luja5
01.11.14,17:22
Navrhujem zrušiť automatické priraďovanie rubrík pri zadávaní otázky/debaty ako novej témy. Stáva sa, že automatické priraďovanie rubrík býva opakovane nelogické, prináša bez zavinenia zo strany členov Porady nový neporiadok do rubrík a snaha "upratovať" vo vzťahoch otázka/debata-rubriky sa stáva perpetuom mobile.

Príklad: V krátkom čase som pridávala dve otázky ako nové témy (túto debatu nepočítam). Doteraz nerozumiem, čo má otázka týkajúca sa možnosti odstrániť alergén z futrovanej časti čižiem spoločné s rubrikou "Porada (o stránke Porada)", ktorú som nepridávala a ktorá automaticky pribudla. Pri zadávaní otázky v rubrike "Porada (o stránke Porada)" ohľadom moderátorských možností riešenia otázok objavujúcich sa v komentároch som zase nepridávala rubriku "Právo", ktorá má výstižnú ikonku "§".

Nie každý si vždy všimne, že automaticky "naskakujú" nejaké ďalšie rubriky, niekedy ani ja nie, o nováčikoch či poraďákoch len občas zadávajúcich otázky/debaty ani nehovoriac. A nestačí nechcenú rubriku zrušiť len raz v prvom zadaní otázky, lebo ak postupnými krokmi prejdem až do časti "Prezrieť si text" a tam v texte chcem pridať hoci len bodku, opäť naskočí už vymazaná nechcená rubrika. Ak píšem, kontrolujem, opravujem....zadanie, zaujíma ma, či dobre popíšem, o čo mi ide, na akú otázku hľadám odpoveď, čo navrhujem... a nie aby som pritom ešte aj kontrolovala systém, či si sám nerobí niečo, čo ja nechcem, kedy to opakovane urobí a či je to logické. Myslím si, že pri zadávaní otázky/debaty by bolo lepšie ponechať možnosť pridania rubrík len zo strany zadávateľa otázky/debaty a systému túto možnosť zrušiť, ako potom vymazávať rubriky, ktoré pribúdajú nelogicky automaticky.

Btw. - pri zadávaní tejto debaty mi viackrát automaticky pribudla rubrika "Právo", aj keď som ju predtým viackrát zrušila.
Kabaka123
22.05.15,08:30
som za zrušenie automaticky pridávaných rubrík... teraz čistím rubriku Word... nie len v tejto, ale aj v iných je veľa tém, ktoré s danou otázkou ani zďaleka nesúvisia, resp. len okrajovo... a tým pádom je v téme veľa balastu...
misoft
22.05.15,13:56
Súhlasím s "automatikou" - ovšem pri zadávaní otázky by mal byť výrazný upozorňujúci text o tom, aby sa zadala správna rubrika zo zoznamu.....
avalik
21.11.15,12:36
posuvam
arizona
21.11.15,14:22
Ja poprosim admina,ak je mozne,aby sa do Rubriky Porada- o stranke mohlo pridavat iba manualne,nie automaticky.
Asi pred 2.tyzdnami som precistila tuto rubriku,ale mam pocit,ze tam zaraduje automaticky kazdu otazku,kde je spomenute akekolvek slovicko " rada"," poradte" a pod.
Vo vela otazkach je tato rubrika priradena ako prva,takze presuvanie je casovo zdlhave ked je tam treba presunut snad 80% otazok
avalik
22.11.15,21:12
Slovo "problem" a uz je to automaticky v rubrike Porada
http://www.porada.sk/t274791-problem-so-susedmi-vecny-smrad-2-cast-pokracovanie.html