milo2
16.11.14,07:09
Otváram diskusiu na kvalitu pracích prostriedkov na Slovensku a ponúkam návod na lacný, účinný ekologický prací prostriedok na pranie, ktorí si vyrobíte aj doma. Keď som si pozrel tento test nemal som na výber...
Na začiatok si pozrite testy: http://www.stream.cz/adost/800414-test-pracich-prostredku
Ja osobne dávam prednosť mydlovému slizu.
Potrebujeme:
mydlo na pranie - 125g
sódu na pranie - 1/2kg - 1kg (podľa tvrdosti vody)
horúcu vodu z vodovodu
vedro s vrchnákom, strúhadlo, odmerku a miešadlo.

Postup:

138763 1 kg sódy (podľa tvrdosti vody)

138762 pomôcky: vedro s vrchnákom, strúhadlo, odmerka a miešadlo

138765 cca 125 g mydla nastrúhame na jemnom strúhadle

138764 nastrúhané mydlo

138766 rozpustíme v 2-3l horúcej vody



138767 keď je mydlo úplne rozpustené, pridáme sódu a postupne vodu na celkový objem 10-12l.

138769 Stále miešame, dovtedy až bude mať konzistenciu tuhého gélu. Pozor aby nevznikli hrče !. Čerstvý sliz je tekutý s jemnými vločkami. Vedro uzavrieme a po odstátí 12-24 hod. môžeme prať. Na pranie dávkujeme sliz priamo do bubna práčky cca 250-500ml slizu.

Na čo je potrebné dávať pozor:

Je dôležité dávať sliz do bubna, aby práčka nepenila a nepretiekla. Účinnosť prania sa zvýši ak po napustení vody prerušíte prací program na 1-2 hodiny a potom doperiete. Na škvrny použite žlčové mydlo (jadrové mydlo s prídavkom hovädzej žlče. Slúži ako bieliaci prostriedok a spôsobuje emulgáciu tukov. Používa sa na odstránenie škvŕn z textílií. Pozor ! Pri farebných textíliách vopred overte stálosť farieb ), ktorým navlhčenú škvrnu potriete a necháte pôsobiť. Sliz je vhodný aj na rôzne čistiace práce v domácnosti - umývanie podláh, obkladov, sanity a popdobne.

Nevýhody a ich riešenie:

- Niekto môže namietať, že je bez vôňe. Do slizu môžeme pridat nieko/lko kvapiek prírodnej esencie. Obecne sa ale držíme zásady, že čím menej aditív, tím lepšie pre nás i pre prírodu.

- Tmavé prádlo vybledne a svetle zožĺtne:
pred prvým použitím vyskúšajte účinky na vzorke prádla (staršie oblečenie...). Osobne som nespozoroval vedlajšie účinky.

Ďalšie info: http://www.bocianiehniezdo.sk/content/mydlovy-sliz-lacny-prostriedok-na-pranie/

Môžte skusiť dávkovanie: 25 g sódy, 25 g nastruhaneho jadroveho mydla, liter vody.

Dôvody prečo používať mydlový sliz: zvyšuje PH vody, tým pádom nepotrebujeme tolko pracieho prostriedku, takže šetrí naše penaženky, je šetrnejší k prádlu, nie je tak agresívny, pri pracích prostriedkoch z obchodných retazcov dochádza k uvolnovaniu chemických látok do ovzdušia, aj napriek tomu že su bezfosfatove obsahuju zase ine chemicke zlučeniny ktoré škodia na zdravie ludí.

Periem už roky v mydlovom slize, hlavne z finančných dôvodov, pretož je to šetrnejšie k prírode je logické. používám mydlo z madarska pretože neobsahuje žiadne pridavne latky a je lacnejšie. Na škvrny používam citrón, prádlo po vypraní ovoniam olejom z citrónu a ešte raz prepláchnem. Raz za pol roka periem práškom persil a namo na biele prádlo. Keď sa suší prádlo na balkóne vôňa sa šíri celou ulicou. V zime prevonia byt citronovou aromou.

- Aby bylo prádlo hebké a biele, pridajte do posledneho plákania sol alebo ocot.
- pridajte do slizu jeden balíček prášku do pečiva, prádlo bude biele ako sneh !

- ponožky budú opäť biele, keď do práčky dáte sáčik s citronovou kôrou.

tak príjemné pranie priatelia.
buchač
16.11.14,08:04
ponúkam návod na lacný, účinný ekologický prací prostriedok na pranie, ktorí si vyrobíte aj doma.
Nechaj tak, nechaj si :D :D :D... doba stredoveku už je za nami. ;)
lujza.j
16.11.14,08:16
myslím, že každý si perie v tom svojom....vo "svojom domácom"ešte neperiem...možno aj to bude....zatiaľ bojkotujem už roky vychýrené značkové prášky a gély:---:)
milo2
16.11.14,08:19
lujza.j je čas prehodiť výhybku.
lujza.j
16.11.14,08:20
lujza.j je čas prehodiť výhybku.
musím mať tú správnu chvilku....mydlá a iné veci.....doma gebrím už vyše roka:)
lujza.j
16.11.14,08:32
arizona
16.11.14,08:32
Temu som ti preradila do rubriky Domacnost, urcite je to vhodnejsie,ako v rubrike,kde sa preberaju problemy a navrhy o stranke Porada :-)
buchač
16.11.14,08:38


pre arizona: ak som zle trafil správnu rubriku tak sorry. možte to preložiť. pre buchača: nenutim vas aby ste to robili tak ako vela rozumne uvažujucich ludí ktorí maju na to svoje dôvody a nemaju dve ruku ľavé.




pre arizona:ak som zle trafil spravnu rubriku tak sorry. možte to preložiť.
pre buchača:nenutim vas aby ste to robili tak ako vela rozumne uvažujucich ludi, ktori maju na to svoje dovody a nemaju dve ruku ľave
Musel som si preložiť ..;) :D
Noooo...musím podotknúť, že rodičia ma do ničoho nenútili. Keďže sú už obaja po smrti, tak niet nejak toho jedinca, ktorý by dokázal ma do niečoho nútiť alebo rozkazovať (vnučka sa neráta ;) ).
==================================
Veď to je to, že ja mám svoje dôvody.
Síce ekológia je pekná vec...Greenpísáci a či hentí z VLK-ku si tiež idú podľa svojho...podľa hesla..." Zabi bobra - zachrániš strom !"
Na druhej strane mám dosť roboty, takže na nejaké experimenty nemám čas a pravdu poviem, že ani náladu.
Dáša_
16.11.14,08:42
no, ja mám eru mydlového slizu už za sebou :) nehovorím, že to bolo zlé, ale predsa len som nedokazala všetko úplne vyprať. od značkových práškov som prešla s lacnému z lidla. v prani nevidím nejak rozdiel, možno preto, lebo uz nemam male dieťa a tak nemá na tričku vždy jedálny lístok z družiny :D Ak je niekde mastná škvrna, tak kvapnem na ňu jar. Teda, je rozdiel medzi drahšími a lacnejšími práškami. Tento lacný nevonia tak, ako ten drahý. Ale po pravde, mna ta voňa rušila. Jedna bola na oblečen, druha zo sprcháča, tretia zo spreja či parfému... A mne sa to v nose dosť bilo. Aviváž nepoužívam žiadnu s vynimkou octu do posteľného prádla.
lujza.j
16.11.14,09:02
A co tak este vytiahnut praciu gulu ?
čo ti bráni..vytiahni a per:D
lujza.j
16.11.14,09:09
dáška rovnako...už roky...niekedy mi príde,že ešte aj prať v "značkových práškoch" musí byť !!!....inak nie si in a trendy....choré,ale ked poviem...že periem v lídlackých....tak sa ludia čudujú ako keby som povedala, že chodím na potok:D...kupujem on nich aj iné čistiace prostriedky...kým som nezačala s mydlami a ostatkom aj sprcháče,šampony,kondicionery...a iné...iba aviváž nie....
kukučka
16.11.14,11:11
Používam roky na zmäkčenie tvrdej tatranskej vody, ale ako prídavok k prášku, viac na koberce a pracovné. Nestrúham, mydlo nechám rozmočiť, v druhej nádobe rozpustiť sódu, použijem ponorný mixér a hotovo. robím tekutý, držím v plaste od destilky.
arizona
16.11.14,11:13
dáška rovnako...už roky...niekedy mi príde,že ešte aj prať v "značkových práškoch" musí byť !!!....inak nie si in a trendy....choré,ale ked poviem...že periem v lídlackých....tak sa ludia čudujú ako keby som povedala, že chodím na potok:D...kupujem on nich aj iné čistiace prostriedky...kým som nezačala s mydlami a ostatkom aj sprcháče,šampony,kondicionery...a iné...iba aviváž nie....
Posledne roky lidlacky Formil vyhrava vsetky skusky a porovnavania ucinkov pracich praskov.
Tiez som nan pred casom presla,som spokojna, neperie vobec horsie,ako tie drahe, znackove.

Reklama robi svoje :-))) Vacsina ludi si mysli, ze ked kupi drahy prasok, ze vyperie lepsie, ale nie je to tak.
misoft
16.11.14,11:15
Používam roky na zmäkčenie tvrdej tatranskej vody, ale ako prídavok k prášku, viac na koberce a pracovné. Nestrúham, mydlo nechám rozmočiť, v druhej nádobe rozpustiť sódu, použijem ponorný mixér a hotovo. robím tekutý, držím v plaste od destilky.
Toto?
http://www.aaa-gastro.cz/fotky15911/fotos/_vyrn_457ad-72000.png

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
Peggynka
16.11.14,11:29
Keď máš na figu práčku,nepomôže ti ani superprášok.Na čerstvý mastný fľak okamžite Jar,na staršie gallseife denkmit.Gélové nič,zanáša črievka v práčke :D
alaya1
16.11.14,12:34
Ja periem v znackovych. 2 druhy, tie striedam, avsak periem len pri 40st a pradlo je vzdy dobre vyprate a aj biele je naozaj biele. Radsej dam do prasku peniaze, ako prat na vyssich stupnoch. Ma to svoje vyhody. kazdy ma odskusane, co mu vyhovuje.
lujza.j
16.11.14,12:47
ja periem na 90st....biele......baktérie sa ničia nad 60st...
..žiadny rozdiel iba v cene.....
účinnosť prášku na nízkych teplotách je aj tak iba viac chémie v prášku....
ved to každý má svoje vyskúšané:)...nebudem preplácať ak mi tú istú službu urobí to isté ale v "zelenom-modrom"a za menej penez....
alaya1
16.11.14,12:52
ja napr. utierky, mam spinave stale 2 -4 do tydna- neperiem, hodim do hrnca a vyvarim, nemam tolko bieleho pradla aby som pustila varku na 90st. a nenechavam pradlo spinave 2-3 tyzdne. my "zrelsie" uz mame svoje vyskusane, co nam vyhovuje. :)
lujza.j
16.11.14,13:46
jáj ty taktoó:)...
....moj chlap si tiež perie kuchárske rondony v lidlackom prachovom formile...a tie sú teda isto od kade-čoho zababrané...:D
buchač
17.11.14,15:46
ja napr. utierky, mam spinave stale 2 -4 do tydna- neperiem, hodim do hrnca a vyvarim, nemam tolko bieleho pradla aby som pustila varku na 90st. a nenechavam pradlo spinave 2-3 tyzdne. my "zrelsie" uz mame svoje vyskusane, co nam vyhovuje. :)

...ach jo...sladká nevedomosť ;)
To si aj plienky takto "vyvárala"...???
kukučka
17.11.14,15:59
No a? Jasné, že sme vyvárali a boli zdravšie ako dne tie chemické a hlavne ich deti nenosili do troch, štyroch rokov ako dnes.
lujza.j
17.11.14,16:05
prečo je vyrábať prací prostriedok scestné...?...tiež by som si nikdy nemyslela...že si budem umývať telo a vlasy vlastným mydlom a šamponom....mazať si telo,pery,tvár, ruky, nohy...vlastnými krémami:D
lujza.j
17.11.14,16:06
tiež som vyvárala v hrčisku..čo mám v pivke....a až potom som začala v práčke....
buchač
17.11.14,16:12
ja napr. utierky, mam spinave stale 2 -4 do tydna- neperiem, hodim do hrnca a vyvarim, nemam tolko bieleho pradla aby som pustila varku na 90st. a nenechavam pradlo spinave 2-3 tyzdne. my "zrelsie" uz mame svoje vyskusane, co nam vyhovuje. :)

...ach jo...sladká nevedomosť ;)
To si aj plienky takto "vyvárala"...???

tiež som vyvárala v hrčisku..čo mám v pivke....a až potom som začala v práčke....

No a? Jasné, že sme vyvárali a boli zdravšie ako dne tie chemické a hlavne ich deti nenosili do troch, štyroch rokov ako dnes.

Ste nepochopili ????
Bod varu vody je 100 stupňov !!!
Čiže ste nevyvárali, ale len v práčke prali ...fasa rozdiel medzi tým, aj keď sa jedná len o 10 stupníkov.
kukučka
17.11.14,16:20
Ty musíš furt svoje a zas na vedľajšej koľaji. - čo miešaš práčku do hrnca, há? Daj pozor, aby si jazyk nepopálil. :--- :D
buchač
17.11.14,16:25
Ty musíš furt svoje a zas na vedľajšej koľaji. - čo miešaš práčku do hrnca, há? Daj pozor, aby si jazyk nepopálil. :--- :D

Problém ....???? http://www.sherv.net/cm/emoticons/bad/gangster-with-gun-smiley-emoticon.gif
alaya1
17.11.14,17:27
ja napr. utierky, mam spinave stale 2 -4 do tydna- neperiem, hodim do hrnca a vyvarim, nemam tolko bieleho pradla aby som pustila varku na 90st. a nenechavam pradlo spinave 2-3 tyzdne. my "zrelsie" uz mame svoje vyskusane, co nam vyhovuje. :)

...ach jo...sladká nevedomosť ;)
To si aj plienky takto "vyvárala"...???

tiež som vyvárala v hrčisku..čo mám v pivke....a až potom som začala v práčke....

No a? Jasné, že sme vyvárali a boli zdravšie ako dne tie chemické a hlavne ich deti nenosili do troch, štyroch rokov ako dnes.

Ste nepochopili ????
Bod varu vody je 100 stupňov !!!
Čiže ste nevyvárali, ale len v práčke prali ...fasa rozdiel medzi tým, aj keď sa jedná len o 10 stupníkov.


nerozumiem ti buchac, o co vlastne ide. Napisala som, ze ked mam 2 -3 utierky tak nezapnem koli tomu pracku a neperiem na bielom pradle, ale hodim do hrnca, mam taky vyhradeny, maly sikovny a vyvarim tam- voda buble, cize vyvara.
buchač
17.11.14,17:31
nerozumiem ti buchac, o co vlastne ide. Napisala som, ze ked mam 2 -3 utierky tak nezapnem koli tomu pracku a neperiem na bielom pradle, ale hodim do hrnca, mam taky vyhradeny, maly sikovny a vyvarim tam- voda buble, cize vyvara.

ALE v práčke BY NEBUBLALO !!!
Teda, takže inak povedané, nedochádzalo by k vyváraniu.
Bože, staré gazdiné je potrebné učiť ???
alaya1
17.11.14,17:35
nerozumiem ti buchac, o co vlastne ide. Napisala som, ze ked mam 2 -3 utierky tak nezapnem koli tomu pracku a neperiem na bielom pradle, ale hodim do hrnca, mam taky vyhradeny, maly sikovny a vyvarim tam- voda buble, cize vyvara.

ALE v práčke BY NEBUBLALO !!!
Teda, takže inak povedané, nedochádzalo by k vyváraniu.
Bože, staré gazdiné je potrebné učiť ???

Pocuvaj, precitaj si este raz, co som napisala v 1. prispevkua neprekrucaj slova inych!.Ci ucit citat s porozumenim treba? Gazdina nie som, ale rozdiel medzi vyvaranim a pranim poznam aj tak !.

Po lopate- dam 2-4 utierky do hrnca vyvarit, koli nim nepustim varku v PRACKE na 90st.- na biele pradlo, chapenzi?
pmajap
17.11.14,17:59
Luj píšeš, že perieš na 60-tke, nemáš zožuvané prádlo, ja som musela všetko prežehľovať, mám dobrú práčku, ale roky periem ako alaya a raz za rok vyváram utierky, lebo sú tkané ľanové, aby som ich vybielila-žltnú.
lujza.j
17.11.14,18:03
Luj píšeš, že perieš na 60-tke, nemáš zožuvané prádlo, ja som musela všetko prežehľovať, mám
biele bavlna na 90st, ostatok na 40st...potom podla toho čo a ako:D....nežehlím iba výnimočne.
..ked neprepchám práčku....inak nie je zožužvané...vyberám hned ako doperie....vytrepem -ponaťahujem....
buchač
17.11.14,18:09
a dupni si este raz :).

Moja...na takéto info mi nie je potrebná vysoká škola.
Onehdá som inžinierika do smútku ponoril na túto tému...tiež básnil o vyváraní plienok v automatickej práčke...veľmi rýchlo bol vyvedený z omylu aj s patričným zdôvodnením.
Ono prax vydá aj za dve vysoké školy...a z tej praxe mám červený diplom.
alaya1
17.11.14,18:15
Pocuj, ja nechapem, o co ti ide, ci len potrebujes sa na niekom realizovat, tak nech sa paci, uroven si predviedol sam!. Nech ti padne na uzitok.

P.S. ja v pracke nevyvaram- periem na 90st., vyvaram v hrnci :)
pmajap
17.11.14,18:19
Schladte sa, začnite pláchať a nežmýkajte ;):D
alaya1
17.11.14,18:20
majka, ty to chapes? Co to tu vyvadza? A tie narazky na VS a diplomy, asi zle pocasie :)
buchač
17.11.14,18:25
pmajap
17.11.14,18:29
Guľášik mu prihorel:confused:a asi je v paneláčíku, zavretý v klietke;)
alaya1
17.11.14,18:31
ta nech si da kolecko okolo bloku a vychladne :)
milo2
17.11.14,20:06
prosím vas nepíšte tu vaše pocity, nechajte si ich doma, píšte vecne na tuto temu.
dakujem.
alaya1
17.11.14,20:59
tak vecne a strucne - v tvojom domacom pripravku prat nebudem :).
taiko
17.11.14,21:59
dáška rovnako...už roky...niekedy mi príde,že ešte aj prať v "značkových práškoch" musí byť !!!....inak nie si in a trendy....choré,ale ked poviem...že periem v lídlackých....tak sa ludia čudujú ako keby som povedala, že chodím na potok:D...kupujem on nich aj iné čistiace prostriedky...kým som nezačala s mydlami a ostatkom aj sprcháče,šampony,kondicionery...a iné...iba aviváž nie....
Posledne roky lidlacky Formil vyhrava vsetky skusky a porovnavania ucinkov pracich praskov.
Tiez som nan pred casom presla,som spokojna, neperie vobec horsie,ako tie drahe, znackove.

Reklama robi svoje :-))) Vacsina ludi si mysli, ze ked kupi drahy prasok, ze vyperie lepsie, ale nie je to tak.
zeny, ja sa nezastavam znackovych praskov, ale neznicia vam tie lidl prasky veci? vydrzi vam bavlnene tricko nosene 4-5 rokov ked ho periete v lidl prasku? My perieme v znackovych, lebo sme si tak nejak zvykli od nepamati, ked este o Lidli nebolo ani chyru ani slychu. No a zeby sa niekto chvalil tym, ze perie v znackovych praskoch, to som este nepocul. :) Ved 3l Perwoll sa da kupit za 5EUR, tak ake "in", ake "trendy"
lujza.j
18.11.14,04:16
Tai...:eek:to nemyslis vazne :D ty si myslis,ze v napr.De lidli vyrobky kupuju uboziaci?!alebo iba cudzinci....a vobec vieme kto tie prasky pre nich vyraba...
Ake veci myslis...tie co ich kvalita tiez uz je niekde inde? To co je nekvalitne tomu ziadny prasok nepomoze.....
Ja nic znicene nemam....a to kopec veci kupim v sekaci co nik netusi pokial to nepoviem....kupujem tricka aj lidli drzia si farbu a su rovno usite..pekne licuje predny diel so zadnym....co sa ani znackovym vyrobkom nepodari....
buchač
18.11.14,06:01
prosím vas nepíšte tu vaše pocity, nechajte si ich doma, píšte vecne na tuto temu.
dakujem.

tak vecne a strucne - v tvojom domacom pripravku prat nebudem :).

Vecnejšie a stručnejšie....juchovina.
Peggynka
18.11.14,06:03
A hlavne,keď už párkrát načapali jeden sklad a autá so "značkovými" práškami.Tu nemáš záruku,že máš veriť tomu,čo vidíš.Falšuje sa všetko :eek: Ja som roky fičala na Merkure,prestali ho vyrábať (slabý odbyt) a teraz začali,ale len malé balenie (600g).Ten nemal chybu.
taiko
18.11.14,07:03
Tai...:eek:to nemyslis vazne :D ty si myslis,ze v napr.De lidli vyrobky kupuju uboziaci?!alebo iba cudzinci....a vobec vieme kto tie prasky pre nich vyraba...
Ake veci myslis...tie co ich kvalita tiez uz je niekde inde? To co je nekvalitne tomu ziadny prasok nepomoze.....
Ja nic znicene nemam....a to kopec veci kupim v sekaci co nik netusi pokial to nepoviem....kupujem tricka aj lidli drzia si farbu a su rovno usite..pekne licuje predny diel so zadnym....co sa ani znackovym vyrobkom nepodari....
lui.ved to som ja predsa nepisal, ze v Lidli nakupuju uboziaci. To si ako na to prisla?:eek: Ved som len pisal, ze perieme v znackovych, lebo niekedy Lidl nebol a sme zvyknuti a spokojni. A okrem toho mi tie znackove drahe nepridu a veci mi drzia 100 rokov, tak som zatial nemal dovod vymyslat
lujza.j
18.11.14,07:28
Tai....ja so menila....pretoze ziadny rozdiel iba v cene.....skusila som a ostala som pri lidlackych.......avivaz nie od nich...to iba kušelwajch:D....silan
pmajap
18.11.14,07:30
Asi 20 rokov periem v arieli, iné kupujem len na pranie a tepovanie kobercov, tam vidím ten rozdiel a veru často musím oprať druhý krát, pri nízkych teplotách je ten rozdil veľký.
taiko
18.11.14,07:36
Asi 20 rokov periem v arieli, iné kupujem len na pranie a tepovanie kobercov, tam vidím ten rozdiel a veru často musím oprať druhý krát, pri nízkych teplotách je ten rozdil veľký.
to som sa teraz docital, ze sa Lidl prasok pri nizkych teplotach nedobre rozpusta a ostavaju odrobinky na veciach a este ze sa opat zraza v rurkach a upchava odpad.
Nuz a my perieme vacsinu veci na 30 sutpnoch, takze ostaneme tam kde sme :)
Jedine ze by som to kvoli veciam kupil co sa peru pri 40-60 stupnoch
arizona
18.11.14,07:37
dáška rovnako...už roky...niekedy mi príde,že ešte aj prať v "značkových práškoch" musí byť !!!....inak nie si in a trendy....choré,ale ked poviem...že periem v lídlackých....tak sa ludia čudujú ako keby som povedala, že chodím na potok:D...kupujem on nich aj iné čistiace prostriedky...kým som nezačala s mydlami a ostatkom aj sprcháče,šampony,kondicionery...a iné...iba aviváž nie....
Posledne roky lidlacky Formil vyhrava vsetky skusky a porovnavania ucinkov pracich praskov.
Tiez som nan pred casom presla,som spokojna, neperie vobec horsie,ako tie drahe, znackove.

Reklama robi svoje :-))) Vacsina ludi si mysli, ze ked kupi drahy prasok, ze vyperie lepsie, ale nie je to tak.
zeny, ja sa nezastavam znackovych praskov, ale neznicia vam tie lidl prasky veci? vydrzi vam bavlnene tricko nosene 4-5 rokov ked ho periete v lidl prasku? My perieme v znackovych, lebo sme si tak nejak zvykli od nepamati, ked este o Lidli nebolo ani chyru ani slychu. No a zeby sa niekto chvalil tym, ze perie v znackovych praskoch, to som este nepocul. :) Ved 3l Perwoll sa da kupit za 5EUR, tak ake "in", ake "trendy"
Ta otazka dost prekvapila. Nenapadlo ma doteraz, ze by nejaky prasok znicil veci. Ja ho pouzivam iba par mesiacov,pradlo vyzera "normalne".
Tricka a ostatne oblecenie je u nas spotrebny material,nepotrebujem,aby mi vydrzali 5,ci 10 rokov.
Na prechod na tento prasok ma presviecala moja znama,Rakusanka,ona si ho nevedela vynachvalit,pouziva ho dlhe roky u nich veru pracka ide nonstop. A taktiez ma presvedcili aj tie rozne nezavisle testy,ako som pisala vyssie.
taiko
18.11.14,07:51
dáška rovnako...už roky...niekedy mi príde,že ešte aj prať v "značkových práškoch" musí byť !!!....inak nie si in a trendy....choré,ale ked poviem...že periem v lídlackých....tak sa ludia čudujú ako keby som povedala, že chodím na potok:D...kupujem on nich aj iné čistiace prostriedky...kým som nezačala s mydlami a ostatkom aj sprcháče,šampony,kondicionery...a iné...iba aviváž nie....
Posledne roky lidlacky Formil vyhrava vsetky skusky a porovnavania ucinkov pracich praskov.
Tiez som nan pred casom presla,som spokojna, neperie vobec horsie,ako tie drahe, znackove.

Reklama robi svoje :-))) Vacsina ludi si mysli, ze ked kupi drahy prasok, ze vyperie lepsie, ale nie je to tak.
zeny, ja sa nezastavam znackovych praskov, ale neznicia vam tie lidl prasky veci? vydrzi vam bavlnene tricko nosene 4-5 rokov ked ho periete v lidl prasku? My perieme v znackovych, lebo sme si tak nejak zvykli od nepamati, ked este o Lidli nebolo ani chyru ani slychu. No a zeby sa niekto chvalil tym, ze perie v znackovych praskoch, to som este nepocul. :) Ved 3l Perwoll sa da kupit za 5EUR, tak ake "in", ake "trendy"
Ta otazka dost prekvapila. Nenapadlo ma doteraz, ze by nejaky prasok znicil veci. Ja ho pouzivam iba par mesiacov,pradlo vyzera "normalne".
Tricka a ostatne oblecenie je u nas spotrebny material,nepotrebujem,aby mi vydrzali 5,ci 10 rokov.
Na prechod na tento prasok ma presviecala moja znama,Rakusanka,ona si ho nevedela vynachvalit,pouziva ho dlhe roky u nich veru pracka ide nonstop. A taktiez ma presvedcili aj tie rozne nezavisle testy,ako som pisala vyssie.
nuz veci sa pranim nicia, tak ma napadlo, ze k tomu moze aj prasok prispiet. nehovorim, ze Lidl, nemam skusenost, preto som sa pytal.
Okrem toho, ja ked si kupim drahsiu vec, tak chcem aby vydrzala, nenatiahla sa, neposkodila, nestratila farby atd atd. Nedavno som tricko vyhodil co malo 17 rokov :D a este som ho po doma nosil, aj ked bolo vysedivene. U nas oblecenie nie je spotrebny predmet, teda mozno az na spodne pradlo a ponozky.
misoft
18.11.14,07:51
Nechcem tu robiť nejaké rozbroje, ale rád by som vás upozornil na jeden fakt.
Nie je Lidl ako Lidl, Nie je lídlacký výrobok všade rovnaký.
Kdesi som čítal, ako výrobcovia pristupujú k jednotlivým krajinám. Takže práci prášok v Lidl AT bude odlišný od prášku Lidl Sk, i keď hmotnosť a základné zloženie bude rovnaké, ostatné už sa bude líšiť (dokonca i ceny, kde to pre Slováka vyjde drahšie). Stačí, aby na Sk trh dali prášok ako pre At trh, ale bez nejakéj látky, prípadne v inom percentuálnom zložení. Dokonca i potraviny z Lidl sú takto delené.
A uvedomte si jedno - všetko to základné zloženie práškov je na jedno kopyto. Vyrábajú ich 2-3 chemické firmy a potom sa podľa cieľového trhu pridáva ostatok už v réžii obchodného reťazca...
alaya1
18.11.14,08:12
dáška rovnako...už roky...niekedy mi príde,že ešte aj prať v "značkových práškoch" musí byť !!!....inak nie si in a trendy....choré,ale ked poviem...že periem v lídlackých....tak sa ludia čudujú ako keby som povedala, že chodím na potok:D...kupujem on nich aj iné čistiace prostriedky...kým som nezačala s mydlami a ostatkom aj sprcháče,šampony,kondicionery...a iné...iba aviváž nie....
Posledne roky lidlacky Formil vyhrava vsetky skusky a porovnavania ucinkov pracich praskov.
Tiez som nan pred casom presla,som spokojna, neperie vobec horsie,ako tie drahe, znackove.

Reklama robi svoje :-))) Vacsina ludi si mysli, ze ked kupi drahy prasok, ze vyperie lepsie, ale nie je to tak.
zeny, ja sa nezastavam znackovych praskov, ale neznicia vam tie lidl prasky veci? vydrzi vam bavlnene tricko nosene 4-5 rokov ked ho periete v lidl prasku? My perieme v znackovych, lebo sme si tak nejak zvykli od nepamati, ked este o Lidli nebolo ani chyru ani slychu. No a zeby sa niekto chvalil tym, ze perie v znackovych praskoch, to som este nepocul. :) Ved 3l Perwoll sa da kupit za 5EUR, tak ake "in", ake "trendy"
Ta otazka dost prekvapila. Nenapadlo ma doteraz, ze by nejaky prasok znicil veci. Ja ho pouzivam iba par mesiacov,pradlo vyzera "normalne".
Tricka a ostatne oblecenie je u nas spotrebny material,nepotrebujem,aby mi vydrzali 5,ci 10 rokov.
Na prechod na tento prasok ma presviecala moja znama,Rakusanka,ona si ho nevedela vynachvalit,pouziva ho dlhe roky u nich veru pracka ide nonstop. A taktiez ma presvedcili aj tie rozne nezavisle testy,ako som pisala vyssie.
nuz veci sa pranim nicia, tak ma napadlo, ze k tomu moze aj prasok prispiet. nehovorim, ze Lidl, nemam skusenost, preto som sa pytal.
Okrem toho, ja ked si kupim drahsiu vec, tak chcem aby vydrzala, nenatiahla sa, neposkodila, nestratila farby atd atd. Nedavno som tricko vyhodil co malo 17 rokov :D a este som ho po doma nosil, aj ked bolo vysedivene. U nas oblecenie nie je spotrebny predmet, teda mozno az na spodne pradlo a ponozky.


SDuhlasim s tym, ze veci prane v kvalitnom prasku sa casom tak neznicia. myslim, ze mamy, kde su deti male a "chasnuju" vsetko rad radom uvitaju financne nenarocny prasok. My sme uz vsetci skoro dospeli, takze veci len prepiertam, nie su spinave, skor pach a pot, prach. Ja som teraz presla ,a Lovely gely- kupujem v DN-ku. Prekrasne vonaju, su skor na detske pradlo. su k vyrobkom setrne,velke balenie stalo 9.90- po zlave na DM karte 7.50- nie je o com zvazovat.
pmajap
18.11.14,08:29
Periem často, tričká mením ako spodné prádlo a svetre po dvoch dňoch, nebudem riskovať. Nosím si prášky z at, ked je akcia stoja menej ako u nás, ale... misoft to napísl presne, účinná zložka pracieho prášku je všade rovnaká, je to"recept", v at sú strašne privoňané a to mi dosť vadí.
lujza.j
18.11.14,08:53
Duski istu dobu som ich kupovala myslim,ze aj tu....ano teraz At,De....ked sme pri ucinnej zlozke....aj hajzlove cistice maju rovnaku......tie tiez lidl,dm....
Kvaka
18.11.14,08:54
Súhlasím s používaním mydla na pranie, resp. mydlových pracích prostriedkov, sú pre pokožku lepšie, ako syntetické pracie prostriedky. Každý sa môže rozhodnúť, či to použije alebo nie. Raz mi povedala jedna lekárka, že deti, čo majú ekzém, by mali mať na sebe bielizeň vypratú iba mydlom.
Mazľavé mydlo, čo tu zadávateľ pripol, (tak sme tomu hovorili v minulosti) sa používalo v domácnostiach na pranie pracovných a veľmi za špinených odevov, ako aj kobercov. Na pranie bežného oblečenia a bielizne to bolo mydlo na pranie, voda sa zmäkčovala sódou. Deti vtedy nemali toľko ekzémov ako dnes.
Ja z pohodlnosti periem v práčke, v práškovom persile. Keď boli deti malé, používala som detský prášok na pranie, obsahoval viac mydla. Periem takmer všetko na 40°C, iba ak je vo várke prádla čistá bavlna, tak dám aj na 60°C. Mám overené, že rakúsky persil je iný, ako u nás kupovaný. Niekedy dám utierky vyvariť na sporák do hrnca. So sódou a mydlom. Vyskúšam ten lidlácky formil, ďakujem za info, nevedela som o ňom. :).
pmajap
18.11.14,09:06
Tiež vyváram v jadrovom mydle, ale bez sody, nechám to všetko postáť a vychladnúť. Len po zabíjačkách som pridávala aj lúh.
Peggynka
18.11.14,09:06
Asi 20 rokov periem v arieli, iné kupujem len na pranie a tepovanie kobercov, tam vidím ten rozdiel a veru často musím oprať druhý krát, pri nízkych teplotách je ten rozdil veľký.
to som sa teraz docital, ze sa Lidl prasok pri nizkych teplotach nedobre rozpusta a ostavaju odrobinky na veciach a este ze sa opat zraza v rurkach a upchava odpad.
Nuz a my perieme vacsinu veci na 30 sutpnoch, takze ostaneme tam kde sme :)
Jedine ze by som to kvoli veciam kupil co sa peru pri 40-60 stupnoch
Ak také niečo robí,nie je na vine prášok,ale pračka (aj preplňovanie bubna).Aj veľa prášku škodí...videla som susedu...sype,neodmeria a prádlo jak šmirgeľ (o plytvaní nehovorím).
misoft
18.11.14,09:55
Duski istu dobu som ich kupovala myslim,ze aj tu....ano teraz At,De....ked sme pri ucinnej zlozke....aj hajzlove cistice maju rovnaku......tie tiez lidl,dm....
Lui - všetko je na jedno kopyto....kopyto sem - kopyto tam, už mám dopito.....:D
taiko
18.11.14,09:57
Asi 20 rokov periem v arieli, iné kupujem len na pranie a tepovanie kobercov, tam vidím ten rozdiel a veru často musím oprať druhý krát, pri nízkych teplotách je ten rozdil veľký.
to som sa teraz docital, ze sa Lidl prasok pri nizkych teplotach nedobre rozpusta a ostavaju odrobinky na veciach a este ze sa opat zraza v rurkach a upchava odpad.
Nuz a my perieme vacsinu veci na 30 sutpnoch, takze ostaneme tam kde sme :)
Jedine ze by som to kvoli veciam kupil co sa peru pri 40-60 stupnoch
Ak také niečo robí,nie je na vine prášok,ale pračka (aj preplňovanie bubna).Aj veľa prášku škodí...videla som susedu...sype,neodmeria a prádlo jak šmirgeľ (o plytvaní nehovorím).
pracka vela prasku ani pradla nedovoli a hadam carnica prat vie :D
lujza.j
18.11.14,10:24
Tai...o tom nik nepochybuje ze tvoja zena vie prat....ja som tiez dlho ulievala po max.v prackovej odmerke...teraz pekne stuplikujetem:D
misoft
18.11.14,10:27
...alebo podľa rozprávky Sůl nad zlato - Přiměřeně, přiměřeně.....
Dáša_
18.11.14,12:11
...alebo podľa rozprávky Sůl nad zlato - Přiměřeně, přiměřeně.....
sranda je, že v pracích práškoch nakoniec tá soľ aj je :) Mala som známu, čo robila v solivaroch a medzi ich najväčších odberateľov patril výrobca pracích práškov v novom meste nad váhom.

A ešte taká perlička, len okrajovo súvisiaca. vždy sa smiala, ked ludia kupovali do umyvačiek riadu extra leštiacu soľ. Oni ju balili pre nemecký trh. A boli dva rozdiely medzi bežnou kuchynskou soľou a touto do umývačiek. Vypli jodidovanie a zmenili obal. Tieto dve operácie zdvihli cenu soli niekoľkonásobne :)
taiko
18.11.14,20:42
...alebo podľa rozprávky Sůl nad zlato - Přiměřeně, přiměřeně.....
sranda je, že v pracích práškoch nakoniec tá soľ aj je :) Mala som známu, čo robila v solivaroch a medzi ich najväčších odberateľov patril výrobca pracích práškov v novom meste nad váhom.

A ešte taká perlička, len okrajovo súvisiaca. vždy sa smiala, ked ludia kupovali do umyvačiek riadu extra leštiacu soľ. Oni ju balili pre nemecký trh. A boli dva rozdiely medzi bežnou kuchynskou soľou a touto do umývačiek. Vypli jodidovanie a zmenili obal. Tieto dve operácie zdvihli cenu soli niekoľkonásobne :)
ta sol do umyvaciek to je tiez normalna kuchynska sol? Idem kostovat? :)
milo2
23.11.14,23:19
ludia este som nevidel zazracny prasok ktory nema chybu. Je jasné že prasky obsahuju rozne primesy, či už chemikalie v prednáškovej forme, ktorými sa snažia vyrobcovia zvýšiť akože účinnosť prášku, treba si ale uvedomiť že na ukor životnosti odevov.
Kto nechce nech nepere v mydlovom slize ale potom nech sa nečuduje ze mu vybledne časom pradlo a ničí sa tkanina. Ako som už spomínal modelový sliz je najšetrnejsi sposob prania. Kto neverí uverí. Jediná nevyhoda je zltnutie bieleho pradla po nejakom dlhšom case, ale to sa da vyriešiť.
Prianím a teda naslednym susenim pradla v zime v bytoch vdychujete chemické vypary a to nehovorim o malých detich...
Nech si každý vybere čo chce.
bjuty smis
24.11.14,08:40
Jediná nevyhoda je zltnutie bieleho pradla po nejakom ....:)))))

však som nemal nervy ani chuť ten tvoj návod čo i len dočítať, nieto ešte tak prať......
buchač
24.11.14,08:52
ludia este som nevidel zazracny prasok ktory nema chybu. Je jasné že prasky obsahuju rozne primesy, či už chemikalie v prednáškovej forme, ktorými sa snažia vyrobcovia zvýšiť akože účinnosť prášku, treba si ale uvedomiť že na ukor životnosti odevov.
Kto nechce nech nepere v mydlovom slize ale potom nech sa nečuduje ze mu vybledne časom pradlo a ničí sa tkanina. Ako som už spomínal modelový sliz je najšetrnejsi sposob prania. Kto neverí uverí. Jediná nevyhoda je zltnutie bieleho pradla po nejakom dlhšom case, ale to sa da vyriešiť.
Prianím a teda naslednym susenim pradla v zime v bytoch vdychujete chemické vypary a to nehovorim o malých detich...
Nech si každý vybere čo chce.

Máš úplne jedno, v čom perieš...teda v podstate... každý prášok na jedno kopyto, akurát sa líšia v značke a za túto sa platí naviac.
Dávaš a či nedávaš Calgon, vsio rovno.

Tu ide o to, že samotné práčky (na type a značne nezáleží) sú projektované, stavané, montované na dobu určitú. Poniektorá vydrží dobu predlženej záruky a niektorá ani toľko. Sú aj kúsky, ktoré síce perú, no držia silou vôle a patria do šrotu. Spotreba vody a energie je taká, že tie merače sa dajú používať ako ventilátory.
-------------------------------------------------------------------

Len tak, na okraj. Za vyše 30 rokov mám už 4 práčku...

-------------------------------------------------------------------

Ak by som sa mal vyjadriť k životnosti odevu, tak niet o čom.
Všetko sa robí v Číne a tá kvalita aj tak vyzerá. Niekedy sa oplatí skôr odev po pár praniach vyhodiť a kúpiť iný.
buchač
26.11.14,08:40
buchač neviem či rozumieš mojmu prispevku prečítaj si ho ešte raz. ja zásadne odmietam akekolvek pracie prašky na báze chemikalii. A to radím každej rodine, hlavne rodinam s malymi detmi, astnmatikov, ludí s citlivou pokožkou, a ludom ktorým nie je lahostajné životné prostredie v ktorom žijeme a dýchame.

Takže ešte raz a p o m a l y...
-----------------------------------------------------


Keď som si pozrel tento test nemal som na výber...
http://www.stream.cz


Moja úprava :
Keď vidím takúto stránku, ktorá má v linku "stream" , tak okamžite u mňa končí.
Pozriem si síce, no tie všeliaké myšlienky a linky sú v podstate dosť zavádzajúce (slabý výraz)...
------------------------------------------------------
Ale šak raď, veď Ti nik nebráni....či ?
No na druhej strane prijmi aj nejaký iný názor...alebo to sa už nehodí, tá oponentúra ?
------------------------------------------------------
Len aby to chovanie vo vatičke neublížilo viac, ako to všeliaké svinstvo okolo nás.
Je vedecky dokázané, že aj prehnaná hygiena je škodlivá.
vlado 33
26.11.14,11:15
Idem vyskúšať, ingrediencie už mám. Neviem prečo negujete tento recept, zloženie prášku je skoro zhodné, iba cena je iná. Manželka si robí srandu, skúsim najprv ponožky.
misoft
26.11.14,11:22
...........

Je vedecky dokázané, že aj prehnaná hygiena je škodlivá.

A je "vedecky" dokázané, že špina odpadne sama pri hrúbke 3mm :D:D:D
lujza.j
26.11.14,11:23
ja vam neviem..myslim že ariel je ok..na dnešne materialy ktore sa spravaju akoby ste prali pavučinu by som domacky vyrobene prašky neskušala..nemusi to prežiť ani pračka..teda dnešne pračky su fajnovky
:D...toto si dúfam myslela zo srandy.....
milo2
26.11.14,11:42
Pri zvýšených nárokoch na šetrnost prania používam loj: 1 kg loja, 200 g jedlej sódy (sodabikarbona), 2 litre vody. Nalejeme do pracieho roztoku.

Poznámka: Možno neviete, ale loj od velkych spracovatelov mäsa nakupujú kozmetické firmy, ktoré ich následne používaju pri výrobe značkových krémov na pokožku.
milo2
26.11.14,11:48
ja vam neviem..myslim že ariel je ok..na dnešne materialy ktore sa spravaju akoby ste prali pavučinu by som domacky vyrobene prašky neskušala..nemusi to prežiť ani pračka..teda dnešne pračky su fajnovky
:D...toto si dúfam myslela zo srandy.....

V dôsledku reklamy na Ariel by sa mohlo zdať, že neexistuje žiadny iný spôsob, ako odstraňovanie nečistôt a škvŕ pracím práškom z reklám.
lujza.j
26.11.14,12:19
kopretinka
26.11.14,13:30
Pri zvýšených nárokoch na šetrnost prania používam loj: 1 kg loja, 200 g jedlej sódy (sodabikarbona), 2 litre vody. Nalejeme do pracieho roztoku.

Poznámka: Možno neviete, ale loj od velkych spracovatelov mäsa nakupujú kozmetické firmy, ktoré ich následne používaju pri výrobe značkových krémov na pokožku.
to dáš do práčky loj?:eek:
buchač
26.11.14,13:47
Pri zvýšených nárokoch na šetrnost prania používam loj: 1 kg loja, 200 g jedlej sódy (sodabikarbona), 2 litre vody. Nalejeme do pracieho roztoku.

Poznámka: Možno neviete, ale loj od velkych spracovatelov mäsa nakupujú kozmetické firmy, ktoré ich následne používaju pri výrobe značkových krémov na pokožku.
to dáš do práčky loj?:eek:

kopretinka

Tak toto je už sila...doteraz som to jadrové mydlo ešte bral, veď za oných čias sa s ním pralo...aj ja (naša generácia) na vojenčine a v rukách.
Ale loj drbnúť do prania ??? Ani Google o niečom takom nechyruje a to som zvolil viaceré kombinácie slov...
----------------------------------------------

No tá poznámka záverom ma aj vcelku rozosmiala.
Mladý si asi myslí, že teraz objavil teplú vodu...;)

Takže poznámka k tej poznámke :
Možno si neuvedomuje, že to, čo on teraz objavuje jak malinké dieťa, tak to sme my už dávno zabudli.
vlado 33
26.11.14,14:02
[ Možno si neuvedomuje, že to, čo on teraz objavuje jak malinké dieťa, tak to sme my už dávno zabudli.[/SIZE][/QUOTE]

Nezabudli, zleniveli, zpohodlneli atď.
vlado 33
26.11.14,20:47
Idem vyskúšať, ingrediencie už mám. Neviem prečo negujete tento recept, zloženie prášku je skoro zhodné, iba cena je iná. Manželka si robí srandu, skúsim najprv ponožky.
Celý deň stojím pri tom ako dilino, Vždy sa to zrazí (mydlo ho tuhého skupenstva). Dva krát už som to mixoval ponorným mixérom, pripadám si jak Mixérka. Ešte šťastie, že to mangelka nevidela. Zajtra ti pošlem bloček.
buchač
26.11.14,20:49
Idem vyskúšať, ingrediencie už mám. Neviem prečo negujete tento recept, zloženie prášku je skoro zhodné, iba cena je iná. Manželka si robí srandu, skúsim najprv ponožky.
Celý deň stojím pri tom ako dilino, Vždy sa to zrazí (mydlo ho tuhého skupenstva). Dva krát už som to mixoval ponorným mixérom, pripadám si jak Mixérka. Ešte šťastie, že to mangelka nevidela. Zajtra ti pošlem bloček.

Ty si ale dilino...s takými "onými" sa zapodievať .
Asi Ti pošlem faktúru.... ;) :D :D :D
kukučka
26.11.14,21:05
Idem vyskúšať, ingrediencie už mám. Neviem prečo negujete tento recept, zloženie prášku je skoro zhodné, iba cena je iná. Manželka si robí srandu, skúsim najprv ponožky.
Celý deň stojím pri tom ako dilino, Vždy sa to zrazí (mydlo ho tuhého skupenstva). Dva krát už som to mixoval ponorným mixérom, pripadám si jak Mixérka. Ešte šťastie, že to mangelka nevidela. Zajtra ti pošlem bloček.

Ty si ale dilino...s takými "onými" sa zapodievať .
Asi Ti pošlem faktúru.... ;) :D :D :D

Koľko? Trinásťkrát? :D

http://www.porada.sk/misc.php?do=whoposted&t=254085

PS.

pre Vlada: pridaj vody
vlado 33
26.11.14,21:05
Idem vyskúšať, ingrediencie už mám. Neviem prečo negujete tento recept, zloženie prášku je skoro zhodné, iba cena je iná. Manželka si robí srandu, skúsim najprv ponožky.
Celý deň stojím pri tom ako dilino, Vždy sa to zrazí (mydlo ho tuhého skupenstva). Dva krát už som to mixoval ponorným mixérom, pripadám si jak Mixérka. Ešte šťastie, že to mangelka nevidela. Zajtra ti pošlem bloček.

Ty si ale dilino...s takými "onými" sa zapodievať .
Asi Ti pošlem faktúru.... ;) :D :D :D

Za radu ako sa na to vyprdnúť? Každá rada niečo stojí, mal si pravdu.
buchač
26.11.14,21:14
Idem vyskúšať, ingrediencie už mám. Neviem prečo negujete tento recept, zloženie prášku je skoro zhodné, iba cena je iná. Manželka si robí srandu, skúsim najprv ponožky.
Celý deň stojím pri tom ako dilino, Vždy sa to zrazí (mydlo ho tuhého skupenstva). Dva krát už som to mixoval ponorným mixérom, pripadám si jak Mixérka. Ešte šťastie, že to mangelka nevidela. Zajtra ti pošlem bloček.

Ty si ale dilino...s takými "onými" sa zapodievať .
Asi Ti pošlem faktúru.... ;) :D :D :D

Koľko? Trinásťkrát? :D

http://www.porada.sk/misc.php?do=whoposted&t=254085

PS.
pre Vlada: pridaj vody
Kukuč, máš pravdu...;)
Lež ja som občas jak http://4.bp.blogspot.com/-fV0MyS3_ge4/Tq9sC22B4-I/AAAAAAAAD_w/twZb3EcKd-I/s200/donquijote.jpg ...
Bojujem proti veterným mlynom (ľudskej hlúposti), no je to niekedy boj márny. Kopija nestačí, niekedy by bolo potrebné vziať si na pomoc http://www.sherv.net/cm/emoticons/guns/big-machine-gun.gif
vlado 33
26.11.14,21:48
Idem vyskúšať, ingrediencie už mám. Neviem prečo negujete tento recept, zloženie prášku je skoro zhodné, iba cena je iná. Manželka si robí srandu, skúsim najprv ponožky.
Celý deň stojím pri tom ako dilino, Vždy sa to zrazí (mydlo ho tuhého skupenstva). Dva krát už som to mixoval ponorným mixérom, pripadám si jak Mixérka. Ešte šťastie, že to mangelka nevidela. Zajtra ti pošlem bloček.

Ty si ale dilino...s takými "onými" sa zapodievať .
Asi Ti pošlem faktúru.... ;) :D :D :D

Koľko? Trinásťkrát? :D

http://www.porada.sk/misc.php?do=whoposted&t=254085

PS.
pre Vlada: pridaj vody
Kukuč, máš pravdu...;)
Lež ja som občas jak http://4.bp.blogspot.com/-fV0MyS3_ge4/Tq9sC22B4-I/AAAAAAAAD_w/twZb3EcKd-I/s200/donquijote.jpg ...
Bojujem proti veterným mlynom (ľudskej hlúposti), no je to niekedy boj márny. Kopija nestačí, niekedy by bolo potrebné vziať si na pomoc http://www.sherv.net/cm/emoticons/guns/big-machine-gun.gif

Niekedy je to aj zvedavosť, možno aj hlúposť. Ja som tomu nedával veľké šance, skúšať treba inač nevyhráš. Ten gatling je super.
lujza.j
27.11.14,08:09
ja vam neviem..myslim že ariel je ok..na dnešne materialy ktore sa spravaju akoby ste prali pavučinu by som domacky vyrobene prašky neskušala..nemusi to prežiť ani pračka..teda dnešne pračky su fajnovky
:D...toto si dúfam myslela zo srandy.....

V dôsledku reklamy na Ariel by sa mohlo zdať, že neexistuje žiadny iný spôsob, ako odstraňovanie nečistôt a škvŕ pracím práškom z reklám.
blbosť,žiadna reklama..ja len že tie domacky vyrobene su dosť riziko pre materialy..zle to odomna vyznelo,chcela som napisať ,e ja použivam ariel..
ja si doma vyrábam mydlá a iné vecičky na telo.....a na môj/ mojeho okolia/" material"-kožu to nemá žiadne riziko.
..čo si myslíš,že je v práškoch?len kopa zbytočnej chémie a je jej tam stále viac a viac.....aby sa zvýšila účinnosť prania pri nízkej teplote.....
vlado 33
27.11.14,13:28
Idem vyskúšať, ingrediencie už mám. Neviem prečo negujete tento recept, zloženie prášku je skoro zhodné, iba cena je iná. Manželka si robí srandu, skúsim najprv ponožky.
Celý deň stojím pri tom ako dilino, Vždy sa to zrazí (mydlo ho tuhého skupenstva). Dva krát už som to mixoval ponorným mixérom, pripadám si jak Mixérka. Ešte šťastie, že to mangelka nevidela. Zajtra ti pošlem bloček.

Môj test dopadol nad moje očakávania. Vrazil som do páčky štyri špinavé handry z mopov, dva uteráky špinavé od utierania psích labiek a k tomu biely uterák. Dal som to prať na 95°C a dvojitú dávku slizu. Penivosť zázračne nízka, biely uterák ostal biely, špina odstránená nad moje očakávania. Asi som skoro pridal tu sódu, že sa to nechcelo spojiť, ponorný mixér to nakoniec vyriešil. Celkovo hodnotím nad mieru pozitívne. Mydlo na pranie som použil:
bjuty smis
27.11.14,14:19
ty dávaš naraz prať špinavé handry z mopu a biely uterák ??

manželka to videla ? :))
vlado 33
27.11.14,14:24
ty dávaš naraz prať špinavé handry z mopu a biely uterák ??

manželka to videla ? :))

Ten biely uterák sme nedávno vyhradili pre nášho psa, po kúpeli. Je ešte pekne biely, tak som to riskol. Test prináša aj obete.
Peggynka
27.11.14,15:28
Idem vyskúšať, ingrediencie už mám. Neviem prečo negujete tento recept, zloženie prášku je skoro zhodné, iba cena je iná. Manželka si robí srandu, skúsim najprv ponožky.
Celý deň stojím pri tom ako dilino, Vždy sa to zrazí (mydlo ho tuhého skupenstva). Dva krát už som to mixoval ponorným mixérom, pripadám si jak Mixérka. Ešte šťastie, že to mangelka nevidela. Zajtra ti pošlem bloček.

Môj test dopadol nad moje očakávania. Vrazil som do páčky štyri špinavé handry z mopov, dva uteráky špinavé od utierania psích labiek a k tomu biely uterák. Dal som to prať na 95°C a dvojitú dávku slizu. Penivosť zázračne nízka, biely uterák ostal biely, špina odstránená nad moje očakávania. Asi som skoro pridal tu sódu, že sa to nechcelo spojiť, ponorný mixér to nakoniec vyriešil. Celkovo hodnotím nad mieru pozitívne. Mydlo na pranie som použil:
Ja som raz prala úplne bez prášku (nádobka ostala na práčke,zabudla som) na 95°C a vypralo perfekt :eek: Mama sa mi smiala,že som "ušetrila" :)
milo2
12.01.15,12:00
ja som raz prala úplne bez prášku (nádobka ostala na práčke,zabudla som) na 95°C a vypralo perfekt :eek: Mama sa mi smiala,že som "ušetrila" :)






Tak to ste museli dať do práčky málo špinavé prádlo, teda možno len pouličný prach že vam pračka vyprala, ono tammasi zaposoblo to, že máte mäkkú vodu tak cca 5 PH, taká kyslá voda sama o sebe má čistiace účinky. Avšak n apitie je nezdravá.
lujza.j
03.02.15,17:50
Tak soda a mydlo kupene....uz len "uvarit":)
arizona
03.02.15,20:35
Nedavno mi jedna pani spominala, ze on dava na dezinfekciu do pracky aj trochu tekuteho cist.prostriedku,co sa pouziva na dezinfekciu a cistenie wc. Skoro som onemela! Uz ste take nieco pocili?
kukučka
03.02.15,20:55
No určite, ľudia sa už z tej chémie úplne zbláznili. Na dezinfekciu úplne stačí dať trochu octu do posledného plákania.
Ja dávam na jedno kokosové mydlo 250 g kryštalickej sódy, nestrúham, nechávam rozmočiť a potom rozmixujem ponorným mixérom. Používam spolu s pracím práškom, niekedy samé, napríklad koberce, alebo psie deky.
Na namáčanie, upratovanie rada používam tekuté litrové mydlo z Lidla, niekedy trochu aj do práčky.
milo2
04.04.15,02:54
Nedavno mi jedna pani spominala, ze on dava na dezinfekciu do pracky aj trochu tekuteho cist.prostriedku,co sa pouziva na dezinfekciu a cistenie wc. Skoro som onemela! Uz ste take nieco pocili?
To je dobrá hovadina.
arizona
04.04.15,08:30
Nedavno mi jedna pani spominala, ze on dava na dezinfekciu do pracky aj trochu tekuteho cist.prostriedku,co sa pouziva na dezinfekciu a cistenie wc. Skoro som onemela! Uz ste take nieco pocili?
To je dobrá hovadina.
Samozrejme ze ano. Ja som to len prilozila,ako ukazku ludovej tvorivosti .-)