Zavrieť

Porady

Poskodenie dobreho mena predajom napodobnenín?

Ahojte, vyrabam a predavam vlastne vyrobky, a dohodol som sa s jednou firmou, ze ich bude odo mna kupovat a dalej predavat. Po case firma prestala brat a nahodou som zistil, ze predava kopie mojich vyrobkov. Na svojom eshope ma uvedene ze vyrobca som ja, v skutocnosti ale len okopirovala moj vyrobok, vyraba ho, a navyse v otrasnej kvalite /grafika je uplne zopsuta, pouzite lacne materiály a pod.../ Ide o poskodozovanie dobreho mena? Nekalu sutaz? Ako sa takymto spinam branit? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    môžes sa akurát tak ohradiť na to, že ťa uvádzajú ako výrobcu a žiadať ich o nápravu ateda aby toto z webu vymazali...

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Porušujú tvoje autorské práva.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik nevidím, že by spomínal nejakú ochrannú známku a podobné veci...
    Mária27 zákon o ochranných známkach a zákon o autorských právach sú dva rôzne
    bubkoch ma snad zadavetel otazky autorske prava na napodobeniny konkurencie ?
    lujza.j http://www.litvakova.sk/sk/Sluzby/Autorske-prava.html
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Na takéto prípady je vhodné vlastný výrobok - produkt chrániť niekoľkými spôsobmi. Na úrade priemyselného vlastníctva zaregistrovať ochrannú známku, dizajn, úžitkový vzor. Obávam sa, že ak nemáš svoj výrobok registrovaný, tak nemôžeš nič robiť Ak dvaja robia rovnaký výrobok, tak ťažko dokážeš, že si bol prvý a konkurencia ťa kopíruje. Môžeš písomne predajcu vyzvať, aby tvoje meno odstránil z internetovej stránky.

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Ide o nekalu sutaz, klamanie spotrebitela. Kontroluje to aj Slovenska obchodna inspekcia - www.soi.sk. Pravnik Vam lepsie povie, ci mate narok na nahradu usleho zisku, pokial bolo Vase meno zneuzite a ake dokazy si musite zabezpecit.

    Poskodenie dobreho mena predajom napodobnenín?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.