stiro
11.12.14,12:33
Vazeni poradaci, ked Vam tu napisem o mojomprobleme budete ma povazovat za minimalne malomyselneho resp. v lepsom pripade uplneho tupca.Pred nejakym casom som bol vo financnej tiesni, viacmenej moja vina nezaujem hradit splatky uverov nacas, vzdy islo o nejake to male oneskorenie ale vzdy bolo vsetko uhradene, no potreboval som surne nejake peniaze a kedze koli mojej "lahkovaznosti" so splatkami nacas voci banke, nemal som inu moznost ako si pozicat z nebankovky a rozhodol som sa pre "uzernikov" z PROVIDENTU. Ich obch. zastupkyna chodila kazdy tyzden pre splatky, ktore sme uhradzali aj s manzelkou vzdy nacas a po case sme sa celkom aj spriatelili s dotycnou. Raz prisla s poziadavkou, ze ma nejake problemy, manzel nezamestnany a potrebuje peniaze, islo o to aby sme si vzali cez nu pozicku v PROVIDENTE s tym, ze si peniaze necha ona a bude ju splacat, islo o malu sumu v porovnani s tou neskorsou, vsetko prebiehalo OK a po case v predstihu ju splatila s tym, ze by potrebovala zas pomoct, ze si ide kupit vlastne auto aby ho mohla vyuzivat pre vyber splatok a nemusela si poziciavat od kadekoho, no s tymto som nesuhlasil ale manzelka ma obmakcila a tak sme zobrali pozicku cca. 3000EUR, ktoru mala splacat, no nesplaca.Medzicasom prisla o svoju pracu, odisla z PROVIDENTU a samozrejme nesplaca nic a jediny doklad aky mame je nejaky zdrap papiera, kde napisala, ze si na nas vzala peniaze datum a jej podpis, no a nejake sms a teraz ju nemozem donutit toto vsetko splatit, poradte ako voci nej postupovat.
P.S. po case som zuistil, ze takto "obtiahla" viac ludi a ma aj dlhy na soc. poistovni, co som si mal preverit skor, priznavam.

P.S. preco je to v rubrike AUTO MOTO??????????????
Dakujem vsetkym
JankaO
11.12.14,12:07
Ako prvé jej dajte podpísať uznanie záväzku. (Vzor nájdete aj na internete). Potom ju písomne vyzvite na splatenie záväzku a určite termín splatnosti. Ak neuhradí v termíne, pošlite predsúdobnú upomienku s upozornením, že ak nezaplatí do určitého dátumu, budete to vymáhať súdnou cestou, pričom sa záväzok navýši o súdne trovy. Ak nezaplatí, podať na súd návrh na platobný rozkaz. Ak nezaplatí, tak potom exekúcia. Samozrejme každú zásielku jej doručiť do vlastných rúk a treba počítať so zvýšenými nákladmi na správu a vymáhanie dlhu a dúfať, že exekútor bude úspešný.
Kapitols
11.12.14,12:22
ty si blb od providentu to uz radsej od slovenskej posty vezme nez z providentu
stiro
11.12.14,12:25
no to uz viem ale neriesim co bolo, teraz mam problem a ten potrebujem vyriesit.