále, preto sa radšej informujem...
misoft
17.09.14,13:03
Akéže penále? Ak by "náhodou" aj niečo skúsili - máš možnosť sa brániť, prípadne ešte účinnejšie - zaútočiť právnymi prostriedkami.
Oni sú si vedomí toho, že ľudia - vystrašení - skôr zaplatia, ako by sa mali po súdoch ťahať... využívajú STRACH!
Pavol Hrachovský
17.09.14,13:24
Ďakujem ti pekne... :-)
Pavol Hrachovský
26.09.14,06:59
p. Ing. Janoška, práve som s nimi telefonoval, požiadal som ich o prepis telefonátu, povedali, že nie je problém, ja som im povedal, že som nebol poučený o odstúpení zo zmluvy, čo je zo zákona a ona na to mi povedala, že do 7 dní, nakoľko ide o tele marketing a bla - bla - bla... Takže predpokladám, že mi pošlu ten prepis a ako potom ďalej postupovať prosím ?
lubko6394
26.09.14,08:25
Ja by som tvrdil že ten hlas nie je môj a že taký záznam môže vyrobiť hocikto. Dokonca jednému pánovi toto vychádza a nič s tým nespraví ani generálny prokurátor.
Ing. Ľubomír Janoška
26.09.14,08:38
Presne tak - všetko poprieť - telefonát vybavoval kamarát, ktorý navyše zle počuje.
Pavol Hrachovský
26.09.14,08:45
Ok ale môže byť takto podaná zmluva platná ? veď to je celé choré :-(
sroservis
26.09.14,10:32
Dobrý deň,

p. Hrachovský,

z Vášho mailu nie je zrejmé, či ste boli oslovený ako fyzická osoba - spotrebiteľ alebo ako podnikateľ (živnostník alebo zástupca obchodnej spoločnosti). Od posúdenia tejto skutočnosti závisí aj Vaša právna situácia.

Zmluvy je možné uzatvárať aj na diaľku (napr. prostredníctvom volania, mailom, telegraficky).

Ak ste v pozícii spotrebiteľa, zákon č. 102/2014 (prosím, pozrite si na JASPI) Vám garantuje dosť širokú ochranu, ktorú však musíte uplatniť v tam uvedených lehotách.

Ak ste v pozícii podnikateľa, z právneho pohľadu je Vaša pozícia menej chránená a do popretia vystupuje dôležitosť rozhovoru a toho, čo a akým spôsobom ste vlastne odsúhlasili/povedali (citujem zo zákona: Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenie osoby, ktorá právny úkon urobila). Zvuková nahrávka tieto minimálne atribúty štandardne spĺňa, ale závisí od jej obsahu, či došlo k ponuke na uzavretie zmluvy a jej akceptovaniu z Vašej strany.

Tieto spoločnosti sa rôznym spôsobom skúšajú vytiahnuť od drobných podnikateľov peniaze.

Nemám vedomosť (ale ani som to osobitne neskúmala), že by si táto spoločnosť uplatňovala svoje nároky aj súdne (v tom prípade by došlo na znalecké dokazovanie nahrávky v prípade, ak by ste popreli jej pravosť).

Vylúčiť takúto ďalšiu formu nátlaku však zrejme nie je možné. Je teda na Vašom zvážení, či dobrovoľne uhradíte v podstate absolútne neužitočnú službu alebo sa rozhodnete zariskovať a faktúru nehradiť, avšak s rizikom, že si daná spoločnosť začne voči Vám túto pohľadávku uplatňovať.

Pekný deň,
Pavol Hrachovský
26.09.14,10:38
problém je, že ma oslovili ako konateľa s.r.o. Asi bude rozumnejšie, ak Vám potom prepošlem prepis telefonickej objednávky, o ktorý som požiadal ?
Ing. Ľubomír Janoška
26.09.14,11:29
Nadviažem - poznáte aspoň jeden prípad, kedy sa súdny znalec podpísal pod vyjadrenie, že nahrávka telefonátu umožnila jednoznačné určenie osoby, ktorá urobila právny úkon? Znalec (v rámci vlastného pudu sebazáchovy) nanajvýš napíše, že sa nedá vylúčiť zhoda. Ani potvrdiť. A dôkazné bremeno je na strane "registra", takže nič nedokáže.
lubko6394
26.09.14,11:46
Však ak prijmeš ich argumentáciu a pripustíš že si s takouto somarinou súhlasil tak Ťa majú presne tam kde chcú. A keď podpíšeš resp. zaplatíš tak im dáš za pravdu a oni len budú posmelení vyvolávať ďalším.
Natalyk
14.01.16,13:07
Dobrý deň, môžem sa opýtať, ako to celé dopadlo??? Lebo máme vo firme podobný problém, kde si pod nátlakom a klamstvom vynútili kladnú odpoveď na objednanie služby, ktorú vôbec nechceme a do zákonnej lehoty posielam odstúpenie od zmluvy.....
Natalyk
14.01.16,13:11
Môžete tam prosím pridať aj Profesionálny register. s.r.o. www.profesionalnyregister.sk, aj toto je nepovinné a klamú
stano 1989
16.02.18,07:16
Môžem sa opytať ako to cele dopadlo vo vašom prípade mám presne taký istý problém.