Kubo546
27.11.14,08:06
Dobrý deň, mám problém so získaním sylabou k predmetom z jednem slovenskej vysokej školy, nie všetci učitelia sú ochotní mi tieto informácie poslať a zaobchádzajú so mnou ako keby som žiadal o nejaké prísne tajné informácie. Preto sa chcem opýtať či sa zákon o slobodnom prístupe k infromáciám vzťahuje aj na toto a môžem s as tým oháňať, univerzita je predsa len verejná inštitúcia a mal by som mať prístup k týmto informáciám podľa môjho názoru.
Spadajú štátne univerzity pod tento zákon?
Juro88
28.11.14,06:14
Dobrý deň, tieto informácie Vám majú byť poskytnuté. Je povinnosťou školy (tak verejnej, štátnej i súkromnej), tieto informácie zverejniť svojim študentom. Je tu však problém, keďže to často nedodržujú...
Je na Vás ako sa zachováte, sám som sa osobne s tým tiež stretol. Všetko záleží od konkrétnych okolností. Asi nebude najlepšie byť vždy len ticho, ale počítajte s tým, že je možné aj to, že pokiaľ sa budete veľmi sťažovať môžu Vám to "spočítať" na skúškach.
Každopádne takéto správanie učiteľov nie je znakom serióznej inštitúcie.
Ing. Ľubomír Janoška
28.11.14,06:32
Ktoré zákonné ustanovenie určuje, že súkromná škola je povinnou osobou podľa zákona 211/2000?
Ing. Ľubomír Janoška
28.11.14,07:44
Štátne univerzity sú povinnými osobami podľa zákona 211/2000.
Papierniková
28.11.14,07:45
aj keď si nemyslím, že to čo žiadate je "informácia" v zmysle zákona
Ing. Ľubomír Janoška
28.11.14,07:48
Áno, ale je to použiteľné náhradné riešenie :)
Juro88
30.11.14,09:45
Skúste vyhľadať.
Okrem toho príslušné právne normy obsahuje aj zákon o vysokých školách či interné predpisy danej školy.
Ing. Ľubomír Janoška
30.11.14,10:11
"Skúste vyhľadať"
Žartujete? Nebudem hľadať argumenty pre Vaše vyjadrenie, ktoré považujem za nepodložené a zavádzajúce.

Kde sa tu píše o súkromných školách?
(1) Osobami povinnými podľa tohto zákona sprístupňovať informácie (ďalej len "povinné osoby") sú štátne orgány, obce, vyššie územné celky, ako aj tie právnické osoby a fyzické osoby, ktorým zákon zveruje právomoc rozhodovať o právach a povinnostiach fyzických osôb alebo právnických osôb v oblasti verejnej správy, a to iba v rozsahu tejto ich rozhodovacej činnosti.
(2) Povinnými osobami sú ďalej právnické osoby zriadené zákonom a právnické osoby zriadené štátnym orgánom, vyšším územným celkom alebo obcou podľa osobitného zákona.
sosak
30.11.14,10:43
Ide o verejnú vysokú školu, alebo o štátnu vysokú školu ?
https://www.portalvs.sk/sk/informacie-o-vysokych-skolach
Si študentom školy od ktorej žiadaš sylaby ?