martinak3
08.10.14,09:47
Prosim o radu, ci ma moze UPSVaR nutit odvolat sa voci rozhodnutiu o vyplacani RP v UK.
My sme poziadali v UK, vsetko dolozili o co ziadali, ale aj tak nam prislo zamietave vyrozumenie, ze nam nepriznaju RP a to najma z dovodu, ze deti nie su zijuce v UK a este vraj mm neprispieval v urcitych intervaloch na podporu deti na SK ( to si vydedukovali z vypisov z anglickeho uctu - peniazky prevadzal na SK jednorazovo)
Avsak nase pracovnice nechcu akceptovat ich rozhodnutie a kazu sa nam odvolat. Ked sa neodvolam - uz to aj tak casovo nestihneme, bude rozhodnutie z UK pravoplatne. a ja sa domnievam, ze ho nase urady musia akceptovat a za to obdobie, kedy nam boli slovenske RP pozastavene, by nam ich mal doplatit nas stat. Neporusuju sa tym prava mojich deti? O primarnosti krajiny mam uz dobru vedomost. Ale UK si mysli, ze primarne zodpovedna je nasa krajina, lebo mm len kratkodobo pracoval v UK ja + deti mame TP na Slovensku aj sme tu zijuci, nemigrujeme. TAK vobec neviem, ako mam vo veci postupovat, ci sa mam viacej pustit do nasich uradov, lebo v UK uz nedosiahnem nic. Odpoved z UK bola, ked som sa telefonicky odvolavala na koordinacne systemy EU a EP, ze oki, ale aj tak maju oni svoje pravidla, podla ktorych priznavaju RP. ...Dakujem