turbojustin
14.11.14,12:15
Ahojte, vyrabam a predavam vlastne vyrobky, a dohodol som sa s jednou firmou, ze ich bude odo mna kupovat a dalej predavat. Po case firma prestala brat a nahodou som zistil, ze predava kopie mojich vyrobkov. Na svojom eshope ma uvedene ze vyrobca som ja, v skutocnosti ale len okopirovala moj vyrobok, vyraba ho, a navyse v otrasnej kvalite /grafika je uplne zopsuta, pouzite lacne materiály a pod.../ Ide o poskodozovanie dobreho mena? Nekalu sutaz? Ako sa takymto spinam branit? Dakujem.
Mária27
14.11.14,18:54
Porušujú tvoje autorské práva.
sosak
15.11.14,07:14
Na takéto prípady je vhodné vlastný výrobok - produkt chrániť niekoľkými spôsobmi. Na úrade priemyselného vlastníctva zaregistrovať ochrannú známku, dizajn, úžitkový vzor. Obávam sa, že ak nemáš svoj výrobok registrovaný, tak nemôžeš nič robiť Ak dvaja robia rovnaký výrobok, tak ťažko dokážeš, že si bol prvý a konkurencia ťa kopíruje. Môžeš písomne predajcu vyzvať, aby tvoje meno odstránil z internetovej stránky.
jslancik
15.11.14,12:33
nevidím, že by spomínal nejakú ochrannú známku a podobné veci...
fortunka
15.11.14,13:56
môžes sa akurát tak ohradiť na to, že ťa uvádzajú ako výrobcu a žiadať ich o nápravu ateda aby toto z webu vymazali...
Mária27
15.11.14,14:50
zákon o ochranných známkach a zákon o autorských právach sú dva rôzne
bubkoch
15.11.14,15:19
ma snad zadavetel otazky autorske prava na napodobeniny konkurencie ?
Jakubec
15.11.14,20:00
Ide o nekalu sutaz, klamanie spotrebitela. Kontroluje to aj Slovenska obchodna inspekcia - www.soi.sk. Pravnik Vam lepsie povie, ci mate narok na nahradu usleho zisku, pokial bolo Vase meno zneuzite a ake dokazy si musite zabezpecit.
lujza.j
15.11.14,20:44