Zavrieť

Porady

Zákon o slobodnom prístupe k informáciám

Dobrý deň, mám problém so získaním sylabou k predmetom z jednem slovenskej vysokej školy, nie všetci učitelia sú ochotní mi tieto informácie poslať a zaobchádzajú so mnou ako keby som žiadal o nejaké prísne tajné informácie. Preto sa chcem opýtať či sa zákon o slobodnom prístupe k infromáciám vzťahuje aj na toto a môžem s as tým oháňať, univerzita je predsa len verejná inštitúcia a mal by som mať prístup k týmto informáciám podľa môjho názoru.
Spadajú štátne univerzity pod tento zákon?
4 komentárov     zbaliť
Ing. Ľubomír Janoška Štátne univerzity sú povinnými osobami podľa zákona 211/2000.
Papierniková aj keď si nemyslím, že to čo žiadate je "informácia" v zmysle zákona
Ing. Ľubomír Janoška Áno, ale je to použiteľné náhradné riešenie
sosak Ide o verejnú vysokú školu, alebo o štátnu vysokú školu ?
https://www.portalvs.sk/sk/informaci...sokych-skolach
Si študentom školy od ktorej žiadaš sylaby ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Juro88 je offline (nepripojený) Juro88

    Juro88
    Dobrý deň, tieto informácie Vám majú byť poskytnuté. Je povinnosťou školy (tak verejnej, štátnej i súkromnej), tieto informácie zverejniť svojim študentom. Je tu však problém, keďže to často nedodržujú...
    Je na Vás ako sa zachováte, sám som sa osobne s tým tiež stretol. Všetko záleží od konkrétnych okolností. Asi nebude najlepšie byť vždy len ticho, ale počítajte s tým, že je možné aj to, že pokiaľ sa budete veľmi sťažovať môžu Vám to "spočítať" na skúškach.
    Každopádne takéto správanie učiteľov nie je znakom serióznej inštitúcie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška Ktoré zákonné ustanovenie určuje, že súkromná škola je povinnou osobou podľa zákona 211/2000?
    Juro88 Skúste vyhľadať.
    Okrem toho príslušné právne normy obsahuje aj zákon o vysokých školách či interné predpisy danej školy.
    Ing. Ľubomír Janoška "Skúste vyhľadať"
    Žartujete? Nebudem hľadať argumenty pre Vaše vyjadrenie, ktoré považujem za nepodložené a zavádzajúce.

    Kde sa tu píše o súkromných školách?
    (1) Osobami povinnými podľa tohto zákona sprístupňovať informácie (ďalej len "povinné osoby") sú štátne orgány, obce, vyššie územné celky, ako aj tie právnické osoby a fyzické osoby, ktorým zákon zveruje právomoc rozhodovať o právach a povinnostiach fyzických osôb alebo právnických osôb v oblasti verejnej správy, a to iba v rozsahu tejto ich rozhodovacej činnosti.
    (2) Povinnými osobami sú ďalej právnické osoby zriadené zákonom a právnické osoby zriadené štátnym orgánom, vyšším územným celkom alebo obcou podľa osobitného zákona.
      zbaliť

    Zákon o slobodnom prístupe k informáciám

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.