Cimca
10.10.14,08:27
Síce tu už bolo veľa diskusií o predaji sro, ale nikde som sa nedočítala resp. potrebovala by som poradiť koľko stojí prepis a všetko okolo neho pri predaji sro. Taktiež keďže príspevky na túto tému sú už staršie chcela by som poprosiť, či by mi vedeľ niekto poradiť aktuálny postup pri predaji sro, ked je vlastnikom a konateľom len jedna osoba.Vopred ďakujem.
JAJA11
10.10.14,06:42
najlepšie je obrátiť sa na firmu, ktorá zabezpečuje takéto prevody.... zvyčajne má k tomu elektronický podpis a tým je prevod lacnejší.... tu to robí napr Economic :-)
PARKER LOYD
21.10.14,07:32
Tak ja za spoločnosť PARKER LOYD sa pokúsim poradiť.

Prepis stojí - 66 EUR alebo 33 EUR ak sa podáva návrh elektronicky.

Postup je takýto :
1) vyhotovíte Rozhodnutie jediného spoločníka a podpíšete u notára.
V rozhodnutí uvedte na koho firmu prevádzate a koho menujete konateľom.
Seba odvolajte z funkcie konateľa - uvedte aj deň.

2) vyžiadate z daňového úradu súhlas s prevodom na seba a súhlas s nadobudnutím pre kupujúceho.

3) podpíšete zmluvu o prevode obchodného podielu podľa obchodného zákonníka

4) podáte návrh na zápis zmeny na súd s prílohami a vyplníte tlačivo- ktoré si stiahnete aj na stránke ministerstva spravodlivosti.

5) Po zápise odovzdáte účtovníctvo a oznámite zmeny na daňový úrad.

Zároveň súhlasím s JAJA11 je dobré sa obrátiť na firmy, ktoré to robia- môže sa stať že dôjde k zamietnutiu návrhu na zápis zmeny a mohlo by Vás to stáť viac peňazí ak premeškáte lehoty.

Dúfam, že Vám moja odpoveď pomohla a v prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte pýtať viac.