weblight
14.12.14,00:41
Pekný deň. Chcel by som sa spýtať, či už niekto hľadal firmu, kt. by si platila bannerovú reklamu na Vašom webe. Mám infoweb, kde sa nachádzajú články k športovej tematike. Návštevnosť je slušná, napr. za minulý mesiac 30.000+ unikátnych návštevníkov. V priemere asi 20.000/mesiac.
Snažil som sa oslovovať niektoré firmy, ale bez úspechu - väčšina boli menšie firmy, ktoré neriešili tento druh reklamy. Ako nájsť firmu, ktorá by chcela tento druh reklamy? Je lepšie oslovovať veľké firmy priamo, alebo rozoslať info o nás reklamným agentúram a tie by ponúkali reklamu na mojom webe svojim klientom? Prípadne iná možnosť, ako niekoho nájsť?

Ďakujem a prajem pekný deň.
edmaxsk
14.12.14,15:46
Dobrý deň, záujemcov o dlhodobú a platenú reklamu na Vašom webe nezískate tým, že budete plošne rozosielať ponuky, spam alebo náhodne telefonicky oslovovať firmy. Skúste sa skôr zamerať na cieľový segment potencionálnych inzerentov, teda firmy, ktorým prinesie reklama na Vašom portáli očakávaný efekt (zisk) vzhľadom na cieľovú skupinu návštevníkov portálu. Preto by som sa najskôr zameral na zistenie "Kto sú skutoční návštevníci Vášho portálu, aká je ich veková skladba, pohlavie, záujmy, miesto bydliska, ..." na ich identifikáciu viete využiť analytické nástroje napr. Google Analytics, .... a následne keď budete vedieť kto sú návštevníci Vášho webu môžete osloviť firmy, pre ktoré sú návštevníci Vášho webu ich zákazníkmi - t.j. napr. výrobcov športových potrieb, e-shopy so športovým oblečením, výživovými doplnkami, športovým náradím, stávkové spoločnosti, .... atď. Treba sa jednoducho nad tým zamyslieť - platiť za reklamu Vám bude iba niekto, komu to prinesie úžitok :-) To Vám pomôže ušetriť energiu, čas a financie v hľadaní zákazníkov. Pekný deň prajem.
weblight
15.12.14,20:59
Presne to som skusil a bez vysledku. Dovod je ten, ze eshopy, kt. predavaju podobne veci nie su dostatocne velke a neplatia si tento typ reklamy. Preto premyslam aj nad tym, ze by som na web dal reklamu, ktora by priamo nesuvisela s obsahom - nieco od velkych spolocnosti, ktore riesia podobnu reklamu a na marketing davaju velke sumy. Tieto firmy, ktore som oslovoval maju bud nulovy rozpocet na marketing, alebo si to riesia cez nejake FB kampane a pod.
marjankaj
15.12.14,22:02
Že by si tým firmám platil za reklamu ty? Myslím, že záujem by bol.:D
weblight
15.12.14,22:20
Diki, moc si mi pomohol. Presne na takuto radu som cakal :D
marjankaj
16.12.14,06:54
A máš to aj zadarmo.:D
Cobra99
04.01.15,21:18
títo hľadajú vašu stránku Banner (http://cut3.tk/banner)