Zavrieť

Porady

Môže ma zažalovať za poškodzovanie dobrého mena?

Dobry den. Chcel by som sa opytat ci ma moze moj ex zamestnavatel zazalovat za poskodzovanie dobreho mena za to ze som niekomu povedal ze z firmy odchadzam kvoli tomu ze mi nezvysil plat. Do firmy k nam chodievala jedna starsia pani s ktorou sme sa celkom spriatelili. Ked uz som mal podanu vypoved vedela ze odchadzam. Raz sa ma pytala ze preco. Tak som jej povedal ze nie som spokojny s jednanim svojho zamestnavatela, ze sa tam necitim dobre a ze mi sluboval zdvihnutie platu, coho som sa nedockal a namiesto toho zdvihol plat kolegovi, ktory u nas robil kratsie ako ja. Je toto padny dovod aby ma mohol zamestnanec zazalovat (ta mila stara pani mu to povedala lebo sa s nim pozna). Je trestne ked niekto povie svoj nazor? Nijako som zamestnavatela neposkodil len som povedal pravdu.
Ak by aj podal na mna zalobu, staci mu ako dokaz vypoved tej starej pani?
Vopred dakujem za odpoved.
Jaro
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jamix8 Pozri príspevok
    Dobry den. Chcel by som sa opytat ci ma moze moj ex zamestnavatel zazalovat za poskodzovanie dobreho mena za to ze som niekomu povedal ze z firmy odchadzam kvoli tomu ze mi nezvysil plat. Do firmy k nam chodievala jedna starsia pani s ktorou sme sa celkom spriatelili. Ked uz som mal podanu vypoved vedela ze odchadzam. Raz sa ma pytala ze preco. Tak som jej povedal ze nie som spokojny s jednanim svojho zamestnavatela, ze sa tam necitim dobre a ze mi sluboval zdvihnutie platu, coho som sa nedockal a namiesto toho zdvihol plat kolegovi, ktory u nas robil kratsie ako ja. Je toto padny dovod aby ma mohol zamestnanec zazalovat (ta mila stara pani mu to povedala lebo sa s nim pozna). Je trestne ked niekto povie svoj nazor? Nijako som zamestnavatela neposkodil len som povedal pravdu.
    Ak by aj podal na mna zalobu, staci mu ako dokaz vypoved tej starej pani?
    Vopred dakujem za odpoved.
    Jaro
    Tu žaloba nemá miesto.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jamix8 Pozri príspevok
    A kde teda ma? Dakujem za radu
    Oj, nebola som pochopená. Tým som chcela povedať, že toto nie je žalovateľné.

    Môže ma zažalovať za poškodzovanie dobrého mena?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.