Zavrieť

Porady

Predaj sro

Síce tu už bolo veľa diskusií o predaji sro, ale nikde som sa nedočítala resp. potrebovala by som poradiť koľko stojí prepis a všetko okolo neho pri predaji sro. Taktiež keďže príspevky na túto tému sú už staršie chcela by som poprosiť, či by mi vedeľ niekto poradiť aktuálny postup pri predaji sro, ked je vlastnikom a konateľom len jedna osoba.Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    najlepšie je obrátiť sa na firmu, ktorá zabezpečuje takéto prevody.... zvyčajne má k tomu elektronický podpis a tým je prevod lacnejší.... tu to robí napr Economic :-)

    PARKER LOYD je offline (nepripojený) PARKER LOYD

    PARKER LOYD
    Tak ja za spoločnosť PARKER LOYD sa pokúsim poradiť.

    Prepis stojí - 66 EUR alebo 33 EUR ak sa podáva návrh elektronicky.

    Postup je takýto :
    1) vyhotovíte Rozhodnutie jediného spoločníka a podpíšete u notára.
    V rozhodnutí uvedte na koho firmu prevádzate a koho menujete konateľom.
    Seba odvolajte z funkcie konateľa - uvedte aj deň.

    2) vyžiadate z daňového úradu súhlas s prevodom na seba a súhlas s nadobudnutím pre kupujúceho.

    3) podpíšete zmluvu o prevode obchodného podielu podľa obchodného zákonníka

    4) podáte návrh na zápis zmeny na súd s prílohami a vyplníte tlačivo- ktoré si stiahnete aj na stránke ministerstva spravodlivosti.

    5) Po zápise odovzdáte účtovníctvo a oznámite zmeny na daňový úrad.

    Zároveň súhlasím s JAJA11 je dobré sa obrátiť na firmy, ktoré to robia- môže sa stať že dôjde k zamietnutiu návrhu na zápis zmeny a mohlo by Vás to stáť viac peňazí ak premeškáte lehoty.

    Dúfam, že Vám moja odpoveď pomohla a v prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte pýtať viac.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.