Zavrieť

Porady

Rodinne pridavky v UK -odvolanie

Prosim o radu, ci ma moze UPSVaR nutit odvolat sa voci rozhodnutiu o vyplacani RP v UK.
My sme poziadali v UK, vsetko dolozili o co ziadali, ale aj tak nam prislo zamietave vyrozumenie, ze nam nepriznaju RP a to najma z dovodu, ze deti nie su zijuce v UK a este vraj mm neprispieval v urcitych intervaloch na podporu deti na SK ( to si vydedukovali z vypisov z anglickeho uctu - peniazky prevadzal na SK jednorazovo)
Avsak nase pracovnice nechcu akceptovat ich rozhodnutie a kazu sa nam odvolat. Ked sa neodvolam - uz to aj tak casovo nestihneme, bude rozhodnutie z UK pravoplatne. a ja sa domnievam, ze ho nase urady musia akceptovat a za to obdobie, kedy nam boli slovenske RP pozastavene, by nam ich mal doplatit nas stat. Neporusuju sa tym prava mojich deti? O primarnosti krajiny mam uz dobru vedomost. Ale UK si mysli, ze primarne zodpovedna je nasa krajina, lebo mm len kratkodobo pracoval v UK ja + deti mame TP na Slovensku aj sme tu zijuci, nemigrujeme. TAK vobec neviem, ako mam vo veci postupovat, ci sa mam viacej pustit do nasich uradov, lebo v UK uz nedosiahnem nic. Odpoved z UK bola, ked som sa telefonicky odvolavala na koordinacne systemy EU a EP, ze oki, ale aj tak maju oni svoje pravidla, podla ktorych priznavaju RP. ...Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Rodinne pridavky v UK -odvolanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.