tojaja
15.11.14,21:48
Pomaly mi konci RD, do zamestnania sa vsak vratit nechcem a ani nemozem. Sefku som dala na sud za nevyplatenie niekolkych miezd, riesila to exekucia. Zmluvu mam na dobu neurcitu. Som slobodna matka, pracu urcite potrebujem a aj aktualne riesim inu, preto by som chcela vediet...V pripade, ze si najdem inu robotu pred ukoncenim RD, mozem terajsej zamestnavatelke poslat vypoved k urcitemu dnu? Ak inu robotu nenajdem a do tejto nechcem, co mozem urobit, aby som na UPSVaR dostala aspon nieco?Napr. podporu na pol roka? Na co ine mam narok? Ako by som mohla "prinutit" sefku, aby mi dala ona vypoved? Urcite ma tiez v praci nechce Mam v tom pripade narok na odtupne? Kolko?
KEJKA
16.11.14,06:27
prečo nemôžeš ? ak môžeš nastúpiť do iného zamestnania, prečo "nemôžeš" do tohto?
Šéfka sa nebude ponáhľať dať ti výpoveď, aby nemusela platiť odstupné - otázka je či vôbec máš nárok na nejaké odstupné.
Podľa môjho názoru - nenič si nervy, nájdi si zamestnania, daj výpoveď - to je tvoje rozhodnutie, môžeš kedykoľvek, ale vyrátaj si to tak, aby výpovedná doba skončila pred nástupom do nového zamestnania, prípadne o pár dní neskôr, aby si mala pokryté dni v SP.
Ak robotu nenájdeš, "dočerpáš" RD a prihlásiš na úrad práce. Oni rozhodnú či máš nárok na podporu, alebo nie. Skôr nemáš, lebo nebudeš mať zaplatené poistenie v nezamestnanosti.
viac o podpore nájdeš použitím vyhľadávača, z každej svojej otázky si vyber kľúčové slová zadaj do okienka hore vpravo vedľa porada.sk a študuj.
Doplním:
AK sa tam nechceš vrátiť, tak aj tak musíš doručiť výpoveď. To však bude tvoje rozhodnutie, tak nečakaj od šefky peniaze. Začo? Mzdu si si vysúdila, nič navyše ti logicky nedá. Ak si robila iba rok, zabudni na odstupné - aj tak by ti výpoveď musela dať ona a to by si musela najskôr nastúpiť, resp. aspoň sa tak tváriť - ohlásiť 1-2 mesiace pred ukončením RD nástup a počkať, ako zareaguje druhá strana.
Jediné, na čo snáď máš nárok, ak si si nevyčerpala dovolenku, tak pri ukončení HPP ti ju bude musieť preplatiť.
Ešte môžeš urobiť to, že ak šefka nezareaguje na tvoj oznam o nástupe, čiže ťa bude očakávať, tak ďalším listom pár dní pred nástupom poťiadaš o čerpanie dovolenky.
Potom ti ešte zostáva možnosť byť na OČR, s tým však kalkulovať veľmi nemôžeš (s chorobou vlastného dieťaťa?). No a môžeš požiadať o rozviazanie pracovného pomeru dohodou - tam nie je výpovedná doba, akurát tuším 15 dní vopred to treba podať. S týmto však šefka musí súhlasiť.
Tiež sa pridávam k riešeniu, že ak nenajdeš výborné zamestnanie, tak nastúpiť na pôvodné miesto. AK sa nemôžeš pozerať ty na šefku, ona asi na teba tiež nie....ber to s humorom.
sosak
16.11.14,06:56
Ja by som ti poradil, aby si kľudne nastúpila do terajšieho zamestnania. Śéfka, s ktorou si sa úspešne súdila pre nevyplatenie niekoľkých miezd bude mať rešpekt pred tebou. Ak ťa to v zamestnaní nebude baviť, sama môžeš odísť. Možno ti firma ponúkne odstupné, netreba predbiehať. Nikomu vo firme nepovedz, že chceš odísť, skôr si vychvaľuj, ako je tam dobre.
tojaja
16.11.14,10:26
No nemozem sa tam vratit...hnala som ju po sudoch riesila ju exekucia..ako sa tam mozem vratit??? Do tejto istej roboty urcite hlavne kvoli tomuto nejdem, nechcem ist a nemozem. Skoro rok som tam robila pred materskou, hadam budem mat narok na nejake peniaze od nej.
tojaja
16.11.14,10:28
Ja tam ale realne ist nechcem..musela by som byt v jednej miestnosti so sefkou a teda nemam chut jej sa pozerat do oci...tykam si s nou, ide aj o vztahy medzi nami...ked sa aj stretneme niekde nahodou, tvari sa, ze ma vobec nevidi, odvracia hlavu..takze je nerealne aby som sa tam vratila
veronikasad
16.11.14,11:17
Máš ešte nejakú nevyčerpanú dovolenku ? Doplň obdobie materskej dovolenky.
tojaja
16.11.14,11:40
Nemam uz inu, okrem tej za obdobie MD, vsetku ostatnu dovolenku som si dala replatit, ked som riesila exekuciu na nu
veronikasad
16.11.14,11:42
Dovolenka sa prepláca len pri skončení prac.pomeru. Ktorá je "všetka ostatná " ?
veronikasad
16.11.14,11:43
Tak už nepokračuj v tejto téme, keď si zadala novú ...