fofo37
31.12.14,14:57
Dňa 9.10. 2014 som si cez eshop u firmy FOXT s.r.o člena skupiny VALAY GROUP, objednal Kärcher produkty za 445€. Zaplatil som popredu, pretože to dosť
výrazne znížilo cenu za dopravu a iné poplatky. Po troch týždňoch som absolvoval prvý telefonát s otázkou kedy mi bude tovar doručený. Odpoveď "nemáme ho na sklade a čakáme na naskladnenie" Do 10.12 som volal a emailoval asi 10x no odpovede boli podobné. Rozhodol som sa objednávku telefonicky ale aj emailom stornovať a zaslal som všetky potrebné údaje na vrátenie peňazí. Prešli ďalšie tri týždne a ďalšie telefonáty. Odpovede smiešne. Jedna z nich - peniaze vám nemôžeme vrátiť pretože ich má výrobca firma Kärcher a kým nám ich nevráti, tak vám nemôžeme poslať.

Potrebujem poradiť ako postupovať aby som svoje peniaze dostal späť. Mám obavy či to niesu podvodníci.
misoft
31.12.14,14:09
Teba nemá čo zaujímať, že ich má výrobca. To si musia vyriešiť oni medzi sebou. Ty si v obchodnom vzťahu s firmou FOXT, oni prijali peniaze, oni ich vrátiť musia.
Pošli im doporučene list, v ktorom ich vyzývať na vrátenie peňažných prostriedkov na základe stornovanej objednávky (pokus o zmier) do (napr.) troch dní, inak podnikneš právne kroky na vymôženie neoprávnene zadržiavaných peňazí súdnou cestou (platobný príkaz). Ak sa nerozhýbu a budeš mať platobný príkaz - tak nastúpi exekútor.
P.S. Oznám praktiky tejto firmy i SOI - dôvod: po stornovaní objednávky nebola firmou vrátená kúpna cena a firma neoprávnene zadržiava peniaze a vyhovára sa na iný subjekt, s ktorým nie si v obchodnom vzťahu.
Mária27
03.01.15,08:27
Požiadaj súd o vydanie platobného rozkazu. Opri sa o občiansky zákonník:


§ 614


(2) Ak sa účastníci nedohodli inak, predávajúci je povinný dodať vec kupujúcemu bezodkladne, najneskôr do 30 dní odo dňa uzavretia zmluvy. Ak predávajúci nesplní svoj záväzok dodať vec v lehote podľa prvej vety a nedodá vec ani v dodatočnej primeranej lehote poskytnutej mu kupujúcim, má kupujúci právo od zmluvy odstúpiť.

(3) Ak je vzhľadom na všetky okolnosti zrejmé alebo ak pred uzavretím zmluvy kupujúci predávajúceho výslovne informoval o tom, že dodanie tovaru v určenej lehote alebo v určený deň je pre kupujúceho osobitne dôležité, a predávajúci tovar v tejto lehote nedodal, kupujúci má právo odstúpiť od zmluvy aj bez poskytnutia dodatočnej primeranej lehoty na dodanie veci.

(4) Ak kupujúci odstúpi od zmluvy podľa odseku 2 alebo odseku 3, predávajúci je povinný bezodkladne vrátiť kupujúcemu všetky plnenia prijaté na základe zmluvy.
buchač
03.01.15,09:29
...pretože to dosť výrazne znížilo cenu za dopravu a iné poplatky.
==========================================

Aké bolo to výrazné zníženie vyjadrené v číslach ?
veronikasad
03.01.15,09:30
Aká bola dodacia lehota deklarovaná predajcom pri zadávaní objednávky ?
fofo37
03.01.15,09:59
Píšu do 5 dní, no potom uvádzajú že nezodpovedajú za meškanie zavinené výrobcom respektíve dodávateľom materiálu. No pomaly už tri mesiace, to je trošku veľa.
fofo37
03.01.15,09:59
asi 25€