Zavrieť

Porady

Pozicka na moje meno pre inu osobu

Vazeni poradaci, ked Vam tu napisem o mojomprobleme budete ma povazovat za minimalne malomyselneho resp. v lepsom pripade uplneho tupca.Pred nejakym casom som bol vo financnej tiesni, viacmenej moja vina nezaujem hradit splatky uverov nacas, vzdy islo o nejake to male oneskorenie ale vzdy bolo vsetko uhradene, no potreboval som surne nejake peniaze a kedze koli mojej "lahkovaznosti" so splatkami nacas voci banke, nemal som inu moznost ako si pozicat z nebankovky a rozhodol som sa pre "uzernikov" z PROVIDENTU. Ich obch. zastupkyna chodila kazdy tyzden pre splatky, ktore sme uhradzali aj s manzelkou vzdy nacas a po case sme sa celkom aj spriatelili s dotycnou. Raz prisla s poziadavkou, ze ma nejake problemy, manzel nezamestnany a potrebuje peniaze, islo o to aby sme si vzali cez nu pozicku v PROVIDENTE s tym, ze si peniaze necha ona a bude ju splacat, islo o malu sumu v porovnani s tou neskorsou, vsetko prebiehalo OK a po case v predstihu ju splatila s tym, ze by potrebovala zas pomoct, ze si ide kupit vlastne auto aby ho mohla vyuzivat pre vyber splatok a nemusela si poziciavat od kadekoho, no s tymto som nesuhlasil ale manzelka ma obmakcila a tak sme zobrali pozicku cca. 3000EUR, ktoru mala splacat, no nesplaca.Medzicasom prisla o svoju pracu, odisla z PROVIDENTU a samozrejme nesplaca nic a jediny doklad aky mame je nejaky zdrap papiera, kde napisala, ze si na nas vzala peniaze datum a jej podpis, no a nejake sms a teraz ju nemozem donutit toto vsetko splatit, poradte ako voci nej postupovat.
P.S. po case som zuistil, ze takto "obtiahla" viac ludi a ma aj dlhy na soc. poistovni, co som si mal preverit skor, priznavam.

P.S. preco je to v rubrike AUTO MOTO??????????????
Dakujem vsetkym
Naposledy upravil stiro : 11.12.14 at 12:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Ako prvé jej dajte podpísať uznanie záväzku. (Vzor nájdete aj na internete). Potom ju písomne vyzvite na splatenie záväzku a určite termín splatnosti. Ak neuhradí v termíne, pošlite predsúdobnú upomienku s upozornením, že ak nezaplatí do určitého dátumu, budete to vymáhať súdnou cestou, pričom sa záväzok navýši o súdne trovy. Ak nezaplatí, podať na súd návrh na platobný rozkaz. Ak nezaplatí, tak potom exekúcia. Samozrejme každú zásielku jej doručiť do vlastných rúk a treba počítať so zvýšenými nákladmi na správu a vymáhanie dlhu a dúfať, že exekútor bude úspešný.

    Kapitols je offline (nepripojený) Kapitols

    Kapitols
    ty si blb od providentu to uz radsej od slovenskej posty vezme nez z providentu
    stiro no to uz viem ale neriesim co bolo, teraz mam problem a ten potrebujem vyriesit.
    Žabinka 11.12.14 12:19 odstránil(a) z Porady

    Pozicka na moje meno pre inu osobu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.